Spedice, logistika

Nedaleko pražského Anděla bude pod městským okruhem nové cyklodepo

2.8. – Nedaleko pražské křižovatky Anděl bude nové cyklodepo pro překládku zboží a jeho další rozvoz po centru města na elektrokolech. Umístěno bude na Plzeňské ulici pod městským okruhem. V cyklodepu bude sídlit osm firem a v budoucnu by měly přibýt další. Cílem je zlepšit stav ovzduší v centru města. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Provoz bude zajištěn prostřednictvím městské firmy Technická správa komunikací (TSK).

Raben Group přebírá skupinu Bas Group

1.8. - Raben Group převzala se zpětnou účinností od 1. ledna 2021 stoprocentní podíl ve skupině Bas Group. Touto transakcí získává Raben tým 210 zaměstnanců a zároveň všechny provozovny skupiny Bas Group v Nizozemsku, na Slovensku a v Itálii. Transakce již byla schválena ze strany antimonopolních ú­řadů.

Panattoni pro BHS Real Estate Fund vybuduje na Slovensku logistický park za více než 1,5 miliardy korun

31.7. - BHS Real Estate Fund ve spolupráci se stavitelem průmyslových nemovitostí Panattoni vybuduje nový logistický park poblíž Bratislavy. Projekt s názvem Panattoni Park Bratislava North reaguje na vysokou poptávku po skladových prostorech, které budou mít skvělou dopravní obslužnost pro Slovensko, Rakousko, Českou republiku i Maďarsko.

DHL Supply Chain prodlužuje smlouvu s Locus Robotics

Společnost DHL Supply Chain z koncernu Deutsche Post DHL Group uzavřela rámcovou smlouvu o rozšířené spolupráci s firmou Locus Robotics. První investice do robotů pro asistované vychystávání již prokázaly svou efektivitu v komerčních provozech.

TIMOCOM: Digitalizace logistiky díky rozhraní mezi ERP a TMS systémy napříč Evropou

FreightTech společnosti TIMOCOM prostřednictvím Smart Logistics System nabízí svým zákazníkům digitální řešení, která logistickým firmám umožňují skrze rozhraní navzájem propojovat podnikové ERP a TMS systémy. Přispívá tím k dalšímu rozšiřování digitalizace a automatice logistických procesů a díky tomu pomáhá zefektivnit pracovní postupy. Takto sofistikovaně je v současné době možné mezi sebou propojit 45000 potenciálních obchodních partnerů.

DHL rozšiřuje kapacity farmaceutického logistického centra ve Florstadtu

29.7. - Společnost DHL Supply Chain, lídr v oblasti smluvní logistiky v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, buduje v současnosti logistické centrum s podlahovou plochou cca 32 000 metrů čtverečních v německém Florstadtu. Centrum vzdálené 35 kilometrů severně od Frankfurtu nad Mohanem bude otevřeno na konci roku 2021. Nová budova rozšíří současnou kapacitu víceuživatelského areálu pro farmaceutické a zdravotnické produkty ve Florstadtu na celkových více než 70 000 metrů čtverečních a bude obsluhovat trhy napříč Evropou. V této lokalitě jsou v současnosti dvě logistická centra.

Neobsazenost průmyslových hal klesla ve 2. čtvrtletí na historické minimum, nájmy dále rostou

29.7. - Celková plocha moderních průmyslových prostor určených k pronájmu v České republice vzrostla ve druhém čtvrtletí roku 2021 na 9,28 milionů m2. Dokončeno bylo v Česku celkem 113 200 m2 skladových ploch v 11 průmyslových parcích. Ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku se jedná o 46% pokles a mezičtvrtletně o 66% nárůst. V době svého dokončení bylo přibližně 89 % projektů již předpronajato.

IKEA otevírá nový výdejní sklad u brněnského letiště

27.7. - Multimodální komplex u brněnského letiště si vybrala další jednička svého oboru. Celosvětový lídr trhu s nábytkem IKEA chce být díky přesunu do nové moderní haly blíže zákazníkům nejen v Brně, ale také okolních regionech. Zároveň se díky vybavenosti tuřanského parku i nadále podílí na udržitelné budoucnosti evropského podnikání s minimálním dopadem na životní prostředí. Celkový rozsah části technologicky nadstandardně vybavené haly pro IKEA činí 8 000 m2. Zákazníkům začne sloužit už dnes.

Automatizace balení představuje krok k větší efektivitě a nižším nákladům

25.7. - Technologie se neustále posouvají dopředu a zjednodušují práci snad ve všech oblastech. Tento trend se nevyhýbá ani balícímu průmyslu, který se momentálně ubírá směrem k automatizaci. Automatické balící stroje šetří firmám nejen čas, ale i peníze, množství použitých obalů a tím pádem i životní prostředí.

cargo-partner vylepšuje sklady v severovýchodní Evropě

22.7. - V rámci strategického zaměření na skladování pokračuje společnost cargo-partner v rozšiřování skladových kapacit po celém světě. Nejnovější investice do iLogistických center Brwinów u Varšavy (Polsko), Dunajská Streda u Bratislavy (Slovensko) a Dobrovíz u Prahy (Česká republika) jsou reakcí na neustále rostoucí poptávku v regionu.

spinner