Spedice, logistika

Ekonomika u protinožců roste, DSV vypravilo zásilku až do Nové Kaledonie

6.10. - V rámci seriálu o přepravě zboží po kontinentech se tentokrát podíváme na ten, který je z českého pohledu tím nejvzdálenějším – na Austrálii a Oceánii. I když jde o nejmenší světadíl, díky silné australské ekonomice se neztrácí ani v konkurenci obrů typu Asie či Ameriky. Společnost DSV proto nepodceňuje svoji přítomnost ani v této části světa.

DHL Express potřetí obhájila první místo v Europe’s Best Workplace 2023

6.10. - DHL Express si opět zajistila prestižní titul č. 1 Best Workplace v Evropě od Great Place to Work již třetím rokem v řadě. Tento významný úspěch podtrhuje odhodlání DHL Express podporovat kulturu na pracovišti, která se vyznačuje respektem, inkluzivitou a spokojeností zaměstnanců.

Dachser Brno má nového Branch Managera

6.10. - Druhá největší pobočka společnosti Dachser Czech Republic má nového Branch Managera. Do vedení pobočky Dachser v Brně nastoupil zkušený logistický manažer Jozef Brunčák. Na své nové pozici bude mít na starosti řízení a rozvoj pobočky s ohledem na kvalitativní, ekonomické a strategické cíle.

zooplus a GXO otevírají logistické centrum v Boru u Tachova

6.10. - Přední evropská online platforma pro domácí zvířata zooplus a největší světový poskytovatel smluvní logistiky GXO Logistics včera oznámili, že rozšiřují technologicky orientovanou logistickou síť společnosti zooplus o nové fulfillment centrum. Areál v Boru v České republice zvyšuje evropskou distribuční kapacitu o 60 000 metrů čtverečních a využívá pokročilá automatizační řešení. Využití nejmodernějších technologií společnosti GXO v novém centru umožní společnosti zooplus zvýšit denní kapacitu dodávek, nabídnout zákazníkům rychlejší dodací lhůty a posílit její silnou přítomnost na evropských trzích. Otevření střediska v Boru představuje významný milník v partnerství mezi společnostmi zooplus a GXO.

Marie Baláčová se stává partnerkou v Cushman & Wakefield

6.10. - Marie Baláčová se stává partnerkou v realitněpora­denské společnosti Cushman & Wakefield a nově také vedoucí týmu služeb pro podporu rozvoje obchodu (Business Development Services) pro region střední a východní Evropy a severské země. Tato pozice vznikla v rámci nového operačního modelu firmy, jehož cílem je zefektivnit spolupráci odborníků na průzkum trhu, marketing a komunikaci napříč zeměmi a regiony, a dále tak podpořit poskytování poradenských služeb klientům.

DB Schenker nasazuje vůz Volta Zero do nové pobočky v norském Bergenu

5.10. - Společnost DB Schenker otevřela nový terminál u letiště Bergen Flesland. Na pozemku o rozloze 18,6 hektarů se na ploše 7 000 metrů čtverečních nachází moderní logistické centrum. Logistická společnost zde také testuje jeden z 1 500 objednaných elektro vozů Volta Zero, který bude zásobovat převážně centra města a přilehlé oblasti. Terminál v Bergenu posiluje jak globální, tak regionální síť (nejen) pozemních přeprav.

Kuehne+Nagel spouští program uhlíkového insettingu pro HVO

5.10. - Společnost Kuehne+Nagel začala svým zákazníkům v segmentu silniční logistiky, kteří ke snížení emisí spojených s dopravou využívají objednávek hydrogenačně upravených rostlinných olejů (HVO), nabízet řešení Book & Claim založené na bázi uhlíkového insettingu. Tato služba doplňuje již zaběhnutý obdobný program pro sféry námořní a letecké logistiky orientovaný na využívání námořních biopaliv, respektive udržitelných leteckých paliv SAF. Díky své komplexní povaze Book & Claim pomáhá naplňovat vědeckým výzkumem podložené cíle, jimiž se Kuehne+Nagel řídí, a urychlovat proces celkového snižování emisí z logistiky.

PPL CZ v Mošnově otevřela nové depo

4.10. - Společnost PPL, lídr mezi českými přepravci zásilek, otevřela nové depo v Mošnově. Jedná se v pořadí již o 29. bod sítě PPL CZ v České republice, díky kterému rozšíří kapacitu odbavení zásilek až o 15 tisíc denně. Svým umístěním nové depo v Mošnově umožní hladké napojení logistické sítě PPL na Slovensko a Polsko, nabídne až 130 nových pracovních míst a podpoří udržitelnou strategii přepravní společnosti.

Panattoni se ujímá revitalizace území po bývalém dolu Barbora v Karviné

3.10. - Developerská společnost Panattoni navazuje na podepsané memorandum o spolupráci s Moravskoslezským krajem a zahajuje přípravu revitalizace území a výstavbu v prostoru bývalého dolu Barbora v Karviné. Na brownfieldu vznikne zázemí pro moderní průmysl s přidanou hodnotou. Očekávaná výše celkových investic může přesáhnout 1 miliardu EUR.

DHL Supply Chain investuje do výroby biometanu

2.10. - Společnost DHL Supply Chain oznámila plány na zahájení provozu nákladních vozidel s pohonem na biometan. Jejich součástí je investice ve výši 80 milionů EUR do závodu na výrobu biometanu provozovaného společností Stream BioEnergy v hrabství Cork. Biometan je plyn z obnovitelných zdrojů, který může mít neutrální bilanci emisí CO2. Nový výrobní závod bude poskytovat palivo až pro 150 nákladních vozidel. Tím se sníží emise CO2 o 15 000 tun ročně, což je ekvivalent více než 56 milionů kilometrů ujetých průměrným osobním automobilem s pohonem na benzin.

spinner