Spedice, logistika

​Ondřej Titz se stal komerčním ředitelem ve společnosti VGP pro Českou republiku

26.5. – Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP jmenoval Ondřeje Titze (33) do funkce komerčního ředitele pro Českou republiku. Bude zodpovídat za akvizici nových nájemců a uzavírání nájemních smluv v rámci celého rostoucího portfolia společnosti VGP.

​DoDo posiluje vedení, novým CEO pro Česko a Slovensko se stává Ivo Velíšek

26.5. – Technologicko-logistická společnost DoDo Michala Menšíka má na lokálním trhu nové vedení. Na pozici CEO pro Českou republiku a Slovensko, kterou dosud zastával současný COO skupiny DoDo Group Martin Marek, přichází Ivo Velíšek (36). Ten dosud působil jako Retail Offer Manager ve společnosti MOL Česká republika. Z nově nabyté pozice bude mít na starost primárně další upevnění pozice DoDo na českém a slovenském trhu, rozvoj nových projektů v rámci lokálních trhů a akvizici nových klientů z řad retailových řetězců i e-shopů. Prioritou bude také edukace trhu s ohledem na důležitost kvalitní last-mile logistiky či udržitelnost a efektivitu v doručování. Reportovat bude Velíšek přímo COO DoDo Group, Martinu Markovi.

​Kuehne+Nagel představuje uhlíkově neutrální distribuční centrum pro adidas

25.5. – Společnosti Kuehne+Nagel a adidas uzavřely dlouhodobé strategické partnerství pro vysoce automatizované a vícekanálové expediční centrum o rozloze 130 000 metrů čtverečních v italském městě Mantova. Bude se jednat o největší uhlíkově neutrální fulfillmentové centrum v historii skupiny Kuehne+Nagel.

​Walmart bude doručovat v šesti amerických státech objednávky drony

25.5. – Americká společnost Walmart bude doručovat v šesti amerických státech objednávky bezpilotními letouny. Přístup ke službě budou mít do konce roku zhruba čtyři miliony amerických domácností. Největší maloobchodní řetězec světa o tom informoval na svém webu.

​Publicis Groupe vstupuje do retailu a přivádí do Česka technologii CitrusAd

25.5. – Komunikační skupina Publicis Groupe rozšiřuje služby do oblasti retailu. V Česku zakládá nový Commerce tým, který bude značkám pomáhat s prodejem v digitálním prostředí. Vede ho Jaroslav Sodomka (Commerce Director), bývalý ředitel marketingu Czech News Center. Na trh uvádí i adservingovou technologii pro správu kampaní v e-shopech CitrusAd.

​PST CLC zajišťuje outsourcing skladování pro společnost BKR ze skupiny VELUX

24.5. – PST CLC od konce loňského roku zajišťuje outsourcing skladování pro společnost BKR ČR se sídlem ve Vyškově, která patří do skupiny Velux. V roce 2021 kvůli měnícímu se prostředí v dodavatelském řetězci a prakticky ze dne na den vzniklé potřebě skladovat významnou část zásob mimo závody společnosti BKR ve Vyškově se firma rozhodla pro externího poskytovatele skladovacích služeb, včetně veškerého servisu s tím spojeného. Požadavkům firmy nejlépe vyhověla právě společnost PST CLC, která nyní zajišťuje pro BKR skladování ve skladu v logistickém parku Tuřany. Aktuálně je plánováno rozšíření spolupráce.

​Accolade podepsala rekordní úvěrovou smlouvu na 3,4 miliardy korun

23.5. – Skupina Accolade, která se zaměřuje na investice do prémiových průmyslových nemovitostí, podepsala úvěrovou smlouvu s klubem bank na částku 137,5 milionů EUR (tedy na zhruba 3,4 miliardy korun). Jde o největší úvěr v historii poskytnutý na jednu nájemní průmyslovou nemovitost v regionu střední a východní Evropy. Z peněz je částečně financována výstavba automatizovaného distribučního centra u Kojetína.

​Společnost cargo-partner rozšiřuje kapacitu svých skladů ve Slovinsku

21.5. – Společnost cargo-partner spustila „fázi 2“ rozšiřování svého skladu v Lublani dříve, než bylo původně plánováno. Dodatečná skladová budova navýší skladové prostory ze současných 25 000 metrů čtverečních na celkových 39 100 metrů čtverečních. Investice v hodnotě 12 milionů eur by měla být plně funkční v listopadu tohoto roku a její součástí bude kromě nejmodernějšího logistického vybavení také přistávací dráha pro drony.

Právě vychází v DN 10

​VŠLG: Znalosti logistiky budou vždy na prvním místě ve všech odvětvích

Vysoká škola logistiky je soukromá technická vysoká škola neuniverzitního typu, která nabízí v rámci terciárního vzdělání bakalářské (Bc.) a magisterské (Ing.) vysokoškolské studium.

​Dachser v Českých Budějovicích operuje v nových prostorách

20.5. – Českobudějovická pobočka logistické společnosti Dachser Czech Republic se přestěhovala do nových prostor ve VGP Parku České Budějovice v komerční zóně Světlík na okraji jihočeské metropole. Na téměř 7 000 metrech čtverečních logistických a kancelářských prostor bude realizovat komplexní logistické služby, nově je k dispozici skladová kapacita 6 900 paletových míst pro služby kontraktní logistiky.

spinner