Spedice, logistika

​GLP zahájila nové developerské projekty v hodnotě 5,3 miliardy dolarů

17.2. – Společnost GLP oznámila rekordní objem pronajatých ploch a developerské činnosti pro logistický sektor v roce 2020. Globálně již společnost podepsala více než 22,7 milionu metrů čtverečních nových a obnovených nájemních smluv, což znamená meziroční nárůst o 57 procent. Společnost rovněž zahájila v roce 2020 nové developerské projekty v hodnotě 5,3 miliardy USD s celkovou plochou 5,6 milionu metrů čtverečních, což představuje meziroční nárůst o 75 procent.

​Tchibo rozšiřuje v Chebu své distribuční centrum

​Tchibo rozšiřuje v Chebu své distribuční centrum Premium

17.2. – Investor Accolade a stavitel průmyslových zón Panattoni zahájili již třetí fázi výstavby distribučního centra Tchibo v Chebu. V současné době druhá nejrozsáhlejší hala v ČR (73 000 m2 ) se rozšíří o dalších 30 000 m2  na 103 000 m2 . Projekt navíc přinese další vlnu kvalifikovaných pracovních míst a nabídne tak pomocnou ruku pro ekonomickou krizí zasažený Karlovarský kraj. Předání budovy je v plánu do konce roku.

​Aktivity Zásilkovny v České republice řídí nově Jan Čižmar

​Aktivity Zásilkovny v České republice řídí nově Jan Čižmar Premium

16.2. – Na pozici COO (Chief Operations Officer) Zásilkovny přichází Jan Čižmar. Bude zodpovědný za řízení všech aktivit Zásilkovny v České republice. Mezi jeho hlavní úkoly patří růst tržního podílu firmy a zvyšování efektivity všech procesů a provozů. Dalším novým členem vedení Zásilkovny je Radek Simerský, a to na pozici manažera logistiky. Bude zodpovědný za standardizaci a zefektivnění logistických procesů a za logistický dispečink všech dep v České republice.

Na brownfieldu po cukrovaru u Kojetína vyroste robotické centrum pro e-commerce

15.2. - Zakonzervovaná plocha někdejšího cukrovaru u Kojetína na Přerovsku se dočká revitalizace na moderní robotické centrum pro e-commerce. Stavitel průmyslových zón Panattoni ve spolupráci se skupinou Accolade připravují výstavbu odpovídající nejmodernějším světovým trendům internetového maloobchodu a cílí na budoucí nájemce z ČR i zahraničí. První plnohodnotně vícepatrová logistická budova v ČR s půdorysnou plochou 52 000 m2 vyroste na místě bývalých kalových polí. Areál má ideální polohu s přímým napojením na dálnici D1 mimo rezidenční zástavbu a od města je oddělen lihovarem, vlakovým nádražím a solární elektrárnou. Projekt v hodnotě přesahující tři miliardy korun by mohl v maximálním provozu ve špičce nabídnout až 2 000 pracovních míst a mohl by být dokončen do závěru roku 2022.

​Portfolio P3 se v loňském roce díky sílící poptávce v logistickém sektoru rozšířilo skoro o polovinu

15.2. - Loňský rok přinesl nové výzvy a logistický sektor je ustál i díky kvalitnímu zázemí průmyslových nemovitostí. Evropské portfolio dlouhodobého investora a developera P3 Logistic Parks se meziročně zvětšilo o 48 % na přibližně 6,5 milionu m2 hrubé pronajímatelné plochy. Přispěly tomu i dvě hlavní akvizice, Maximus a Matrix, v celkovém objemu 1,5 milionu m2. V Česku se P3 rozšířila o dva nové přírůstky P3 Prague D6 a ambiciózní projekt P3 Ostrava Central.

​Balíkový přepravce GLS zařadil do ostrého provozu první velkokapacitní elektrickou dodávku

14.2. - Balíkový přepravce GLS začal pro každodenní rozvoz balíků v Hulíně a okolí využívat vůbec první elektrickou dodávku Mann eTGE. Dodávka pojme stejné množství balíků jako běžná dieselová dodávka, tedy až 300, a na jedno nabití ujede až 120 km. Společnost GLS plánuje v následujících 12 měsících rozšířit svoji flotilu minimálně o dalších 10 elektrododávek a 5 elektrických cargo kol. Jejich nasazení je součástí dlouhodobé strategie ThinkGreen s cílem výrazně omezit uhlíkovou stopu.

​ČR směřuje k 10 milionům metrů čtverečních moderních skladových a výrobních prostor

​ČR směřuje k 10 milionům metrů čtverečních moderních skladových a výrobních prostor Premium

14.2. - Téměř 680 000 m2  nových průmyslových prostor plánují developeři dodat v letošním roce na území České republiky. Z toho 350 000 m2  je již ve výstavbě. Uvádí to zpráva BNB Paribas Real Estate. V roce 2020 přibylo přes 650 tisíc m2  industriál­ních ploch, což celkovou nabídku posunulo přes hranici 9,2 milionu m2 . Vzhledem ke stále rostoucí poptávce a aktivitě developerů lze očekávat dosažení 10milionového objemu nejpozději v prvním pololetí roku 2022.

Společnost cargo-partner rozšiřuje globální síť o investice ve Velké Británii

Společnost cargo-partner rozšiřuje globální síť o investice ve Velké Británii Premium

13.2. – cargo-partner, mezinárodní poskytovatel dopravy a informační logistiky, zřídil provoz ve Velké Británii investicí do společnosti Aztek International Freight Ltd., svého dlouhodobého partnera.

DB Schenker testuje LNG v dálkových přepravách. Do Nizozemska dojel kamion na jednu nádrž

11.2. – Udržitelnost patří mezi strategické hodnoty logistické společnosti DB Schenker, která s cílem snížit ekologickou zátěž přeprav dlouhodobě podporuje technologie a inovace na poli alternativních paliv. Jedním z takových projektů byl nedávný praktický test dojezdu LNG tahače s návěsem na dálkové trase z České republiky do Nizozemí.

​FOTOGALERIE: Nový způsob ochrany regálů od Linde Material Handling

10.2. – Pro retraky Linde jsou nyní k dispozici nové inovativní prvky, které slouží ke zvýšení bezpečnosti ve skladech i lepší ochraně jejich zařízení. Jedná se o senzor RPS, který sleduje případné nebezpečné přiblížení ke konstrukci regálů, a multifunkční joystick, s nímž mohou řidiči ještě lépe ovládat pojezd, řízení a zdvih. Díky inovacím je nyní ovládání retraků Linde pohodlnější a méně namáhavé. To ocení především řidiči retraků, zejména jejich ruce a klouby. Pro provozovatele retraků přinášejí nové prvky další zvýšení efektivity ve skladech a vyšší bezpečnost pohybu retraků poblíž regálových stojin.

spinner