Spedice, logistika

​Expanze ARETE Parku Dunajská Streda získala stavební povolení

4.3. – Expanze ARETE Parku Dunajská Streda získala stavební povolení. Nabídne dalších 13 000 metrů čtverečních moderních prostor pro skladování, logistiku či lehkou výrobu, a to v dojezdové vzdálenosti Bratislavy, Budapešti a Vídně.

​PST CLC Mitsui-Soko očekává obrat zhruba 950 milionů Kč, do roka ho téměř zdvojnásobí

4.3. – Zatímco loňský fiskální rok byl pro společnost PST CLC Mitsui-Soko rekordně úspěšný, protože dosáhla nejlepších obchodních výsledků v rámci celé své historie, hodnocení v březnu končícího fiskálního roku není tak pozitivní. Výrazně totiž klesly objemy přepravovaného zboží, ale i ceny přeprav. Svou roli sehrála i částečná neobsazenost některých skladů, kde PST CLC Mitsui-Soko zajišťuje outsourcing skladování, zejména skladu v Pohořelicích. Aktuálně firma nabízí volné skladové prostory i v Mošnově na Ostravsku a v Úžicích u Prahy. Obrat stávajícího fiskálního roku se bude pohybovat kolem hranice 950 milionů Kč, přičemž celkový zisk bude ve výši zhruba 55 milionů Kč.

​LogEx Logistics: poslední týdny vykazují růst objemů přeprav

1.3. – Spediční společnost LogEx Logistics v loňském roce zvýšila svůj obrat zhruba o 30 % a stejný ambiciózní cíl plánuje splnit i letos. Letošní leden patřil z hlediska objemů realizovaných přeprav tradičně mezi slabší měsíce. Firma se systematicky zaměřuje na akvizice i na péči o stávající zákazníky, k čemuž přispívá i otevírání nových poboček. Poslední týdny už vykazují růst objemů přeprav. Cestou k úspěchu v oblasti spedice je nenabízet zákazníkům jen přepravy, ale komplexnost služeb s cílem snížit náklady na dopravní logistiku a skladování.

​Společnost STILL ČR vyráží na roadshow po třech českých městech

29.2. – Společnost STILL ČR se brzy vydá na svou oranžovou roadshow. Zájemce o manipulační techniku v Českých Budějovicích, Plzni a Olomouci seznámí se svými elektrickými ručně vedenými vozíky, ale také s čelními vozíky RCE, které jsou novým přírůstkem do rodiny STILL. „První zastávka oranžové roadshow STILL ČR proběhne 11. dubna v Českých Budějovicích, 18. dubna se přesuneme do Plzně a jízdu zakončíme 16. května v Olomouci. Návštěvníci se mají na co těšit. Přivezeme jim ukázat zástupce naší flotily vozíků, které rozhodně stojí za vidění a vyzkoušení,“ zve na akci manažerka marketingu STILL ČR Petra Ždánská.

​Lodě rejdařů stále obeplouvají Afriku, očekává se růst zájmu o železniční přepravy

29.2. – Námořní přepravy mezi Asií a Evropou jsou stále ovlivněny tím, že mnozí rejdaři kvůli útokům na lodě zastavili využívání Suezského průplavu. Lodě tak dočasně obeplouvají Afriku, což má za následek delší přepravní časy a zdražení přeprav. Proto se očekává růst zájmu o železniční spojení se sběrnými kontejnery, které společnost PST CLC Mitsui-Soko zajišťuje s pravidelnými odjezdy a servis je schopna okamžitě zajistit i pro celé kontejnery jak z, tak do Číny.

​Bezvapostele.cz se letos přesunou do nové obchodně-průmyslové čtvrti P3 Ostrava Central

27.2. – Obchodně průmyslová čtvrť P3 Ostrava Central přivítá nového nájemce. Prostory v menší hale z již druhé etapy výstavby parku si pronajme prodejce postelí a matrací Bezvapostele.cz. Bude v něm provozovat prodejní sklad. Do parku tak častěji zavítají i koncoví spotřebitelé.

Zakladače Modula výrazně ušetřily místo v provozech Klauke Slovakia

26.2. - Ve výrobní společnosti Klauke Slovakia, jejíž hlavní činností je lisování kontaktů a výroba kabelových svazků pro automotive segment, byly implementovány dva automatizované zakladače značky Modula od firmy SysTech Group. První z nich, který je vysoký 4,5 metru, je využíván v distribučním centru Klauke Slovakia ke skladování nedokončených balení pro koncové zákazníky. Druhý zakladač Modula je vysoký 6,5 metru a slouží k uskladnění nástrojů pro výrobu. Důvodem pro pořízení zakladačů byl nedostatek místa v halách.

CBRE: Poptávka po industriálních a logistických parcích se proměňuje

26.2. - Vloni zaznamenala společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, strukturální změny v industriální poptávce. Ta se od poskytovatelů logistických služeb přiklonila spíše k výrobním společnostem, které s 53% podílem na celkové poptávce dosáhly meziročního zvýšení o 22 procentních bodů. Podobný trend lze přitom očekávat i letos. Poptávku budou pohánět především firmy navázané na automobilový a elektronický průmysl.

Dachser získal eLearning Award za vzdělávací projekt Blue Box

25.2. - Mezinárodní logistický provider Dachser obdržel ocenění eLearning Award za nový vzdělávací prostor určený pro zaměstnance ve skladech – DACHSER Blue Box. Pro porotu z Institutu pro vnitropodnikové vzdělávání IFBB a časopisu eLearning Journal byl při hodnocení rozhodující zejména snadný přístup k nabídce digitálního vzdělávání a pozitivní vliv na kulturu učení.

Logistika ve stínu ekonomického poklesu a vyhlídky pro rok 2024

25.2. - V uplynulém roce se firmy potýkaly s obtížnou ekonomickou situací a svůj nemalý podíl na tom měly nepříznivé globální události. Velká část firem sledovala propad v objednávkách a růst nákladů, což je vedlo k aktivnímu hledání úspor. Jak se to promítlo do logistiky, která je přímo spjata s nejrůznějšími odvětvími? A co lze v tomto oboru očekávat letos?

spinner