Spedice, logistika

Českou zbrojovku obsluhuje logistický vláček Linde MH

20.2. - Česká zbrojovka, světoznámá česká firma s historií dlouhou přes 87 let, využívá ve svém hlavním závodě v Uherském Brodě unikátní externí logistický vláček Linde P250. Vláček, jehož úkolem je bezpečně přepravovat zbraně a další produkty podniku mezi jednotlivými sklady, je jediný svého druhu v Česku.

VCHD Cargo investovala 180 milionů korun do kvalitní a bezpečné techniky

18.2. - Mezinárodní přepravní společnost VCHD Cargo v minulém roce přivítala do své flotily na sto nových vozidel. Snížila tím průměrné stáří svého vozového parku v České republice na 2,3 roky. Významně klesly i náklady na údržbu a servis vozidel. Investicí do obnovy tažných a přípojných vozidel ve výši 180 milionů korun společnost posílila podmínky pro bezpečnou jízdu svých řidičů a zvýšila jejich komfort při výkonu práce.

Gekkon International má nového technického ředitele a získala certifikaci od Ernst & Young

18.2. - Novým technickým ředitelem společnosti Gekkon International se stal Hynek Černý. Plánuje částečnou automatizaci některých kroků, například kalkulaci servisů pro operativní leasingy manipulační techniky. Další významnou novinkou je, že společnost Gekkon International od Ernst & Young získala certifikaci účinnosti HELI Power Systemu. „Jde o potvrzení, že to, co nabízíme, má skutečný efekt a že je vše v souladu se změnou energetické koncepce. Na základě toho jsme u patentové kanceláře požádali o ochranný vzor pro náš HELI Power System,“ řekl Radoslav Řípa, jednatel společnosti Gekkon International.

Baoli vystavuje na veletrhu LogiMAT spolehlivé a cenově výhodné vozíky

17.2. - Společnost Baoli EMEA, která náleží do mezinárodní intralogistické KION Group, je v Evropě a dalších oblastech známá svými robustními průmyslovými vozíky, které nabízejí dobrý poměr ceny a kvality. Na veletrhu ve Stuttgartu představí své nové vozíky určené pro plnění klíčových požadavků manipulace v průmyslu.

Týmy Project Cargo společnosti cargo-partner mají výsledky v komplexní přepravě

16.2. - V uplynulých měsících specializované týmy Project Cargo společnosti cargo-partner po celém světě zvládly několik náročných a významných případů přepravy po moři, letecky i po silnici.

Renault Trucks oznámil výstavbu nového logistického centra v Lyonu

15.2. - Renault Trucks oznámil výstavbu nové budovy s pozitivní energetickou bilancí v centru svého závodu v Lyonu Saint-Priest. Nové globální distribuční centrum značky pro náhradní díly bude vybudováno na ploše 46 000 m² a bude představovat investici ve výši 132 milionů EUR. Otevření nového centra je plánováno v roce 2028.

Dachser rozšiřuje portfolio služeb pro B2C zásilky

14.2. - Mezinárodní logistický provider Dachser uvedl na trh nový doručovací produkt – targo on-site fix. Ten umožňuje sjednat pevný termín dodání hned při objednání přeprav sběrnou službou. Je určený pro firemní klientelu, která obsluhuje B2C segment. Nový produkt společnost nabízí v celé Evropě.

Daimler Truck Česká republika předal tahač návěsů Mercedes-Benz eActros 300 společnosti HOPI

14.2. - Předání elektrického tahače návěsů Mercedes-Benz eActros 300 logicky navazuje na dlouholetou spolupráci mezi dovozcem nákladních vozidel Mercedes-Benz a společností HOPI, která je jednou z nejvýznamnějších firem, které se ve střední a východní Evropě zabývají výrobou, skladováním a distribucí potravin. Vozidlo bude nasazeno v běžném každodenním rozvozu na stálé trase z areálu společnosti HOPI v Prostějově. Tento areál je vybaven nejmodernější fotovoltaickou technologií, zahrnující jak solární elektrárnu na střeše, tak i bateriové úložiště a výkonnou nabíjecí infrastrukturu, což umožní vozidlo provozovat skutečně bez emisí. To je hlavním přínosem nového řešení přepravy elektrickým vozidlem.

Panattoni překonala hranici milionu metrů čtverečních certifikovaných udržitelných budov

13.2. - Výrobní hala společnosti Jungheinrich v Panattoni Parku Chomutov North získala ekologickou certifikaci BREEAM New Construction v úrovni Excellent. Díky tomu developerská společnost Panattoni překonala další milník v udržitelné průmyslové výstavbě. V Česku dosáhla už na 1 000 000 metrů čtverečních vystavěných ploch, které obdržely tuto přísnou mezinárodní certifikaci udržitelnosti. Celkem má Panattoni v tuzemském portfoliu 38 certifikovaných budov, z toho 5 projektů dosáhlo na nejvyšší stupeň certifikace na úrovni Outstanding.

Poradna STILL ČR: Jak připravit provoz ve skladu na automatizaci?

13.2. - Automatizace ve skladu může mít mnoho podob, každý zákazník je jedinečný a má už z principu jiné potřeby a požadavky. Některé provozy využívají kompletní automatizaci, pro jiné je výhodnější ji zavést pouze vybraných procesů. Jak automatizaci naplánovat a na jaké klíčové otázky je nutné si před jejím zahájením odpovědět? Na to zná odpověď Josef Murgaš, vedoucí oddělení intralogistických řešení a automatizace společnosti STILL ČR.

spinner