Spedice, logistika

Flotila 165 tahačů DAF XG pro globálního přepravce kapalin HOYER

24.2. - Společnost HOYER, přední světový poskytovatel logistických řešení pro kapalné produkty, obnovuje svůj vozový park prostřednictvím 165 tahačů DAF XG 480 4×2. Vozidla, která budou dodána v nadcházejících měsících, se zařadí do provozu po celé Evropě. Všechna vozidla jsou vybavena komplexní sadou nejnovějších pokročilých asistenčních systémů řidiče (ADAS) od společnosti DAF Trucks.

DSV za rok 2023 hlásí solidní výsledky

22.2. - DSV, jedna z předních světových logistických společností, zveřejnila své globální finanční výsledky za rok 2023, které odhalují odolnost společnosti v období plném výzev, ovlivňujících globální trh. Od covidové pandemie až po aktuální situaci v Rudém moři společnost DSV zůstala stabilní a dosáhla solidních výsledků. Hrubý zisk společnosti se snížil v souladu s očekáváním společnosti a poklesem trhu v loňském roce o pouhých 13,4 %.

Zelená výstavba jako klíč k udržitelným industriálním nemovitostem a odchodu od ruského plynu

21.2. - Ve světě industriálních nemovitostí dochází k výraznému posunu směrem k udržitelným a energeticky efektivním řešením. Jedním z hlavních trendů je zelená výstavba, která přináší řadu výhod jak pro investory, tak pro životní prostředí. Klíčovým aspektem této transformace je odchod od závislosti na ruském plynu a přechod k alternativním zdrojům energie, jako jsou tepelná čerpadla. Ta se ukázala jako efektivní řešení pro pokrytí tepelné spotřeby ve skladech a halách, zejména pak v logistickém sektoru.

Českou zbrojovku obsluhuje logistický vláček Linde MH

20.2. - Česká zbrojovka, světoznámá česká firma s historií dlouhou přes 87 let, využívá ve svém hlavním závodě v Uherském Brodě unikátní externí logistický vláček Linde P250. Vláček, jehož úkolem je bezpečně přepravovat zbraně a další produkty podniku mezi jednotlivými sklady, je jediný svého druhu v Česku.

VCHD Cargo investovala 180 milionů korun do kvalitní a bezpečné techniky

18.2. - Mezinárodní přepravní společnost VCHD Cargo v minulém roce přivítala do své flotily na sto nových vozidel. Snížila tím průměrné stáří svého vozového parku v České republice na 2,3 roky. Významně klesly i náklady na údržbu a servis vozidel. Investicí do obnovy tažných a přípojných vozidel ve výši 180 milionů korun společnost posílila podmínky pro bezpečnou jízdu svých řidičů a zvýšila jejich komfort při výkonu práce.

Gekkon International má nového technického ředitele a získala certifikaci od Ernst & Young

18.2. - Novým technickým ředitelem společnosti Gekkon International se stal Hynek Černý. Plánuje částečnou automatizaci některých kroků, například kalkulaci servisů pro operativní leasingy manipulační techniky. Další významnou novinkou je, že společnost Gekkon International od Ernst & Young získala certifikaci účinnosti HELI Power Systemu. „Jde o potvrzení, že to, co nabízíme, má skutečný efekt a že je vše v souladu se změnou energetické koncepce. Na základě toho jsme u patentové kanceláře požádali o ochranný vzor pro náš HELI Power System,“ řekl Radoslav Řípa, jednatel společnosti Gekkon International.

Baoli vystavuje na veletrhu LogiMAT spolehlivé a cenově výhodné vozíky

17.2. - Společnost Baoli EMEA, která náleží do mezinárodní intralogistické KION Group, je v Evropě a dalších oblastech známá svými robustními průmyslovými vozíky, které nabízejí dobrý poměr ceny a kvality. Na veletrhu ve Stuttgartu představí své nové vozíky určené pro plnění klíčových požadavků manipulace v průmyslu.

Týmy Project Cargo společnosti cargo-partner mají výsledky v komplexní přepravě

16.2. - V uplynulých měsících specializované týmy Project Cargo společnosti cargo-partner po celém světě zvládly několik náročných a významných případů přepravy po moři, letecky i po silnici.

Renault Trucks oznámil výstavbu nového logistického centra v Lyonu

15.2. - Renault Trucks oznámil výstavbu nové budovy s pozitivní energetickou bilancí v centru svého závodu v Lyonu Saint-Priest. Nové globální distribuční centrum značky pro náhradní díly bude vybudováno na ploše 46 000 m² a bude představovat investici ve výši 132 milionů EUR. Otevření nového centra je plánováno v roce 2028.

Dachser rozšiřuje portfolio služeb pro B2C zásilky

14.2. - Mezinárodní logistický provider Dachser uvedl na trh nový doručovací produkt – targo on-site fix. Ten umožňuje sjednat pevný termín dodání hned při objednání přeprav sběrnou službou. Je určený pro firemní klientelu, která obsluhuje B2C segment. Nový produkt společnost nabízí v celé Evropě.

spinner