Spedice, logistika

​Logicor otevřel pobočku v ČR, manažerem pro aktiva a výstavbu je Pavel Rufert

16.5. – Logicor, přední majitel a provozovatel logistických areálů v Evropě, oznamuje otevření nové pobočky v Praze v České republice. Pobočka je v provozu od 1. května 2021.

​Společnost cargo-partner získává Repalog v Německu

14.5. – V rámci pokračujícího růstu v sektoru elektronického obchodu, se mezinárodní poskytovatel přepravy a informační logistiky cargo-partner spojil se společností Repalog, německým specialistou na oblast fulfillmentu a přepravy na poslední míli.

​VGP Park Plzeň se rozrůstá, pro DHL Express a Verhoek Europe vznikne nová hala

13.5. – Developer a vlastník semiindustriálních a logistických nemovitostí VGP zahájil výstavbu v pořadí již páté haly ve svém logistickém parku VGP Park Plzeň, který se nachází v průmyslové části města Plzně – Bručné v těsné blízkosti silnice E49 a s napojením na dálnici D5. Na zhruba 10hektarovém pozemku zde nabízí téměř 50 000 m2 pronajímatelných ploch vhodných pro lehkou výrobu, logistiku a doprovodné komerční aktivity. Nájemci nové haly se stanou společnosti DHL Express, která si pronajme 1 113 m2, a dále Verhoek Europe s celkem 170 m2 logistických ploch. Předpokládaný termín dokončení budovy E a její předání do užívání je letos v září. Budova je realizována ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.

​Nový logistický areál GLS v Hradci Králové odbaví dvojnásobek balíků

11.5. – Mezinárodní balíkový přepravce GLS posiluje přepravní síť v Královehradeckém kraji. Depo v Hradci Králové se na začátku dubna přestěhovalo do nových prostor, které vznikly adaptací brownfieldu a které umožní i ekologičtější provoz. Nový logistický areál odbaví dvojnásobek balíků a zaměstná další desítky kurýrů.

Arcadis: Praha je celosvětově na 67. místě z hlediska stavebních nákladů

11.5. – Stavebnictví v průběhu pandemie zatím celosvětově prokázalo svou odolnost. Řada vlád využila fiskální stimuly k podpoře svých ekonomik, což se projevilo v nárůstu investic veřejného sektoru do infrastruktury. Praha, která se v celosvětovém srovnání umístila na 67. místě, má v regionu CEE vyšší stavební náklady než Varšava a Bělehrad, ale nižší než Záhřeb, Bukurešť a Sofie. Vyplývá to ze zprávy stavební poradenské společnosti Arcadis, která každoročně zveřejňuje index cen stavebních nákladů ve 100 světových městech.

GEFCO uzavřelo partnerství s německým lídrem v oblasti mobility, společností UNU

10.5. - GEFCO Německo, dceřiná společnost skupiny GEFCO, uzavírá partnerství s UNU, předním německým hráčem v oblasti mobility. UNU navrhuje a propaguje nový, výkonný a snadno ovladatelný e-skútr pro městské využití s nulovými emisemi i nulovým hlukem.

IKEA prodlužuje nájem v SEGRO Logistics Park Prague

10.5. - Společnost IKEA prodloužila svou stávající nájemní smlouvu v SEGRO Logistics Park Prague v blízkosti Letiště Václava Havla. V objektu, který využívá jako výdejní sklad zboží pro své zákazníky, si bude nadále pronajímat skladové prostory o rozloze téměř 12 500 metrů čtverečních. Transakci zprostředkovala realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield.

Logistický partner českých firem DB Schenker slaví 30 let na trhu

7.5. - Z malé spediční společnosti se dvěma pobočkami a hrstkou zaměstnanců se za posledních 30 let stal klíčový hráč na středoevropském logistickém trhu, který jen v České republice zaměstnává více než 2 200 lidí ve 22 skladových terminálech. Do dalších 30 let chce tuzemská pobočka vykročit jako lídr logistických inovací, udržitelných řešení a jako spolehlivý partner pro moderní logistiku 21. století.

P3 připravuje průmyslový park v Myslince u Plzně s přímým napojením na dálnici D5

7.5. - Developer a správce průmyslových nemovitostí P3 připravuje v obci Myslinka, která leží cca 15 km od centra Plzně, výstavbu moderního průmyslového parku na míru potenciálním nájemcům, který nabídne 64 000 metrů čtverečních prostor. Hlavním lákadlem parku P3 Plzeň Myslinka bude kromě výhodné polohy na jednom z nejžádanějších trhů průmyslových nemovitostí také skvělé napojení na dálnici D5 s možností hladkého tranzitu směrem do Německa a dostatek kvalifikované pracovní síly.

Panattoni je po páté za sebou největším stavitelem průmyslových budov v Evropě

6.5. - Společnost Panattoni po páté za sebou potvrdila pozici evropského lídra ve stavbě industriálních zón. Umístila se opět na prvním místě v žebříčku největších v prestižním magazínu PropertyEU. Během období 2018–2020 společnost dokázala vybudovat na 6 400 000 metrů čtverečních moderních průmyslových prostor po celé Evropě. Silné postavení Panattoni na evropském trhu spočívá v posledních letech především v schopnosti dobře předvídat trendy na trhu a skvělé reakci na ekonomické výkyvy spojené s pandemií.

spinner