Finanční služby

​Jana Hanušová je novou předsedkyní představenstva ČLFA

4.8. – Předsedkyní představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA) se stala Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX. V představenstvu ČLFA dosud vykonávala funkci místopředsedkyně. Představenstvo asociace ji zvolilo do svého čela na svém červencovém zasedání, na němž se sešlo poprvé v novém složení, o kterém rozhodla červnová volební členská schůze ČLFA.

Právě vychází v DN č. 12

​Eurowag nabízí pojištění odpovědnosti dopravce

21.6. – Pojištění odpovědnosti silničního dopravce je jeden z pilířů podnikání, který by měl podržet v situacích, kdy to dopravce potřebuje nejvíc. Zejména ve chvíli, kdy dojde k poškození nákladu, jeho znehodnocení nebo ke krádeži. V nejhorším případě může dojít i k nehodě. A právě pro tyto případy Eurowag pro své zákazníky nabízí pojištění, které je chrání před všemi těmito riziky.

​Česká auta jsou pátá nejstarší v Evropě, stárnutí zpomalují firmy

16.2. – Česká osobní auta loni opět zestárla, na průměrných 15,27 let. Tuzemský vozový park je tak pátý nejstarší v Evropě, předhání nás sousední Slovensko, ale také Maďaři, Poláci a Litevci. Vyplývá to z posledních dat Svazu dovozců automobilů a Evropské asociace výrobců vozů (ACEA). Výrazný podíl na tom má také skladba dovážených ojetin, z nichž je více než polovina (54 %) starších 10 let a téměř čtvrtina (23,5 %) starších 15 let.

​Zájem živnostníků a malých firem o operativní leasing podle Arvalu rekordně vzrostl

​Zájem živnostníků a malých firem o operativní leasing podle Arvalu rekordně vzrostl Premium

24.1. – Zájem živnostníků, malých firem a soukromých osob o vozy na operativní leasing loni rekordně vzrostl. Vyplývá to z údajů poskytovatele operativního leasingu společnosti Arval, které v loňském roce narostla poptávka od těchto zákazníků o 80 %. Celkově tak tito zákazníci podepsali v Arvalu každou osmou smlouvu na operativní leasing vozidel. Preference zájemců o tento způsob financování vozů se podstatně liší od celkových čísel prodaných aut loni v Česku.


​Broker Consulting POVIndex: Povinné ručení loni v průměru zlevnilo o 953 Kč

20.1. – Loni v prosinci dosáhla průměrná cena povinného ručení 6702 Kč, což byl v meziročním srovnání pokles o 953 Kč. Proti loňskému listopadu šlo o nárůst o 21 Kč. Za uvedenou částku bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, tedy typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.

Koncesi pro přepravu menších zásilek lze získat velice snadno

Na základě předchozího souhlasu Poslanecké sněmovny rozhodla vláda o prodloužení nouzového stavu v souvislosti s epidemií viru SARS CoV‑2 do 20. 11. 2020, následně pak byl nouzový stav prodloužen až do 12. 12. 2020. Nad postupným rozvolňováním stanovených opatření se zatím stále vznáší otazník.

​Divizi Retail společnosti Arval nově vede Jiří Solucev

11.7. – Společnost Arval, poskytovatel operativního leasingu k vozům pro firmy a soukromé motoristy, má nového ředitele divize Retail. Do funkce nastoupil Jiří Solucev, který předtím působil ve společnosti dvanáct let jako obchodní ředitel. Jeho hlavním úkolem bude rozvoj aktivit v oblasti operativního leasingu pro menší firmy, podnikatele a jednotlivce.

​Přelomová dohoda EU - Vietnam o volném obchodu: PST CLC jako první s měsíčním předstihem zveřejnila podrobnosti k celnímu odbavení

Od 1. srpna vstoupí v platnost Dohoda o volném obchodu mezi EU a Vietnamem. Dohoda postupně zruší či sníží 99 procent cel na zboží obchodované mezi oběma zeměmi. Společnost PST CLC poskytující komplexní logistické služby jako první zveřejnila s měsíčním předstihem podrobnosti k proclívání zásilek oběma směry. Dohoda s Vietnamem je první, kterou EU uzavřela s nějakou asijskou rozvíjející se ekonomikou. Význam dohody EU – Vietnam podtrhuje fakt, že Vietnam je druhým největším obchodním partnerem EU v jihovýchodní Asii, Hodnota vzájemného obchodu mezi oběma zeměmi loni činila 56 miliard USD (1,3 bilionu Kč).

​Průměrná cena povinného ručení v květnu klesla o 169 Kč

24.6. – V květnu se průměrná cena povinného ručení opět snížila, a to na 6543 Kč. Je to o 169 Kč méně než v dubnu. Znamená to rovněž nejnižší průměrnou cenu od začátku sledování vývoje POVIndexu od loňského srpna. Za 6543 Kč bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.

EUROWAG rozšiřuje nabídku o finanční služby, které firmám ulehčí současnou situaci

20.5. – EUROWAG, nejrychleji rostoucí poskytovatel řešení mobility v Evropě, hledá způsoby, jak v těžkém období podpořit své zákazníky. V souvislosti se současnou ekonomickou situací proto rozšiřuje poskytované finanční služby o takzvaný Liquidity package. Tento balíček řeší dva problémy spojené s optimalizací cash-flow a se snižováním nákladů.

spinner