Spedice, logistika

​GLP získala dalších 500 milionů EUR pro svůj celoevropský logistický fond

​GLP získala dalších 500 milionů EUR pro svůj celoevropský logistický fond Premium

25.1. – V návaznosti na své první závěrečné oznámení z 29. září společnost GLP oznámila, že získala přibližně dalších 500 milionů EUR pro svůj celoevropský logistický fond GLP Europe Income Partners II (GLP EIP II). Tento dodatečný kapitál zvyšuje celkové kapitálové závazky na přibližně 1,6 miliardy EUR, čímž překračuje původně stanovený cíl a po úplném nasazení umožní fondu dosáhnout hodnoty spravovaných aktiv ve výši 3,2 miliardy EUR. Dodatečný kapitál byl získaný od institucionálních investičních partnerů v Evropě, na Blízkém východě a v Asii.


​Petra Růžičková povede novou pobočku VCHD Cargo České Budějovice

24.1. – Česká přepravní společnost VCHD Cargo založila novou pobočku ─ VCHD Cargo České Budějovice, kterou povede zkušená logistička Petra Růžičková. Na své nové pozici bude mít na starosti strategický rozvoj aktivit společnosti nejen v jihočeském regionu.

Rohlik.cz rozšiřuje bio sortiment o Alnaturu

24.1. – Online supermarket Roh­lik.cz, který nabízí 5× širší BIO sortiment v porovnání s běžnými supermarkety, rozšířil nabídku o značku Alna­tura, německou kvalitu s širokým portfoliem BIO sortimentu. Zájem zákazníků Rohlíku o BIO potraviny roste meziročně o 30 procent.

​E-commerce snižuje podle zprávy Prologis Research a MIT uhlíkovou stopu maloobchodu

​E-commerce snižuje podle zprávy Prologis Research a MIT uhlíkovou stopu maloobchodu Premium

22.1. V důsledku takzvané „stay-at-home“ ekonomiky byla sváteční sezóna roku 2020 pro e-commerce rekordní. Nová studie  MIT Real Estate Innovation Lab „Logistické nemovitosti a e-commerce snižují uhlíkovou stopu maloobchodu“ poukazuje na hmatatelné přínosy on-line nakupování pro životní prostředí.

​DACHSER opět jedničkou ve sběrné službě v Německu

22.1. – Mezinárodní logistický provider DACHSER obhájil svoji přední pozici na německém logistickém trhu. Uvedl to žebříček TOP 100 v logistice 2020/2021, který zveřejňuje Fraunhoferův institut a jeho Centrum pro aplikovaný výzkum v oblasti Supply Chain Services ve spolupráci s oborovým magazínem DVZ a Německou logistickou asociací (BVL).

​GEFCO od ledna zajišťuje kompletní logistiku vozů značky Subaru v ČR

20.1. – Společnost GEFCO rozšiřuje své klientské portfolio smlouvou se značkou Subaru. Kompletuje tak portfolio značek skupiny Emil Frey v České republice.

Zájem o outsourcing logistických služeb u průmyslových nemovitostí roste

19.1. – Na trhu průmyslových nemovitostí roste zájem o outsourcing logistických služeb. Především díky flexibilitě se zákazníci nemusí dlouhodobě vázat a mohou přizpůsobit rozsah skladování a souvisejících služeb svým aktuálním potřebám. To se ukazuje v dnešní dynamické době jako jedna ze zajímavých konkurenčních výhod. V reakci na tento trend založila 108 Agency nové oddělení, které má na starost výhradně zprostředkování logistických služeb.

Přepravci hlásí rekordní sezonu. PPL doručila 10 milionů zásilek

17.1. – Pandemie změnila život a chování lidí. Ti se naučili více nakupovat online, od podzimu tak e-shopy zažívaly sezonní žně – a to nejen díky akci Black Friday, Vánocům, ale i podzimnímu lockdownu. Přepravní společnost PPL tak hlásí rekordní sezonu. Pokračuje i trend doručování zásilek přímo do výdejního místa.

Petr Škapa (Svaz spedice a logistiky ČR) pro DN: Dohoda o Brexitu usnadnila situaci, stále však zůstává mnoho nejasností

16.1. – Dopravní noviny uspořádaly na přelomu roku společně se Svazem spedice a logistiky (SSL) on-line seminář k problematice Brexitu. Na aktuální situaci po dosažení dohody o pobrexitových vztazích jsme se zeptali jednoho z organizátorů semináře Petra Škapy, vedoucího pracovní skupiny pro celní náležitosti SSL a vedoucího oddělení metodiky celního řízení ve společnosti PST CLC. Celý rozhovor přinášíme v tištěném vydání Dopravních novin, které právě vyšlo. 

​Do vedení HR pražského ShipMonku nastupuje Barbora Habětínková, přichází z Rohlíku

15.1. – Logistická společnost ShipMonk, která nedávno ohlásila prodej minoritního podílu investorům z Summit Partners za více než 6 miliard korun, začíná intenzivněji rozvíjet a budovat své Research and Development centrum v Praze. Právě na tomto úkolu se bude podílet i její nová posila, Barbora Habětínková, která do ShipMonku přestoupila z Rohlik.cz. Její hlavní zodpovědností bude zastřešení veškeré HR agendy v pozici HR manažerky. 

spinner