Spedice, logistika

​Společnost PPL CZ otevřela u Hradce Králové své největší centrální překladiště

1.6. – Společnost PPL CZ otevřela poslední květnový den své dosud největší centrální překladiště. Nové centrum, které se nachází u dálnice D11 nedaleko Hradce Králové, odbaví díky pokročilé automatizaci denně až půl milionu zakázek a přispěje tak k výraznému posílení distribuční sítě, které chce společnost zužitkovat i v rámci mezinárodní přepravy. Stavba je energeticky šetrná a přispěje i ke snížení uhlíkové stopy jednotlivých zásilek. Naplňuje tak dlouhodobou strategii udržitelnosti PPL, kterou firma v rámci slavnostního otevření demonstrovala virtuální módní přehlídkou, po níž nezbyl jediný kus odpadu.

​John Bolla je novým prezidentem společnosti UPS Healthcare

31.5. – Do čela UPS Healthcare, divize přepravní společnosti UPS, byl jmenován John Bolla. Ve funkci nahrazuje Wese Wheelera, který funkci prezidenta zastával poslední tři roky. Před nástupem do UPS Healthcare v dubnu 2022 působil John Bolla jako provozní ředitel ve společnosti Adare Pharma Solutions, kde byl zodpovědný za globální prodej, provoz, rozvoj smluvních vztahů a výrobní strategii v USA a Evropě. Dříve pracoval 22 let ve společnosti GlaxoSmithKline (GSK), jedné z největších farmaceutických společností na světě, kde zastával vedoucí pozice v oblastech, jako jsou výrobní operace, dodavatelský řetězec, zásobování a externí dodávky.

​Cushman & Wakefield slaví 30 let na českém trhu

31.5. – Realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield slaví 30 let svého působení na českém trhu komerčních nemovitostí a připomíná milníky jeho vývoje, na němž se dlouhodobě výrazně podílí. Většina odvětví od roku 1993 v Česku vyrostla doslova z nuly: moderní kancelářské budovy a obchodní centra, retail parky či skladové haly dnes běžného typu tehdy prakticky neexistovaly, počet hotelů v Praze se za 30 let téměř ztrojnásobil. Nemovitostní transakce za tu dobu dosáhly celkové hodnoty 900 miliard korun.

​Společnost Dr.Max zdvojnásobí svoje prostory v plně obsazeném Prologis Park Bratislava

31.5. – Společnost Dr.Max, lídr slovenského lékárenského trhu, si pronajme dalších 10 000 metrů čtverečních v Prologis Park Bratislava. Svoje tamní prostry tak společnost více než zdvojnásobí – dosud v parku využívá plochu 9 000 metrů čtverečních. Nově obsadí dalších 10 000 metrů čtverečních skladů spolu se 750 čtverečními metry kanceláří. Nové skladové i kancelářské zázemí bude přizpůsobeno především pro B2B potřeby zákazníka. Dokončení nemovitosti se očekává ve 2. čtvrtletí roku 2024.

​Sídlo společnosti Raben v Nupakách slaví pět let

27.5. – Před pěti lety bylo v Nupakách postaveno moderní logistické centrum společnosti Raben, které se od té doby etablovalo jako přední zařízení svého druhu ve střední a východní Evropě. S jeho využitím se otevřely nové možnosti pro efektivní a ekologicky šetrnou logistiku, včetně přepravy a skladování čerstvých potravin, což umožňuje chlazený sklad o velikosti 4 700 metrů čtverečních. Jednou z hlavních předností tohoto logistického centra je jeho technologické vybavení, které minimalizuje negativní dopad na životní prostředí.

​Allegro v Polsku dále roste, v Česku spustilo platformu Allegro.cz

25.5. – Společnost Allegro v 1. čtvrtletí splnilo či překonalo všechny výhledové ukazatele. Nejoblíbenější polská e-commerce platforma i nadále vykazuje odolnost vůči zpomalující se ekonomice i zvyšující se citlivosti zákazníků na cenu zboží. Hrubá hodnota zboží (GMV) vzrostla v 1. čtvrtletí u polských aktivit společnosti meziročně o 14 % na 12,34 miliardy PLN a díky bezkonkurenčnímu výběru za atraktivní ceny si zároveň udržela tempo růstu ze 4. čtvrtletí. Konsolidovaná GMV včetně Mall Group a WE|DO vzrostla meziročně o 21,4 %.

​Společnost Linde MH představila vodíkové technologie pro intralogistiku

25.5. – Společnost Linde Material Handling, světový výrobce vysokozdvižných vozíků a dodavatel komplexních služeb v oblasti intralogistiky, představila svoji vizi inovativního bezemisního řešení pro manipulaci s materiálem. Technologie, kterou Linde MH vyvíjí, využívá pohon na bázi vodíku.

​Logport Development zahajuje revitalizaci bývalých hutí Poldi Kladno

24.5. – Česká developerská společnost Logport Development navazuje na svůj úspěšně zahájený projekt v pražských Jinočanech a jako první developer v oblasti bývalých hutí Poldi Kladno zahajuje výstavbu moderní budovy na jednom z největších brownfieldů v České republice.

​Novým ředitelem marketingu Mall a CZC je Jan Suchý

24.5. – Na pozici marketingového ředitele pro značky Mall a CZC nastupuje Jan Suchý (42). Nový ředitel má za sebou více než patnáct let zkušeností z agenturního prostředí – od tvorby a realizací marketingových strategiích v nadnárodních agenturách až po založení a vedení agentury vlastní. V Mall Group bude mít Suchý na starost veškeré marketingové aktivity spojené s dalším směřováním značek CZC i Mall, a to napříč všemi zeměmi, kde skupina aktuálně působí.


​Skip Pay: Zákazníci jsou přesycení slevami, e-shopy hledají cesty, jak si je udržet

24.5. – Česká e-commerce se zotavuje z historicky prvního propadu, stále však ještě nemá vyhráno – potvrzuje to další jarní meziroční pokles obratu e-commerce o 13 %. Řada e-shopů tak začíná bojovat s poklesem osvědčenými způsoby v podobě slevových akcí. Jenže jak ukazuje průzkum fintechu Skip Pay ((dříve MallPay, s. r. o.), Češi začínají být vůči slevám rezistentní a pro lepší cenu nemají problém jít na marketplace nebo dokonce do zahraničí. O jejich pozornost i loajalitu je třeba bojovat jinak.

spinner