Spedice, logistika

Na pozici Property Managera v GARBE přichází Tomáš Hanuš

18.4. - Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, posiluje svůj tým. Do firmy přichází Tomáš Hanuš na pozici Property Managera pro Českou republiku, který přináší 25 let zkušeností z oblasti technického provozu a správy nemovitostí nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Vyšlo v DN č. 7 - 8

Tlaky na zavádění ESG do logistiky a developmentu sílí ze všech stran

18.4. - Důraz na udržitelnost a oblast ESG (Environmental, Social, and Governance) se stále více projevuje i v logistice. A to jak na bázi dobrovolnosti, tak i z důvodu vnějších tlaků. Je zde legislativa, která klade na firmy vysoké nároky, ale jsou i nepřímé podněty, jako například orientace zákazníků na společnosti, které kladou důraz na ESG, či třeba možnosti lepšího financování. A ve hře jsou i možné úspory v důsledku zavádění moderních úspornějších technologií.

Emirates SkyCargo spouští přímé spojení s firmou DB Schenker

17.4. - Emirates SkyCargo, nákladní divize největší mezinárodní letecké společnosti Emirates, spustila přímé spojení se společností DB Schenker, světovým lídrem v oblasti logistických služeb. S využitím digitálních nástrojů společnost Emirates SkyCargo posiluje zákaznický servis, zrychluje a zefektivňuje mezinárodní obchod.

Vyšlo v DN č. 7 - 8

Linde MH nabízí širokou škálu řešení pro automatizaci intralogistiky

17.4. - Nová automatizační řešení od společnosti Linde Material Handling zjednodušují uvedení do provozu a servis a rozšiřují nabídku možností přizpůsobených požadavkům zákazníka.

VGP pokračuje v plnění svých environmentálních, sociálních a správních cílů

16.4. - VGP, evropský vlastník, manažer a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí zveřejnil výroční zprávu včetně Zprávy o společenské odpovědnosti za rok 2023, která se zaměřuje na pokračující úspěchy skupiny v oblasti udržitelného rozvoje v souladu s Pařížskou dohodou, která stanoví akční plán k omezení globálního oteplování. Cíle VGP na snižování emisí skleníkových plynů byly potvrzeny mezinárodně iniciativou SBTi. Skupina vloni dosáhla významné úspory 2 054 tun emisí oxidu uhličitého.

Dachser kupuje poskytovatele logistiky potravin, společnost Brummer

16.4. - Mezinárodní logistický provider Dachser posílil akvizicí společnosti Brummer, partnera aliance European Food Network pro přepravy potravin s řízenou teplotou mezi Německem, Rakouskem a sousedními zeměmi, svoji logistickou síť pro přepravy a skladování potravin v Evropě. Dachser akvizicí získává německou společnost Brummer Logistik a rakouskou společnost Brummer Logistic Solutions. Akvizice zahrnuje všechny provozní aktivity skupiny Brummer Group. V podmínkách transakce se společnosti smluvně dohodly, že nebudou zveřejňovat kupní cenu. Akvizice ještě podléhá schválení německých a rakouských úřadů pro hospodářskou soutěž. 

Vyšlo v DN č. 7 - 8

Společnost PPL jede na vlně Parcelboxů

16.4. - Společnost PPL, přední přepravce balíků na tuzemském trhu, zaznamenává rekordní nárůst díky rostoucí popularitě e-commerce a objednávkám zahraničního zboží. Denně dokáže českým zákazníkům doručit až na půl milionu zásilek. Svou pozici na českém trhu plánuje posilovat PPL také letos, především rozrůstáním sítě výdejních a podacích Parcelboxů, ve kterých jednička na trhu vidí budoucnost doručování.

Pro společnost Gekkon International skončil uplynulý rok ziskem

15.4. - Rok 2023 skončil pro společnost Gekkon International, která je dodavatelem manipulační techniky značky HELI, navýšením obratu i zisku. Firma nadále investuje do rozvoje HELI POWER SYSTEMu, který spočívá v zapojení vysokozdvižných vozíků do celkového komplexu řízení energetických nákladů ve firmách, včetně agregace energie. Gekkon International je první na světě, kdo tento ucelený systém nabízí. Vloni ho firma testovala sama na sobě. Efekt vložených investic je očekáván už v letošním roce. Cílem je nedodávat jen manipulační techniku, ale přinášet firmám díky systému úspory.

SEGRO prodlužuje nájemní smlouvu s IKEA

15.4. - SEGRO prodloužilo nájemní smlouvu s nájemcem IKEA ve svém parku v Hostivici. Jednotka slouží jako výdejní sklad pro zákazníky, kteří zakoupili zboží známého skandinávského řetězce v nedaleké prodejně na Zličíně. Výdejní sklad IKEA se nachází v jednotce o velikosti 6 720 metrů čtverečních v budově G.

Vyšlo v DN č. 7 - 8

Letošní LogiMAT přilákal do Stuttgartu více návštěvníků i vystavovatelů

15.4. - LogiMAT 2024, mezinárodní veletrh intralogistických řešení a řízení procesů, dospěl k úspěšnému závěru s obnoveným růstem a působivými maximy ve všech klíčových ukazatelích. Na třídenní akci do kongresového centra Messe Stuttgart přijelo celkem 67 420 odborníků z oboru (+8,1 procenta). Na ně čekalo 1 610 vystavovatelů (+6 procenta), kteří představili své nejnovější produkty a řešení, včetně více než 120 inovativních produktových premiér.

spinner