Spedice, logistika

​Standardizované služby e-shopům nestačí, vyžadují individualizaci

24.6 – Čeští obchodníci čím dál častěji sahají k outsourcingu svých logistických procesů, a ačkoliv v tomto směru proti zahraniční konkurenci výrazně zaostávají, přínos tzv. fulfillmentu si uvědomuje stále více z nich. Zájem přitom není pouze o základní služby, jako je skladování zboží a následná expedice objednávek zákazníkům, ale především o ty doplňkové. Právě díky individuálnímu přístupu totiž dokážou obchodníci obstát i mezi silnou konkurencí, která v Česku mezi e-shopy dlouhodobě panuje.

​Společnost DODO představila novou vizuální identitu

24.6. – Technologicko-logistická firma DODO, která se specializuje na efektivní městskou last-mile logistiku, má novou vizuální identitu. Ta odráží zejména vstup firmy do fáze dospělosti a reflektuje přerod startupu v mezinárodní skupinu a firmu se skutečně celoevropskou ambicí. Nový brand pak také lépe odpovídá aktuálnímu B2B zaměření služby. Firma kromě změny barvy a loga rovněž oficiálně ukončuje službu osobního asistenta, se kterou ještě před akvizicí ze strany Michala Menšíka vstupovala na trh. Novou identitu DODO připravovala ve spolupráci s interním týmem DODO agentura Guts Prague.

​Bezpapírový multimodální konosament FIATA

FIATA představila svým členům pragmatické řešení přechodu z papírových dokumentů na bezpapírové konosamenty FBL, které mohou vystavovat přímo prostřednictvím svých každodenních nástrojů. Řešení FIATA zvyšuje úroveň zabezpečení FBL ve srovnání s papírovou verzí a využívá technologii blockchain k ověření pravosti dokumentů a zajištění auditní stopy.

​Linde Material Handling představuje nové elektrické paletové vozíky

22.6. – Linde Material Handling uvádí na trh novou řadu kompaktních elektrických vozíků T14 – T20, určených pro přepravu palet s hmotností od 1,4 do 2,0 tun. Menší modely T14 a T16 vybavené kompaktní lithium-iontovou baterií umožňují bezproblémové manévrování i ve stísněných prostorách. Díky senzorové ochraně nohou je práce obsluhy nyní ještě bezpečnější.

​GEFCO: Postprodukční úpravy pomáhají prodloužit užitnou dobu aut ve flotilách

22.6. – Společnost GEFCO odbavila z kolínské pobočky další fleetovou zakázku. Postprodukčně upravila víc než dvě stě lehkých užitkových vozů pro největšího poskytovatele poštovních a balíkových služeb v České republice. Instalace zlepší komfort užívání, zároveň prodlouží užitnou dobu nových kvalitních vozidel ve firemní flotile. Celkem 213 lehkých užitkových vozů bylo transportováno do kolínské pobočky GEFCO, postprodukčně upraveno v průběhu května a června a následně distribuováno dle schváleného harmonogramu přímo na požadovaná místa předání u klienta.

​Pozici skupinové ředitelky HR DoDo Group bude zastávat Renata Pavlištová

18.6. – Pozici šéfky HR v DoDo Group obsadí zkušená manažerka Renata Pavlištová (36). Ta se v posledních 8 letech z pozice Head of HR starala o kompletní vedení HR a Facility management v Porsche ČR ze skupiny Volkswagen Group CZ. V technologicko-logistické společnosti DoDo Michala Menšíka bude mít nově na starost zejména nastavení modelu HR Business Partnering a budování úspěšné značky zaměstnavatele v oblasti logistiky a technologických společností.

​VERMONT staví automatizovaný sklad AutoStore za pomoci společnosti Element Logic

17.6. – Nový sklad společnosti VERMONT, která na českém, slovenském a maďarském trhu výhradně zastupuje prémiové značky Gant, Karl Lagerfeld, Diesel a další, bude disponovat automatizovaným řešením založeným na technologii AutoStore. Tu dodá společnost Element Logic. Společnost VERMONT do skladu v Bratislavě investuje desítky milionů euro. Instalace systémů na ploše s výměrou téměř 1 750 metrů čtverečních začala 1. června. Dokončení je naplánováno již na první polovinu letošního srpna. Díky systému AutoStore se výrazně zvýší efektivita skladu a rychlost zpracování objednávek.

​Poslední volný prostor v P3 Prague D6 zaplní knihy Euromedia Group

16.6. – Novou halu v P3 Prague D6 si vyhlédla skupina Euromedia Group, lídr knižního trhu provozující síť knihkupectví Luxor, řadu nakladatelství a největší knižní velkoobchod v ČR, pro svůj nový robotizovaný sklad. Na ploše přes 10 000 metrů čtverečních instaluje řadu technologií pro automatické samotřídění a vychystávání knih. Přípravy a implementace automatizovaného logistického zázemí si vyžádají několik měsíců.

​Mall Group nově povede Jakub Střeštík

15.6. − Do čela Mallu se posouvá zkušený manažer Jakub Střeštík. Pozice Managing Director se ujímá ze své role Chief Commercial Officer, kterou zastává poslední dva roky. Dosavadní CEO Mall Group Jan Hanuš se rozhodl ve své funkci ke konci července skončit a po letech v náročných manažerských pozicích věnovat více času své rodině a menším, osobním projektům. Střeštík se bude soustředit na rozvoj silných stránek Mallu, kterými je historicky nejen model marketplace, ale také prodej zboží z vlastních skladů (1P byznys). Jeho hlavním úkolem pro následující období bude úspěšně završit integraci s nákupní platformou Allegro a pomáhat celé skupině upevňovat si pozici e-commerce šampióna střední a východní Evropy.

DHL Supply Chain je podle studie Gartner Magic Quadrant 2022 už posedmé lídrem mezi globálními poskytovateli logistických služeb

13.6. - Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, byla ve zprávě Magic Quadrant pro globální nezávislé poskytovatele logistických služeb 2022 již posedmé v řadě označena za lídra v globálním měřítku. Společnost Gartner poskytuje vedoucím pracovníkům a jejich týmům realizovatelné, objektivní poznatky. Ve své studii každoročně posuzuje globální nezávislé poskytovatele logistických služeb z hlediska ucelenosti jejich vize včetně schopnosti ji uskutečňovat v jednom ze čtyř kvadrantů – poskytovatelé v mezerách na trhu, vizionáři, vyzývatelé nebo lídři na trhu. V letošní analýze byly společně hodnoceny dvě divize DHL, DHL Supply Chain a DHL Global Forwarding.

spinner