Spedice, logistika

​DHL Express získal ocenění jako jedno z nejlepších pracovišť na světě

20.10. - DHL Express, přední světový poskytovatel expresních služeb, získal v žebříčku Great Pace To Work® a FORTUNE titul 2. nejlepšího pracoviště na světě. Instituce Great Place to Work® a FORTUNE u DHL Express ocenily rozsáhlé investice a implementace procesů k vytvoření pozitivní a motivující pracovní atmosféry ve více než 220 zemích. Great Place to Work® je globální analytická a poradenská firma pro lidi, která každý rok hodnotí pracovní zkušenosti zaměstnanců podle svého certifikačního programu. V roce 2020 se průzkumu zúčastnilo více než 10 000 organizací, což představuje asi 10,2 milionu zaměstnanců v 92 zemích.

PPL otevřelo v Příbrami nové depo, odbaví až 4 500 zásilek denně

19.10. – V Příbrami se rozjel provoz nového depa PPL. Nahradilo tak staré, které bylo již nevyhovující z kapacitních i konstrukčních důvodů. S kapacitou pro 24 linek dokáže odbavit v jeden den až 4 500 zásilek.

V jakém stavu je česká logistika a skladování? Unikátní výzkum odhalil problémy i trendy

19.10. – Jak logistické firmy reagují na stále kratší čas dodání? Vidí automatizaci jako nutnost, nebo navazující investice spíše odkládají? Na to vše přináší odpověď nová studie Trendy v české logistice mapující témata, která aktuálně formují trh logistiky v České republice. Výzkum realizoval spolek SKLAD ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos.

Panattoni: Nová výrobní hala Lindabu u Pavlova nabídne přes 50 pracovních míst, žabí hrad i ještěrkárium

17.10. – Na Kladensku se blýská na lepší časy, v lokalitě expandují již tradiční výrobci s koncovou výrobou a kvalifikovanými pracovními místy. Stavitel průmyslových zón Panattoni předal u středočeského Pavlova novou halu švédskému výrobci stavebních komponent Lindab. V Panattoni Parku Prague Airport II vyrostla budova s 5 900 m2 výrobních a skladovacích prostor a 800 m2 kancelářských ploch. Uvnitř bude klempířská dílna a výrobna kruhového potrubí. Společnost Lindab zde zaměstná přes 30 administra­tivních a až 25 logistických a výrobních pracovníků.

Analýza: Balíková přeprava dynamicky roste

Pandemie covidu-19 silně zasáhla odvětví balíkových služeb a vystavila společnosti podnikající v tomto oboru obrovskému tlaku. Firmy se snaží přizpůsobit své podnikání velmi dynamickému rozvoji a neklidnému operačnímu prostředí. Analytici se nyní pokusili shrnout základní globální dopady koronakrize na tento obor.

​Ing. Jan Pihar, DACHSER: Projekt Short Distance 2.0 dostane logistiku první a poslední míle na novou úroveň

Rodinná společnost DACHSER, přední poskytovatel logistických služeb v Evropě, v současnosti zaměstnává 31 000 lidí ve 393 pobočkách a má zastoupení ve 44 zemích světa. Nyní začala realizovat v celé Evropě včetně ČR projekt Short Distance 2.0 pro optimalizaci logistiky na první a poslední míli. V této souvislosti nám poskytl rozhovor Ing. Jan Pihar, generální ředitel společnosti DACHSER pro Českou republiku.

Dovážka potravin domů prudce roste, Rohlík.cz omezil počet položek v nákupu

16.10. – Online supermarket Rohlík.cz zavedl opatření, která umožní v čase prudkého nárůstu online nákupů potravin obsloužit více zákazníků z bezpečí domova. Tím zásadním je možnost objednat maximálně 35 položek na nákup a současně s tím je možné provést pouze jednu objednávku na den na jednoho zákazníka.

​Společnost cargo-partner posílá pro společnost Lenzing AG ucelený vlak z Lince do Čching-tao

15.10. – Poskytovatel logistiky cargo-partner vypravil jménem mezinárodního výrobce vláken Lenzing celý vlak z rakouského Lince do čínského Čching-tao. Ucelený vlak se skládá z celkem 46 čtyřicetistopých kontejnerů naložených vlákny vyrobenými z obnovitelné suroviny dřeva. Zásilka vyrazila na svou cestu po „Železné hedvábné stezce“ v pátek 9. října a do cílové stanice v čínském Si-anu má dorazit za 16 dní.

​Tržby celního brokera Gerlach vzrostly na 214 milionů

11.10. – Největší poskytovatel celních služeb v Česku, společnost Gerlach, v roce 2019 potvrdil svůj zásadní podíl na trhu celních služeb. Loni navýšil tržby na částku přesahující 214 milionů Kč. Díky nejasnostem a dalšímu vývoji okolo Brexitu očekává tento nejsilnější celní broker další poptávku po službách a odborném poradenství v příštím roce.

​Rekordní investice do singapurského skladu společnosti DB Schenker Red Lion

11.10. – Letos v létě DB Schenker úspěšně zahájil provoz největšího regionálního skladu pro automatizovanou logistiku. S hodnotou 101 milionů EUR je logistické centrum Red Lion v Singapuru největší investicí, jakou kdy společnost DB Schenker ve světě realizovala.

spinner