Spedice, logistika

​DACHSER vytváří více ložného prostoru, přechází na megatrailery

28.5. – Mezinárodní logistický provider DACHSER od dubna 2021 přechází při pořizování nových návěsů výhradně na takzvané megatrailery. Díky jejich objemnějšímu ložnému prostoru – při současné stejné délce a šířce – jsou tyto megatrailery úspornější a dosahují nižší spotřeby paliva než běžné návěsy. Přechod celé flotily, což představuje pořízení celkem 680 nových megatrailerů, by měl být v Německu dokončen v roce 2027. V násle­dujících letech bude taková obměna vozového parku zahájena i v dalších 24 evropských zemích, ve kterých je obchodní oblast European Logistics zastoupena.

​GEFCO spolupráci se společností Renault Group a značkou Dacia v Rumunsku

26.5. – Společnost GEFCO rozšiřuje spolupráci se společnostmi Renault Group a Dacia v Rumunsku, která roste již od roku 2005. Začátkem roku 2021 společnosti GEFCO a Renault Group posílily spolupráci rozšířením dohody o tocích hotových vozidel (FVL) na trasách Mioveni-Constanta a Constanta-Bukurešť na další tři roky a pokračováním v zajištění toků FVL do Itálie a Belgie.

Geis: Zajištění balení se v posledních měsících stává stále složitějším

26.5. – Logistika v moderním pojetí nepřináší zdaleka jen dopravu, ale mnoho dalších služeb, které společnosti jako je Geis svým zákazníkům poskytují. Jejich nedílnou součástí je i balení zabezpečující ochranu přepravovaného zboží. Klienti se mohou na obaly zajišťované společností Geis spolehnout i přesto, že to v poslední době není jednoduché.

Balikobot.cz: Česká e-commerce je na vrcholu a jen tak neklesne

26.5. – Nezávislá technologická služba Balikobot.cz, která firmám pomáhá s napojením na přepravní služby a zefektivněním expedičních procesů, zrealizovala průzkum mezi dopravci, který zjišťoval aktuální stav české logistiky vzhledem k uplynulému pandemickému roku a aktuálnímu postupnému rozvolňování maloobchodu. Z výsledků průzkumu vyplynulo, že čeští dopravci neočekávají po otevření kamenných prodejen ze strany e-shopů pokles využití přepravních služeb zejména na základě rekordního růstu českého e-commerce a faktu, že pro koncové zákazníky zůstanou online nákupy často pohodlnější i jednodušší než ty v kamenných prodejnách.

​GLP uzavřela nájemní smlouvy se společnostmi Ecologistics a Berlin Brands Group

26.5. – Společnost GLP úspěšně pronajala 20 000 m² logistických prostor ve dvou parcích v České republice a na Slovensku. V GLP Park Praha Chrášťany bylo pronajato 11 000 m² společnosti Ecologistics, globálnímu poskytovateli komplexních služeb v oblasti skladování a logistiky a zároveň novému klientovi GLP. Dalších 40 000 m² z parku si pronajala společnost Alza, stávající zákazník GLP a největší hráč na poli e-commerce v České republice a na Slovensku. GLP Park Praha Chrášťany je v současnosti ve výstavbě a bude dokončen ve 2. čtvrtletí roku 2022. Očekává se, že obě budovy obdrží certifikaci BREEAM Excellent.

​Bonduelle a Raben sázejí na zelené partnerství

25.5. – Společnost Bonduelle, světová jednička v produkci a zpracování zeleniny, rozšiřuje spolupráci se skupinou Raben Group. Vzhledem k úspěšné spolupráci společností v Maďarsku bylo přirozené, že se Bonduelle při výběru logistického partnera pro polský trh rozhodla důvěřovat osvědčenému partnerovi a umístit své zboží do ekologického skladu Raben ve městě Ruda Śląska. Společnosti se vedle sebe nejen rozvíjejí, ale mají rovněž podobný přístup k podnikání a ekologii.

Letošními trendy jsou reverzní logistika, expanze, fulfillment a doplňkové služby

23.5. – České a slovenské e-shopy začínají objevovat další země pro expanzi. V posledních letech byly trendem především východní země jako Maďarsko nebo Rumunsko. „Od minulého roku evidujeme vyšší zájem o balkánské země, nejvíce Chorvatsko, Bulharsko, Řecko, Itálie a Slovinsko,“ uvedl Pavel Vyoral, CEO Pošty bez hranic. S přesunem nakupujících do on-line světa je třeba zajistit reverzní logistiku a nabízet doplňkové, nadstandardní, služby spojené s doručováním. Bez zmínky není ani rostoucí trend outsourcingu celé logistiky na fulfillmentová centra.

Brano Group plánuje nový plně automatizovaný sklad

22.5. – Největší automotive dodavatel v České republice vlastněný ryze českým kapitálem, firma Brano Group, se rozhodl vybudovat plně automatizovaný sklad materiálu a rozpracované výroby. Na projektu od března letošního roku spolupracují společnosti Aimtec a LogTech, které společně působí ve spolku SKLAD. Spojí tak své know-how v oblasti digitalizace a automatizace v logistice.

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky Linde navazují na úspěšnou 50letou historii

21.5. – Linde Material Handling uvádí novou generaci elektrických vysokozdvižných vozíků, která se svým výkonem plně vyrovná vozíkům poháněným spalovacími motory.Virtuální prezentace s názvem „Mistrovská díla“ se uskuteční 16. června v 11.00 hodin. V rámci půlhodinového představení specialisté z Linde Material Handling rozmanitými způsoby předvedou výhody nové generace vysokozdvižné techniky Linde https://yourway.linde-mh.com/cs/.

Contera postaví v Ostravě inteligentní administrativní budovu Organica

21.5. – Nejmodernější technologie včetně inteligentního ovládání budovy, kvalitní architektura, certifikace BREEAM Excellent a prestižní adresa v nově vznikajícím centru města. To jsou nejzajímavější atributy budovy Organica, kterou staví developerská společnost Contera v Ostravě. Významnou část budovy si po dokončení v roce 2023 pronajme společnost TietoEVRY, mezinárodní poskytovatel IT služeb a jeden z největších zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji. Organica ale nabídne uživatelům a návštěvníkům mnohem víc.

spinner