Spedice, logistika

Společnost DSV Panalpina převzala Global Integrated Logistics od Agility

18.8. – Všechny podmínky a požadavky pro akvizici společnosti Global Integrated Logistics (GIL) společnosti Agility byly splněny a společnost DSV Panalpina A/S (DSV) nyní formálně přebírá společnost GIL od kuvajtské společnosti Agility. Převzetím společnosti GIL se DSV stává globálním hráčem první trojky v oblasti dopravy a logistiky a jejím cílem je z této silné pozice dále rozvíjet svou činnost.

​Doprava a logistika v Německu trpí nedostatkem kvalifikovaného personálu

17.8. – Více než polovina společností v odvětví pozemní dopravy v Německu a více než 40 procent společností v odvětví skladování si stěžuje na nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Vyplývá to ze čtvrtletního průzkumu mnichovského institutu Ifo. V odvětví dopravy a skladování jako celku 42,6 % společností uvedlo v červenci problémy s hledáním kvalifikovaného personálu. Jedná se o nejvyšší hodnotu od podzimu 2018 (46,3 %) a čtvrtý nejvyšší podíl od zahájení průzkumu v roce 2009.

Skupina Raben Group podepsala svůj první úvěr spojený s udržitelností

16.8. – Evropská logistická skupina Raben Group úspěšně uzavřela se skupinou sedmi bank pětiletý inaugurační úvěr spojený s udržitelností (SLL) ve výši 225 milionů EUR. Jedná se zároveň o jednu z prvních transakcí SLL formou klubové dohody v rámci logistického odvětví v Evropě. Na této transakci se podílelo sedm finančních institucí. BNP Paribas Bank Polska S.A. působila jako koordinátor udržitelnosti v souvislosti s transakcí SLL, přičemž ING Bank Śląski S.A. plnila roli zprostředkovatele a Coöperatieve Rabobank U.A. koordinátora dokumentace. Dalšími bankami, které se této transakce účastnily, byly Commerzbank AG, Mbank S.A., Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. a UniCredit Bank AG.

​Sílí boj proti pašování zvířat v kontejnerové dopravě

14.8. – V červenci se uskutečnila dvoudenní akce Global Shipping Roundtable zaměřená na boj proti nelegálnímu obchodu s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami a dřevem v kontejnerové lodní dopravě. Zúčastnilo se jí 39 zástupců soukromých lodních společností, spedičních firem a provozovatelů přístavů, 18 organizací veřejného sektoru, sedm politických orgánů včetně Světové celní organizace (WCO) a Mezinárodní námořní organizace (IMO), a 14 nevládních organizací.

Největší logistická konference SpeedCHAIN proběhne již začátkem září

10.8. – Společnost RELIANT si dovoluje informovat širokou logistickou veřejnost, že největší logistická události roku – mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN 2021 – se koná již za necelý měsíc v termínu 7. 9. 2021, a to opět v historických prostorách Břevnovského kláštera v Praze 6.

Společnost DHL Express spouští globální kampaň pro eCommerce

10.8. – Deutsche Post DHL Group, zahajuje globální brandovou kampaň v oblasti eCommerce a vyzdvihuje tak svoji silnou pozici na logistickém trhu. DHL Express podporuje nejen spolehlivou přepravu v rostoucím odvětví eCommerce, ale také přináší firmám poradenství, aby byly v online světě co nejúspěšnější.

Investicí do LED osvětlení snížilo GEFCO spotřebu elektřiny energie o 78 procent

9.8. – Pobočka logistické společnosti GEFCO v Kolíně je nově kompletně osvětlena moderní, vysoce účinnou LED technologií. Investici ve výši 5,5 milionu korun realizovala společnost ve dvou etapách v letech 2019 a 2020. Výměna technologie se projevila hned v roce ukončení investice, a to 78 % úsporou ve spotřebě energie na osvětlení. Investice je součástí strategie udržitelnosti společnosti GEFCO. Dalším krokem by měla být instalace solárních panelů na skladovacích prostorech kolínské pobočky.

​Zboží vyrobené v Číně naráží na nové logistické problémy

9.8. – Čínské firmy, které chtějí proniknout na světový trh, narážejí na problémy s přepravou. Napojení na levnou domácí výrobu poskytlo čínským podnikům výhodu v zahraničí, což se ale teď mění v nevýhodu. Pandemie a obchodní napětí totiž narušují mezinárodní dodavatelské kanály, upozornil zpravodajský server CNBC.

​VCHD Cargo koupila německého přepravce Völker Logistik

5.8. – VCHD Cargo oznámila akvizici německé spediční firmy Völker Logistik. Jedná se o největší investici v historii společnosti, která upevní její pozici na největším logistickém trhu v Evropě. Tato největší transakce zvýší nejen konkurenceschopnost společnosti v oblasti mezinárodních linkových přeprav, ale i v přepravách na kratší vzdálenosti v rámci Německa, včetně obsluhování poslední míle. Spojení obou rodinných společností přinese i synergie v personální oblasti zejména na pozicích profesionálních řidičů.

​Logistická firma Ecologistics expanduje na českém trhu

5.8. – Ecologistics, 3PL operátor působící v České republice od roku 2017, v posledních měsících expandovala na českém trhu a aktuálně si pronajímá celkem 63 300 m2 prvotřídních skladovacích ploch v celkem čtyřech logistických parcích na Praze-západ a v Plzni-Štěnovicích.

spinner