Spedice, logistika

Investiční skupina RSBC získala českou logistickou společnost MUFF Logistics

5.4. - Investiční skupina RSBC znovu posiluje na poli logistiky s vysokou přidanou hodnotou. Po předloňské akvizici společnosti PJ Expedis a loňském nákupu vybraných aktiv od společnosti Dropick (logistické části) nyní do svého portfolia zařadila další českou logistickou firmu MUFF Logistics, ve které získala 80% podíl.

Kompletní program Sustainability Summitu 2024 odhalen: Den plný inspirace, diskuze a best practices

5.4. - Organizátoři druhého ročníku Czech & Slovak Sustainability Summitu, který se bude konat 25. dubna 2024 v Cubex Centru Praha, zveřejnili kompletní konferenční program. Více než 50 řečníků, panelistů a moderátorů vystoupí na pódiu s cílem inspirovat další odborníky na udržitelnost, sdílet osvědčené postupy v oblasti udržitelnosti nebo podporovat diskuzi. Cíl všech zúčastněných je stejný – podpořit zavedení udržitelných principů na českém a slovenském trhu.

DACHSER připojil Tunisko a Turecko ke svojí síti sběrné služby

5.4. – Mezinárodní logistický provider Dachser otevřel na začátku tohoto roku dvě gateway sběrné služby pro přepravy celovozových zásilek (FTL) a dokládek (LTL) pro Tunisko a Turecko. Společnost tak rozšiřuje své portfolio služeb a nabízí svým zákazníkům rychlejší a efektivnější pozemní přepravy do a z těchto dvou zemí.

Nová hala v Panattoni Parku Cheb East už slouží svému nájemci

4.4. - Průmyslový developer Panattoni společně s investiční skupinou Accolade oznamují předání plně dokončené haly v Panattoni Parku Cheb East. Část budovy o celkové podlahové ploše 61 000 metrů čtverečních už obývá nájemce ze sektoru automotive. Budova je připravená na rozšíření o dalších 18 000 metrů čtverečních a aspiruje na nejvyšší stupeň hodnocení v rámci přísné mezinárodní certifikace udržitelnosti BREEAM New Construction.

Trh s rozvojovými pozemky ožívá

3.4. - Trh s rozvojovými pozemky i staršími, hlavně průmyslovými budovami a areály v České republice po delším období stagnace ožívá. Asi by to byla pozitivní zpráva, pokud by za akcelerací nestál ekonomický útlum v některých oborech nebo dokonce ukončení působení řady firem v Česku. Pro mnoho z nich je prodej zbytných nemovitostí nebo pozemků zamýšlených pro budoucí expanzi jednou z mála cest, jak se vyhnout ekonomické ztrátě. Podle realitně-konzultantské společnosti 108 REAL ESTATE, která se na tento typ transakcí specializuje, stojí za nárůstem vlastnických převodů rovněž narovnávání cen a obava z nedostupnosti pozemků vzhledem k očekávané přísnější ochraně zemědělského půdního fondu.

Brněnská Authentica se loni dostala mezi přední české fulfillmenty

2.4. - Za uplynulý rok dosáhla Authentica Fulfillment obratu 150 milionů korun a zdvojnásobila počet klientů na 55, pro které vyexpedovala přes milion zásilek. Podle Petra Litavce, ředitele fulfillmentu, se letos společnost chystá na přesun do většího skladu a také investovat do jeho automatizace. Na trh společnost přišla teprve před třemi lety s vylepšeným konceptem fulfillmentu. Kromě základních služeb skladování a vychystávání objednávek totiž klientům zjednodušuje distribuci díky výrobě obalů, kompletaci v chráněné dílně nebo tisku na obaly a lahve.

Poptávka po outsourcingu logistických služeb u DB Schenker roste

2.4. - Přední poskytovatel logistických služeb, DB Schenker, reaguje na poptávku firem po tzv. outsourcingu logistiky. Zajišťuje pro ně skladování, kompletaci zboží, vychystávání zásilek i veškeré související procesy. Firmy tak nemusejí investovat do skladů, shánět do něj personál, ani sledovat změny souvisejících předpisů a norem.

7R může zahájit výstavbu prvního projektu v Česku

31.3. - Po zajištění potřebného stavebního povolení se polská 7R Group chystá zahájit výstavbu prvního industriálního projektu v České republice. Novou skladovací halu 7R Park Lavičky firma vybuduje na strategicky umístěné spojnici mezi Prahou a Brnem v těsné blízkosti dálnice D1. Díky tomu bude mít vynikající dostupnost a ideální příležitost k pronájmu. Celková výše investice přesáhne 750 milionů korun.

Jungheinrich na veletrhu LogiMAT 2024

29.3. - Jungheinrich představil na veletrhu LogiMAT 2024 kompletní portfolio automatizace a nové skladové vozíky. Zájem návštěvníků budily mezi jinými další přírůstek do rodiny AMR – Arculee M, inovativní kompaktní automatický sklad PowerCube, nová řada retraků ETV 2i nebo nově ručně vedené VZV EJC 1i.

​P3 Logistic Parks v příštím roce v Lovosicích pronajme velkou halu, do které může zajet vlak

28.3. – P3 Logistic Parks jako vlastník a správce průmyslových nemovitostí nabídne trhu v příštím roce atypickou halu, která může pojmout celou vlakovou soupravu. P3 Lovosice Cargo byla navržena pro překládku mezi silniční a železniční přepravou, což v kontextu silného tlaku na snižování emisí v dodavatelských řetězcích představuje zajímavou příležitost.

spinner