Spedice, logistika

Komunikaci DODO Group nově zastřeší Adam Rapák

20.10. - Pozici PR manažera v technologicko-logistické firmě DODO Group nově zastane třiatřicetiletý Adam Rapák. Přichází ze společnosti McDonald’s, kde byl zodpovědný za plánování a exekutivu komunikačních a public relations aktivit na českém a slovenském trhu.

Společnost cargo-partner se letos vypořádala s četnými časově kritickými dopravními výzvami

19.10. - Emergency řešení letecké a silniční přepravy patří mezi speciality tohoto poskytovatele mezinárodní dopravy a logistiky. V posledních několika měsících měla společnost cargo-partner nejrůznější příležitosti prokázat svou odbornost při hledání nejrychlejších možných řešení – ať už prostřednictvím letecké přepravy, kamionu, expresní dodávky nebo vrtulníku.

V areálu průmyslové zóny v Mošnově začal fungovat nový terminál kombinované dopravy

18.10. - V areálu průmyslové zóny v Mošnově na Novojičínsku začal fungovat nový terminál kombinované dopravy. Jako jeden z mála svého druhu je napojený hned na tři způsoby přepravy nákladů – silnici, železnici a letiště. Projekt Terminálu Mošnov přibližně za 800 milionů korun, který se začal budovat loni v září, má přispět k výraznějšímu přesunu nákladní dopravy ze silnic na železnici. Novinářům to dnes řekl ředitel společnosti IF Invest East Petr Michal.

Thein Industry zajistil pro Packetu vodíkové dodávky

18.10. - Společnost Thein Industry, zamě­řující se na investice a aktivity v oblasti strojírenství, průmyslu a vodíkových technologií, zprostředkovala pro českou skupinu s mezinárodní působností Packeta Group, kam patří také Zásilkovna, test vodíkových dodávek značky HYVIA. Jde o první koordinaci českých firem za účelem využití vodíku v komerční silniční přepravě.

IKEA, Volvo Trucks a Raben Group spojily své síly, aby urychlily zavedení přepravy bez emisí

16.10. - Společnosti IKEA Industry, Volvo Trucks a skupina Raben Group podepsaly dohodu o spolupráci na dosažení bezemisní nákladní přepravy v Polsku. IKEA využije služby Raben Group k provozování dvou těžkotonážních elektrických nákladních vozidel Volvo určených na vnitropodnikovou přepravu mezi dvěma továrnami IKEA Industry v Polsku. Poznatky z tohoto pilotního projektu budou využity pro elektrifikaci přepravy ve větším měřítku v přepravní síti.

Ing. Petr Kozel (VCHD Cargo): Řidiči jsou naší nejlepší profesionální vizitkou

Společnost VCHD Cargo slaví letos 25 let od svého založení. Historii i současnost firmy nám přiblížil Ing. Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo, a. s.

Lubomír Doskočil: Firmy se již v omezeních při vývozu do Ruska orientují

Válka na Ukrajině se dotkla prakticky všech oborů. O přiblížení současné situace v oblasti cel jsme proto požádali plk. Mgr. Lubomíra Doskočila, zástupce ředitelky odboru 21 – Celního a vedoucího oddělení 212 – Původu zboží, celní hodnoty a celní nomenklatury Generálního ředitelství cel.

MSC a FS Group sázejí na synergie v logistice

Společnosti FS Group A MSC podepsaly v Ženevě memorandum o porozumění s cílem vytvořit synergie v oblasti logistiky. K podepsání došlo za přítomnosti zástupců obou společností – Gianluigiho Aponteho a Luigiho Ferrarise. Jejich cílem je rozvíjet intermodalitu s větší a efektivnější synergií mezi námořní a železniční dopravou ve prospěch stále spolehlivějšího a udržitelnějšího logistického řetězce.

Evropský elektronický obchod stále roste, čekají ho však globální výzvy

Asociace Ecommerce Europe a EuroCommerce v létě společně zveřejnily letošní Zprávu o evropském elektronickém obchodování. Podle ní v roce 2021 vzrostl evropský elektronický obchod o 13 procent na 718 miliard EUR.

Dachser uvede do provozu své první nákladní vozy na vodík

Mezinárodní logistický provider Dachser uvede příští rok na silnice v německém Magdeburgu 27tunové nákladní vozidlo Hyundai Xcient. Toto bezemisní vozidlo bude používáno pro regionální distribuci i pro pravidelné noční přepravy do Berlína. Další nákladní vozidlo na vodíkové palivové články – 19tunový Enginius Bluepower – začne realizovat dodávky pro Dachser do centra Hamburku v polovině roku 2023.

spinner