Spedice, logistika

Do komplexu u brněnského letiště přichází Zásilkovna a Coca-Cola HBC

29.8. – Poslední měsíce ukázaly klíčový význam moderních hal pro evropskou ekonomiku a její každodenní fungování. E-commerce, výrobní a logistické společnosti jsou tahouny tohoto trendu a své podnikání přesouvají do klíčových lokalit střední Evropy. Do strategicky skvěle umístěného multimodálního komplexu u brněnského letiště přichází dva významní hráči byznysu 21. století. Moderní šetrnou halu o rozloze 9 500 m² aspirující na stupeň hodnocení udržitelnosti BREEAM „Excellent“ využijí Coca-Cola HBC a Zásilkovna.


​Koncentrátory kyslíku a přírodní produkty pro péči o tělo a domácnost Feel Eco od Fosfy pomůžou Domovu seniorů Valtice

26.8. – V Domově pro seniory Valtice proběhlo odevzdávání daru od společnosti Fosfa a.sDistribuci produktů a kyslíkových koncentrátů od Fosfy zajišťuje logistická společnost DB Schenker. Spo­lečnost Fosfa daruje dary 15 domovům seniorů a zdravotnickým zařízením v ČR v celkové hodnotě přes půl milionu korun: 20 koncentrátorů kyslíku a téměř 2 500 ks přírodních produktů pro péči o tělo a domácnost Feel Eco. Fosfa pomáhá těmto zařízením v rámci projektu Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ ve spolupráci s Nadačním fondem STOP šikaně. 

​PST CLC zveřejnila unikátního průvodce celým procesem celního řízení

25.8. – Společnost PST CLC, a. s. poskytující komplexní logistické služby spustila unikátního průvodce celním řízením, kterého pomohli připravit celní specialisté společnosti. Téměř dvacet bodů průvodce je seřazeno tak, aby co nejrychleji pomohly lidem se zorientováním v celních službách.  

GUMEX: Balíkobot optimalizuje expediční procesy a ušetří tak stovky tisíc ročně

24.8. – Díky zavedení služby Baliko­bot.cz, která pomáhá firmám agregovat datové napojení na dopravce a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, se společnosti GU­MEX, která je velkoobchodním expertem na pryžové a plastikářské zboží, podařilo ušetřit práci dvou lidí a snížit náklady na expedici o 750 tisíc Kč ročně při nárůstu expedice o 15 %.

​Kompletní program kongresu EASTLOG odhalen

24.8. – Logistická událost roku klepe na dveře – kongres EASTLOG se uskuteční už 17. září v pražském O2 Universu. Letošní ročník je plný skvělých řečníků, mezi těmi hlavními dominují např. ekonomové Sean Culey a Tomáš Sedláček.

​DB Schenker má speciální sklad pro nadrozměrné zásilky

20.8. – Přední poskytovatel mezinárodních logistických řešení DB Schenker pomáhá českým strojírenským firmám exportovat zboží do celého světa. Nedávno otevřel v Hradci Králové svůj první speciální sklad určený primárně pro nadrozměrné zásilky.

ČD Cargo Logistics: Železniční přeprava s Čínou po „Nové hedvábné stezce“ silně roste

20.8. – Logistická společnost ČD Cargo Logistics, 100% dceřiná společnost největšího tuzemského železničního dopravce ČD Cargo, zaznamenává silný růst poptávky po železniční přepravě zboží mezi Českou republikou a Čínou i v opačném směru po „Nové hedvábné stezce“. 

Objem investic ve střední a východní Evropě se v prvním pololetí zvýšil o sedm procent

14.8. – Chuť investovat zůstává pro střední a východní Evropu silná, ale investoři jsou stále opatrní, zatímco se trhy snaží stabilizovat. Odhaduje to Colliers International ve své poslední zprávě „H1 CEE Investment Scene“. Objem investic CEE za první polovinu roku 2020 dosáhl zhruba 6,26 miliardy EUR. Toto číslo podpořily dvě velká portfolia v celkové hodnotě přesahující 2,2 miliardy EUR, přičemž Polsko a Česká republika zaujímaly 78% podíl na celkové hodnotě šesti zemí střední a východní Evropy (CEE-6).  

Moderní průmyslové haly drží podle Accolade středoevropský byznys v chodu

14.8. – Moderní výrobní procesy, dobře zvládnutá logistika a flexibilita v návaznosti na aktuální situaci. To jsou důvody, díky kterým je segment moderních průmyslových hal v posledních týdnech jednou z klíčových složek evropského průmyslu. Dokazuje to podle skupiny Accolade i nově podepsaná nájemní smlouva na park v polském Minsku Mazowieckém. Tu skupina Accolade uzavřela s polským výrobcem šetrných plastových obalů TW Plast. Halu o rozloze 8000 m2 využije výrobce v nejbližších měsících mimo jiné také k produkci ochranných zdravotnických pomůcek a obličejových masek.

DACHSER spustil charterové lety do a z USA s týdenní frekvencí

13.8. – Od konce července provozuje mezinárodní logistický provider DACHSER letecké spojení Frankfurt─Chicago v rámci svého rozšířeného programu prémiových charterových letů. Tento transatlantický rotační cyklus bude DACHSER zajišťovat každý víkend. Zákazníci společnosti tak mohou těžit z pevných přepravních časů a lepšího plánování kapacity i cen.

spinner