Spedice, logistika

​Martin Marek: Díky chytrému plánování bude doručení čím dál rychlejší a udržitelnější

6.1 – Logistika je nedílnou součástí nákupního procesu a zákazníci začínají její význam čím dál jasněji pociťovat, protože na internetu dnes pořizují vše – od elektra, přes nábytek a drogerii až po potraviny. Celých 87 % zákazníků dle dat společnosti Bringg zastává názor, že pozitivní zkušenost s doručením zboží je právě to, co je přesvědčí, aby od konkrétního prodejce nakupovali opakovaně. Nakupování online se postupně stalo mainstreamem a úroveň logistických služeb je proto stále více pod lupou. Ostrá konkurence mezi obchodníky přinesla ještě větší důraz na rychlost, flexibilitu, péči o zákazníka, ale i kvalitu kurýrů, na které dnes úspěch e-commerce stojí a padá. Doručení zboží je navíc čím dál závislejší na technologii a práci s daty – ať už kvůli efektivitě logistického procesu, informovanosti zákazníka nebo kvůli zajištění bezpečné předávky zboží. Jakých pět trendů bude v následujících pěti letech formovat logistiku a skrze ni i e-commerce?

​Faurecia v Písku zvýšila produktivitu logistiky s flotilou robotů MiR

5.1. – Společnost Forvia, globální subdodavatel v odvětví automotive, zvýšila produktivitu logistiky, posílila stabilitu výrobních procesů a snížila bezpečnostní rizika pomocí flotily robotů od Mobile Industrial Robots (MiR). Investice do 14 robotů v závodě Faurecia Clean Mobility v Písku se vrátila za necelé dva roky.

​Asistenční systém Linde Motion Detection vyhrál cenu Best of Industry Award 2022

3.1. – Vítězem ceny „Best of Industry Award“ pro rok 2022 se v kategorii Warehouse Equipment stal asistenční systém Linde Motion Detection od společnosti Linde Material Handling, specialisty na intralogistiku a manipulační techniku. Asistenční systém Linde Motion Detection chrání chodce tím, že umí zaznamenat pohyb za stojícím vysokozdvižným vozíkem, zabránit jeho rozjezdu a současně vydat varovný signál. Významně tak přispívá ke zvýšení provozní bezpečnosti i produktivitě provozních procesů. Z tohoto účinného asistenčního systému profitují řidiči vysokozdvižných vozíků, skladníci i provozovatelé vozíkových parků.

Element Logic vybuduje automatizovaný sklad pro společnosti Malfini

2.1. - Projekt automatizace a robotizace skladového a logistického centra v Ostravě zahájila společnost Malfini, která je středoevropským lídrem na trhu reklamního textilu a také významným producentem pracovních oděvů. Po podpisu smlouvy s dodavatelem, společností Element Logic Czech Republic, se tak do realizační fáze dostává nový skladový systém AutoStore.

Ve stavebninách D E L F Y zkoušejí vozíky HELI s bezúdržbovými lithiovými bateriemi

23.12. - Společnost Gekkon International dodala manipulační techniku do společnosti D E L F Y. Ta prodává stavebniny, provozuje e-shop delfystaviva.cz. Konkrétně byly do užívání předány dva čelní akumulátorové vozíky HELI G2-LI s lithiovými bateriemi a nosností 3,5 tuny. Jak řekl Radoslav Řípa, jednatel společnosti Gekkon International, tyto vozíky jsou poháněny nejnovějším typem zcela bezúdržbových lithiových baterií s vlastním inteligentním managementem řízení baterie BMS – s možností samoohřevu baterií při dlouhodobém vystavení vozíku mrazu a nabíjení v mínusových teplotách, s funkcí regenerace energie.

Společnost cargo-partner a Lufthansa: První zásilka za použití paliva pro udržitelné letectví

22.12. - Společnost cargo-partner usiluje o komplexní strategii udržitelnosti a již mnoho let prosazuje dopravní technologie šetrné k životnímu prostředí. Nyní se tato mezinárodní dopravní a logistická společnost chopila příležitosti zorganizovat leteckou přepravu provedenou klimaticky neutrálním způsobem použitím paliva pro udržitelné letectví (SAF) a kompenzací emisí oxidu uhličitého, ge­nerovaných při obstarání SAF.

Společnost cargo-partner otevřela iLogistické centrum u letiště Lublaň

20.12. - Ve čtvrtek 15. prosince uspořádala společnost cargo-partner akci pro zákazníky na oslavu oficiálního otevření nových prostor svého skladu v Lublani. Nová budova navyšuje celkovou kapacitu logistického centra z 25 000 metrů čtverečních na 39 100 metrů čtverečních. Zvláštní atrakcí slavnostního otevření bylo simulované doručování balíků dronem s využitím přistávacího portu pro drony, jenž je součástí nového objektu.

Panattoni je v roce 2022 nejaktivnějším průmyslovým stavitelem v ČR

20.12. - Stavitel průmyslových hal Panattoni ozdobil letošní oslavu 15 let na českém trhu celou řadou rekordů. Podařilo se dokončit 6 průmyslových hal s celkovou rozlohou přes 243 000 metrů čtverečních, kde vzniklo přes 2 400 nových pracovních míst. Bylo podepsáno 18 smluv s novými klienty, které přinesou navíc minimálně dalších 3 500 pracovních míst. Zároveň má společnost aktuálně ve výstavbě 11 nových hal, jež zaujímají rekordních 545 000 metrů čtverečních, což z Panattoni činí nejaktivnějšího průmyslového developera s největším podílem na trhu v České republice. Největší dokončenou stavbou se stalo distribuční centrum Amazonu v Kojetíně, které vyniká supermoderními technologiemi a výraznou šetrností k životnímu prostředí.

​Manipulační technika Heli s lithiovými bateriemi pro Stablecam

19.12. – Společnost Gekkon International, která je provozovatelem e-shopu www.eulift.cz a distributorem manipulační techniky značky HeliLI, dodala firmě Stablecam dodala flotilu vysokozdvižných vozíků, retraků a paletových vozíků. „Pro značku Heli jsme se rozhodli už proto, že jejím dodavatelem je místní pardubická firma, se kterou máme dlouhodobě dobrou zkušenost. Je velmi operativní. Jde o flexibilní společnost s dobře nastavenou cenovou politikou. V případě potřeby oceňujeme rychlý servisní zásah. Vyhovuje nám, že na nic nemusíme dlouho čekat. To, co se jednou řekne, platí pořád,“ řekl Daniel Pelikán, CEO společnosti Stablecam.

​Německá pošta chce v Berlíně rozšířit dopravu balíků solární lodí

19.12. – Německá poštovní a logistická skupina Deutsche Post DHL od října k převozu balíčků v Berlíně používá solární loď. S ekologickým projektem, který je zatím v testovací fázi, je firma spokojená a ráda by ho v německé metropoli rozšířila. „Pilotní projekt funguje hladce,“ řekl šéf berlínského balíkového střediska Sven Goerke. V říjnu, při zahájení provozu, novinářům řekl, že věří v brzké vybudování flotily bezemisních poštovních plavidel. Zhruba po dvou měsících provozu nyní oznámil, že poštovní společnost by v Berlíně na Sprévě a jejích kanálech chtěla využívat ještě další solární loď.

spinner