Spedice, logistika

Stavba nového Panattoni Parku Karlovy Vary byla zahájena

22.6. – Průmyslový developer Panattoni a chemická společnost WACKER ve spolupráci s investiční skupinou Accolade slavnostně zahájili stavbu nového průmyslového areálu Panattoni Park Karlovy Vary. Nový park o zastavěné ploše přes 23 000 metrů čtverečních se začal stavět na severovýchodním okraji Karlových Varů, přičemž jeho dokončení je plánováno na jaro 2025. Nájemcem bude společnost WACKER, která se zaměřuje na zušlechťování silikonových směsí. Součástí nového výrobního závodu budou také laboratoře a testovací prostory. Nová budova aspiruje na jedno z nejvyšších hodnocení v rámci mezinárodní certifikace udržitelnosti BREEAM New Construction, a to na úrovni Excellent.

Právě vychází v DN č. 12 - 13

​Obsazenost v P3 parcích se pohybuje kolem 97 procent

20.6. – Trh průmyslových nemovitostí pociťuje znatelný pokles poptávek po volných prostorách. Z informací za první čtvrtletí letošního renomovaných realitních agentur je patrné, že poptávka meziročně klesla o 54 procent a ve srovnání s přechozím kvartálem se snížila dokonce o 61 procent. Díky velikosti a rozmanitosti stávajícího portfolia se P3 razantní pokles nedotýká, ačkoliv může mít dopad u nově dokončené výstavby v mimopražských lokalitách. Na setkání s novináři to koncem května uvedli zástupci společnosti P3.

​Aktivita na maloobchodním trhu roste, zvláště v sektorech módy, F&B a zboží pro zdraví a krásu

19.6. – Nájemní aktivita na českém i evropském retailovém trhu v roce 2023 meziročně výrazně vzrostla, napříč sektory i zeměmi se zvýšil počet transakcí i objem pronajaté plochy. Nejaktivnější bylo u nás i celkově v Evropě módní odvětví a sektor F&B (stravování a nápoje), rychle rostl i segment health and beauty, tedy zboží pro zdraví a krásu. Většinu loňských nájemních transakcí realizovali obchodníci cílící na masové spotřebitele (mass market), aktivita rostla i u prémiových a luxusních značek. Většinou se pronajímaly menší prodejny s rozlohou do 600 metrů čtverečních, zvláště ty pod 200 metrů čtverečních. Informace přinesl průzkum realitněporadenské společnosti Cushman & Wakefield, která analyzovala přes 2 000 maloobchodních nájemních transakcí ve 13 zemích Evropy včetně Česka.

​Jan Šafránek (FEE Transport): Standardní pojištění zásilek často nestačí

19.6. – Dopravci sice platí pojištění odpovědnosti silničního dopravce, nicméně dle Úmluvy CMR jsou limitováni výší částky, za kterou ručí, přičemž tato suma se odvíjí ne od hodnoty, ale od hmotnosti zásilky. Dopravci ručí maximálně částkou 260 Kč za každý kilogram nákladu. To je pro některé náklady dostačující, nicméně pro přepravované zboží vyšší hodnoty je doporučováno firmám zařídit připojištění zásilek nebo se zajímat o to, zda jejich dopravce má zbožové připojištění.

​Skupina C.S.CARGO posiluje svou pozici na slovenském trhu akvizicí firmy NAD – RESS Senica

18.6. – Dopravní a logistická skupina C.S.CARGO úspěšně dokončila akvizici téměř 82% podílu společnosti NAD – RESS Senica, a. s., která patří mezi klíčové hráče v oblasti chlazené distribuce a obsluhy zákazníků v segmentu FMCG na Slovensku. Tímto krokem skupina C.S.CARGO výrazně posiluje svou pozici na slovenském trhu a rozšiřuje své kapacity v oblasti specializovaných dopravních služeb.

​Skupina Kuehne+Nagel otevřela ve Zdicích u Prahy nový cross-dock

17.6. – Skupina Kuehne+Nagel otevřela ve středočeských Zdicích nový moderní terminál o rozloze 6 000 metrů čtverečních, čímž reaguje na poptávku zákazníků a zvyšuje své kapacity ve vyhledávané logistické lokalitě. Díky poloze cross-doku v blízkosti hlavních dopravních tepen, jež jej přímo spojují se západoevropskými trhy, nabízí skupina svým zákazníkům ještě efektivnější a rychlejší přepravu zásilek.

​Česká pobočka THIMM byla oceněna v Bangkoku při předávání cen Worldstar Packaging Award

17.6. – V české společnosti THIMM, sídlící ve Všetatech nedaleko Prahy, mají další důvod k radosti. Z předávání cen Worldstar Packaging Award 2024 v thajském Bangkoku si odváží kromě ocenění v kategorii potraviny s obalem také zlatou medaili za marketing. Ceny se předávaly během slavnostního galavečera z 15. na 16. června. Obě ocenění získal THIMM s obalem Když zavoní Romadur, který vytvořil pro Madetu. Opět tak potvrdil, že patří mezi světovou špičku, když přijde na kreativní řešení obalů.

​Kateřina Kačírková (MD logistika): Při jednání se zákazníky je hlavní stále cena a je to vždy o kompromisu

Společnost MD logistika upořádala koncem dubna na Polygonu Hradec Králové akci Road Safety Tour 2024, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet jízdu s osobními vozidly i kamiony v krizových situacích a měli možnost seznámit se s novými vozidly značky DAF s moderními bezpečnostními prvky i s pneumatikami Michelin. O této akci a také o přístupu k problematice řidičů a o logistice jsme hovořili s Kateřinou Kačírkovou, obchodní a marketinkovou ředitelkou společnosti MD logistika.

​Společnost KION v prvním čtvrtletí zvýšila tržby i zisk

„Skupina KION zaznamenala solidní start do roku 2024, když v prvním čtvrtletí výrazně zlepšila ziskovost na úrovni skupiny i v obou segmentech,“ uvedl říká Rob Smith, generální ředitel společnosti KION GROUP AG.

​Zeptali jsme se Jakuba Trnky, ředitele společnosti Raben Logistics Czech & Slovakia

Počítáte s rozšiřováním dalších poboček v České republice? Například jižní Čechy nejsou pokryté…

Pokryté prostřednictvím našeho subdodavatele, ale mohu vám prozradit, že v letošním roce v září otevřeme v Českých Budějovicích vlastní pobočku.

spinner