Spedice, logistika

​Frederic Rotrou se stal novým Country Leadem společnosti CHEP pro Českou republiku

18.7. – Společnost CHEP nabízející řešení pro dodavatelské řetězce jmenovala Frederica Rotrou novým Country Leadem pro Českou republiku. Ve své nové roli bude zodpovědný za zvyšování hodnoty společnosti, efektivity ve všech oblastech podnikání a prohlubování vztahů se zákazníky.

​Digitální transformace: Koronavirus vytváří další prostor pro digitalizaci

18.7. – Digitální transformace se stává díky korovaviru mnohem důležitější. Strojírenské a automatizační společnosti, jako je KUKA, to vidí jako příležitost a identifikují potenciál pro nové oblasti podnikání. Procesy jsou stále transparentnější a lze je digitálně optimalizovat bez fyzické přítomnosti. V důsledku toho stále více společností investuje do své digitální infrastruktury a do kvalifikace svých zaměstnanců. Například právě KUKA nabízí digitální platformu my.KUKA.

​Společnost GEFCO přepravila 50 milionů ochranných masek z Číny do Austrálie

16.7. – Globální poskytovatel logistiky, společnost GEFCO, přepravila 50 milionů ochranných masek z Číny do Austrálie pro předního dodavatele ochranných pomůcek pro zdravotnická zařízení v první linii.GEFCO zajistilo v době od 1. dubna 2020 leteckou přepravu celkem 1600 m3 zdravotnických potřeb prostřednictvím komerčních i charterových letů. Zásilky byly konsolidovány od několika dodavatelů z různých míst v Číně, včetně Shenzhenu, Guangzhou, Xiamen a Hongkongu, následně letecky dopravovány na letiště v Melbourne a Sydney, odkud putovaly do příslušných zdravotnických zařízení. 

Společost Interroll získala velkou objednávku na třídiče pro USA

13.7. – Společnost Interroll oznámila, že získala velkou objednávku od přední platformy e-commerce v USA. Objednávka zahrnuje dodávku systémů svislých třídičů se zkříženými pásy pro dvanáct lokalit. Cena objednávky je v řádu desítek miliónů USD. Systémy třídičů budou instalovány v nových i stávajících závodech rozmístěných po celých Spojených státech.

DACHSER otevírá v Karlsruhe nový sklad pro nebezpečné zboží

10.7. – Mezinárodní logistický provider DACHSER zahájil provoz nového skladu nebezpečného zboží o velikosti 21 800 m2 v německém městě Malsch nedaleko Karlsruhe. Speciálně vybavené prostory jsou uzpůsobené pro bezpečné skladování chemických výrobků a nebezpečného materiálu, jako jsou barvy, nátěrové hmoty a lepidla, a nabízejí celkovou kapacitu 43 000 paletových míst. DACHSER do nového skladu investoval více než 20 milionů EUR.

DHL Supply Chain spouští platformu, urychlí implementaci robotů ve skladech

9.7. – Společnost DHL Supply Chain, součást koncernu Deutsche Post DHL Group, spustila ve spolupráci s firmou Microsoft a předním poskytovatelem digitálních řešení s umělou inteligencí Blue Yonder novou robotickou platformu pro snadnou instalaci nových zařízení pomocí automatického rozpoznávání a konfigurace hardwaru.

​DB Schenker spouští novou službu pro luxusní značky La Conciergerie

8.7. – DB Schenker rozšiřuje svou produktovou nabídku o službu La Conciergerie a jako první logistická společnost nabízí personalizovaný servis pro luxusní světové módní značky. Se službou La Conciergerie se mohou módní domy spolehnout na kvalitní služby DB Schenker, který jejím VIP klientům zajistí osobní a diskrétní přepravy objednaného módního zboží.

​Gebrüder Weiss otevírá pobočky v Austrálii a na Novém Zélandu

8.7. – Gebrüder Weiss rozšiřuje působnost v oblasti východní Asie a Oceánie. Nově otevřené pobočky v australském Melbourne, Sydney a také novozélandském Aucklandu budou zajišťovat námořní a leteckou přepravu. „Otevření poboček v asijsko-pacifickém regionu je součástí naší globální strategie. Cílem je rozvíjet aktivity na nových trzích a rozšiřovat stávající síť našich poboček,“ řekl Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss.

​Pojistný limit odpovědnosti dopravce škody na drahém a lehkém zboží často nepokryje

V poslední době je čím dál více aktuální otázka, kam se bude ubírat ekonomika po zrušení krizových opatření zavedených v souvislosti s pandemií COVID-19 a jak tato situace ovlivní přepravy nákladů. Obávám se, že se bude opakovat situace z roku 2008 a let následujících (viz DN 10/20) a že majitelé zásilek budou chtít ušetřit, nesjednají pojištění pro zásilku po dobu její přepravy a budou spoléhat na to, že dopravce je pro případ své odpovědnosti za vznik škody na přepravovaném zboží pojištěn.

​PST CLC: Pomoc při clení roušek importéři ocenili

Na počátku koronavirové krize byla společnost PST CLC, a. s, poskytující komplexní logistické služby, jednou z prvních v oboru, která nabídla konkrétní pomoc – celní služby zcela zdarma těm, kteří chtějí roušky či respirátory dovézt a rozdělit zdarma potřebným osobám. Na to, jak byla její nabídka využita, jsme se zeptali Ing. Vojtěcha Broučka, ředitele celních služeb a obchodu PST CLC.

spinner