Spedice, logistika

​Raben Group slaví v Evropě své 90. výročí

15.4. – Skupina Raben Group slaví své devadesáté výročí. V rámci tohoto výročí zve všechny, aby se připojili k jedinečné cestě Eco2Way napříč Evropou, a v září spustí hlasovací platformu pro volbu ekologického projektu – vítěz pak získá finanční podporu.

​PST CLC: V logistice pneumatik poskytujeme komplexní služby

Společnost PST CLC nabízí zákazníkům komplexní logistické služby včetně proclení, uskladnění a zpracování zásilek v logistických centrech i přepravy a distribuce ke konečnému odběrateli. Aktuální nabídku služeb v oblasti logistiky pneumatik nám přiblížil Jiří Bradna, ředitel kontraktní logistiky společnosti PST CLC.

​Raben Group: Loňský náročný rok předznamenal novou realitu logistiky

Rok 2020 vstoupí do historie jako mimořádně náročné období pro mnoho průmyslových odvětví. Skupina Raben Group uzavřela loňský rok, který byl ve znamení pandemie covidu-19, nárůstem tržeb, jež přesáhly 1,26 miliardy EUR. Nové investice, rozšíření nabízených služeb a řada ocenění jsou nejlepším důkazem toho, že skupina se s výzvami roku 2020 vypořádala nadmíru úspěšně.

AlzaBoxy budou dostupné u padesáti čerpacích stanic OMV

12.4. – Společnosti OMV a Alza rozšiřují svou spolupráci. Zákazníci největšího českého internetového obchodu si budou moci nechat zaslat zboží do jednoho z 50 AlzaBoxů instalovaných u čerpacích stanic OMV po celé republice. Čerpací stanice se v dnešní době zasažené celosvětovou pandemií koronaviru stávají vyhledávaným místem bezkontaktního vyzvednutí zakoupeného zboží. Pro zákazníky odpadá nutnost návštěvy obchodních center, pošt či dalších zásilkových míst, a zvláště u větších nákupů řidiči oceňují možnost snadného parkování přímo u AlzaBoxu.

​V komplexu brněnského letiště působí od března i Marmon Foodservice Technologies

9.4. – Multimodální komplex u brněnského letiště vítá dalšího nájemce. Budovu o rozloze 12 000 m2 nově využívá společnost Marmon Foodservice Technologies, přední výrobce chladících zařízení pro gastronomii se 70letou tradicí. Do strategicky umístěného a skvěle technologicky vybaveného parku přesouvá Marmon svou výrobu z Německa a přidává se ke zvučným jménům jako Coca Cola, Zásilkovna, Sinclair či Okay.

Česko má nejvíce průmyslové plochy na obyvatele ve střední Evropě

5.4. – Společnost Cushman & Wakefield, která je předním světovým poskytovatelem realitních služeb, analyzovala vývoj v odvětví industriálních nemovitostí v pěti zemích střední Evropy, jmenovitě v Česku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku, a zjistila, že na konci roku 2020 bylo v regionu přes 39 milionů metrů čtverečních moderní logistické industriální plochy. Více než polovina (53 procent) tohoto množství se nachází v Polsku, Česká republika s více než 9 miliony metrů čtverečních na celkovém trhu ve střední Evropě podílí asi 23 procenty. 

Gebrüder Weiss provozuje pravidelnou železniční linku z Číny do České republiky

1.4. - Gebrüder Weiss zareagoval na omezenou dostupnost přepravní kapacity z Číny do Evropy nabídkou pravidelné sběrné kontejnerové služby s využitím železničního spojení. „Českým importérům nabízíme alternativu k letecké a námořní nákladní dopravě z celého čínského území, kterou je vlakové spojení. Kontejnery se zásilkami konsolidovanými pod naším dohledem odjíždí ze Si-anu každý týden a po 18 až 21 dnech jsou bez jakékoli překládky přistaveny k odbavení na naší centrále v Jenči u Prahy,“ uvedl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

DACHSER přepravil nadměrný náklad do Indonésie

27.3. - Mezinárodní logistický provider DACHSER zorganizoval přepravu nadměrného těžkého nákladu, náhradního dílu pro opravu jeřábu, z německého Düsseldorfu do Jakarty v Indonésii. Jeřábový výložník o délce 23 metrů a šířce 3,6 metru přepravila společnost z velké části po moři, cesta do místa určení trvala 55 dní.

Deutsche Post DHL Group do roku 2030 investuje 7 miliard EUR do logistiky s neutrálním vlivem na klima

26.3. - Deutsche Post DHL Group, globální lídr v oblasti logistiky, urychlí plánovanou dekarbonizaci společnosti. Koncern v příštích deseti letech investuje celkem 7 miliard EUR do opatření zaměřených na snižování emisí CO2. Prostředky budou vynaloženy především na alternativní letecká paliva, rozšiřování flotily elektromobilů s nulovými emisemi a budovy s neutrálním vlivem na klima.

Elektrické vozy v terminálu DB Schenker ve švédském městě Skara bude dobíjet solární energie

26.3. - DB Schenker instaloval solární články na střechu logistického terminálu ve švédském městě Skara, kde fotovoltaická technologie pomůže se zajištěním elektrické energie pro osvětlení budovy a nabíjení elektromobilů.

spinner