Spedice, logistika

​Ing. Aleš Willert: Ve skupině C.S.CARGO počítáme s růstem ve všech segmentech

Historie skupiny C.S.CARGO sahá do roku 1995, kdy byla v Jičíně založena lokální dopravní společnost. Od té doby se firma rozrostla v přední mezinárodní společnost, která zákazníkům nabízí komplexní logistická řešení opřená o vlastní IT technologie. O situaci ve skupině i na trhu obecně jsme hovořili s jejím generálním ředitelem Ing. Alešem Willertem.

Mobile Industrial Robots představuje unikátní řešení pro přepravu nákladních vozíků MiR250 Hook

16.6. - Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), mezinárodní lídr na trhu autonomních mobilních robotů (AMR), uvádí MiR250 Hook, unikátní AMR řešení pro automatizovanou interní přepravu nákladních vozíků. MiR Hook 250 je nadstavbový modul pro nejrychlejší a nejkompaktnější robot MiR250 se snadnou a efektivní navigací v prostředích s vysokou koncentrací osob. Nové a patentované robotické vlečné zařízení je aktualizovanou verzí MiR Hook z roku 2016. Robustnost a přesnost nového zařízení odpovídá rychlému produktovému vývoji, který od té doby u tohoto dánského výrobce mobilních robotů proběhl.

​Španělská divize Automax svěřuje BERGÉ GEFCO logistiku na Pyrenejském poloostrově

15.6. – Maxus, dceřiná společnost čínské firmy SAIC Motor a sedmý největší výrobce vozidel na světě, svěřuje lokálnímu španělskému distributorovi Automax a společnosti BERGÉ GEFCO řízení přepravy a logistiky ve Španělsku pro novou řadu komerčních vozidel, která budou v prodeji od června.

Geis nabízí přímé spojení s Čínou po silnici

14.6. - Složitá doba si vyžaduje netradiční řešení. Před krátkou dobou se začalo zkoušet přímé spojení kamiony mezi Evropou a Čínou. V posledních měsících tato forma přepravy získává na významu. Ke spokojenosti zákazníka ji využila i společnost Geis.

Gebrüder Weiss expanduje v Bulharsku

10.6. - Mezinárodní logistická společnost Gebrüder Weiss přebírá aktivity společnosti Rhenus Bulharsko, čímž posiluje svou pozici v jihovýchodní Evropě. Kupní smlouva byla nedávno podepsána v Sofii a akvizice nyní čeká na schválení příslušnými antimonopolní­mi úřady.

DB Schenker zajišťuje středoevropskou distribuci lithiových článků pro elektromobily

10.9. - Lithiové baterie jsou hlavním hnacím mechanismem v právě probíhající elektrifikaci evropských silnic. Přední světový producent těchto článků z Jižní Koreje při jejich distribuci do evropských automobilek spolupracuje s českou pobočkou logistické firmy DB Schenker, která má na starosti jejich proclení, uskladnění a následnou distribuci do automobilek v sousedních zemích.

Kuehne+Nagel podniká kroky k dosažení plné uhlíkové neutrality do roku 2030

9.6. - Kuehne+Nagel, přední světová logistická společnost se silnou pozicí v oblastech námořní, letecké a silniční přepravy a kontraktní logistiky, pokračuje v plnění závazků v oblasti udržitelnosti. Cílem logistické skupiny je dosáhnout do roku 2030 nulové uhlíkové stopy a přispět k omezení globálního oteplování pod 2 °C. K dosažení těchto cílů podniká společnost Kuehne+Nagel konkrétní a vědecky podložené kroky v rámci svého programu Net Zero Carbon, který sestává ze tří klíčových činností: detekce, snižování a kompenzace uhlíkové stopy.

Aukční společnost Autobid.de svěřuje platformě GEFCO Moveecar vozidla přímo z aukcí

9.6. - Společnost GEFCO, celosvětový lídr ve sféře komplexních řešení dodavatelských řetězců a evropský lídr v oblasti logistiky pro automobilový průmysl, dnes oznámila uzavření partnerství se společností Autobid.de, oceňovanou online aukční platformou pro ojetá vozidla, kterou vlastní německý aukční expert, společnost Auktion & Markt. Autobid.de bude využívat platformu společnosti GEFCO Moveecar zaměřenou na prodeje ojetých vozidel.

DHL Supply Chain prodlužuje smlouvu se společností Locus Robotics v rámci strategie urychlené digitalizace

8.6. - Společnost DHL Supply Chain, lídr v oblasti smluvní logistiky z koncernu Deutsche Post DHL Group, uzavřela rámcovou smlouvu o rozšířené spolupráci s firmou Locus Robotics. První investice do robotů pro asistované vychystávání již prokázaly svou efektivitu v komerčních provozech. Nová smlouva v hodnotě mnoha milionů dolarů významně přispěje k realizaci strategie urychlené digitalizace společnosti DHL.

Gebrüder Weiss šetří suroviny, vodu i oxid uhličitý

7.6. - Jedním z důležitých programů k omezování emisí oxidu uhličitého z vlas­tní činnosti jsou investice do solárních elektráren. Do provozu byly nedávno uvedeny čtyři nové fotovoltaické systémy v jižním Německu a západním Rakousku Články umístěné na logistických halách Gebrüder Weiss v Norimberku, Esslingenu, Aldingenu a Lauterachu generují dohromady přibližně 1540 MWh solární energie za rok. To odpovídá průměrné roční spotřebě přibližně 385 tříčlenných domácností ve stejném období.

spinner