Spedice, logistika

​Cushman & Wakefield posiluje pozici v oblasti průmyslových a hotelových nemovitostí: jmenuje dva nové partnery a jednoho mezinárodního partnera

3.8. – Realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield jmenuje Frédérica Le Fichoux z týmu hotelových nemovitostí mezinárodním partnerem. Nově se partnery stávají také Robert Bocker z týmu pronájmu průmyslových prostor a Petr Landsinger z týmu správy průmyslových budov.

Kam s obalem? Rohlík.cz radí spotřebitelům, jak správně třídit obaly výrobků vlastní řady BEZ KOMPROMISU

2.8. Sortiment 140 produktů vlastní řady Rohlik.cz BEZ KOMPROMISU nabízí společnost v obalech šetrných k životnímu prostředí. U těchto produktů zavedla návod pro zákazníky Kam s obalem?, kde poskytuje jednak informace o materiálu obalu a dále doporučení, jak a kam nejlépe obal či jeho části třídit.

​Gebrüder Weiss: Doručování koncovým zákazníkům je na vzestupu

1.8. – Výsledky segmentu B2C doručování ukazují celoevropský nárůst zájmu o tento druh logistických služeb. České zastoupení Ge­brüder Weiss tento trend potvrzuje. „Od začátku roku evidujeme více než 16% nárůst v počtu zásilek doručených koncovým zákazníkům. Do rozvoje programu Home Delivery investuje Gebrüder Weiss stovky milionů korun,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

TFS International otevřela v Panattoni Parku Cheb halu na recyklaci ramínek

1.8. – Stavitel průmyslových zón Panattoni a investor Accolade potvrdili svou orientaci na oběhové hospodářství a udržitelnou budoucnost evropského průmyslu. V Chebu Panattoni vybudovala halu o velikosti 7 800 m2, v níž bude německá společnost TFS International třídit a recyklovat konfekční ramínka. Zatímco použitelná ramínka se přebalí a vrátí zpět do maloobchodní sítě, zbytek projde drtičkou a následnou recyklací. Budova je navržena v souladu s nejpřísnějšími požadavky na udržitelný rozvoj na úroveň Excellent dle nejnovější certifikace BREEAM 2016 New Construction. Moderní halu financuje a chebský park vlastní Accolade.

IRF: V druhém čvrtletí bylo v ČR dokončeno nejvíce industriálních nemovitostí od roku 2017, poptávka neklesá

29.7. - Industrial Research Forum (IRF) oznámilo údaje o trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi ve 2. čtvrtletí 2020. Z nich mimo jiné vyplývá, že: Covid-19 přibrzdil výstavbu nových industriálních nemovitostí, ale na poptávce se zatím neprojevil; v druhém čtvrtletí bylo dostaveno nejvíce průmyslových prostor od konce roku 2017; třetina objemu aktuálně rozestavěných projektů se nachází v Moravskoslezském kraji; karanténní opatření se neprojevila, nových pronájmů bylo dokonce více než minulé čtvrtletí; rekordmani uzavřených smluv uplynulého čtvrtletí jsou všichni u dálnice D5; neobsazenost navzdory velkému množství dostavěných hal stoupla jen mírně; a nejvyšší dosahované nájemné se drží na úrovni 4,70 eur za metr čtvereční.

Společnost cargo-partner zřizuje v Istanbulu oddělení EMERGENCY 24/7

28.7. – Aby bylo zajištěno rychlé vyřízení zásilek, u nichž čas hraje kritickou roli, představil poskytovatel logistiky cargo-partner oddělení EMERGENCY, které je k dispozici 24 hodin denně. Tým společnosti cargo-partner v Turecku již vyřídil několik naléhavých požadavků na dopravu, včetně charterového letu s OOP z Istanbulu do Mnichova. Společnost nabízí speciální odborné znalosti v oblasti logistiky pro automobilový průmysl a také dopravy s regulovanou teplotou.

Společnost GLP oznámila meziroční nárůst pronájmů svých budov o 41 %

27.7. – Za první polovinu roku 2020 společnos­t GLP, která díky akvizici středoevropského portfolia Goodman nedávno vstoupila také na český trh, pronajala 8,9 milionu čtverečních metrů prostor, což je meziroční nárůst o 41 %. Společnost GLP zároveň informovala, že e-commerce je i nadále nejsilnějším zdrojem poptávky a změny v nákupním chování způsobené koronavirem jsou trendem, který bude pravděpodobně pokračovat i po skončení pandemie. E-commerce ke dnešnímu dni představuje přibližně 40 % celosvětového portfolia GLP oproti 20–25 % před pěti lety.

DHL Supply Chain prodlužuje spolupráci s oděvní firmou Levi Strauss & Co.

26.7. – Společnost DHL Supply Chain prodloužila dlouhodobou spolupráci s oděvní firmou Levi Strauss & Co. o dalších pět let. Levi Strauss & Co. využívá logistické služby DHL Supply Chain v České republice již od roku 2008.

​Společnost JLL navrhuje řešení pro snížení rizik v případě další krize

20.7. – Realitní poradenská společnost JLL upozornila na hrozby v oblasti globálních dodavatelských vztahů a navrhla systémová řešení, která snižují rizika pro případ další krize nebo ohrožení možnosti výroby a distribuce zboží.

​Technika Linde najela ve skladu Makro Cash & Carry ČR přes půl milionu motohodin

19.7. – Společnost Linde Material Handling, světový výrobce manipulační techniky a poskytovatel logistických řešení, zajistila během roku 2018 komplexní dodávku manipulační techniky do nového distribučního centra velkoobchodu Makro v Kozomíně. Po dvou letech provozu monitorovací systém pro vozíky Linde connect hlásí více než 500 tisíc najetých motohodin.

spinner