Spedice, logistika

Packeta: Jsme partnerem pro doručování zásilek do celého světa

Zásilkovnu zná v České republice téměř každý. V současné době především díky červeným Z-BOXům, které jsou dnes „na každém rohu“. Zásilkovna ale není „jen“ česká firma — je součástí skupiny Packeta Group, která doručuje zásilky do 34 zemí.

Zeptali jsme se Martina Marka, provozního ředitele společnosti DODO Group

V současné době se zaměřujete především na poskytování služeb v segmentu B2B. Jaký je zájem klientů o vaše služby na pozadí měnící se ekonomické situace, respektive mění se v této souvislosti nějak jich požadavky na vás?

Peter Jánoši byl pověřen řízením P3 Logistic Parks v České republice

30.10. - Investor, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí P3 Logistic Parks pověřil Petera Jánošiho řízením P3 v České republice. Dosavadní ředitel P3 na Slovensku dočasně přibírá vedení aktivit na českém trhu do doby, než bude možné jmenovat dlouhodobou náhradu za Tomáše Míčka, který společnost opustil na konci října.

Společnost cargo-partner přijímá nové výzvy v silniční přepravě

30.10. – Mezinárodní poskytovatel info-logistiky se delší dobu profiloval jako specialista na silniční přepravu zejména pro region střední a jihovýchodní Evropy. Nicméně díky kombinaci organického růstu, strategických partnerství a akvizic logistických a spedičních firem postupně buduje silnou pozici i v západní Evropě, v destinacích, jako je Velká Británie, Nizozemsko, Belgie, Švédsko. Upevňování a rozšiřování přepravní sítě probíhá i v opačném směru, a to například v Turecku, kde společnost cargo-partner otevřela několik vlastních poboček.

V logistickém centru Datartu v Jirnech byly implementovány autonomní vozíky od firmy 4IGV

29.10. - V logistickém centru Datart Jirny, které provozuje HP TRONIC Zlín, jsou aktuálně uváděny do provozu autonomní vozíky značky Agilox od společnosti 4IGV. Tato systémově řízená manipulační technika v hale DC6 pomáhá zvyšovat efektivitu a bezpečnost v rámci skladových manipulací různých prodejců patřících pod HP TRONIC Zlín. Konkrétně jsou z tohoto distribučního centra odesílány zásilky zejména do prodejní sítě Datart a ETA.

DB Schenker digitalizuje svá skladovací řešení

29.10. - Přední logistická společnost DB Schenker se stává průkopníkem inovativních řešeních pro skladování. Na své globální Product Show představila novou službu dodávky náhradních dílů pomocí 3D tisku a virtuálního skladu. Tato digitální inovace si klade za cíl snížit náklady na výrobu, zkrátit dobu dodání i snížit uhlíkovou stopu.

Výhody digitálních standardů

28.10. - V říjnu 2021 spojila společnost DACHSER síly s dalšími společnostmi z logistického průmyslu a založila neziskovou nadaci Open Logistics Foundation. V tomto rozhovoru hovoří CEO skupiny DACHSER Burkhard Eling a její CDO Stefan Hohm o pozadí a cílech, stejně jako o limitech této iniciativy, která usiluje o zvýšení digitalizace a standardizace v odvětví logistiky.

Společnost PPL otevřela depo v Hustopečích, odbaví 15 tisíc zásilek denně

28.10. - Balíkový přepravce PPL CZ včera slavnostně otevřel nové depo v jihomoravských Hustopečích. Jubilejní 25. depo v České republice rozšíří kapacitu doručených zásilek o 15 tisíc denně. Nový provoz, nacházející se v průmyslové zóně Contera Park Hustopeče, umožní hladké napojení logistické sítě PPL na Slovensko, Rakousko či Maďarsko a usnadní tak doručování zahraničních zásilek.

Gekkon International bude testovat první vozíky HELI s umělou inteligencí

27.10. - Společnost Gekkon International z asijského závodu objednala první vozíky značky HELI s umělou inteligencí. Ta ve vozíku dokáže například naskenovat tvář manipulanta, díky čemuž je schopna detekovat únavu řidiče. Dokáže také rozpoznat, jestli je pod vlivem nějakých látek. Naskenuje si jeho standardní výraz v obličeji, odchylky automaticky hlásí. Umí také detekovat překážky. Umělá inteligence tedy bude zvyšovat nejen efektivitu výrobních a skladových provozů, ale také jejich bezpečnost.

Aktivity Prologis v Evropě a ve střední Evropě za třetí čtvrtletí 2022

27.10. - Evropská divize společnosti Prologis zveřejnila údaje o svojí činnosti ve třetím čtvrtletí 2022. Nejdůle­žitější fakta o provozním výkonu, vybrané milníky a dosažené úspěchy za toto období uvádíme níže.

spinner