Spedice, logistika

Společnosti VGP a AREIM dokončily první transakci v rámci 50:50 společného podniku „SAGA”

26.4. - Společnosti VGP a AREIM Pan-European Logistics Fund (D) včera oznámily podepsání počáteční transakce mezi společností VGP a jejím 50:50 společným podnikem SAGA („Sixth Joint Venture’“). Transakce zahrnuje 17 logistických budov v deseti parcích VGP.

Industrial Research Forum: Míra neobsazenosti mírně vzrostla, na trh doléhá zpomalující se poptávka

25.4. - Celková nabídka moderních průmyslových prostor v 1. čtvrtletí roku 2024 dosáhla 11,87 milionu metrů čtverečních. Pop­távka po průmyslových prostorách zpomalila, hrubá realizovaná poptávka dosáhla pouze 160 400 metrů čtverečních. Na konci prvního čtvrtletí bylo v České republice ve výstavbě téměř 0,92 milionu metrů čtverečních prů­myslových ploch. Míra neobsazenosti se oproti předchozímu čtvrtletí zvýšila o 28 bazických bodů na úroveň 2,0 %. Průměrné nejvyšší dosahované nájemné v Praze zůstalo stabilní a činilo přibližně 7,50 – 7,70 EUR za metr čtvereční měsíčně.

Noční exkurze studentů logistiky do nového HUBu firmy PPL CZ

25.4. - Firma PPL CZ je dlouhodobým strategickým, resp. nejvýnamnějším, smluvním firemním partnerem Katedry logistiky a patří mezi hlavní firemní partnery Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze. Jak známo, tato firma je v ČR jedním z nejvýznamnější dopravců balíkových zásilek, resp. KEB operátorů.

Baoli se dále rozvíjí a představuje svůj nový retrak KBR

24.4. - Nový retrak Baoli KBR 14–20, který navrhl výzkumný a vývojový tým KION Group, se již začíná vyrábět v nejmodernějším výrobním závodě skupiny KION v čínském Xiamenu. Nový retrak nabízí odpovídající výkon a variabilní provedení výšky zdvihu a nosnosti. Nový retrak přináší zákazníkům Baoli výrazná zlepšení produktivity a efektivity manipulace s materiálem a je vhodný pro širokou škálu využití.

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

24.4. - Globální poskytovatel logistických služeb DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

24.4. - GXO Logistics, největší světový poskytovatel smluvní logistiky, oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.

DACHSER: společné dlouhodobé projekty na ochranu klimatu po celém světě

23.4. - Mezinárodní logistický provider Dachser, organizace na ochranu klimatu myclimate a organizace na ochranu dětských práv terre des hommes se dohodly na dlouhodobé spolupráci. Dachser a neziskové organizace po celém světě společně zahájí nové projekty v oblasti ochrany klimatu a rozšíří stávající aktivity.

Vyšlo v DN č. 7 - 8

Shoptet: AI přináší pro e-shopy řadu výhod, je třeba ale i obezřetnost

22.4. - Umělá inteligence mění pravidla hry v e-commerce světě. Provozovatelé e-shopů mohou nyní těžit z řady výhod, které AI nabízí, ale měli by také být obezřetní z hlediska ochrany dat. Pokud máte e-shop a chcete AI efektivně využívat, tyhle informace by vám neměly uniknout. Uvedla to společnost Shoptet a přiblížila rizika i benefity AI.

Jan Vetyška (APEK): Očekáváme, že letos se česká e-commerce vrátí k meziročnímu růstu

Rozvoj e-commerce a vstup nových velkých hráčů na český trh sebou přináší pro zákazníky nové možnosti, ale také i řadu rizik. O bližší informace z této oblasti jsme požádali Jana Vetyšku, výkonného ředitele Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Na pozici Property Managera v GARBE přichází Tomáš Hanuš

18.4. - Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, posiluje svůj tým. Do firmy přichází Tomáš Hanuš na pozici Property Managera pro Českou republiku, který přináší 25 let zkušeností z oblasti technického provozu a správy nemovitostí nejen v České republice, ale i na Slovensku.

spinner