Spedice, logistika

Dušan Drábek posiluje logistiku Emons v České republice

17.5. - Přibližně 22 000 čtverečných metrů skladových ploch provozuje v České republice v současné době logistická a přepravní společnost Emons. Úkolu rozšířit její logistické aktivity se nově ujal Dušan Drábek. Z pozice ředitele pro rozvoj bude v České republice a na Slovensku usilovat o stejně úspěšný růst, jakého se v posledních letech společnosti Emons podařilo dosáhnout v Německu. K jeho úkolům patří získávání zákazníků v oblasti logistiky a z toho vyplývající otevírání nových skladových provozů. S využitím doplňujících přepravních a celních služeb bude pro klienty na míru formovat řešení celého dodavatelsko-odběratelského řetězce.

Sustainability Summit si opět posvítil na úspěšné kroky byznysu v oblasti udržitelnosti

16.5. - Czech & Slovak Sustainability Summit se letos konal teprve podruhé, ale v Cubex Centru Praha přivítal takové množství zájemců – 578 –, že už nyní lze hovořit o plně zavedené akci. „Cílem Sustainability Summitu je posvítit si na kroky, které společnosti podnikají za účelem stát se udržitelnějšími. Snažíme se vyzdvihnout pozitivní počiny, aby se mohly inspirovat i další firmy. Zároveň podporujeme diskusi, která podnikům poskytuje potřebnou zpětnou vazbu v jejich snaze stát se udržitelnější. Věříme, že takové fórum pomáhá posouvat udržitelnost na českém a slovenském trhu kupředu,“ vysvětlil Jeffrey Osterroth, jednatel společnosti ATOZ Group, jež summit organizovala.

Dachser & Fercam Italia: akvizice většinového podílu dokončena

16.5. – S účinností od 28. března 2024 získal mezinárodní poskytovatel logistických služeb Dachser 80 procent akcií v joint venture Dachser & Fercam Italia. Společnost tím dokončila akvizici většinového podílu v divizích sběrné služby a kontraktní logistiky italské logistické společnosti Fercam.

Poradna STILL ČR: Nepodceňujte pravidelné mytí vozíků

15.4. - Opotřebované části zdvihové soustavy, rezavějící řetězy nebo hydraulika, která nefunguje, jak by měla. To jsou časté problémy, které vznikají, pokud manipulační technice nevěnujete dostatečnou péči. Její součástí by mělo být i pravidelné mytí vozíků. Jak často by se měly čistit, čemu tím předcházíte a co by měl celý proces zahrnovat, radí Jakub Šimánek, technický ředitel STILL ČR. Společnost totiž disponuje mobilní myčkou, jejíž koncept je celosvětovým unikátem.

Počet objednávek přes DB Schenker|Connect vzrostl za kvartál o čtvrtinu

14.5. - Globální poskytovatel logistických řešení rozšířil svůj modul pro online objednávání přeprav DB Schenker | Connect o další elektronické služby. Patří mezi ně zejména sledování zásilek, jízdní řády do vybraných destinací, fakturace a reklamace, nebo také emisní kalkulačka. Každý měsíc se prostřednictvím modulu zpracuje přes tisíc objednávek.

​Aimtec uspěl v prestižní soutěži Factory Innovation Award 2024

10.5. – Plzeňská technologicko-poradenská společnost zaměřující se na digitalizaci výroby a logistiky si z německého Hannover Messe odvezla první místo ze soutěže Factory Innovation Award, kde uspěla se svou digitalizační platformou Aimtec DCIx v kategorii „Resilient Factory“. V ní jsou oceněny společnosti pomáhající svým zákazníkům se zvládáním dopadů narušení dodavatelského řetězce – tak, aby na tyto výkyvy bylo možné nejen pružně reagovat, ale také jim předcházet.

​Evropský manifest pro budoucí elektronické obchodování

Asociace Ecommerce Europe letos představila svůj manifest pro nadcházející volby do Evropského parlamentu v červnu 2024, v němž předkládá působivou vizi toho, jak se bude maloobchod i velkoobchod v Evropské unii v budoucnu vyvíjet.

​Letošní LogiMAT přilákal do Stuttgartu více návštěvníků i vystavovatelů

LogiMAT 2024, mezinárodní veletrh intralogistických řešení a řízení procesů, dospěl k úspěšnému závěru s obnoveným růstem a působivými maximy ve všech klíčových ukazatelích. Na třídenní akci do kongresového centra Messe Stuttgart přijelo celkem 67 420 odborníků z oboru (+8,1 procenta). Na ně čekalo 1 610 vystavovatelů (+6 procenta), kteří představili své nejnovější produkty a řešení, včetně více než 120 inovativních produktových premiér.

​DSV: V globální logistice je lepší vsadit na velké dopravce

7.5. – Velké logistické firmy poskytují větší jistotu přepravy zboží při nepříznivých podmínkách. Světovou přepravu zboží zasáhlo v poslední době několik významných událostí, které donutily řadu zákazníků hledat nová řešení dodavatelských řetězců. Globálním krizím a konfliktům nedokážou čelit všichni dopravci. Odborníci proto radí spolupracovat s velkými a zkušenými společnostmi, které umí zajistit přepravu zboží i v náročných situacích. Silnou pozici na trhu si udržuje i společnost DSV, která zveřejnila finanční výsledky za první kvartál letošního roku.

​GXO bude řídit logistické operace pro společnost Levi Strauss & Co

7.5. – Společnost GXO Logistics oznámila 20letou dohodu o partnerství se společností Levi Strauss & Co (LS&Co.) za účelem řízení provozu v nejmodernějším distribučním centru Dorsten Distribution Center (DDC) o rozloze 70 000 metrů čtverečních, které bude otevřeno na začátku června. GXO bude v plně automatizovaném zařízení řídit všechny logistické služby pro LS&Co., včetně služeb s přidanou hodnotou, za účelem distribuce oblečení a doplňků napříč velkoobchodními, maloobchodními, digitálními, elektronickými a tržními kanály.

spinner