Silniční doprava

​Metrostav Infrastructure v jižních Čechách nezačal tři opravy, chce víc peněz

25.6. – Společnost Metrostav Infrastructure nezahájila tři silniční stavby v jižních Čechách. Uvedla to Česká televize. Firma chce podle ČT navýšit cenu zakázek kvůli výraznému zdražení materiálů. Jde o opravy silnic a mostu na Jindřichohradecku a Táborsku. Práce měly začít na jaře. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na jihu Čech uzavřelo s firmou pět smluv, staví se ale jen na dvou místech.

​Model DAF XD nové generace se představí v září na veletrhu IAA 2022

24.6. – Budoucnost distribuce a specializované přepravy začíná uvedením modelu DAF XD nové generace. Tato zcela nová řada nákladních vozidel stanovuje nový standard kvality, bezpečnosti, efektivity a pohodlí řidiče a je plně připravena pro hnací soustavy s nulovými emisemi. Model DAF XD nové generace bude odhalen v září na veletrhu IAA v německém Hannoveru.

​ESA logistika posiluje v reverzní logistice

24.6. – ESA logistika převzala s účinností od 1. června aktivity společnosti Vlková Partners, s. r. o., sídlící ve Stříbře. Jedná se zejména o služby přidané hodnoty (VAS) jako součásti reverzní logistiky poskytované firmám z oblasti on-line prodeje. (Služby přidané hodnoty, VAS – Value Added Services, zajišťují balení, etiketování, kompletace a další speciální úpravy zboží. Reverzní logistika zabezpečuje zpětný tok zboží nebo vratných obalů od prodejců k výrobcům nebo obchodníkům.)

​IRU navrhla své řešení krize

Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) představila sedmnáctibodový krizový plán pro vlády, který má řešit rostoucí ceny paliv a jejich dopad na dopravní sítě, energetickou bezpečnost a plány dekarbonizace.

​IRU: Navržený systém ETS je pro silniční dopravu nevyhovující

Po květnovém hlasování předložil výbor Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Evropského parlamentu (ENVI) Evropskému parlamentu nepraktický a kompromisní návrh na rozšíření systému ETS (systém obchodování s emisemi) na silniční dopravu a budovy (ETS II), který se vztahuje pouze na komerční dopravu. Uvedla to Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU).

​ACEA vytipovala prioritní místa pro dobíjení kamionů

Nová analýza, kterou provedl Fraunhoferův institut pro výzkum systémů a inovací ISI jménem Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA), pomůže vládám a provozovatelům infrastruktury určit, kde je třeba začít s instalací nabíjecích míst pro elektrické nákladní automobily.

​IRU: Letos může chybět až 40 procent řidičů

23.6. – Každoroční průzkum Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) nedostatku řidičů ukazuje, že neobsazených pozic řidičů komerčních vozidel po celém světě nadále přibývá alarmujícím tempem. Průzkumem mezi více než 1 500 provozovateli komerční silniční dopravy ve 25 zemích Ameriky, Asie a Evropy IRU zjistila, že nedostatek řidičů nákladních vozidel se v roce 2021 zvýšil ve všech regionech s výjimkou Eurasie.


​Prezident podepsal zákon zavádějící audity bezpečnosti silnic

23.6. – Vlastníci vymezených silnic a dálnic budou muset každých pět let zajistit posouzení rizik dopravních nehod na jednotlivých úsecích. Novelu zákona o pozemních komunikacích, která tuto povinnosti přináší, dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom Hrad. Posuzování má zlepšit určení rizikových míst na dálnicích a silnicích.

​GEFCO: Postprodukční úpravy pomáhají prodloužit užitnou dobu aut ve flotilách

22.6. – Společnost GEFCO odbavila z kolínské pobočky další fleetovou zakázku. Postprodukčně upravila víc než dvě stě lehkých užitkových vozů pro největšího poskytovatele poštovních a balíkových služeb v České republice. Instalace zlepší komfort užívání, zároveň prodlouží užitnou dobu nových kvalitních vozidel ve firemní flotile. Celkem 213 lehkých užitkových vozů bylo transportováno do kolínské pobočky GEFCO, postprodukčně upraveno v průběhu května a června a následně distribuováno dle schváleného harmonogramu přímo na požadovaná místa předání u klienta.

​Ode dneška do 30. června je částečně uzavřena D5 u Rozvadova na Plzeň

20.6. – Ode dneška do konce června bude částečně uzavřen téměř čtyřkilometrový úsek dálnice D5 u Rozvadova ve směru od hranic s Německem na Plzeň. Provoz mezi kilometry 143 a 139,3 bude veden pouze levým jízdním pruhem, odstavný a pravý pruh dálnice budou uzavřené, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Adam Koloušek. V místě bude omezena rychlost.

spinner