Silniční doprava

Nové modely Peugeot 308 a 308 SW zavádějí nové technologie svícení

25.8. - Od prvního vozu Peugeot Type 1 z roku 1899 po současnou éru reprezentovanou novými modely Peugeot 308 a 308 SW probíhal rychlý a nepřetržitý vývoj v oblasti svícení, a to jak z hlediska technologií a funkčnosti, tak i designu. Přední a zadní světlomety se staly klíčovými elementy vozidel. Jsou příkladem synergie, kdy technologie slouží designu, a naopak design slouží technologii. Primárně byly navrženy jako bezpečnostní prvky pro osvětlení a signalizaci, postupem času seale staly také základním nástrojem pro posílení identity modelů značky Peugeot a pro jejich identifikaci na první pohled. 

Čínská společnost Didi zastavila plány na uvedení svých služeb v Evropě

24.8. - Čínská alternativní taxislužba Didi zastavila plány na uvedení svých služeb v Británii a kontinentální Evropě. Informovala o tom dnes BBC, která se odvolává na zdroj blízký podniku. Firma chtěla své služby nabídnout v západní Evropě, včetně velkých britských měst.

​V ČR jezdí 8,5 tisíce elektromobilů, využívají už 1400 dobíjecích míst

21.8. – Kolik je v Česku dobíjecích stanic, kolik bodů, kolik subjektů je provozuje a kolik je vlastně elektrických vozidel? Centrum dopravního výzkumu ve spolupráci s Ministerstvem dopravy zveřejnilo Analýzu složení vozidlového parku v návaznosti na Národní akční plán čisté mobility, která obsahuje informace nejen k elektrickým, ale i plynovým vozidlům.

​Nová Kia EV6 s nejmodernějšími asistenčními technologiemi

18.8. – Elektrický crossover Kia EV6 byl vybaven řadou špičkových systémů ke zvýšení bezpečnosti a pohodlí včetně sestavy vyspělých systémů na podporu řízení (ADAS). Pokrokové high-tech funkce EV6 snižují pravděpodobnost mnoha typických rizik i míru stresu během řízení, chrání celou posádku i ostatní účastníky silničního provozu.

​V létě výběr mýtného poklesl, v červenci uhradili dopravci 1,146 miliardy korun

18.8. – Začátek letních prázdnin přinesl jako každý rok meziměsíční pokles ve výběru mýtného. Oproti červnu zaplatili dopravci za užití zpoplatněných komunikací v červenci o 109 milionů korun méně, celkově 1,146 miliardy korun. Oproti předchozím měsícům zpomalil také růst intenzity dopravy nákladních vozidel na zpoplatněných komunikacích.

USA vyšetřují poloautomatický systém řízení americké automobilky Tesla

16.8. – Regulátoři ve Spojených státech zahájili oficiální vyšetřování poloautomatického systému řízení americké automobilky Tesla. Reagují tak na případy srážek elektromobilů Tesla se zaparkovanými vozidly záchranných služeb. Informovaly o tom agentury AP a Reuters.

Při policejní kontrole na jihu Čech chyboval každý druhý řidič

16.8. – Jihočeští policisté zkontrolovali minulý týden při dopravně bezpečnostní akci 473 aut. U 275 vozidel zjistili prohřešky, což je 58 procent kontrolovaných. Z toho ve 174 případech porušili řidiči stanovenou rychlost. Lidé podceňují to, že rychlost má velký vliv při nehodách, řekl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura, který o kontrolách informoval na webu.

Policie na Vysočině obvinila dva cizince z krádeží nafty z nákladních aut u D1

16.8. – Policie na Vysočině obvinila dva cizince z krádeží nafty a vybavení z nákladních aut zaparkovaných na odpočívadlech u dálnice D1 na Žďársku a Jihlavsku. Způsobili škodu přes 100 000 korun. Za trestný čin krádeže lze uložit vězení na jeden rok až pět let, sdělil kriminalista Pavel Krčál. Policisté zadrželi šest cizinců, z krádeže obvinili dva muže ve věku 28 a 31 let. Stíhaní jsou na svobodě. Národnost obviněných policie neuvedla, sdělila jen, že jde o muže z jihovýchodní části Evropy.

​Pokuty za mýto a známky v Jihomoravském kraji činily čtyři a půl milionu korun

16.8. – Téměř čtyři a půl milionu korun vybrali jihomoravští celníci na pokutách za porušení předpisů v oblasti elektronických dálničních známek a mýtného systému v první polovině letošního roku. Kompetenci kontrol časového zpoplatnění pozemních komunikací (elektronické dálniční známky) spravují celníci společně s Policií ČR, kontroly výkonového zpoplatnění (mýto) jsou ve výhradní kompetenci Celní správy ČR.

​Prodej nového modelu FUSO Canter v Evropě byl zahájen

13.8. – FUSO, japonská dceřiná společnost Daimler Trucks a jeden z předních výrobců užitkových vozidel v Asii, oznamuje zahájení prodeje nového lehkého nákladního vozu FUSO Canter v Evropě. Nový model zaujme moderní, nově upravenou kabinou, větší bezpečností a vylepšeným komfortem. Od srpna 2021 lze nový FUSO Canter objednat prostřednictvím sítě prodejců FUSO v celé Evropě.

spinner