Silniční doprava

Uber spustil své služby také v Plzni a Ostravě

3.10. - Společnost Uber spoustila 30. září své služby také v Plzni a Ostravě, kde si mohou uživatelé nově objednat svezení prostřednictvím služby UberX. Uber i zde opět spolupracuje pouze s profesionálními řidiči s licencí a služba tak plně odpovídá českým legislativním požadavkům.

Armáda začne pomáhat se zásobováním britských čerpacích stanic od pondělí

2.10. - Armádní řidiči cisteren začnou od pondělí zásobovat palivem čerpací stanice, z nichž mnohé byly i v pátek bez pohonných hmot. Informovala o tom agentura Reuters. Ostrovní země má za sebou chaotický týden, během něhož motoristé v panice skupovali pohonné hmoty do zásoby a na benzinkách docházelo i k potyčkám.

Autonomní mobilita je jedním z hlavních trendů nastupující éry, ČR není pozadu

2.10. - Ministerstvo dopravy a jeho partneři zhodnotili aktuální pozici České republiky na poli vývoje autonomního řízení. První fázi své činnosti uzavřela Etická komise k autonomní mobilitě Ministerstva dopravy, která připravila sadu doporučení pro fungování samořízených vozidel a další vývoj v této oblasti, právě také začíná projekt řešící právní aspekty provozu v českých podmínkách.

Do čela skupiny TRATON SE byl jmenován Christian Levin

1.10. - S účinností od 1. října se Christian Levin ujímá změněné funkce, která spojuje jeho dosavadní funkci prezidenta a generálního ředitele společnosti Scania s funkcí prezidenta a generálního ředitele skupiny TRATON SE.

Unipetrol chce v Česku v blízké době otevřít šest vodíkových čerpacích stanic

1.10. - Skupina Unipetrol chce v blízké době otevřít šest veřejných vodíkových čerpacích stanic. Budou v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Litvínově. Zároveň firma plánuje dalších 22 čerpadel pro vodíkové vozy. V tiskové zprávě to uvedl generální ředitel firmy UniCRE ze skupiny Orlen Unipetrol Jiří Hájek.

Návrh rozpočtu SFDI počítá pro ŘSD s částkou přesahující 60 miliard Kč

1.10. Návrh rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na příští rok počítá s částkou přesahující 60 miliard korun pro Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Dalších více než 55 miliard korun by měla získat Správa železnic (SŽ). Novinářům to na dopravní konferenci v Luhačovicích na Zlínsku řekl ředitel SFDI Zbyněk Hořelica. Rozpočty obou organizací jsou v podobné výši jako pro letošní rok. Peníze z fondu směřují především na výstavbu a přípravu nových silnic, dálnic a železnic i jejich rekonstrukci.

Dopravci: Na dálnicích chybí přes 2000 parkovacích míst pro kamiony

30.9. - Na tuzemských dálnicích chybí přes 2000 parkovacích míst pro kamiony. Podle dopravců se situace nezlepšila ani po rekonstrukci dálnice D1. Řidičům to komplikuje vybírání povinných přestávek a dodržování předpisů. Dnes na to upozornilo sdružení dopravců ČESMAD BOHEMIA, podle kterého je přehlížení těchto problémů i jedním z důvodů nedostatku profesionálních řidičů v ČR. Sdružení proto vyzvalo stát, aby podpořil vybudování soukromých areálů pro parkování se zázemím pro kamiony, tzv. truckparků, u dálnic. Vyjádření ministerstva dopravy ČTK shání.

Příprava obchvatu Kladna pokročila, krajský úřad vydal potřebné stanovisko

30.9. - Příprava obchvatu Kladna pokročila, středočeský krajský úřad vydal potřebné stanovisko k vlivu na životní prostředí. Přibližně v polovině příštího roku Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které bude obchvat stavět, požádá o územní rozhodnutí, uvedl v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD. Nová silnice odvede tranzitní dopravu z několika obcí v okolí Kladna a zároveň bude sloužit jako propojení dálnic D6 a D7. Zahájení stavby ŘSD předpokládá v roce 2025 a dokončení o tři roky později.

Christian Schenk se stane od 1. října novým členem představenstva ŠKODA AUTO

29.9. - Christian Schenk se stane od 1. října 2021 novým členem představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Financí a IT. Ve funkci nahradí KlauseDietera Schürmanna, který nesl za tuto oblast odpovědnost v předchozích pěti letech. Ch. Schenk byl naposledy členem představenstva za oblast Financí, IT a právních záležitostí ve společnosti MAN Truck & Bus SE. Nový tým představenstva ŠKODA AUTO kolem předsedy Thomase Schäfera je tak kompletní.

Situace na trhu pohonných hmot v Británii se začíná zlepšovat

29.9. - Situace na trhu pohonných hmot v Británii se začíná zlepšovat, uvedl včera premiér Boris Johnson. Motoristy vyzval, aby tankovali jako za běžné situace a ujistil je, že se vláda připravuje na zajištění dodávek. Informovala o tom agentura Reuters, která nicméně upozornila, že v některých regionech zůstávají zavřené stovky čerpacích stanic. Lidé tam na palivo dál čekají ve frontách i několik hodin.

spinner