Spedice, logistika

​Export z České republiky na Tchaj-wan meziročně vzrostl, do Číny zůstává stejný

5.8. – Dopady koronavirové pandemie zasáhly celosvětově také zahraniční obchod. Zatímco některé země stále čelí zdravotnické krizi, jiným státům se už zřejmě podařilo odrazit i ode dna krize ekonomické. Jak potvrzují i statistiky Generálního ředitelství, nejviditelnějším příkladem je Čína, jejíž export zboží v posledních měsících do Česka významně narostl. Například jen v květnu se hodnota dovozeného zboží z nejlidnatější země světa do tuzemska zvýšila meziročně o bezmála 25 procent na téměř 57 miliard Kč. Zajímavě se vyvíjí export z ČR do Tchaj-wanu.

V Contera Parku Teplice začne od srpna unikátní výroba ekologických obalů

5.8. – Nizozemská společnost PaperFoam, producent ekologických obalů, rozšiřuje svou výrobu do České republiky. Od srpna začne obaly, které jsou zcela kompostovatelné a minimálně zatěžují životní prostředí, firma vyrábět v Contera Parku Teplice. Unikátní výroba přinese na Ústecko několik desítek nových pracovních míst.

​Prologis Europe: Míra neobsazenosti nemovitostí v druhém čtvrtletí klesala

5.8. – Společnost Prologis oznámila, že i přes trvající nejistotu způsobenou pandemií COVID-19 prokázalo logistické odvětví prokázalo v druhém čtvrtletí odolnost: nájemní aktivita byla na solidní úrovni a míra neobsazenosti klesala, především díky omezené nabídce a stále vzrůstající poptávce.

​GEFCO zajistí distribuci nových vozů Ford k autorizovaným dealerům ve Francii

5.8. – Společnost GEFCO France, dceřiná společnost GEFCO Group, se stala distributorem nových vozů značky Ford do sítě autorizovaných prodejců po celé zemi.

Petr Škapa (PST CLC) o přelomové dohodě EU - Vietnam: Cla budou uvolňována postupně, pomáháme se v dohodě zorientovat

Od začátku srpna vstoupila v platnost Dohoda o volném obchodu mezi EU a Vietnamem. Dohoda postupně zruší či sníží 99 procent cel na zboží obchodované mezi oběma zeměmi. Společnost PST CLC poskytující komplexní logistické služby jako první zveřejnila na svém webu s měsíčním předstihem podrobnosti k proclívání zásilek oběma směry. V této souvislosti jsme položili několik otázek vedoucímu oddělení metodiky celního řízení ve společnosti PST CLC Petrovi Škapovi.

​Cushman & Wakefield posiluje pozici v oblasti průmyslových a hotelových nemovitostí: jmenuje dva nové partnery a jednoho mezinárodního partnera

3.8. – Realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield jmenuje Frédérica Le Fichoux z týmu hotelových nemovitostí mezinárodním partnerem. Nově se partnery stávají také Robert Bocker z týmu pronájmu průmyslových prostor a Petr Landsinger z týmu správy průmyslových budov.

Kam s obalem? Rohlík.cz radí spotřebitelům, jak správně třídit obaly výrobků vlastní řady BEZ KOMPROMISU

2.8. Sortiment 140 produktů vlastní řady Rohlik.cz BEZ KOMPROMISU nabízí společnost v obalech šetrných k životnímu prostředí. U těchto produktů zavedla návod pro zákazníky Kam s obalem?, kde poskytuje jednak informace o materiálu obalu a dále doporučení, jak a kam nejlépe obal či jeho části třídit.

​Gebrüder Weiss: Doručování koncovým zákazníkům je na vzestupu

1.8. – Výsledky segmentu B2C doručování ukazují celoevropský nárůst zájmu o tento druh logistických služeb. České zastoupení Ge­brüder Weiss tento trend potvrzuje. „Od začátku roku evidujeme více než 16% nárůst v počtu zásilek doručených koncovým zákazníkům. Do rozvoje programu Home Delivery investuje Gebrüder Weiss stovky milionů korun,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

TFS International otevřela v Panattoni Parku Cheb halu na recyklaci ramínek

1.8. – Stavitel průmyslových zón Panattoni a investor Accolade potvrdili svou orientaci na oběhové hospodářství a udržitelnou budoucnost evropského průmyslu. V Chebu Panattoni vybudovala halu o velikosti 7 800 m2, v níž bude německá společnost TFS International třídit a recyklovat konfekční ramínka. Zatímco použitelná ramínka se přebalí a vrátí zpět do maloobchodní sítě, zbytek projde drtičkou a následnou recyklací. Budova je navržena v souladu s nejpřísnějšími požadavky na udržitelný rozvoj na úroveň Excellent dle nejnovější certifikace BREEAM 2016 New Construction. Moderní halu financuje a chebský park vlastní Accolade.

IRF: V druhém čvrtletí bylo v ČR dokončeno nejvíce industriálních nemovitostí od roku 2017, poptávka neklesá

29.7. - Industrial Research Forum (IRF) oznámilo údaje o trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi ve 2. čtvrtletí 2020. Z nich mimo jiné vyplývá, že: Covid-19 přibrzdil výstavbu nových industriálních nemovitostí, ale na poptávce se zatím neprojevil; v druhém čtvrtletí bylo dostaveno nejvíce průmyslových prostor od konce roku 2017; třetina objemu aktuálně rozestavěných projektů se nachází v Moravskoslezském kraji; karanténní opatření se neprojevila, nových pronájmů bylo dokonce více než minulé čtvrtletí; rekordmani uzavřených smluv uplynulého čtvrtletí jsou všichni u dálnice D5; neobsazenost navzdory velkému množství dostavěných hal stoupla jen mírně; a nejvyšší dosahované nájemné se drží na úrovni 4,70 eur za metr čtvereční.

spinner