Spedice, logistika

​Gebrüder Weiss přepraví špičkový vrtací robot ze Švýcarska do Las Vegas

18.8. – Gebrüder Weiss zajišťuje v rámci partnerství s výzkumným týmem Švýcarského federálního technologického institutu (ETH) v Curychu pozemní a námořní přepravu experimentálního razicího robotu ze švýcarského Dübendorfu do Las Vegas. Se zařízením se členové expertní skupiny „Swissloop Tunneling“ zúčastní vědecké soutěže iniciované Elonem Muskem „Can you beat the snail?“ (Dokážete porazit šneka?), ve které půjde o co nejrychlejší a nejpřesnější ražbu podzemního tunelu.

Společnost DSV Panalpina převzala Global Integrated Logistics od Agility

18.8. – Všechny podmínky a požadavky pro akvizici společnosti Global Integrated Logistics (GIL) společnosti Agility byly splněny a společnost DSV Panalpina A/S (DSV) nyní formálně přebírá společnost GIL od kuvajtské společnosti Agility. Převzetím společnosti GIL se DSV stává globálním hráčem první trojky v oblasti dopravy a logistiky a jejím cílem je z této silné pozice dále rozvíjet svou činnost.

​Doprava a logistika v Německu trpí nedostatkem kvalifikovaného personálu

17.8. – Více než polovina společností v odvětví pozemní dopravy v Německu a více než 40 procent společností v odvětví skladování si stěžuje na nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Vyplývá to ze čtvrtletního průzkumu mnichovského institutu Ifo. V odvětví dopravy a skladování jako celku 42,6 % společností uvedlo v červenci problémy s hledáním kvalifikovaného personálu. Jedná se o nejvyšší hodnotu od podzimu 2018 (46,3 %) a čtvrtý nejvyšší podíl od zahájení průzkumu v roce 2009.

Skupina Raben Group podepsala svůj první úvěr spojený s udržitelností

16.8. – Evropská logistická skupina Raben Group úspěšně uzavřela se skupinou sedmi bank pětiletý inaugurační úvěr spojený s udržitelností (SLL) ve výši 225 milionů EUR. Jedná se zároveň o jednu z prvních transakcí SLL formou klubové dohody v rámci logistického odvětví v Evropě. Na této transakci se podílelo sedm finančních institucí. BNP Paribas Bank Polska S.A. působila jako koordinátor udržitelnosti v souvislosti s transakcí SLL, přičemž ING Bank Śląski S.A. plnila roli zprostředkovatele a Coöperatieve Rabobank U.A. koordinátora dokumentace. Dalšími bankami, které se této transakce účastnily, byly Commerzbank AG, Mbank S.A., Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. a UniCredit Bank AG.

​Sílí boj proti pašování zvířat v kontejnerové dopravě

14.8. – V červenci se uskutečnila dvoudenní akce Global Shipping Roundtable zaměřená na boj proti nelegálnímu obchodu s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami a dřevem v kontejnerové lodní dopravě. Zúčastnilo se jí 39 zástupců soukromých lodních společností, spedičních firem a provozovatelů přístavů, 18 organizací veřejného sektoru, sedm politických orgánů včetně Světové celní organizace (WCO) a Mezinárodní námořní organizace (IMO), a 14 nevládních organizací.

Největší logistická konference SpeedCHAIN proběhne již začátkem září

10.8. – Společnost RELIANT si dovoluje informovat širokou logistickou veřejnost, že největší logistická události roku – mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN 2021 – se koná již za necelý měsíc v termínu 7. 9. 2021, a to opět v historických prostorách Břevnovského kláštera v Praze 6.

Společnost DHL Express spouští globální kampaň pro eCommerce

10.8. – Deutsche Post DHL Group, zahajuje globální brandovou kampaň v oblasti eCommerce a vyzdvihuje tak svoji silnou pozici na logistickém trhu. DHL Express podporuje nejen spolehlivou přepravu v rostoucím odvětví eCommerce, ale také přináší firmám poradenství, aby byly v online světě co nejúspěšnější.

Investicí do LED osvětlení snížilo GEFCO spotřebu elektřiny energie o 78 procent

9.8. – Pobočka logistické společnosti GEFCO v Kolíně je nově kompletně osvětlena moderní, vysoce účinnou LED technologií. Investici ve výši 5,5 milionu korun realizovala společnost ve dvou etapách v letech 2019 a 2020. Výměna technologie se projevila hned v roce ukončení investice, a to 78 % úsporou ve spotřebě energie na osvětlení. Investice je součástí strategie udržitelnosti společnosti GEFCO. Dalším krokem by měla být instalace solárních panelů na skladovacích prostorech kolínské pobočky.

​Zboží vyrobené v Číně naráží na nové logistické problémy

9.8. – Čínské firmy, které chtějí proniknout na světový trh, narážejí na problémy s přepravou. Napojení na levnou domácí výrobu poskytlo čínským podnikům výhodu v zahraničí, což se ale teď mění v nevýhodu. Pandemie a obchodní napětí totiž narušují mezinárodní dodavatelské kanály, upozornil zpravodajský server CNBC.

​VCHD Cargo koupila německého přepravce Völker Logistik

5.8. – VCHD Cargo oznámila akvizici německé spediční firmy Völker Logistik. Jedná se o největší investici v historii společnosti, která upevní její pozici na největším logistickém trhu v Evropě. Tato největší transakce zvýší nejen konkurenceschopnost společnosti v oblasti mezinárodních linkových přeprav, ale i v přepravách na kratší vzdálenosti v rámci Německa, včetně obsluhování poslední míle. Spojení obou rodinných společností přinese i synergie v personální oblasti zejména na pozicích profesionálních řidičů.

spinner