Spedice, logistika

Jungheinrich má za sebou velmi dobré první pololetí roku 2021

25.8. - Společnost Jungheinrich se ohlíží za úspěšným prvním pololetím roku 2021. Díky velmi dobrému vývoji trhu ve srovnání s předchozím obdobím došlo k pozitivnímu růstu počtu nových objednávek, jejichž hodnota dosáhla 2,42 miliardy EUR. Tržby v prvním pololetí byly ve výši 1,99 miliardy EUR, přičemž hlavním faktorem růstu tržeb byl segment nových vozíků s vyšším objemem výroby čelních vysokozdvižných vozíků a nárůstem v oblasti automatických systémů. S EBIT ve výši 169 milionů EUR, EBT ve výši 165 milionů EUR a čistým ziskem ve výši 121 milionů EUR, byly výsledky výrazně nad úrovní předchozího roku. Ke dni sestavení zprávy činil čistý operativní kapitál 260 milionů EUR. Potvrzuje se prognóza pro finanční rok 2021, která byla sestavena 22. dubna 2021.

Logicor Prague Airport je plně pronajatý

25.8. - Bonami, česká e-commerce společnost zaměřená na nábytek a doplňky pro bydlení, uzavřela nájemní smlouvu na 6 000 metrů čtverečních v lo­gistickém areálu Logicor Prague Airport pro sklad poslední míle (last-mile warehouse). Prostory, které Bonami začne užívat na začátku roku 2022, jí umožní efektivně obsluhovat klienty napříč střední a východní Evropou.

Skupina Kuehne+Nagel slaví 30. výročí vstupu na český trh

24.8. - Skupina Kuehne+Nagel letos oslavila 30. výročí od zahájení své činnosti v České republice. Za tuto dobu zaznamenala na domácím trhu značný úspěch, o čemž svědčí i otevření několika poboček, divizí a distribučních center a znásobení počtu zaměstnanců.

​Gebrüder Weiss navyšuje kapacitu svých solárních elektráren

24.8. – Mezinárodní poskytovatel dopravních a logistických služeb Gebrüder Weiss dosáhl dalšího milníku na své cestě ke klimaticky neutrálním logistickým zařízením. Na začátku srpna uvedla logistická společnost do provozu fotovoltaickou instalaci v lokalitě Graz (Kalsdorf v Rakousku), která je schopna ročně vyrobit přes 460 megawatthodin elektřiny.

​WEDO chce dále rychle růst, do rozvoje investuje miliardu

21.8. – Český logistický operátor WEDO chce pokračovat ve svém rychlém růstu. Bude rozvíjet všechny své distribuční kanály, rozšiřovat síť výdejních boxů, budovat nová logistická depa a modernizovat ta stávající. Další investice zamíří do zkvalitňování zákaznické podpory a servisu. Celkem v blízké době plánuje WEDO investice v objemu zhruba jedné miliardy korun, zajímat se přitom bude nejen o český trh.

​Poštovné už jen jednou. Při nákupu u více obchodníků MALL nově zaplatí dopravu

21.8. – Největší české internetové tržiště MALL.CZ přináší novinku, která zatím na trhu zdaleka není obvyklá – možnost nákupu za jediné poštovné. Pokud zákazník nakoupí zboží od několika různých obchodníků na tržišti, poštovné zaplatí jen jednou a zbylou dopravu odteď doplatí MALL. Zákazník tak získává výhodu v podobě tisíců e-shopů na jednom místě a k tomu špičkovou uživatelskou zkušenost bez dalších nákladů na dopravu.

​DHL kupuje společnost Hillebrand a posílí tím v nápojové logistice

  1. 20.8. – Německá pošta DHL chce převzít JF Hillebrand, aby rozšířila podnikání o přepravu nápojů. Již byla podepsána smlouva o převzetí 100 procent logistické společnosti pro víno a nápoje z Mainzu za zhruba 1,5 miliardy eur, oznámila skupina v Bonnu. Finanční tisková agentura „Bloomberg“ minulý týden informovala, že DHL vstoupila do nabídkového řízení. Aby kupní smlouva nabyla platnosti, je nutný souhlas různých antimonopolních úřadů, například z EU a USA. DHL chce platit za nákup z vlastní pokladny, tj. bez nových půjček – jelikož v logistickém gigantu obchod vzkvétá, je pokladna dobře naplněna.

​Linde Material Handling zveřejnila zprávu o udržitelnosti za rok 2020

20.8. – Společnost Linde Material Handling (Linde MH), specialista na intralogistiku, zveřejnila svou zprávu o udržitelném rozvoji za rok 2020. Společnost v ní bilancuje hlavní sociální, ekologické a ekonomické aspekty činnosti a stanovuje konkrétní cíle do budoucna. Hlavními pilíři jsou udržitelné obchodní postupy, spokojenost zákazníků a ziskový růst.

​RAJA přebírá v sedmi evropských zemích společnost Viking

20.8. – Skupina RAJA podepsala akviziční smlouvu se společností AURELIUS. V sedmi evropských zemích tak přebírá společnost Viking a její pobočky Office Depot Europe. Akvizice skupině umožní obsloužit více než 2,2 milionu zákazníků v Evropě a dosáhnout obratu 1,6 miliardy EUR. RAJA GROUP, přední evropský výrobce obalových materiálů a kancelářských potřeb, tak převezme obchodní aktivity společnosti Viking, včetně jejich provozních operací Office Depot Europe ve Velké Británii, Irsku, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Nizozemsku a Belgii.


​Program kongresu Eastlog 2021 cílí na největší výzvy v logistice

19.8. – V pořadí 24. ročník kongresu Eastlog nabídne vystoupení čtyř desítek domácích i zahraničních řečníků a pět panelových diskuzí. O ekonomice po covidu bude přednášet Miroslav Singer, někdejší guvernér České národní banky a současný hlavní ekonom Generali CEE Holding.Registrace na kongres je možná na www.eastlog.cz. Hlasování o nejlepší logistickou inovaci probíhá na www.projektlogin.com/hlasovani.

spinner