Spedice, logistika

​Gebrüder Weiss dokončil rozšíření centrály v Jenči u Prahy

6.10. – V souladu se svými plány dokončil Gebrüder Weiss práce na rozšíření překládkového skladu svojí centrály v Jenči u Prahy. „Překládkový a logistický sklad v areálu Jeneč jsme z původních 18 000 m2 rozšířili o 3700 m2, celková plocha bude mít tedy nově rozlohu 21 700 m2. Nový sklad zahrnuje i 24 nakládkových můstků. Z toho polovina jich je prodlouženého typu, který usnadňuje nakládku nižších vozidel pro doručování v režimu „home delivery“, řekl Karel Šindelář, oblastní ředitel Gebrüder Weiss pro Čechy.

DACHSER Chem Logistics slaví deset let na českém trhu

5.10. – Mezinárodní logistický provider DACHSER uvedl před deseti lety na český trh řešení DACHSER Chem Logistics. To kombinuje DACHSER know-how v oblasti evropské sběrné služby se specifickými potřebami chemického průmyslu. Dnes je chemická logistika nedílnou součástí služeb společnosti DACHSER Czech Republic. Ta jen za loňský rok přepravila téměř 89 tisíc zásilek s chemickými výrobky o celkové váze 32 800 tun.

EASTLOG 2021 restartoval život logistické komunity

5.10. – Ve dnech 23. a 24. září se do pražského centra O2 universum vrátil jeden z největších středoevropských logistických kongresů EASTLOG. Přivítal 435 účastníků. Motto letošního kongresu znělo Nový den, nové výzvy. Vycházelo z předpokladu, který se s každým dnem naplňuje, totiž že společnost se zdá být po zdravotní i ekonomické stránce z nejhoršího venku. A přichází období „poválečné obnovy“ s mnoha výzvami, které pandemie zažehla nebo posílila. „Pět výzev kongresu znělo takto – Učinit logistiku udržitelnější; Ustát bouři v ekonomice; Digitalizovat a robotizovat; Přijmout nové trendy v průmyslu; Zvládnout boom e-commerce,“ říká Jeffrey Osterroth, generální ředitel pořádající společnosti Atoz Group.

Nové logistické centrum UPS u Prahy reaguje na sílící poptávku po e-commerce

5.10. – Otevřením nového logistického centra v Tuchoměřicích přepravní a zasilatelská společnost UPS reaguje na sílící poptávku po e-commerce u nás i v Evropě. Areál s provozní plochou 8500 m2 vytřídí až 5000 balíků za hodinu, tedy pětkrát více než byla kapacita původního centra UPS v Praze Ruzyni.

Start divize Schenker Ventures nastaví nový směr podnikání v logistice

30.9. - DB Schenker spouští novou divizi Schenker Ventures, která má za cíl podporovat inovace v logistice prostřednictvím spolupráce se zakladateli firem a podnikateli. Schenker Ventures zastřeší a rozšíří stávající rozvojové aktivity a investice společnosti DB Schenker. Bude podporovat startupy a začínající podnikatele kapitálem, odbornými znalostmi a svými aktivy. Kromě toho se Schenker Ventures spojí s firmou MVP Factory, aby vytvořili společné venture studio.

WEDO otevírá moderní depo v Ejpovicích

30.9. - Český logistický operátor WEDO pokračuje v rozšiřování a zefektivňování svých přepravních kapacit. Nově přesouvá své stávající plzeňské depo do moderních a větších prostor v Ejpovicích. Nové depo je na strategickém místě přímo u dálnice D5, což společně s technickým vybavením umožní efektivnější a rychlejší doručování zásilek nejen v Plzeňském kraji.

Colliers hledá nájemce do industriálního parku v Rudné u Prahy

29.9. - Průmyslová agentura české pobočky společnosti Colliers, získala exkluzivní mandát od developerské společnosti Prologis, aby nalezla vhodného nájemce do průmyslových prostor v Rudné u Prahy. V Praze a okolí je momentálně k dispozici jenom osm volných industriálních prostor vhodných k okamžitému nastěhování.

Úzká místa v dodavatelských řetězcích ještě bohužel potrvají

27.9. - Rychlý nárůst poptávky, který šel ruku v ruce s rozmachem ekonomiky po propadu způsobeném pandemií, zvýšil ceny důležitých surovin, jako je ropa a kovy, a také potravin. Tlak na náklady zvýšil také dodavatelský řetězec, který byl v důsledku pandemie narušen. Kvůli nedostatku kapacit se také výrazně zvýšily náklady na dopravu. Výsledkem jsou úzká místa dodávek důležitých surovin a meziproduktů, jako jsou polovodiče, dřevo, ocel a plasty. Napjatá situace bude ještě dlouho trvat, uvedla Vera Philippsová, vedoucí oddělení východní Asie Německé obchodní a průmyslové komory (DIHK). „Nedostatek surovin provází každé odvětví,“ dodala. Pro firmy je obtížné to kompenzovat novými dodavateli. Podle průzkumu DIHK dvě třetiny společností v srpnu přenesly zvýšení cen na straně producentů na své zákazníky. Dvě třetiny se také snaží najít nové dodavatele nebo přejít na alternativní materiály. Více než polovina společností se navíc snaží zvýšit své skladovací kapacity.

cargo-partner nově zajišťuje i fulfillmentové služby pro kusové přepravy chlazených potravin

26.9. - Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb se v ČR nyní specializuje na logistiku chlazených kusových zásilek, fulfillment a přepravy na poslední míli. Tyto služby zajišťuje ze svých logistických center v Dobrovízi a v Brně.

Contera v Ostravě dokončuje hrubou stavbu obřího skladu pro Sportisimo

24.9. - Nová logistická centrála sportovního řetězce, která vzniká v hrušovském Contera Parku Ostrava D1, se blíží k dosažení prvního velkého milníku. Developer Contera vystavěl hrubou stavbu největší části skladu, do konce října dokončí nahrubo i zbytek. Logistické centrum Sportisimo se pochlubí nejmodernějšími technologiemi, zároveň bude jedním z největších v republice. V následujících letech zde najde práci až 700 lidí.

spinner