Spedice, logistika

I zásilka listového těsta může být klasifikována jako nebezpečné zboží

19.7. - Přeprava nebezpečného zboží a materiálů vyžaduje pečlivé plánování a dodržování předpisů. Pro zajištění bezpečnosti a minimalizaci rizik je důležité mít správné informace o klasifikaci nebezpečného zboží, množstevních limitech a přepravních režimech, které definují UN čísla. Pro leteckou přepravu jsou to regule IATA Dangerous Goods, pro námořní přepravu IMDG. Přepravní společnost DSV v České republice ročně manipuluje s tisícovkou zásilek nebezpečného zboží po moři i ve vzduchu. Nebezpečná zásilka přitom může obsahovat i listové těsto – kvůli jeho stabilizaci suchým ledem na cestě z Čech do USA.

Společnost Linde Material Handling spustila vlastní podcast

17.7. - Tisíce pracovních nehod ročně, včetně smrtelných úrazů. Nelichotivé statistiky v oboru manipulace a skladování jsou důvodem, proč se společnost Linde Material Handling (Linde MH) rozhodla věnovat tématu bezpečnosti v intralogistice první díly svého nového podcastu. Rozebírá v nich, jak nehodám předcházet a jaké bezpečnostní technologie jsou na trhu dostupné. Posluchači série nazvané Linde Podcast se mohou těšit také na novinky a trendy z oblasti intralogistiky, zajímavá data a profesionální tipy z úst expertů Linde MH.

P3 Logistic Parks v Česku v 1. pololetí 2023 pronajala přes 90 tisíc metrů čtverečních ploch

15.7. - V prvním pololetí letošního roku pronajala P3 Logistic Parks ve svých českých parcích 90 546 metrů čtverečních, z toho téměř 40 % v Praze a blízkém okolí. Významnou posilou portfolia jsou i nové budovy v P3 Plzeň Myslinka a P3 Lovosice, o které projevili nájemci zájem už v průběhu výstavby.

Společnost cargo-partner otevřela novou kancelář v Madridu

14.7. – Společnost cartgo-partner posiluje svou přítomnost ve Španělsku. Necelý rok poté, co otevřela svou pobočku v Barceloně, otevřela nyní druhou španělskou pobočku poblíž madridského letiště Barajas. Týmy společnosti cargo-partner v obou kancelářích nabízejí komplexní řešení v oblasti letecké, námořní a silniční přepravy.

Konference TAL 2023 přiblížila logistické trendy v automobilovém průmyslu

Co se skrývá za oponou Digital Factory? Odpověď hledali řečníci na 22. ročníku konference Trends in Automotive Logistics (TAL), která se konala 16. května v Plzni a přilákala téměř čtyři sta účastníků. Organizátoři akce, společnost Aimtec ve spolupráci s IHK Regensburg a DTIHK, si dali za cíl nabídnout prostor ke sdílení reálných zkušeností a ověřených postupů z digitalizačních projektů v oblasti výroby, logistiky a IT v automotive. Jaká slova skloňovali řečníci konference nejvíce? Odolnost, flexibilita a standardizace.

Společnost HHLA reaguje na náročné výzvy ze začátku roku

Začátek roku 2023 byl pro společnost Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) náročným obdobím v souvislosti s pokračujícím geopolitickým napětím, hospodářskými sankcemi EU a pomalejším hospodářským růstem. Tržby skupiny HHLA se v prvních třech měsících roku snížily o 5,6 procenta na 364,7 milionu EUR (v předchozím roce 386,2 milionu EUR).

Logistika se bude digitalizovat, pomáhají v tom i Češi

13.7. - Logistika patří k sektorům nejméně zasažených digitalizací. Standardním pracovním nástrojem pro většinu manažerů v logistických odděleních, i u samotných dopravců, je stále telefon, tužka, papír. To se ale má dle dat globální poradenské společnosti Gartner v blízké budoucnosti změnit. Zatímco v roce 2021 využívalo digitální logistický ekosystém 1 % z dotazovaných manažerů, v roce 2025 to má být již 23 %.

Se společností STILL je automatizace ještě chytřejší

12.7. - Automatizace je dnes v oboru manipulace s materiálem jedním z nejdiskutova­nějších témat. Společnost STILL, která patří mezi nejvýznamnější firmy v oboru intralogistiky a automatizace, přijala slogan „Automatizace – nyní ještě chytřejší“ a podniká další kroky. Zatímco se dosud v intralogistice s automatizací řešily hlavně technologické inovace, experti z Hamburku chtějí v mnohem větší míře chytře a efektivně pokrývat konkrétní specifické potřeby automatizace u zákazníků.

Společnost cargo-partner slaví 30 let v ČR a na Slovensku

12.7. - Mezinárodní poskytovatel přepravy a info-logistiky letos slaví 30. výročí svého působení na českém a slovenském trhu. Pobočky, které zahájily svou činnost v roce 1993, dnes patří mezi přední poskytovatele komplexních dopravních a logistických služeb. Společnost cargo-partner tento úspěch oslavila společně se svými klienty v průběhu června na akcích v Praze a v Bratislavě.

Zemřel Stanislav Šuch

12.7. - Velice neradi se loučíme s dlouholetým skvělým kolegou Standou Šuchem, který odešel náhle 7. července ve věku 75 let. Jsme mu vděčni za všechnu práci, kterou vykonal pro spediční obor v Česku, především pak v celní deklaraci a poradenství. Děkujeme!

spinner