Infrastruktura

V Miličíně se opravuje silnice na tahu mezi Prahou a Českými Budějovicemi

4.8. – Včera byla zahájena oprava silnice I/3 v km 37,4 – 40,6. Jedná se o úsek mezi výjezdem z obce Miličín (směr Benešov) po okraj obce Oldřichovec na jeho vjezdu od Tábora. Upozornil na to Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Jihomoravský kraj dostane ze SFDI 280 milionů, má 26 projektů

3.8 – Jihomoravský kraj letos dostane ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) skoro 280 milionů Kč. Peníze použije na 26 staveb na silnicích II. a III. třídy. Uvedla to mluvčí kraje Monika Brindzáková. V plánu jsou rekonstrukce mostů, silnic, ale i sanace svahu narušeného velkou vodou.

Praha oprášila plán obchvatu Vítězného náměstí

2.8. – Hlavní město plánuje vypsat veřejnou zakázku na dlouho diskutovaný projekt propojení Evropské a Svatovítské ulice novou silnicí, která má ulevit Vítěznému náměstí v Praze 6. V pondělí budou o vypsání tendru rozhodovat radní. Stavbu silnice dlouhou dobu požaduje radnice Prahy 6. Město také připravuje rekonstrukci Vítězného náměstí, která by na něm měla omezit provoz automobilů a tramvají.

​Oprava mostu v Roudnici za rok, v Ústí nad Labem nejméně za dva

1.8. – Po dokončení oprav mostu přes Labe ve Štětí na Litoměřicku se v Ústeckém kraji chystají opravy dalších dvou mostů. Práce na mostě v Roudnici nad Labem na Litoměřicku mají přijít zhruba na 50 milionů korun a oprava mostu E. Beneše v Ústí nad Labem bude stát více než 200 milionů korun. Most v Roudnici by se měl začít opravovat v roce 2021, kdy by mělo být také zahájeno výběrové řízení na stavební práce na ústeckém mostě. ČTK to řekl mluvčí kraje Martin Volf.

​Společnosti MAN, DB, Götting a Fresenius testují autonomní odbavení kamionů v kombinované přepravě

Automatizaci překladu mezi různými druhy dopravních prostředků napomáhá od 1. července projekt ANITA (Autonome Innovation im Terminalablauf). Zkušební provoz běží v terminálu DUSS v Ulmu, kde je v reálném logistickém provozu testováno plně automatické odbavení kamionu.

​V Jihlavě začínají sloužit nové trolejbusy ze Škody Electric

31.7. – Výrazného omlazení se dočká vozový park městské hromadné dopravy v Jihlavě. Obyvatelům a návštěvníkům krajského města totiž v příštích týdnech začne sloužit deset nových dvanáctimetrových nízkopodlažních trolejbusů z plzeňské Škody Electric.

​Stát má územní rozhodnutí pro úsek Pražského okruhu mezi D1 a D11

30.7. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem pražského vnějšího okruhu, má územní rozhodnutí ke stavbě úseku 511 na jihovýchodě metropole mezi D1 a D11. Na twitteru o tom informoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Kromě tohoto úseku zbývá z vnějšího okruhu dostavět ještě úsek na severozápadě metropole, tam zatím o územní rozhodnutí zažádáno nebylo.

Chystanou stavbu D1 u Přerova napadly žaloby, příprava pokračuje

30.7. – Proti změně územního rozhodnutí na stavbu posledního úseku dálnice D1 z Přerova do Říkovic bylo podáno několik žalob. Nemají ale odkladný účinek a příprava této důležité dopravní stavby bude pokračovat. Soud ovšem může územní rozhodnutí zrušit. „To by nás vrátilo úplně zpátky,“ řekl novinářům ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Pokud soud žalobám nevyhoví, mohla by být stavba této části D1 zahájena nejdříve příští rok v červenci či srpnu.

IRF: V druhém čvrtletí bylo v ČR dokončeno nejvíce industriálních nemovitostí od roku 2017, poptávka neklesá

29.7. - Industrial Research Forum (IRF) oznámilo údaje o trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi ve 2. čtvrtletí 2020. Z nich mimo jiné vyplývá, že: Covid-19 přibrzdil výstavbu nových industriálních nemovitostí, ale na poptávce se zatím neprojevil; v druhém čtvrtletí bylo dostaveno nejvíce průmyslových prostor od konce roku 2017; třetina objemu aktuálně rozestavěných projektů se nachází v Moravskoslezském kraji; karanténní opatření se neprojevila, nových pronájmů bylo dokonce více než minulé čtvrtletí; rekordmani uzavřených smluv uplynulého čtvrtletí jsou všichni u dálnice D5; neobsazenost navzdory velkému množství dostavěných hal stoupla jen mírně; a nejvyšší dosahované nájemné se drží na úrovni 4,70 eur za metr čtvereční.

Začala výluka na hlavní trati z Hradce Králové na Prahu

28.7. – V úterý začala obousměrná výluka na hlavní železniční trati z Hradce Králové do Prahy v úseku mezi Hradcem Králové a Poděbrady. Místo vlaků budou jezdit autobusy. U některých spojů nebudou zajištěny vlakové přípoje. Výluka potrvá do 9. srpna, řekl ČTK Tomáš Fiala z hradeckého centra Českých drah. Důvodem výluky jsou údržba a opravy trati.


spinner