Infrastruktura

ŘSD začalo ve Velešíně opravovat I/3, tah na Rakousko

6.4. – Silničáři začali dnes opravovat hlavní tah na Rakousko, silnici I/3 ve Velešíně na Českokrumlovsku. Vznikne i nová křižovatka na severním okraji města. Řidiče čekají omezení, jež se dotknou hlavně kamionů, které budou muset až do poloviny června místo objíždět přes Český Krumlov. Řekli zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a mluvčí českokrumlovské radnice Petra Nestávalová.

Silnice z Liberce na Ještěd bude od úterý kvůli rekonstrukci znovu zavřená

5.4. - Stavbaři v úterý znovu uzavřou silnici z Liberce na Ještěd. Motoristé se z Liberce dostanou jen k parkovišti u kabinové lanovky. Parkoviště na Výpřeži a vrchol Ještědu budou pro automobily i cyklisty přístupné jen z druhé strany Ještědského hřbetu od Proseče pod Ještědem nebo Křižan. Z Liberce se turisté dostanou na vrchol jen pěšky, ani lanovky kvůli koronavirovým opatřením nejezdí. Rekonstrukce za 84 milionů korun by měla skončit v červnu, řekl vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp.

Příští rok by měla začít v Pardubicích výstavba terminálu Jih

3.4. - Příští rok by měla začít v Pardubicích výstavba terminálu Jih za kolejištěm u hlavního nádraží. V současnosti se připravuje projektová dokumentace, řekl náměstek pardubického primátora Jan Nadrchal. Stavbu je nutné koordinovat s již započatou modernizací železničního uzlu Pardubice.

Ve středu začne oprava dálnice D46 od Vranovic-Kelčic po hranice Olomouckého kraje

3.4. – Ve středu 7. dubna začne oprava dálnice D46 v úseku od Vranovic-Kelčic po hranice Olomouckého kraje. Rekonstrukce vozovky se uskuteční na trase kilometrů 9,2 až 16,7 vlevo a 12,3 až 16,7 vpravo, sdělil ČTK v tiskové zprávě Miroslav Mazal z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Opravy si vyžádají omezení provozu.

ŘSD obdrželo šest nabídek na stavbu D55 ze Starého Města do Moravského Písku

2.4. - Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) obdrželo šest nabídek na stavbu dálnice D55 ze Starého Města na Uherskohradišťsku do Moravského Písku na Hodonínsku. Nejvýhodnější nabídku za 1,951 miliardy korun podala společnost Skanska, jde zhruba o 75 procent předpokládané hodnoty. Na twitteru to uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Policie bude muset znovu řešit kauzu tendru na dálniční známky

1.4. - Policie se bude muset znovu zabývat kauzou tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž loni skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík. Včera to uvedla Česká televize, podle níž dozorující státní zástupce vrátil odložený případ kriminalistům k dalšímu prověřování. Trestní oznámení kvůli tendru podával premiér Andrej Babiš, který zakázku na známky za 401 milion korun označoval za předraženou.

Na Liberecku končí zimní uzavírky spojené s opravou křižovatky Rádelský mlýn

31.3. - Na krajských silnicích v Rádle a Hodkovicích nad Mohelkou na Liberecku končí dnes o půlnoci zimní uzavírky vyvolané rekonstrukcí křižovatky Rádelský mlýn na I/35 z Liberce na Prahu. Pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny včetně dodávek ale zůstanou tyto komunikace dál uzavřené, řekl dnes vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp.

Stavba obchvatu Bludova má začít na přelomu května a června

30.3. - Stavba silničního obchvatu Bludova na Šumpersku, který z této obce odvede hustou automobilovou dopravu na hlavním tahu I/44 ze střední částí Olomouckého kraje do Jeseníků a dál do Polska, má začít na přelomu jara a léta. Zakázku vyhrálo sdružení firem Strabag a M-SILNICE, které v tendru nabídlo cenu 2,323 miliardy korun. Na twitteru o tom informoval ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radel Mátl. Zprovoznění obchvatu Bludova je plánováno na rok 2024.

Zima byla pro silničáře náročnější, vzrostla údržba i opravy

26.3. - Letošní zimní sezona byla na českých dálnicích a silnicích oproti loňsku náročnější. Náklady na zajištění sjízdnosti dálnic vzrostly na 128 milionů korun, což je o 40 procent více než předchozí zimu. Ještě výrazněji stouply náklady na nutné opravy výtluků po zimě, které stály rekordních téměř 628 milionů korun. Informovalo o tom dnes Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Dostavba D3 u Tábora musí počkat, soud vydal předběžné opatření

23.3. - Majitelé pozemků motocentra u rozestavěné dálnice D3 u Tábora podali žalobu se žádostí o odkladný účinek proti rozhodnutí krajského úřadu o tom, že stát může vyvlastnit zmíněné pozemky. Krajský soud v Českých Budějovicích vydal usnesení, v němž vydal odkladný účinek. ČTK to dnes řekl Pavel Bratránek, který motocentrum provozuje. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) počká na správní lhůtu 60 dní, potom je připravené pokračovat v přípravách.

spinner