Infrastruktura

Dálnice D11 u Prahy zůstává zavřená, ministerstvo hledá viníka zdržení

26.7. - Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou. Silničáři v noci nestihli odklidit vybouraný materiál. ČTK to řekla Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Praha, která most bourá. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl poté odpoledne oznámil, že směr na Prahu bude otevřen asi kolem 18:00 a směr na Hradec Králové dokonce až v úterý ráno. Dálnice přitom měla být v provozu již v neděli v 09:00. Ministerstvo dopravy chce najít a potrestat viníka, který stojí za velkým zdržením. Uzavření dnes komplikuje dopravu na východě Prahy.

Rekonstrukce D35 u Lipníka zná nejnižší cenovou nabídku

26.7. - Ve veřejné zakázce na rekonstrukci D35 u Lipníka nad Bečvou, jejímž zadavatelem je Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), podal Metrostav Infrastructure nabídku s nejnižší cenou. Vyplývá to z dokumentu, který byl zveřejněn na specializovaném webu, kde Metrostav Infrastructure (MI) identifikoval svoji nabídku pod pořadovým číslem 5.

Deutsche Bahn odhaduje povodňové škody na své síti na 1,3 miliardy EUR

24.7. - Německá státní železniční společnost Deutsche Bahn odhaduje, že nedávné záplavy způsobily na jejích tratích a stanicích škody v hodnotě 1,3 miliardy EUR (přes 33 miliard Kč). Oznámila to včera podle agentury Reuters firma. Upozornila, že velkou část těchto škod nekryje pojištění.

ŘSD naplánovalo ve středních Čechách na červenec opravy 40 km silnic

23.7. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) naplánovalo na červenec ve středních Čechách opravy 40 kilometrů silnic a dalších dopravních staveb, jako jsou mosty, propustky i tunely. Pracuje se například na dálnici D4 u Kytína, na D8 u Prahy, I/38 u Kosmonos na Mladoboleslavsku či na I/9 u Želíz na Mělnicku. Naopak tento týden skončily práce na I/4 u Milína na Příbramsku a na I/38 u Pňova na Kolínsku. V kraji ŘSD dokončilo nebo aktuálně pokračují opravy v hodnotě téměř dvou miliard korun bez DPH mimo náklady na opravu D1, uvedl dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Jihomoravský kraj dostane dalších 57 milionů na dopravní stavby

22.7. - Jihomoravský kraj obdrží od státu na dopravní stavby dalších 57 milionů korun. Dá je na opravy mostů. V tiskové zprávě to po jednání rady uvedla mluvčí kraje Alena Knotková. Ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) se tak podpora jižní Moravy vyšplhala z původních asi 280 milionů na celkových téměř 337 milionů.

Stavba nových středočeských úseků dálnicce D7 by měla začít v roce 2023

19.7. - Stavba nových středočeských úseků dálnice D7 by měla začít v roce 2023. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) předpokládá, že by mohly být v provozu v roce 2025. Jde o tři úseky, a to Knovíz – Slaný západ, Slaný západ – Kutrovice a Kutrovice – Panenský Týnec. Jejich příprava pokračuje odděleně a termíny mohou ovlivnit i rozhodnutí různých úředních orgánů. Ačkoliv ŘSD plánuje zahájení všech tří staveb přibližně ve stejnou dobu, v případě potřeby nevylučuje ani spuštění prací jednotlivě. Uvedl to dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

​Nejnižší nabídku na stavbu obchvatu Jihlavy podal Metrostav Infrastructure

19.7. – V opakované soutěži na stavbu jižní části obchvatu Jihlavy podala nejnižší cenovou nabídku ve výši 359 milionů Kč společnost Metrostav Infrastructure. Předpokládaná hodnota zakázky stanovená v zadávací dokumentaci byla 455 milionů Kč. Předmětem veřejné zakázky „II/602 Jihlava – JV obchvat, část JIH“ je novostavba části jihovýchodního obchvatu Jihlavy, která zahrnuje propojení silnic I/38 (konec stávajícího západního obchvatu Jihlavy) a silnice II/405.

​Prioritou většiny politických stran v dopravě je dostavba dálniční sítě

19.7. – Dostavba dálniční sítě v Česku je hlavním dopravním bodem v programu politických stran, které mají podle průzkumů reálnou šanci na vstup do Sněmovny. Slibují tak urychlení a zjednodušení výstavby. Mezi priority většiny stran patří také rozvoj železnice včetně vysokorychlostních spojení, změny v legislativě a financování dopravních staveb a zkvalitnění veřejné dopravy.

Stavba na trati mezi Prahou a Českými Budějovicemi: Práce na rychlejším spojení běží

19.7. – Ministr dopravy Karel Havlíček navštívil Den otevřené stavby na 4. železničním koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Na novém úseku trati u žel. stanice Střezimíř se při výjimečné exkurzi pro veřejnost seznámil s průběhem stavby tunelu Mezno, jedné z aktuálně největších železničních staveb u nás. Po dokončení tohoto zdvoukolejnění koridoru mezi Sudoměřicemi a Voticemi převážně v nové stopě bude cestování rychlejší a trať nabídne vyšší kapacitu. Zahájení provozu je zde naplánováno na červen roku 2022.

​Slovensko za pololetí vybralo na mýtném více než ve stejném období loni

16.7. – Výběr mýtného za jízdu nákladních aut a autobusů po zpoplatněných silnicích na Slovensku v prvním pololetí meziročně vzrostl o více než desetinu a byl vyšší i proti roku 2019. Informoval o tom provozovatel mýtného systému, společnost SkyToll. Loni na jaře po propuknutí koronavirové infekce částka vybraného mýtného v zemi výrazněji klesla.

spinner