Infrastruktura

Největší prodejce bioCNG v ČR Bonett slaví 25. výročí

14.8. - Největší 100% česká síť plynových čerpacích stanic a zároveň největší prodejce bioCNG u nás slaví 25 let od svého vzniku. Bonett vybudoval síť 52 plynových kapacitních čerpaček po celé republice, vstoupil na slovenský a polský trh, a má další rozvojové plány. Skupina Bonett prodává ze svých plnicích stanic do vozidel výhradně obnovitelný bezemisní biometan (bioCNG), který je významně šetrnější k životnímu prostředí než benzín, nafta nebo LPG. Umožňuje tak firmám i jednotlivcům jezdit ekologicky, bezemisně a zároveň ekonomicky.

Poslanec opozičního ANO zpochybnil rušení úřadu, který reguluje železnici

14.8. - Stínový ministr dopravy opozičního hnutí ANO Martin Kolovratník zpochybnil rušení Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře (ÚPDI), jehož hlavní činností je regulace přístupu k železnici. V poslanecké písemné interpelaci na premiéra Petra Fialu navíc obvinil ministra dopravy Martina Kupku z překročení pravomocí, když evropská železniční směrnice podle Martina Kolovratníka vyžaduje nezávislost regulátora, zejména na ministerstvu dopravy. Ministerstvo dopravy se v podkladech, které jsou součástí Fialovy odpovědi, proti Kolovratníkovým tvrzením ohradilo. Poukázalo mimo jiné na to, že příslušná legislativa spadá do jeho pověření.

Vlkov u Tišnova i celý úsek do Křižanova projdou modernizací

14.8. - Správa železnic v pátek vypsala další dvě důležité soutěže, první na celkovou rekonstrukci stanice Vlkov u Tišnova, druhá se týká navazujícího traťového úseku do Křižanova. Stavby jsou součástí balíku dalších projektů, jejichž cílem je modernizace havlíčkobrodské trati.

​Termín nabídek na stavbu D11 posunut na 30. srpna, důvodem jsou dotazy uchazečů

15.8. – Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) opět posunulo termín podání nabídek do tendru na stavbu úseku dálnice D11 z Trutnova na hranici s Polskem. Zatím poslední termín po opakovaném prodloužení je 30. srpen, původní první termín byl 17. března, vyplývá z údajů na profilu zadavatele ŘSD. Představitelé ŘSD již dříve uvedli, že záměr zahájit stavbu 21 kilometrů dlouhého úseku do konce letošního roku posunování termínu neohrožuje. Předpokládaná cena stavby je 13 miliard korun bez daně.

ŘSD vybralo vítěze zakázky na stavbu střediska správy a údržby dálnice D3 Borek

13.8. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybralo vítěze zakázky na stavbu střediska správy a údržby dálnice D3 Borek u Českých Budějovic, kterým je firma Hochtief CZ. Náklady na vybudování areálu činí 447,8 milionu korun bez daně. ŘSD o tom v pátek informovalo na sociální síti X, dříve twitter.

ŘSD postaví na silnici I/2 v Doubravčanech na Kolínsku most s vyšší nosností

12.8. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) postaví nový most v části Zásmuk v Doubravčanech na Kolínsku na silnici I/2. Starý most přes Výrovku stavbaři zbourají. Práce za více než 23 milionů korun bez daně provede společnost Viamont Servis. Nový most s vyšší nosností by měli řidiči využívat v druhé polovině prosince, informoval včera ČTK Jiří Veselý z ŘSD.

Modernizace úseku Pohled – Přibyslav přinese další zlepšení havlíčkobrodské trati

12.8. - Správa železnic včera vypsala tendr na kompletní modernizaci devítikilometrového úseku mezi Pohledem a Přibyslaví. Tři roky trvající rekonstrukce přinese zvýšení rychlosti až na 160 km/h, opravené stanice a zastávky a lepší parametry pro nákladní dopravu. Po celou dobu stavby se počítá se zachováním jednokolejného provozu.

V Chebu a Nymburce vzniknou moderní areály drážních hasičů

11.8. - Drážní hasiči v Chebu a Nymburce budou už v roce 2025 využívat nová pracoviště. Potřebné stavební úpravy hodlá Správa železnic zahájit na přelomu letošního a příštího roku. Výsledkem budou moderní areály, ve kterých nebudou chybět výcvikové a školicí prostory, plochy pro fyzickou přípravu a také odpovídající zázemí pro hasičskou techniku.

Přestavba křižovatky na D7 u Kněževsi pokračuje, hotová má být v prosinci

11.8. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokračuje s přestavbou křižovatky na D7 u Kněževsi, dokončena má být v prosinci. Nyní stavbaři na jedné straně pokládají konstrukční vrstvy nové vozovky. Po úpravách bude křižovatka bezpečnější, nyní nesplňuje parametry pro dálnici, chybí na ní odbočovací a připojovací pruhy. Rozšířené budou most i vozovka, informoval včera Jiří Veselý z ŘSD.

CzechToll uspěl ve dvou výběrových řízeních slovenské Národní dálniční společnosti

10.8. - Společnost CzechToll ze skupiny PPF obdržela od slovenské Národní dálniční společnosti oznámení o výsledku vyhodnocení nabídek a přijetí nabídek ve veřejných soutěžích na „Vybudování Elektronického mýtného systému a poskytování Služeb technické podpory“ a na „Mýtné služby“.

spinner