Infrastruktura

​O víkendu bude opět zprovozněna odpočívka na dálnici D5 u Rokycan

6.8. – Během tohoto víkendu dojde k opětovnému zprovoznění opravované odpočívky na dálnici D5 u Rokycan, kde od poloviny května probíhaly stavební úpravy. Odpočívka již nevyhovovala technickým parametrům, povrchy byly ve špatném stavu a také zde byl nedostatek parkovacích stání pro nákladní vozidla.

​Na D1 u Ostrovačic začalo betonování posledních metrů nového povrchu

6.8. – Práce na povrchu posledních desítek metrů dálnice z celé modernizace D1, která začala v roce 2013, dnes začaly na úseku u Ostrovačic na Brněnsku. Stroje budou cementobetonovou vrstvu pokládat dva dny, pak bude povrch zrát. První auta by po něm měla projet na konci srpna, dopravní omezení ale budou trvat až do začátku října, řekl dnes novinářům ředitel pražského závodu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Tomáš Gross.

​Vláda bude schvalovat plán moderního zabezpečení železnice

6.8. – Česká železnice je průběžně vybavována moderním zabezpečením, postupně se zlepšuje zabezpečovací zařízení, modernizují se železniční přejezdy. Do oblasti jsou investovány miliardy korun ročně. Před schvalováním vládou je Plán moderního zabezpečení české železnice – implementace ETCS do roku 2040, který stanovuje harmonogram dalšího zavádění evropského automatického zabezpečovače ETCS různých úrovní na všechny tuzemské tratě. Každá úroveň ETCS zastaví vlak.

​Metrostav Infrastructure dodavatelem obchvatu Jihlavy, část JIH

5.8. – Kraj Vysočina potvrdil, že stavbu jižní části obchvatu Jihlavy provede společnost Metrostav Infrastructure. Ta v opakované soutěži vyhrála s nejnižší cenovou nabídkou ve výši 359 mil. Kč. Po uplynutí lhůty pro podání námitek ze strany ostatních účastníků bude podepsána smlouva. Vítězná firma předpokládá, že stavbu zahájí v říjnu, obchvat zprovozní do 30. 6. 2023 a dokončí do 31.8. 2023.

​Modernizace trati mezi Brnem a Adamovem za 2,4 miliardy korun začne v říjnu

4.8. – Rozsáhlá modernizace železniční trati mezi Brnem a Adamovem začne letos v říjnu, hotovo bude v roce 2023. Dodavatelem stavby za 2,4 miliardy korun bez daně je společnost Malada, kterou tvoří firmy Subterra, STRABAG Rail a Elektrizace železnic Praha. Projekt bude spolufinancovaný z programu CEF Blending, který je kombinací finančních prostředků z unijního Nástroje pro propojení Evropy (CEF) a úvěru od Evropské investiční banky. Uvedla to mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Dálnice D1 by měla být po celkové rekonstrukci plně průjezdná počátkem října

2.8. - Dálnice D1 by měla být po celkové rekonstrukci plně průjezdná počátkem října. Po pondělním odstranění dopravního omezení mezi Mirošovicemi u Prahy a Hvězdonicemi na Benešovsku ve směru na Brno zbývá dokončit tři poslední úseky dálnice, řidiči je budou moci plně využívat zřejmě od prvního říjnového týdne, řekl včera novinářům ministr dopravy Karel Havlíček. Podle generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radka Mátla by měla poslední dopravní omezení zmizet z D1 o víkendu 2. a 3. října.

Metrostav Infrastructure mění vedení společnosti

30.7. - Novým ředitelem a předsedou představenstva společnosti Metrostav Infrastructure se 1. srpna stane Ing. Zdeněk Ludvík. Ve funkci vystřídá dosavadního ředitele Ing. Radima Čápa, Ph.D., který funkci opouští z osobních důvodů. Změnu potvrdilo představenstvo společnosti ve středu 28. července.

Společnost AŽD podepsala smlouvu na zabezpečení srbské železniční tratě Subotica – Horgoš

30.7. - Česká společnost AŽD uspěla se svou nabídkou v soutěži na dodávku zabezpečovacího zařízení na železniční trať Subotica – Horgoš (maďarská hranice v Srbsku). Hlavním kontraktorem projektu je konsorcium firem Karin komerc MD Doo Veternik a RZD International, AŽD bude realizovat své dodávky z pozice subdodavatele. Hodnota dodávky AŽD je 11,5 mil. EUR (v přepočtu cca 288 mil. Kč) a realizace potrvá 11 měsíců.

Správa železnic a DB Netz vybraly projektanta Krušnohorského tunelu

29.7. - Správa železnic a DB Netz uzavřely smlouvu s dodavatelem na zajištění projektové přípravy přeshraničního úseku vysokorychlostní tratě (VRT) z Prahy do Drážďan. Projektanti tak v nejbližší době zahájí práce na dokumentaci pro připravovaný Krušnohorský tunel.

Ministerstvo dopravy: Chceme prošetření velkého zdržení při bourání mostu na D11, musí padnout finanční sankce

27.7. - V neděli 25. července v 9.00 ráno před dopravními špičkami měla skončit úplná uzavírka hradecké dálnice D11 kvůli bourání mostu, které si objednala Technická správa komunikací Hlavního města Prahy (TSK). Uzavírka doposud neskončila, nyní nemá platné povolení, provoz nebyl během pondělí 26. července plně obnoven a trosky mostu nejsou odklizeny. V rámci svých zákonných možností dává Ministerstvo dopravy podnět k zahájení řízení o finančním potrestání viníka pokračující nedovolené uzavírky.

spinner