Infrastruktura

Podobu trasy pro rychlodráhu na Litoměřicku určí pracovní skupina

23.3. - Pracovní skupina určí, kudy povede vysokorychlostní železniční trať na Litoměřicku. Rychlodráha spojí Prahu a Drážďany. Správa železnic předložila v rámci studie proveditelnosti dvě trasy. Ústí nad Labem chce, aby zastávka byla v centru krajského města, některé obce na Litoměřicku žádají, aby se jim trať vyhnula. Cesta vlakem z Ústí do Prahy se rychlodráhou zkrátí na polovinu, tedy zhruba na půl hodiny.

Provoz na D48 u Bělotína zkomplikuje oprava levého jízdního pásu

23.3. - Provoz na dálnici D48 u Bělotína na Přerovsku zhruba na dva měsíce zkomplikuje oprava povrchu vozovky levého jízdního pásu. Zahájena bude ve čtvrtek a spolu s předchozí opravou pravého pásu přijde na bezmála 170 milionů korun. ČTK to řekl Miroslav Mazal z olomouckého pracoviště Ředitelství silnic a dálnic.

Hackeři napadli sítě Správy železnic i Českých drah, provoz vlaků neohrozili

22.3. - Kybernetičtí útočníci v minulých dnech napadli počítačové systémy Správy železnic i Českých drah. Bezpečnost na tratích však neohrozili. Případem se nyní zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Upozornil na to dnes Deník N. Hackeři útočili na sítě státních organizací i v minulých týdnech.

Úsek druhého koridoru z Petrovic u Karviné do Břeclavi je vybaven ETCS

22.3. - Správa železnic (SŽ) dokončila instalaci evropského zabezpečovače ETCS na traťovém úseku z Petrovic u Karviné do Břeclavi. Na české železniční síti díky tomu přibylo dalších 204 km tratí, které jsou vybaveny moderním systémem zabezpečení. Stavební práce začaly v polovině roku 2017 a trvaly tři a půl roku.

​Oprava nádraží ve Veselí nad Lužnicí bude stát 43 milionů Kč

19.3. – Výpravní budovu na nádraží ve Veselí nad Lužnicí opraví pro Správu železnic firma Avers. Zvítězila ve výběrovém řízení s cenou 42,8 milionu Kč, limit zakázky byl 53,5 milionu Kč. Práce začnou v červnu, potrvají do května roku 2022. Sdělil to mluvčí Správy železnic (SŽ) Dušan Gavenda.

​ŘSD vydalo srovnání dopravních intenzit před a po zavedení omezení pohybu

18.3. – Ředitelství silnic a dálnic připravilo pro všechny zájemce srovnání dopravních intenzit s ohledem na aktuálně platné omezení pohybu. Srovnány jsou údaje z února a března 2021, pro lepší celkovou představu jsou přidány údaje za březen 2019. Jedná se vždy o tři dny (pondělí, úterý a středu). Data jsou z následujících míst: D1 (km 85), D1 (km 185), D5 (km 6), D5 (km 71), D5 (km 91), D8 (km 75). Mgr. Informoval o tom Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

​Správa železnic chystá modernizaci uzlu Česká Třebová za 10 miliard

19.3. – Správa železnic (SŽ) připravuje rozsáhlou a nákladnou modernizaci železničního uzlu Česká Třebová. Jen projektová dokumentace, na niž nyní vyhlásila výběrové řízení, má stát 274,8 milionu Kč. Vlastní zahájení přestavby celého uzlu, který je důležitý pro osobní i nákladní dopravu, se předpokládá v závěru roku 2023. Práce za více než deset miliard korun potrvají 68 měsíců, uvedl mluvčí SŽ Dušan Gavenda.

Swietelsky Rail CZ upraví geometrickou polohu koleje na Novém spojení v Praze

16.3. – Společnost SWIETELSKY Rail CZ kompletně upraví geometrickou polohu koleje v extrémně vytíženém úseku tzv. Nového spojení Praha hl. n., Masarykovo nádraží – Libeň, Vysočany, Holešovice a v úseku trojkolejné trati Praha-Libeň – Praha-Běchovice. Celkem půjde o 76 kilometrů kolejí a 116 výhybek.

​Na D2 začíná rekonstrukce povrchu

15.3. – V pondělí 15. března začíná rekonstrukce vozovky na dálnici D2 mezi km 24,3 – 31,9 v jízdním pásu směrem na Brno. Opravy sedm a půl kilometru dlouhého úseku provedou specialisté Skanska za částečného dopravního omezení, práce potrvají do poloviny června.

​Oprava mostu, po němž vede D10, začne u Staré Boleslavi v pondělí

14.3. – Oprava mostu, po němž vede dálnice D10, začne u Staré Boleslavi v pondělí. Provoz bude omezen, ale zůstane vedený po dvou pruzích v každém směru. Za opravu Ředitelství silnic a dálnic zaplatí 31 milionů korun bez DPH, hotovo by mělo být za 48 týdnů. Za ŘSD to sdělil Martin Buček.

spinner