Infrastruktura

​Stavba obchvatu Klatov za 1,5 miliardy začne v srpnu, je zásadní pro Pošumaví

15.4. – Stavba takzvaného velkého obchvatu Klatov, která se plánuje zhruba 40 let, by měla začít letos v srpnu. Akce za 1,5 miliardy Kč je zásadní pro celé Pošumaví. Východní obchvat se dvěma pruhy se má otevřít v létě 2024. Odvede dopravu směrem na Šumavu a Německo ven z města. Řekl to ředitel Zdeněk Kuťák, plzeňské oblasti Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

​Radek Mátl: Pokud by vázla stavba D3, musel by se zřejmě vybudovat obchvat Miličína

14.4. – Pokud by se dlouho nedařilo postavit středočeskou část dálnice D3, musel by zřejmě vzniknout obchvat Miličína na Benešovsku. Novinářům to řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Miličín, ležící v jižním cípu Středočeského kraje, trápí nadměrná doprava. Obcí prochází vytížená silnice I/3 z Prahy na jih Čech. Do budoucna by ji měla nahradit dálnice, trasa D3 má ale odpůrce, a příprava proto není jednoduchá.

​Práce na silnici I/37 při obchvatu Osové Bítýšky pokračují

13.4. – Na přeložku silnice I/37, obchvat Osové Bítýšky, se práce v plném rozsahu vrátily po Velikonocích. Hlavní trasa obchvatu je již patrná v celé délce 2,8 kilometrů. Hotové je zemní těleso komunikace včetně 2 zářezů a násypu. Viditelná je rovněž nově přeložena část silnici II/390 ve směru od Vlkova, kde v místě křížení s trasou přeložené silnice I/37 vznikla nová tečná křižovatka. Naopak již díky provedené rekultivaci zmizela původní část silnice II/390 a také nelegální skládka v trase napojení obchvatu na stávající silnici I/37 ve směru na Velkou Bíteš.

ŘSD zahájilo modernizaci středových svodidel v úseku 30,9 – 47,5 km dálnice D5

13.4. – Ředitelství silnic a dálnic ČR zahájilo modernizaci středových svodidel v km 30,9 – 47,5 dálnice D5, a to paralelně v koordinaci s další stavbou "D5 Oprava kanalizace km 30,278 – km 41,432, aby byl provoz na dálnici omezen co nejkratší dobu. Obě akce spolu s modernizací kabelové trasy souvisejí s modernizací dálnice D5. Cílem stavby je výměna svodidel středového dělícího pásu, optimalizace jeho a konečně takého jeho sadové úpravy. Zakázku v hodnotě 100 509 004 Kč bez DPH bude ve 2 etapách realizovat společnost Silnice Group, a. s. Hotovo by mělo být za 26 týdnů. Uvedl to Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

ŘSD bude další tři roky používat pro veřejné zakázky vlastní systém

12.4. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) bude dál používat vlastní elektronický systém pro zadávání veřejných zakázek. Nebude tak využívat Národní elektronický nástroj (NEN), který by podle legislativy měly používat všechny státní organizace, protože je podle organizace pro potřeby silničářů nedostačující. Návrh schválila vláda, vyplývá to z informací na vládních internetových stránkách. ŘSD je největším zadavatelem veřejných zakázek v České republice

Správa železnic hledá zhotovitele na opravu stanice v Adamově

Brno 12. dubna (ČTK) – V souvislosti s modernizací na koridoru mezi Brnem, Adamovem a Blanskem, která je v plánu na letošní září, opraví Správa železnic také stanici v Adamově. Pro tuto část nyní železničáři vyhlásili tendr na zhotovitele prací. Předpokládaná hodnota zakázky je 688 milionů korun, uvedla v tiskové zprávě mluvčí státního podniku Nela Friebová.

​Stát nyní staví či připravuje až 230 velkých dopravních staveb za 538,5 miliardy

12.4. – Stát nyní buduje nebo připravuje zhruba 230 velkých dopravních staveb za celkem 538,5 miliardy korun. Asi třetina projektů je rozestavěna, další chce stát zahájit v následujících třech letech. Seznam projektů je téměř rovnoměrně rozložen na stavby na železnici a na silnice, jednotky staveb připadají na vodní dopravu. Vyplývá to z přehledu staveb s náklady nad 300 milion korun, se kterým se seznámí vláda.

​ŘSD by mělo další tři roky používat pro veřejné zakázky vlastní systém

10.4. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zřejmě bude dál používat vlastní elektronický systém pro zadávání veřejných zakázek. Nebude tak využívat Národní elektronický nástroj (NEN), který by podle legislativy měly používat všechny státní organizace, protože je podle organizace pro potřeby silničářů nedostačující. Vyplývá to z návrhu na výjimku pro ŘSD, kterou projedná vláda. ŘSD je největším zadavatelem veřejných zakázek v České republice

Silničáři včera zahájili opravu dálnice D2 u Břeclavi a dalších silnic I. tříd

7.4. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) včera zahájilo opravy vozovky dálnice D2 u Břeclavi. Dělníci pracují v úseku mezi kilometry 48,7 a 53,3 ve směru na Bratislavu. Provoz vede v protějším jízdním pásu ve směru na Brno, a to v režimu jeden pruh v každém směru. Hotovo má být 1. května, uvedla v tiskové zprávě mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví podepsal s odbory dodatek ke kolektivní smlouvě

6.4. – Po několika jednáních došlo ke shodě a k podpisu dodatku č. 2 kolektivní smlouvy vyššího stupně (KSVS) mezi Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Odborovým svazem Stavba České republiky a Odborovým svazem pracovníků dopravy, silničního hospodářství a autoopravárenství Čech a Moravy.

spinner