Expresní služby

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

24.4. - Globální poskytovatel logistických služeb DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Rohlík expanduje do Moravskoslezského kraje

2.11. - Největší český online prodejce potravin Rohlik.cz expanduje na Ostravsko a do celého Moravskoslezského kraje – pomůže mu v tom nové strategické distribuční centrum, které otevírá v Ostravě. Jedná se v pořadí o pátý sklad společnosti v Česku, tři už Rohlík provozuje v Praze, jeden v Brně. Rohlík nedávno dosáhl milníku 1 milionu obsloužených zákazníků. Právě ostravské distribuční centrum mu ale výrazně pomůže v oslovení dalších. Své služby nabídne až 460 tisícům dalších domácností a začne obsluhovat nových 250 měst.

DHL Express potřetí obhájila první místo v Europe’s Best Workplace 2023

6.10. - DHL Express si opět zajistila prestižní titul č. 1 Best Workplace v Evropě od Great Place to Work již třetím rokem v řadě. Tento významný úspěch podtrhuje odhodlání DHL Express podporovat kulturu na pracovišti, která se vyznačuje respektem, inkluzivitou a spokojeností zaměstnanců.

Taxislužbu na Letišti Václava Havla Praha nově zajišťuje Uber

26.9. - Pevně stanovená cena jízdy předem, zajištění dopravní obslužnosti v režimu 24 hodin denně a vozový park ve stáří maximálně do pěti let z vozů převážně vyšší střední třídy. To jsou povinnosti nového provozovatele taxislužby společnosti Uber na Letišti Václava Havla Praha, který dnes zahájil svoji činnost a obsloužil už první zákazníky.

Allegro urychluje mezinárodní doručení, hlavním last-mile operátorem je WEDO

11.9. - Rychlejší přeshraniční doručování je tady. Společnost Allegro spouští novou službu Allegro International Delivery, která je postavena na kombinaci nejefektivnějších řešení více logistických partnerů pro první a poslední míli. Hlavním operátorem odpovědným za poslední míli v Česku se stala společnost WEDO, která se tak zákazníkům nakupujícím na allegro.cz postará o zajištění doručovacích služeb té nejvyšší kvality.

Letiště Praha může uzavřít smlouvu s Uberem, řízení u ÚOHS skončilo

7.9. - Letiště Praha může uzavřít smlouvu s firmou Uber, která zvítězila v tendru na taxislužbu. Podpis smlouvy dosud blokovalo správní řízení u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), kde podmínky tendru napadla firma Tick Tack. Správní řízení nyní zastavil předseda ÚOHS Petr Mlsna. Rozhodnutí je dostupné na internetových stránkách úřadu. Letiště Praha uvedlo, že se bude snažit o co nejrychlejší zahájení provozu nové taxislužby. Vyjádření společnosti Uber ČTK shání.

Uber se ve 2. čtvrtletí dostal do zisku, vydělal téměř 400 milionů dolarů

2.8. - Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies hospodařil ve druhém čtvrtletí s čistým ziskem 394 milionů USD (zhruba 8,6 miliardy Kč) po ztrátě 2,6 miliardy USD před rokem. Firma to včera uvedla v tiskové zprávě. Zveřejnila také výhled na třetí čtvrtletí, který překonal očekávání analytiků.

DODO posiluje na německém trhu

25.7. - Technologicko-logistická společnosti DODO má v Německu nové vedení. Na pozici CEO pro německý trh přišel Bahadir Birkan (38). Obsazení pozice německého CEO je pro DODO významným krokem směrem k posilování své pozice na strategických trzích, v čele s německým a rakouským. Právě to si společnost po loňském obdržení investice stanovila jako jednu z priorit. Bahadir Birkan do DODO přichází po mnoha letech zkušeností z manažerských postů ve společnosti Amazon. Jeho úkolem bude zejména navázat klíčové vztahy v místním prostředí a pomoci DODO dlouhodobě se usadit mezi třemi nejúspěšnějšími last-mile dopravci na evropském trhu, což je dlouhodobá vize firmy.

ČT: Tick Tack se odvolal proti rozhodnutí ÚOHS o taxislužbě na pražském letišti

7.7. - Společnost Tick Tack se odvolala proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který schválil výsledky tendru na taxislužbu na pražském letišti, v němž na konci loňského roku uspěla firma Uber. Uvedla to ve středu večer Česká televize (ČT). Z dřívějších informací vyplývá, že společnost Tick Tack podala rozklad proti rozhodnutí ÚOHS o jejím návrhu na přezkoumání soutěže. Původně měl Uber jezdit na letišti od února, kvůli přezkumu antimonopolním úřadem ale nezačal jezdit ani od května, jak se plánovalo.

Electro World a DODO přinášejí jako první v Česku "same-day" doručení do světa velkého elektra

13.4. - Prodejce elektroniky Electro World a technologicko-logistická společnost DODO spolu spustily novou službu expresního doručování elektrických spotřebičů ještě v den objednání („same-day“). Jako vůbec první hráči na českém trhu tak zákazníkům přinášejí možnost takto rychlého doručení i u segmentu velkého elektra, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, myčky a další běžné domácí spotřebiče. Součástí služby je navíc i vynesení spotřebiče do patra, jeho základní zapojení a odvoz starého přístroje. Služba je v první fázi dostupná pro zákazníky v Praze, v následujících měsících pak bude postupně rozšiřována také do dalších měst.

spinner