Expresní služby

​Gebrüder Weiss očekává další nárůst B2C segmentu

19.2. – Loňský rekordní nárůst doručování koncovým zákazníkům urychlil rozvoj programu Gebrüder Weiss, který se na B2C segment specializuje již řadu let. „Investice a rozšiřování naší nabídky služeb v oblasti B2C přináší úspěch v celém středoevropském regionu, další vzestup zájmu o koncové doručení je velmi pravděpodobný. Naše služba Home Delivery nyní nově zahrnuje například instalaci a ladění TV, instalaci setů pračka/sušička nebo instalaci amerických lednic případně vynesení a umístění rozměrných kusů přímo na místo jejich použití,“ řekl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

​Aktivity Zásilkovny v České republice řídí nově Jan Čižmar

​Aktivity Zásilkovny v České republice řídí nově Jan Čižmar Premium

16.2. – Na pozici COO (Chief Operations Officer) Zásilkovny přichází Jan Čižmar. Bude zodpovědný za řízení všech aktivit Zásilkovny v České republice. Mezi jeho hlavní úkoly patří růst tržního podílu firmy a zvyšování efektivity všech procesů a provozů. Dalším novým členem vedení Zásilkovny je Radek Simerský, a to na pozici manažera logistiky. Bude zodpovědný za standardizaci a zefektivnění logistických procesů a za logistický dispečink všech dep v České republice.

​Rohlik.cz testuje doručení nákupu v centru měst prostředky bez lokálních emisí

​Rohlik.cz testuje doručení nákupu v centru měst prostředky bez lokálních emisí Premium

11.2. – Pro naplnění cíle bezemisní městské logistiky, který má Rohlik.cz v plánu realizovat do roku 2025, udělala firma další zásadní krok. V prosinci 2020 začala testovat v centru Prahy již druhý typ cargo kol. Společně s elektromobily dokáže ze širšího centra měst vytlačit až 100 % CNG vozů a nahradit tak 10 % celé flotily prostředky bez lokálních emisí. Již v tomto roce uvede do provozu 18 kol pro celoroční provoz v Praze.

​Uber je dál ve ztrátě, rychle ale roste jeho donášková služba

11.2. – Provozovatel alternativní taxislužby Uber vykázal ve čtvrtém čtvrtletí čistou ztrátu 986 milionů dolarů (téměř 21 miliard Kč). Stejně jako v předchozích měsících jeho hospodaření nepříznivě zasáhla koronavirová krize. Donášková služba Uber Eats ale ve stejném období vzrostla o 130 procent. 

​Zaslat.cz: Zajištění proclení balíků do Británie dopravu prodraží

​Zaslat.cz: Zajištění proclení balíků do Británie dopravu prodraží Premium

9.2. – Uzavřená brexitová dohoda od nového roku ztížila podmínky pro doručování balíků do Anglie, Walesu, Skotska i Severního Irska. Podle společnosti Zas­lat.cz, internetového portálu a online vyhledávače balíkové přepravy, dopravci museli přizpůsobit podmínky doručování tomu, aby byly stejné jako pro ostatní třetí země. Zásilky nyní prochází celním řízením a mohou obsahovat pouze povolené zboží. Cena nejlevnější možné přepravy stoupla až o 250 korun.

​Balíkobot, který firmám šetří náklady na logistiku, loni zvýšil tržby o 100 %

​Balíkobot, který firmám šetří náklady na logistiku, loni zvýšil tržby o 100 % Premium

8.2. – Rok 2020 byl pro Balíkobot re­kordní. Zájem o jeho unikátní technologii, která pomáhá firmám zrychlit a zefektivnit expedici zboží, pokračuje. Obrat v loňské roce dosáhl 30 mil. Kč, což meziročně představuje nárůst o 100 %. Počet klientů se zvýšil o 50 % na 2 373 a prostřednictvím jeho aplikace bylo přepraveno přes 18,6 milionů zásilek. Letos společnost plánuje zdvojnásobení všech klíčových ukazatelů – tržeb, počtu zákazníků i objemu přepravených zásilek.

​Elektrokoly zatím v centru Prahy zboží rozváží osm firem

5.2. – Do zkušebního projektu rozvozu zboží po centru Prahy s pomocí elektrokol se zatím zapojilo osm společností. Radní Prahy schválili tento týden zapojení osmé firmy DoDo. Společnosti k překladu zboží využívají městem zřízené tzv. mikrodepo na Těšnově, které funguje ve zkušebním provozu do dubna. Poté se jeho provoz vyhodnotí. Pokud se osvědčí, v budoucnu by podle náměstka primátora Petra Hlaváčka (za TOP 09) měla přibýt další depa.

​Uber koupil za 1,1 mld. dolarů distributora alkoholu Drizly

3.2. – Provozovatel alternativní taxislužby Uber se rozhodl více soustředit na donáškou službu. Za 1,1 miliardy dolarů (23,7 miliardy Kč) v hotovosti a akciích koupil americkou firmu Drizly, která se specializuje na rozvoz alkoholu. Stane se součástí divize Uber Eats, uvedl Uber.

​Na platformě Dáme jídlo vzniká nová služba na rychlé doručování nákupů. Lidé budou mít zboží doma do 30 minut

​Na platformě Dáme jídlo vzniká nová služba na rychlé doručování nákupů. Lidé budou mít zboží doma do 30 minut Premium

2.2. – Platforma Dáme jídlo nabízí zákazníkům novou službu Dáme market zaměřenou na velmi rychlé doručování on-line nákupů. Z vlastních skladů dokáže doručit zboží lidem až domů do pouhé půl hodiny od objednání. Zákazníci si mohou díky minimální výši objednávky stanovené na 99 Kč nechat dovézt i velmi malé nákupy.

​Skupina Packeta, majitel Zásilkovny, loni zvýšila obrat na téměř 2,5 miliardy

​Skupina Packeta, majitel Zásilkovny, loni zvýšila obrat na téměř 2,5 miliardy Premium

1.2. – Skupina Packeta, která vlastní přední českou logisticko-technologickou firmu Zásilkov­na, zaznamenala v roce 2020 další výrazný růst ve všech klíčových ukazatelích. Podle předběžných čísel byl obrat Packety téměř 2,5 miliardy Kč, v meziročním srovnání jde o nárůst o 100 %. Od roku 2013 je celá skupina včetně Zásilkovny nepřetržitě v zisku. Počet zásilek byl v roce 2020 40,5 milionů, meziročně je to 114% nárůst. Celková hodnota přepraveného zboží dosáhla téměř 49 miliardy Kč. Zde byl růst 71 %. Pro letošní rok je cílem Zásilkovny a firem ve skupině Packeta obrat ve výši 5,2 miliard Kč a 70 milionů přepravených zásilek.

spinner