Rohlik Group chystá expanzi do Itálie, Rumunska a Španělska

Rohlik Group chystá expanzi do Itálie, Rumunska a Španělska

22.11. -Rohlik Group („Rohlik“) spustí v první polovině roku 2022 v Itálii a Rumunsku své služby doručování online nákupů pod novou značkou Sezamo. Od jara tak ke službám Rohlik Group získá přístup téměř 2,5 milionu nových domácností z Milána a Bukurešti. Itálie pod vedením nového CEO, kterým se stal Andrea Colombo, bude po Německu druhým největším trhem, na kterém budou online supermarkety Rohlik Group působit. Sezamo odstartuje ve 2. polovině roku 2022 také ve Španělsku. Provoz v nových zemích se spouští poté, co analýzy trhu ukázaly nárůst poptávky po nákupu potravin online.

Evropský online prodejce potravin Rohlik doručil svou první objednávku před sedmi lety v Praze a nyní je dostupná už ve čtyřech zemích. Každý den doručuje zákazníkům stovky tisíc produktů, což v některých dnech může činit více než milion položek, na které jsou zákazníci zvyklí z běžných supermarketů. Stejně tak na e-shopech s potravinami Rohlik Group nakoupí lokální a farmářské produkty. Poslání Rohliku pomáhat Evropanům lépe se stravovat a žít spokojenější život se nyní rozšíří do Itálie, Rumunska a Španělska. Cílem skupiny je stát se předním evropským hráčem na poli online maloobchodního prodeje potravin.

Zakladatel Rohlik Group Tomáš Čupr k budoucím plánům expanze uvedl: „Před několika týdny jsem podepsal smlouvu s naším prvním distribučním centrem ve Španělsku. Brzy tak začneme působit v Madridu a v budoucnu nás čekají další země. Tohle vše přichází na základě impozantního růstu ve všech stávajících zemích, příkladem může být Mnichov, kde jsme nedávno v rekordním čase překonali hranici 1 000 objednávek denně. Náš obchodní model, který spočívá v doručování vysoce kvalitních světových i domácích značek a místních produktů, se stále více osvědčuje. Kombinace s doručením kompletního sortimentu pod tři hodiny je přesně to, co rodiny potřebují, což je vidět na vysoké frekvenci nákupů a hodnotách objednávek. Samozřejmě, staré návyky chození do klasického obchodu se boří těžko. Proto to, co v Rohlíku budujeme, musí být nejen „lepší než tradiční způsob" nakupování, ale desetkrát lepší. Při pohledu do budoucnosti chceme našim úžasným partnerům po celém světě i nadále zajišťovat vyšší příjmy, nadále nabízet našim zaměstnancům zajímavou, flexibilní a dobře placenou práci, a hlavně poskytovat našim zákazníkům ten nejlepší možný zážitek z doručování online nákupů."

„Poté, co jsme zahájili činnost skupiny Rohlik ve čtyřech zemích pod čtyřmi různými značkami, vstoupíme na nové trhy pod jedinou značkou Sezamo," prozradil marketingový ředitel Rohlik Group Jakub Petřina a doplnil: „Všechny tyto země vycházejí z latinského jazyka a my jsme chtěli pokračovat ve využívání názvu jídla ve značce. Sezamové semínko je oblíbené ve všech kulturách. Sezamo vychází z italského 'sesamo', rumunského 'sezam' a španělského 'sésamo'. Slovo „sezam" je také spojeno s kouzelnou frází „Sezame, otevři se" z filmu Ali Baba a čtyřicet loupežníků, možná proto, že se jeho semenný lusk po dozrání rozevře... něco jako odemykání pokladu. Rohlík, Kifli, Gurkerl a Knuspr samozřejmě zůstávají jako značky pro Česko, Maďarsko, Rakousko a Německo. I Rohlík, Kifli, Gurkerl, Knuspr a nyní také Sezamo v sobě jistě mají spoustu pokladů, které čekají na otevření a doručení.“

Expanze Rohlik Group by mohla v Miláně a Bukurešti vytvořit až tisíce nových pracovních míst

„Obchodní model Rohliku je opakovaně úspěšný na mnoha trzích – je snadné nadchnout se pro vizi, která dává smysl a jejímž cílem je zlepšovat lidem život. S otevíráním nových trhů pro Rohlik Group stále hledáme nové lidi do našich týmů, kteří budou chtít měnit zažité pořádky i dosavadní pravidla hry. Hledáme ty, kteří sdílejí náš smysl pro věc, jsou ochotni přijímat výzvy, zkoušet nové věci a růst společně s firmou. Těší nás, jak nás nové trhy, kultury a kolegové obohatí jako tým," uvedla Daniela Razimová, Chief People & Culture Officer v Rohlik Group, a dodává: „Na našich kariérních stránkách (career.rohlik.group) lze již nyní najít, že nabízíme práci v 7 zemích, 7 městech a ve 12 týmech."

Doručení do několika hodin od prvního dne

Online obchod s potravinami Sezamo bude v Itálii a Rumunsku od prvního dne schopný doručit do několika hodin od objednání přibližně 8 000 různých položek čerstvých a kvalitních potravin přímo k zákazníkům domů. Konkrétně do třech hodin od objednání v Itálii a do dvou hodin od objednání v Rumunsku. Jádrem celého sortimentu budou čerstvé regionální produkty, jako je ovoce a zelenina, maso, ryby, mléčné výrobky a pečivo spolu s mezinárodními značkami a vlastními výrobky privátních značek společnosti Rohlik, které vytvoří lepší každodenní alternativu k nakupování v supermarketech.

Itálie

Rohlik Group rovněž oznamuje, že do čela společnosti Sezamo v Itálii přichází Andrea Colombo. Bude klíčovou osobou pro růst společnosti a hlavním tvůrcem firemní kultury se zaměřením na kvalitní potraviny, úžasný zákaznický servis a rychlé inovace. Má 30 let zkušeností v potravinářském i nepotravinářském maloobchodním a výrobním sektoru, a to na domácím i mezinárodním trhu. Před příchodem do společnosti Sezamo strávil posledních pět let mimo jiné zakládáním a budováním nového úspěšného formátu „superstore COOP Lombardia“ jako jeho generální manažer. Společnost COOP je jedním z italských lídrů v oblasti maloobchodu s 18% podílem na trhu. Jako svou osobní a hlavní výzvu a příležitost v Sezamo zmiňuje: přilákat italské zákazníky k jinému a lepšímu nakupování.

„Rychlost doručení, kompletní sortiment vysoce kvalitních potravin obohacený o typické místní speciality spolu s neúnavnou dokonalostí v provedení, která je podpořena skutečným zápalem pro udržitelnost, tvoří dokonalé ingredience. Ty nám umožňují odlišit se od konkurence. Online nákupy u nás budou rychlé a snadné s vášnivým přístupem k péči o zákazníky. A samozřejmě globální motto společností Rohlik a Sezamo 'EAT WELL, LIVE WELL' dokonale zapadá do italského životního stylu," řekl Andrea Colombo.

Sklad má rozlohu přibližně 5 000 m² a je ideálně umístěn v rámci „Mercato Agroalimentare Milano" (Ortomercato), městského zemědělsko-potravinářského centra. Tato lokalita je pro společnost Rohlik vysoce strategická vzhledem k její vzdálenosti pouhých 6 km od centra města a těsné blízkosti milánského východního okruhu a mezinárodního letiště Linate.

Rumunsko

Speciální sklad o rozloze 10 000 m² v CTPark Bucharest North bude přizpůsoben všem potřebám dodavatelů a zákazníků společnosti Sezamo, včetně vyhrazených skladovacích prostor s řízenou teplotou (pro mražení a chlazení) pro čerstvé ovoce a zeleninu, které budou dodávány přímo spotřebitelům od místních i zahraničních výrobců.

Michael Kaiser, komerční ředitel v Rumunsku, k tomu dodává: „Klíčem k našim plánům na spuštění bylo nalezení vhodného místa pro realizační centrum, které je strategické jak pro naše doručování zákazníkům, tak pro dodavatele. Dalším bodem na seznamu je nábor a školení, které zajistí, aby všichni naši zaměstnanci pochopili, jak zásadní je vášeň pro služby zákazníkům pro naši vizi Evropy, která se dobře stravuje a žije. Spuštění služby poskytne zákazníkům možnost doručení potravin až domů ještě v den objednání, a to včetně velkých nákupů na celý týden.”

Rozšíření působnosti

Kromě expanze v rámci evropského trhu v roce 2022 společnost očekává rozšíření své působnosti v rámci zemí, ve kterých v současnosti působí: Knuspr.de se do dvou let rozroste do Frankfurtu, Hamburku, Kolína nad Rýnem, Essenu, Hannoveru, Stuttgartu, Lipska a dalších měst. Rohlik.cz zrychlí doručení nákupu do 60 minut od objednání. K tomu pomůže čtvrtý, plně automatizovaný sklad, který bude otevřen v Chrášťanech u Prahy.

(pav)

Foto: Rohlik

spinner