Veletrhy a výstavy

​Veletrh CZECHBUS 2023 již tento měsíc

Podzimní veletržní sezóna v PVA EXPO PRAHA přinese i 12. ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS a s ním opět novinky a trendy z oboru. Termín konání je 21. až 23. listopadu na nejmodernějším výstavišti v Praze, PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

​Duální lokomotiva z CZ LOKO zažije veletržní premiéru v Gdaňsku

18.9. – Inovativní lokomotiva DualShunter 2000, kterou pohání spalovací motor anebo napájení z trakčního vedení, bude mít veletržní premiéru v Gdaňsku na druhém největším evropském železničním veletrhu Trako který se koná od 19. do 22. září.

Vyšlo v DN č. 16 - 17

​Gdaňsk v září přivítá již 15. ročník veletrhu TRAKO

30.8. – Nejnovější technologie, důležité události, obchodní jednání – to vše mohu čekat návštěvníci Mezinárodního železničního veletrhu TRAKO, který se uskuteční od 19. do 22. září na AMBEREXPO v Gdaňsku. TRAKO je největším a nejprestižnějším setkáním odvětví železniční dopravy v Polsku a druhým největším v Evropě. Poskytuje také vynikající příležitost k výměně zkušeností a setkání v rámci oboru.

​Právě vychází v DN č. 16 - 17

BUDAMAR LOGISTICS a Inter Cargo smerujú na prestížny železničný veľtrh TRAKO v Poľsku

25.8. – Medzinárodná zasielateľská spoločnosť BUDAMAR LOGISTICS sa v septembri zúčastní na 15. medzinárodnom železničnom veľtrhu TRAKO v poľskom Gdansku. Ide o najväčšie a najprestížnejšie stretnutie odvetvia železničnej dopravy v Poľsku a druhé najväčšie v Európe. „Poľsko je pre nás jedným z kľúčových trhov. Okrem toho, že je to najsilnejšia ekonomika krajín V4, práve tu sa naša skupina zásadným spôsobom postarala o stabilizáciu dopravcov na železničnej sieti. Navyše, odborné výstavy akou TRAKO je, vnímame ako ideálny priestor na vedenie odbornej diskusie a tiež vzájomné inšpirovanie sa,“ povedal Ľubomír Loy, člen predstavenstva BUDAMAR LOGISTICS.

​Přípravy na veletrh CZECHBUS 2023 jsou v plném proudu

4.7. – Plánovaná veletržní sezóna letošního podzimu v PVA EXPO PRAHA přinese i 12. ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS. Souběžně se bude konat i 2. ročník veletrhu SCTS – SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS, který se bude věnovat dopravní infrastruktuře chytrých měst a přinese unikátní koncept simulace města ve výstavní hale. Termín konání obou akcí je 21. až 23. listopadu na nejmodernějším výstavišti v Praze, PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Oficiálními vozy obou veletrhů jsou automobily značky FORD.

​Veletrh transport logistic Mnichov letos uvítal více než 75 000 návštěvníků

Čtyři veletržní dny, plné haly výstaviště v Mnichově, vystavovatelé a návštěvníci z celého světa a dynamické odvětví, které je stále na vzestupu. Takový byl květnový veletrh transport logistic a integrovaný veletrh Air Cargo Europe. Tradičně zde byla i společná česká expozice.

​V Ostravě začíná třídenní mezinárodní železniční veletrh Rail Business Days

5.6. – Šest desítek vystavovatelů se představí na třídenním mezinárodním železničním veletrhu Rail Business Days, který dnes začíná v areálu Trojhalí Karolina v Ostravě. Prezentovat se tam budou výrobci kolejových vozidel a jejich dílů, dopravci i společnosti zabývající se zabezpečovacími a řídicími systémy.

​LogiMAT letos přilákal rekordní počet návštěvníků

Letošní veletrh LogiMAT, který se konal koncem dubna ve Stuttgartu, se nesl ve znamení rekordů. Během tří dnů konání veletrhu přišlo na stuttgartské výstaviště celkem 62 343 odborných návštěvníků (+25 procent), což je největší návštěvnost v historii tohoto intralogistického veletrhu.


​Veletrh Rail Business Days se stěhuje do Ostravy

15.11 – Mezinárodní železniční veletrh a konference Rail Business Days se po letošním úspěšném ročníku v příštím roce stěhuje do Ostravy. Nový areál Trojhalí Karolina nabídne možnost dalšího rozvoje veletrhu. Akce proběhne ve dnech 5. až 7. června 2023 a propojí mezinárodní veletrh železničních i drážních vozidel pro širokou i odbornou veřejnost, odbornou konferenci a společenské setkání na B2B rovině, a to vše v jednom jediném areálu.

IAA 2022: Ocenění pro eActros LongHaul a premiéra nového modelu eCanter

Svou premiéru na veletrhu IAA Transportation 2022 měl koncepční prototy modelu eActros LongHaul, jehož sériová výroba je plánována od roku 2024. A ihned také získal získal ocenění 2023 Truck Innovation Award. Navíc dceřiná společnost koncernu Daimler Truck Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation představila novou generaci modelu FUSO eCanter, lehkého nákladního vozidla se zcela elektrickým pohonem, které bylo nedávno představeno v Japonsku.

spinner