Veletrhy a výstavy

Czech Raildays 2015

Ostravský veletrh míří na profesionály i širokou veřejnost

V komerční části ostravského hlavního nádraží se ve dnech 16. až 18. června uskuteční již 16. ročník mezinárodního veletrhu drážní a manipulační techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy Czech Raildays. Tato svého druhu jediná akce v ČR si za dobu své existence získala pevné místo v kalendáři především odborníků.

Další podrobnosti o veletrhu se dočtete v DN 24/2015, které vycházejí ve čtvrtek 11. června.

transport logistic 2015

Letošní ročník veletrhu přilákal rekordní počet návštěvníků

Letošní, již patnáctý ročník veletrhu transport logistic, který se uskutečnil začátkem května v Mnichově, přilákal rekordních 55 tisíc návštěvníků ze 124 zemí a 2050 vystavovatelů z 62 zemí. A to i navzdory skutečnosti, že dopravu ve dnech konání veletrhu komplikovala stávka na německé železnici. Význam veletrhu pro odvětví dopravy a logistiky zdůraznil při jeho zahájení také spolkový minstr dopravy Alexander Dobrindt, když uvedl, že transport logistic je klíčový světový obchodní veletrh pro celý logistický a zásobovací sektor.

Mezinárodní strojírenský veletrh 2014

Logistika na letošním MSV byla skromná, ale nechyběla

V Brně se na přelomu září a října uskutečnila vrcholná přehlídka českého i mezinárodního průmyslu – 56. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Akce se konala ve znamení pozitivního vývoje ekonomiky a průmyslové výroby v České republice i jinde ve světě. Až na výjimky však na MSV chyběly doprava a logistika, neboť souběžný veletrh Eurotrans zaměřený na dopravní a logistické obory se uskuteční až příští rok.

InnoTrans 2014

Veletrh InnoTrans ukázal význam železnice pro růst mobility

Desátý ročník mezinárodního železničního veletrhu InnoTrans, který se konal na berlínském výstavišti od 23. do 26. září, zaznamenal rekordní zájem vystavovatelů i návštěvníků. Ve všech ohledech byl InnoTrans 2014 velmi úspěšnou akcí: přivítal 138 872 návštěvníků z více než stovky zemí a 2758 vystavovatelů z 55 zemí (61 procent vystavovatelů bylo ze zahraničí). Veškeré dostupné výstavní plochy v ExpoCity Center byly obsazeny, celkově veletrh nabídl 102 843 metrů čtverečních výstavních ploch.

IAA 2014

Dynamický vývoj užitkových vozidel potvrdilo 322 premiér

„Celkem 322 světových premiér na veletrhu IAA demonstruje, že průkopnický duch v sektoru užitkových vozidel stále přetrvává. Celkem 2066 vystavovatelů z 45 zemí dokládá toto zapálení odvětví pro inovace na nejdůležitějším světovém veletrhu mobility, dopravy a logistiky,“ uvedl v září v Hannoveru při zahájení veletrhu IAA 2014 prezident německého svazu výrobců automobilů VDA Matthias Wissmann.

CZECHBUS 2014

Velká podívaná pro profesionály i fanoušky autobusů se blíží

Veletrh autobusů a hromadné dopravy CZECHBUS se připravuje na svůj čtvrtý ročník, který se uskuteční od 19. do 21. listopadu 2014 na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Organizátor, INCHEBA Praha, vyhověl přání vystavovatelů a upravil konání veletrhu pouze na všední dny – od středy od pátku. Posílí se tak B2B zaměření této akce, která si již získala jak vystavovatele, tak i návštěvníky. Předpokládá se, že bude pokračovat trend minulých let – veletrh si prohlédli představitelé naprosté většiny dopravců působících v ČR a SR a spolu s nimi též profesionálové z oboru hromadné dopravy osob z Polska, Maďarska, Rakouska a Německa.

MSV 2014

Český průmysl hlásí mírný růst, výrazně rostou investice

Na konci září se v Brně otevřely brány již 56. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu, který letos představí produkty přes 1630 firem z více než 30 zemí celého světa. Uskuteční se v době, kdy český průmysl hlásí poměrně zajímavé hodnoty svého růstu, vládní agentura CzechInvest zase registruje rekordní zájem investorů o podnikání na českém trhu během prvních šesti měsíců letošního roku.

IAA 2014

V Hannoveru bylo k vidění více než 300 světových premiér

Ve dnech 25. září až 2. října se na výstavišti v Hannoveru uskuteční již 65. ročník mezinárodní výstavy užitkových vozidel IAA. Již nyní je zřejmé, že původní cíl organizátora, německého svazu automobilového průmyslu VDA, přiblížit se vysokému počtu vystavovatelů bude překonán. Jestliže před dvěma lety se mohli návštěvníci seznámit s expozicemi 1904 vystavovatelů, letos to bude dokonce 2064 vystavovatelů, tedy o osm procent více.

InnoTrans 2014

InnoTrans 2014 nabídnul celou řadu světových premiér

Bezpečná, efektivní a udržitelná – to jsou klíčové aspekty moderní železniční dopravy. Ve dnech 23. až 26. září se světový železniční průmysl sešel v Berlíně, aby zde na tradičním veletrhu InnoTrans 2014 představil svá inovativní vozidla pro potřeby mobility dneška a blízké budoucnosti. Největším lákadlem byla vozidla vystavená na venkovní ploše na celkem 3500 metrech kolejí. A ztratit se zde nechtěli ani čeští výrobci.

LOG-IN 2014

Fórum LOG-IN představí logistické inovace v nových prostorách

Jedenáctý ročník fóra LOG-IN se letos koná již 2. října a přináší několik zásadních novinek. Největší logistická akce podzimu se tentokrát bude odehrávat v prestižních prostorách konferenčního centra České národní banky. Během celodenního konferenčního programu, který letos začíná již v dopoledních hodinách, vystoupí řada zajímavých hostů. Například Petr Novák, ředitel AGF Food Logistics, či Radek Šimečka, material flow controler ve společnosti VÍTKOVICE STEEL.

spinner