​V Ostravě začíná třídenní mezinárodní železniční veletrh Rail Business Days

​V Ostravě začíná třídenní mezinárodní železniční veletrh Rail Business Days

5.6. - Šest desítek vystavovatelů se představí na třídenním mezinárodním železničním veletrhu Rail Business Days, který dnes začíná v areálu Trojhalí Karolina v Ostravě. Prezentovat se tam budou výrobci kolejových vozidel a jejich dílů, dopravci i společnosti zabývající se zabezpečovacími a řídicími systémy.

Například společnosti ze Skupiny České dráhy (ČD) na veletrhu uvedou několik premiér. "Jedná se o první veřejné představení nového provedení třívozové jednotky RegioPanter nebo motorové jednotky RegioFox," uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČD Michal Krapinec.

Novinky představí i Správa železnic (SŽ). Půjde o mostní inspekční jednotku a mobilní BTS, tedy základnovou vysílací stanici určenou pro řízení provozu železnice. "Vnitřní expozice ukáže VRTmobil, sloužící ke komunikaci s veřejností při představování výhod plánovaných vysokorychlostních tratí a zodpovězení otázek týkajících se vlivu na bezprostřední okolí," uvedla mluvčí Nela Eberl Friebová.

Nová jednotka RegioPanter bude vozit cestující i na trati mezi Ostravou a Opavou v Moravskoslezském kraji, který je jedním z partnerů akce. "Zatraktivnění drážní dopravy pokládáme za prioritní zejména vzhledem k tomu, že drážní doprava v Moravskoslezském kraji je dopravou páteřní, ekologickou a při přetížení našich silnic a dálnic také dopravou s novou budoucností," uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

Veletrh potrvá do 7. června. Otevřen je každý den od 09:00, dnes a v úterý do 18:00 a ve středu do 16:00. Jednodenní vstupné stojí 150 korun, děti a studenti mají vstup zdarma. Součástí veletrhu je dnes i konference věnovaná aktuálním tématům v oboru.

(čtk)

Ilustrační foto: Rail Business Days

Foto je loňského ročníku výstavy Rail Business Days

spinner