Spedice, logistika

Novým finančním ředitelem Skladonu je Dalibor Knecht

25.7. - Novým finančním ředitelem fulfillmentové společnosti Skladon se stal Dalibor Knecht (55). Do firmy přichází po více než dvacetileté kariéře v Komerční bance a třech letech ve skupině MAPO GROUP, zabývající se aktivitami primárně v oblastech zdravotnictví a moderních technologií. Ve Skladonu bude mít Knecht na starost strategické řízení financí, reporting, controlling i další činnosti spojené s ekonomickou stabilitou dynamicky rostoucí společnosti.

Dachser Czech Republic zavádí elektrické nákladní vozidlo ve vnitrostátní dopravě

25.7. - Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic nasadil na svoji linku Kladno – Hradec Králové a zpět nové vozidlo Volvo FH Electric. Plně elektrický tahač Volvo bude používán jako tandemová souprava se dvěma výměnnými nástavbami a trasu tam a zpět o délce přibližně 330 kilometrů absolvuje zcela bezemisně. Na tuto pravidelnou denní linku navazují v obou městech regionální rozvozy realizované také s nulovými emisemi. Dachser kromě toho také na obou pobočkách investuje do své vlastní dobíjecí infrastruktury s cílem zajistit si nezávislost na veřejných dobíjecích stanicích.

Společnost dnata ročně odbaví 42 tisíc tun květin

20.7. - Společnost dnata, přední světový poskytovatel leteckých a cestovních služeb, každoročně odbaví až 42 000 tun květin ze svých moderních amsterdamských nákladních prostor. Orchideje, chryzantémy a stále oblíbenější růže jsou nejžádanějšími druhy z 27 000 tun dovážených květin, které denně přicházejí na evropský kontinent z klíčových zdrojových trhů ve východní Africe a Jižní Americe. Jedním z nejrušnějších období v roce je období dvou až tří týdnů před únorovým Valentýnem, kdy každý den přilétá několik nákladních letadel, aby zásobila evropské zamilované. 

Exyte Technology expanduje, pronajala si 12 600 metrů čtverečních ve VGP Parku Ústí nad Labem City

20.7. - Evropský vlastník a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP získal nového nájemce do svého nově připravovaného technologického parku VGP Park Ústí nad Labem City, který staví na brownfieldu nedaleko centra města v místě bývalé sklárny Avirunion mezi ulicemi Sklářská, Tovární a Kekulova. Společnost Exyte Technology, expert na high-tech zařízení a technologie, si zde pronajala 11 192 metrů čtverečních skla­dových prostor a dalších 1 400 metrů čtverečních kan­celáří v hale „A“, která je nyní kompletně obsazena. Nová hala je realizovaná ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good a bude dokončena ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku, kdy ji také VGP předá klientovi.

DB Schenker řadí zelenou, do Česka pořídil elektrický tahač

19.7. - Společnost DB Schenker v České republice rozšiřuje svou zelenou flotilu o nové elektrické Volvo FM 42 Tractor Electric. Tahač s elektrickým pohonem se zapojí do operací pro jednoho z nejvýznamnějších zákazníků z oblasti high-tech a bude převážet produkty mezi výrobním závodem a distribučním centrem na jihu Moravy. Vůz zástupci Volvo Group logistickému providerovi slavnostně předali koncem června.

U Plzně se vyrábí ráfky do kol pro celou Evropu

19.7. - Ačkoliv je cyklistika sportem v Evropě nebývale populárním a lidé kola využívají třeba i na cesty do práce, poptávka po kolech se z různých důvodů v čase výrazně mění. Jednou je kol málo, podruhé moc, jednou chybí součástka pro výrobu, podruhé není odbyt. Výrobce komponent na kola z Kalifornie však společně s německou logistickou firmou úspěšně zvládají takové výzvy a část výroby od loňského roku realizují v Ejpovicích u Plzně.

I zásilka listového těsta může být klasifikována jako nebezpečné zboží

19.7. - Přeprava nebezpečného zboží a materiálů vyžaduje pečlivé plánování a dodržování předpisů. Pro zajištění bezpečnosti a minimalizaci rizik je důležité mít správné informace o klasifikaci nebezpečného zboží, množstevních limitech a přepravních režimech, které definují UN čísla. Pro leteckou přepravu jsou to regule IATA Dangerous Goods, pro námořní přepravu IMDG. Přepravní společnost DSV v České republice ročně manipuluje s tisícovkou zásilek nebezpečného zboží po moři i ve vzduchu. Nebezpečná zásilka přitom může obsahovat i listové těsto – kvůli jeho stabilizaci suchým ledem na cestě z Čech do USA.

Společnost Linde Material Handling spustila vlastní podcast

17.7. - Tisíce pracovních nehod ročně, včetně smrtelných úrazů. Nelichotivé statistiky v oboru manipulace a skladování jsou důvodem, proč se společnost Linde Material Handling (Linde MH) rozhodla věnovat tématu bezpečnosti v intralogistice první díly svého nového podcastu. Rozebírá v nich, jak nehodám předcházet a jaké bezpečnostní technologie jsou na trhu dostupné. Posluchači série nazvané Linde Podcast se mohou těšit také na novinky a trendy z oblasti intralogistiky, zajímavá data a profesionální tipy z úst expertů Linde MH.

P3 Logistic Parks v Česku v 1. pololetí 2023 pronajala přes 90 tisíc metrů čtverečních ploch

15.7. - V prvním pololetí letošního roku pronajala P3 Logistic Parks ve svých českých parcích 90 546 metrů čtverečních, z toho téměř 40 % v Praze a blízkém okolí. Významnou posilou portfolia jsou i nové budovy v P3 Plzeň Myslinka a P3 Lovosice, o které projevili nájemci zájem už v průběhu výstavby.

Společnost cargo-partner otevřela novou kancelář v Madridu

14.7. – Společnost cartgo-partner posiluje svou přítomnost ve Španělsku. Necelý rok poté, co otevřela svou pobočku v Barceloně, otevřela nyní druhou španělskou pobočku poblíž madridského letiště Barajas. Týmy společnosti cargo-partner v obou kancelářích nabízejí komplexní řešení v oblasti letecké, námořní a silniční přepravy.

spinner