Spedice, logistika

​DHL Supply Chain a Monta uzavírají partnerství s cílem urychlit růst v e-commerce

4.10. – Společnost DHL Supply Chain, součást koncernu Deutsche Post DHL Group, oznámila, že převezme většinový podíl v nizozemské firmě Monta, která se specializuje na služby pro e-commerce. Obě společnosti hodlají vybudovat silné partnerství, které bude sloužit malým a středně velkým internetovým obchodům při vyřizování zákaznických objednávek a provozování online prodeje. DHL urychlí uvedení logistických služeb společnosti Monta na mezinárodní trhy a současně tím získá schopnost ještě lépe reagovat na specifické požadavky zákazníků z řad malých a středně velkých podniků a menších internetových obchodů. Společnost Monta bude moci poskytovat svým rychle rostoucím zákazníkům ještě kvalitnější služby.

Continental zavádí autonomní mobilní roboty do výrobních provozů

4.10. – Technologická společnost Continental na veletrhu LogiMAT 2022 poprvé veřejnosti představila své autonomní mobilní roboty pro externí trh. LogiMAT je mezinárodní veletrh intralogistických řešení, který probíhal od 31. května do 2. června v německém Stuttgartu. Po interní testovací fázi ve výrobních závodech Continentalu po celém světě jsou AMR s vylepšenými a novými funkcemi i zcela novými možnostmi použití připraveni pro externí trh. Continental čerpá z mnoho let trvajícího rozsáhlého výzkumu v oblasti robotiky a tato řešení nyní zařadil do svého výrobního portfolia v nové kategorii mobilních robotů.

​Cathy O'Brienová se stala viceprezidentkou pro mezinárodní prodej UPS Healthcare

3.10. – Společnost UPS oznámila, že Cathy O'Brienová byla jmenována viceprezidentkou pro mezinárodní prodej společnosti UPS Healthcare. Bude zodpovědná za podporu růstu v Evropě, zemích AMEA a Latinské Ameriky v rámci nabídky komplexních služeb dodavatelského řetězce zaměřených na podporu segmentů farmaceutického průmyslu, zdravotnických prostředků, laboratoří a zubního lékařství.

​DB Schenker dokončil akvizici společnosti USA Truck

3.10. – DB Schenker, přední globální logistická společnost, a USA Truck, poskytovatel kapacitních řešení, oznámili dohodu, podle níž DB Schenker získá všechny kmenové akcie USA Truck v oběhu. Transakci v září schválili akcionáři společnosti USA Truck na mimořádném shromáždění. Akvizice umožňuje DB Schenker rozšířit pokrytí svých služeb a urychluje dlouhodobou růstovou strategii společnosti.

​ČSAD Uherské Hradiště otevře nový sklad v Pohořelicích

1.10. – Společnost ČSAD Uherské Hradiště 1. ledna 2023 zahájí provoz v novém skladu v Pohořelicích u Brna. Ten je nyní ve výstavbě, bude mít rozlohu cca 4500 metrů čtverečních. Jeho součástí bude sedm ramp, z toho jedna dodávková. Stavbu realizuje developer CTP.

​Daniel Priban: Společnost TIMOCOM spojila celou Evropu

Logistika zboží je úzce provázaná s časem a financemi. Ti, kteří chtějí obstát v silném konkurenčním prostředí, potřebují nejen rychle reagovat a mít neustálý přehled o evropském dopravním trhu, ale také naplno využívat potenciál IT nástrojů, kam mimo jiné patří burzy nákladů a volných vozů. Jedná se o efektivní nástroj, bez něhož se dnes speditéři, dopravci i zasilatelé jen velmi těžko obejdou. Špičkou v tomto oboru je společnost TIMOCOM, která letos slaví 25. výročí působení na českém trhu. O začátcích působení české pobočky a o jejím vývoji jsme hovořili s Danielem Pribanem, Director Representative Office Czech Republic ve společnosti TIMOCOM.

​Společnost Allegro zahájila konsolidaci Mall Group a WE|DO

29.9. – E-commerce skupina Allegro zveřejnila své obchodní výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Polské aktivity společnosti, které tvoří největší podíl na celkovém podnikání, zrychlily meziroční růst GMV na 16 % a tržeb na 22,3 %. Počet aktivních zákazníků dosáhl nového maxima 13,6 milionu a průměrná GMV na jednoho aktivního zákazníka vzrostla meziročně o 13,9 % na 3 350 PLN. Allegro zahájilo konsolidaci v dubnu nabyté Mall Group a WE|DO a připravuje nasazení svého tržiště pro obchodníky třetích stran i v České republice.

​Príbeh BUDAMAR: Z malého „špeditéra“ na významného európskeho logistického operátora

Značka BUDAMAR oslavuje už 20 rokov. Ľubomír Loy, člen predstavenstva BUDAMAR LOGISTICS a obchodný riaditeľ BUDAMAR GROUP v rozhovore objasňuje, akými najzásadnejšími zmenami si spoločnosť prešla a čo ju formovalo.

​Element Logic uvádí cloudovou datovou platformu pro optimalizaci skladů

29.9. – Společnost Element Logic vyvinula cloudovou datovou platformu, která shromažďuje, analyzuje, sdílí a využívá datové toky z různých zdrojů dat v reálném čase. Jedná se o eLogiq, platformu postavenou na technologii Microsoft Azure, jejíž dlouhodobým cílem je plně automatizované skladové řízení, které se samo optimalizuje.

Zájem o brownfieldy je značný, revitalizace však bývá složitá

Dlouhodobě v souvislosti s tím, jak se zvyšuje nedostatek vhodných ploch pro výstavbu nových areálů na zelené louce, narůstá zájem developerů o brownfieldy. Ale i zde je situace složitá a možností pro revitalizace v současnosti u­bývá.

spinner