Spedice, logistika

STILL: tahače a plošinové vozíky LXT/LXW jsou agilní, silné a nyní ještě bezpečnější

20.3. - S novými konstrukčními řadami LXT 120–350 a LXW 20–30 společnost STILL nejen modernizovala a rozšířila své portfolio elektricky poháněných tahačů a plošinových vozíků, ale také zvýšila jejich bezpečnost na novou úroveň. Větší bezpečnost a vyšší výkon překládky při jízdě na rampách přináší zejména asistenční systém Descent Speed Regulation (DSR) ,který reguluje rychlost jízdy v závislosti na zatížení a úhlu naklonění.

Z distribučního centra DB Schenker ve Valašském Meziříčí poputuje káva do celého světa

19.3. - Společnost DB Schenker ve spolupráci se skupinou ARETE připravuje nový logistický sklad ve Valašském Meziříčí. Ve dvou nových halách bude realizovat služby jak pro stávajícího zákazníka z regionu, výrobce kávy Jacobs Douwe Egberts, tak i pro nové projekty. Terminál zlepší řízení dodavatelského řetězce kávy a rozšíří logistickou síť společnosti DB Schenker. Zahájení provozu centra se plánuje na září letošního roku.

VGP předalo nově dokončenou halu v Českých Budějovicích společnosti Dachser

18.3. - Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP dokončil výstavbu haly C ve VGP Parku České Budějovice umístěného v komerční zóně Světlík. Objekt byl realizován na míru společnosti DACHSER Czech Republic, mezinárodní logistické společnosti se specializací na sběrnou službu, kontraktní logistiku a další služby. Slavnostní předání nových logistických a kancelářských prostor o celkové ploše 7 042 m2 právě proběhlo. Provoz logistického centra bude zahájen v nejbližších dnech.

DACHSER vytvořil další kapacity pro letecké nákladní přepravy

17.3. – Válka na Ukrajině, embarga a uzavření vzdušného prostoru ovlivňují i globální provoz leteckých nákladních přeprav. Globální kapacita letecké nákladní dopravy se snížila přibližně o 20 procent. DACHSER Air & Sea Logistics nabízí v této situaci svým zákazníkům další kapacity a pro následující tři týdny spouští další charterové lety s týdenním odletem na trase Frankfurt-Šanghaj.

V Mošnově je dokončován terminál kombinované dopravy

17.3. - Poptávka po skladových kapacitách je vysoká, stejně jako poptávka po logistických službách. Tuto situaci na severní Moravě pomůže vyřešit právě dokončovaný terminál kombinované dopravy v logistické zóně v Mošnově. Jedním z jeho nájemců bude společnost PST CLC, která klientům v Mošnově kromě dopravních a celních služeb nabídne i vyřešení jejich problémů se skladováním formou outsourcingu logistiky.

Gebrüder Weiss roste ve všech obchodních divizích

16.3. - Mezinárodní přepravní a logistická firma Gebrüder Weiss dosáhla v uplynulém obchodním roce předběžného čistého obratu ve výši 2,54 mld. EUR. To odpovídá navýšení o 43 procent vůči předchozímu období (2020: 1,77 mld. EUR). Přes 70 procent tohoto nárůstu obratu pochází ze segmentu letecké a námořní dopravy. V důsledku celosvětového nedostatku nákladního prostoru mnohonásobně vzrostly přepravní sazby lodních a leteckých společností. Přenesení těchto nákladů významně přispělo ke zvýšení tržeb logistické společnosti – vedlo ale také k mimořádným výzvám.

Logistické nemovitosti: vysoká poptávka a nejrychlejší růst nájmů v historii

16.3. - Ukazatel výšky nájmů Prologis Logistics Rent Index, který společnost Prologis představila v roce 2015, zkoumá trendy růstu čistého efektivního tržního nájemného na klíčových logistických trzích v Severní Americe , Evropě, Asii a Latinské Americe. Vlastní metodika se zaměřuje na nájemné v logistických objektech očištěné o koncese. Při tvorbě indexu kombinuje Prologis Research poznatky o dynamice lokálních tržních cen s údaji z globálního portfolia společnosti Prologis. Sazby nájemného na regionální a globální úrovni jsou vážené průměry založené na odhadech tržních výnosů.

Alza.cz investuje miliardu korun do robotizace

16.3. - Alza.cz investuje více než miliardu korun do rozvoje svého nejnovějšího logistického centra v Chrášťanech u Prahy. Jedná se o dosud nejvyšší jednorázovou investici v historii firmy. E-shop zde kromě rozšíření stávající plochy o dalších 15 000 metrů čtverečních im­plementuje novou technologii AutoStore. Tím výrazně zvýší efektivitu skladu a zkrátí dobu odeslání zboží k zákazníkovi. Dodavatelem technického řešení je společnost Element Logic Czech Republic.

Český Ringil chce automatizovat a digitalizovat nákladní přepravu

14.3. - I přes výrazně rostoucí objem přepravovaného zboží je logistika mezi malými a středními firmami zastaralá a neefektivní. To chce změnit český startup Ringil. Jeho multifunkční platforma digitalizuje operace ve všech částech přepravního procesu, usnadní kontrolu a automatizuje komunikaci. Na rozjezd nové éry digitální logistiky nyní od investorů získává 11 milionů korun. Současné investiční kolo je stále otevřené, je možné se do něj zapojit prostřednictvím syndikátu DEPO Angels.

Skupina Kuehne+Nagel poskytuje bezprostřední pomoc Ukrajině

13.3. - Skupina Kuehne+Nagel se znepokojením vnímá ruskou invazi na Ukrajinu a jako globální hráč v logistickém segmentu se rozhodla pro konkrétní kroky vůči těm, kdo se v důsledku konfliktu ocitli v nouzi. Na jejich podporu přislíbila bezprostřední pomoc v hodnotě 10 milionů švýcarských franků (přes 246 milionů korun).

spinner