Spedice, logistika

​Rakouská společnost Bexity se připojuje k Raben

31.3. – Skupina Raben Group, evropský logistický operátor, podepsala dohodu o nákupu 100 % akcií rakouské firmy Bexity od jejího současného vlastníka, společnosti Mutares. V důsledku této transakce se do rodiny Raben připojí více než 500 zaměstnanců a 16 poboček firmy Bexity sídlící ve Vídni. Transakce byla zahájena v prosinci 2021 a schválena antimonopolním úřadem letos v únoru.

​Firmy začínají zaznamenávat úbytek ukrajinských pracovníků ve skladech

31.3. – Zatímco ještě nedávno se firmy potýkaly s důsledky jednotlivých covidových vln, kdy musel být kvůli karanténám omezován provoz ve skladech, nyní se začíná projevovat problém jiný: úbytek ukrajinských pracovníků ve skladech.

​Savills: Boom e-commerce je i nadále hnací silou v poptávce po nemovitostech

28.3. – Podle společnosti Savills boom e-commerce nadále zvyšuje poptávku po průmyslových a logistických nemovitostech v celé Evropě, přičemž v roce 2021 bylo dosaženo nových rekordů jak v oblasti investic, tak i pronájmu.

​UPS Supply Chain Solutions otevřela v Roermondu nové moderní logistické centrum

28.3. – Začátkem března společnost UPS otevřela v Roermondu v Nizozemsku nové logistické centrum pro řešení dodavatelského řetězce, které rozšíří stávající areál firmy o 17 000 m²; celková plocha skladových prostor tak bude mít rozlohu 85 000 m². Areál je jedničkou v udržitelnosti mezi logistickými centry UPS a podpoří silný růst a proměňující se logistické potřeby maloobchodu, špičkových technologií a průmyslové výroby. Díky svému dosahu po celé Evropě a blízkému spojení s leteckými a námořními uzly v Amsterdamu, Rotterdamu, Liège a Kolíně nad Rýnem se Roermond stal jednou z hlavních logistických lokalit společnosti UPS. Logistické centrum budou moci využívat také zákazníci na českém trhu.

​Agilní, flexibilní a autonomní vozíky Linde pro automatizaci skladů

25.3. – Autonomní přepravní vozíky nabízí dobrou příležitost pro dosažení efektivnější vnitropodnikové logistiky. Linde Material Handling svými mobilními roboty Linde C-MATIC rozšiřuje své obsáhlé portfolio automatizovaných řešení o tři kompaktní, agilní a flexibilně využitelné logistické pomocníky vhodné pro horizontální dopravu zboží ve skladech a výrobě.

​DB Schenker a Deutsche Bahn zřídily „železniční most“ pro humanitární pomoc Ukrajině

23.3. – Speciální železniční spojení, které provozují společnosti DB Schenker a DB Cargo, začíná pomáhat. Z nádraží Seddin u Berlína už minulý pátek vyjel první vlak s humanitární pomocí pro lidi na Ukrajině. Souprava byla naložena 15 kontejnery a náklad tvořily spací pytle, karimatky nebo věci denní potřeby, jako jsou pleny, pitná voda, konzervované potraviny, nebo dětská výživa. Vlak vezl také zdravotnický materiál – injekční stříkačky, náplasti, gázové obvazy nebo kanyly. Celkem se takto na Ukrajinu dopravilo 350 tun humanitárních zá­sob.

​Allegro se otevírá zákazníkům i obchodníkům z celé EU

23.3. – Allegro, jedna z deseti největších e-commerce platforem na světě, je nově dostupná zákazníkům a obchodníkům z celé EU. Na nové doméně Allegro.com nabízí snadný přístup k široké nabídce zboží. V rámci svých mezinárodní služeb umožní skupina zákazníkům vyhledávat a nakupovat zboží na Allegru v anglickém jazyce a platit jej v eurech. Zároveň Allegro prostřednictvím svých partnerů zajistí mezinárodní dodání zboží i platby.

​Společnost DHL Supply Chain vybudovala automatizovaný sklad drobných dílů

22.3. – Omnikanálová aukční platforma 1–2–3.tv se důsledně spoléhá na digitalizaci svých dodavatelských řetězců a skladové logistiky. Implementací prvního plně automatizovaného logistického systému Autostore v Evropě pověřila svého dlouholetého logistického partnera – společnost DHL Supply Chain, specialistu na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group.

​Skladon se v žebříčku Financial Times umístil mezi nejrychleji rostoucími firmami

22.3. – Logisticko-technologická společnost Skladon, která poskytuje outsourcing logistiky pro e-shopy a pro výrobní firmy obchodující online, se umístila mezi nejrychleji rostoucími společnostmi v Evropě. V žebříčku tisícovky nejrychleji rostoucích evropských firem FT 1 000, který je sestaven ve spolupráci se společností Statista, obsadil Skladon 274. pozici. V 6. ročníku soutěže se tak zařadil mezi jedenáct umístěných českých firem, mezi nimiž se mu podařilo obsadit 3. místo.

Česká pošta využije outsourcing společnosti C.S.Cargo

21.3. – Česká pošta přichází se systémovou změnou v logistice. Vypsala výběrové řízení na poskytovatele, který jí zajistí přepravu zásilek nákladními vozidly nad 3,5 tuny mezi jejími třídicími centry. Nejvýhodnější nabídku předložila společnost C.S.Cargo, s níž Česká pošta podepsala smlouvu na tři roky, což v praxi znamená, že bude využívat služeb soukromého přepravce tehdy, kdy to bude potřebovat. Nebude se pohybovat v nevýhodných podmínkách jako dosud, kdy závazky vyplývající z vlastní velké přepravy nesla sama. To se týká zejména údržby a obnovy autoparku nebo zbytečných ztrát při nedostatečném vytížení svých přepravních kapacit. Elastičtěji a úsporněji tak zvládne vánoční nápor i dny s nižšími objemy zásilek.

spinner