Spedice, logistika

​Spolupráce mezi MALFINI a Aimtec se rozšiřuje o řízení další technologie – AutoStore

6.3. – Společnost Aimtec spolupracuje s firmou MALFINI již od roku 2010. Její digitalizační platforma řídí veškeré procesy od příjmu zboží až po expedici včetně nejmodernějších technologií v logistice. MALFINI má ve svém logistickém a distribučním centru v Ostravě-Kunčičkách v současné době v činnosti dvacet výtahových regálů – Kardex a Vertiflex, technologii Pick by Light a dopravníky. Nedávno firma pořídila unikátní robotický skladovací systém AutoStore s investicí ve výši čtvrt miliardy korun od společnosti Element Logic.

​STILL ČR patří k hlavním partnerům největšího výrobce gramodesek na světě

6.3. – Společnost GZ Media, a. s., je tiskárna a lisovna vinylových desek. S celkem osmi výrobními závody po celém světě ročně vyrobí neuvěřitelných 70 milionů kusů těchto zvukových nosičů s cílem překonat hranici sta milionů. Jde tedy skutečně o světový unikát. Přestože by se mohlo zdát, že vinylu již odzvonilo, opak je pravdou a poptávka po jejích produktech kvůli kvalitě zvuku roste. Tak masivní výroba klade velké požadavky na intralogistická řešení a manipulační techniku. Oranžové vozíky STILL jezdí v GZ Media už od roku 2017 a spolupráce se prohlubuje.

​Skupina KION vykázala úspěšný finanční rok 2023, zvýšila ziskovost i cash flow

5.3. – KION Group v roce 2023 výrazně zvýšila svou ziskovost i volné cash flow a uzavřela finanční rok s velmi dobrými výsledky v oblasti zisku, navzdory poklesu celosvětové poptávky po průmyslových vozících a řešeních dodavatelského řetězce. Silná dynamika byla způsobena především opatřeními na zlepšení dodavatelského řetězce v obou segmentech, obchodními akcemi v segmentu Industrial Trucks & Services a zlepšením procesu řízení projektů v segmentu Supply Chain Solutions.

​Expanze ARETE Parku Dunajská Streda získala stavební povolení

4.3. – Expanze ARETE Parku Dunajská Streda získala stavební povolení. Nabídne dalších 13 000 metrů čtverečních moderních prostor pro skladování, logistiku či lehkou výrobu, a to v dojezdové vzdálenosti Bratislavy, Budapešti a Vídně.

​PST CLC Mitsui-Soko očekává obrat zhruba 950 milionů Kč, do roka ho téměř zdvojnásobí

4.3. – Zatímco loňský fiskální rok byl pro společnost PST CLC Mitsui-Soko rekordně úspěšný, protože dosáhla nejlepších obchodních výsledků v rámci celé své historie, hodnocení v březnu končícího fiskálního roku není tak pozitivní. Výrazně totiž klesly objemy přepravovaného zboží, ale i ceny přeprav. Svou roli sehrála i částečná neobsazenost některých skladů, kde PST CLC Mitsui-Soko zajišťuje outsourcing skladování, zejména skladu v Pohořelicích. Aktuálně firma nabízí volné skladové prostory i v Mošnově na Ostravsku a v Úžicích u Prahy. Obrat stávajícího fiskálního roku se bude pohybovat kolem hranice 950 milionů Kč, přičemž celkový zisk bude ve výši zhruba 55 milionů Kč.

​LogEx Logistics: poslední týdny vykazují růst objemů přeprav

1.3. – Spediční společnost LogEx Logistics v loňském roce zvýšila svůj obrat zhruba o 30 % a stejný ambiciózní cíl plánuje splnit i letos. Letošní leden patřil z hlediska objemů realizovaných přeprav tradičně mezi slabší měsíce. Firma se systematicky zaměřuje na akvizice i na péči o stávající zákazníky, k čemuž přispívá i otevírání nových poboček. Poslední týdny už vykazují růst objemů přeprav. Cestou k úspěchu v oblasti spedice je nenabízet zákazníkům jen přepravy, ale komplexnost služeb s cílem snížit náklady na dopravní logistiku a skladování.

​Společnost STILL ČR vyráží na roadshow po třech českých městech

29.2. – Společnost STILL ČR se brzy vydá na svou oranžovou roadshow. Zájemce o manipulační techniku v Českých Budějovicích, Plzni a Olomouci seznámí se svými elektrickými ručně vedenými vozíky, ale také s čelními vozíky RCE, které jsou novým přírůstkem do rodiny STILL. „První zastávka oranžové roadshow STILL ČR proběhne 11. dubna v Českých Budějovicích, 18. dubna se přesuneme do Plzně a jízdu zakončíme 16. května v Olomouci. Návštěvníci se mají na co těšit. Přivezeme jim ukázat zástupce naší flotily vozíků, které rozhodně stojí za vidění a vyzkoušení,“ zve na akci manažerka marketingu STILL ČR Petra Ždánská.

​Lodě rejdařů stále obeplouvají Afriku, očekává se růst zájmu o železniční přepravy

29.2. – Námořní přepravy mezi Asií a Evropou jsou stále ovlivněny tím, že mnozí rejdaři kvůli útokům na lodě zastavili využívání Suezského průplavu. Lodě tak dočasně obeplouvají Afriku, což má za následek delší přepravní časy a zdražení přeprav. Proto se očekává růst zájmu o železniční spojení se sběrnými kontejnery, které společnost PST CLC Mitsui-Soko zajišťuje s pravidelnými odjezdy a servis je schopna okamžitě zajistit i pro celé kontejnery jak z, tak do Číny.

​Bezvapostele.cz se letos přesunou do nové obchodně-průmyslové čtvrti P3 Ostrava Central

27.2. – Obchodně průmyslová čtvrť P3 Ostrava Central přivítá nového nájemce. Prostory v menší hale z již druhé etapy výstavby parku si pronajme prodejce postelí a matrací Bezvapostele.cz. Bude v něm provozovat prodejní sklad. Do parku tak častěji zavítají i koncoví spotřebitelé.

Zakladače Modula výrazně ušetřily místo v provozech Klauke Slovakia

26.2. - Ve výrobní společnosti Klauke Slovakia, jejíž hlavní činností je lisování kontaktů a výroba kabelových svazků pro automotive segment, byly implementovány dva automatizované zakladače značky Modula od firmy SysTech Group. První z nich, který je vysoký 4,5 metru, je využíván v distribučním centru Klauke Slovakia ke skladování nedokončených balení pro koncové zákazníky. Druhý zakladač Modula je vysoký 6,5 metru a slouží k uskladnění nástrojů pro výrobu. Důvodem pro pořízení zakladačů byl nedostatek místa v halách.

spinner