Spedice, logistika

Týmy Project Cargo společnosti cargo-partner mají výsledky v komplexní přepravě

16.2. - V uplynulých měsících specializované týmy Project Cargo společnosti cargo-partner po celém světě zvládly několik náročných a významných případů přepravy po moři, letecky i po silnici.

Renault Trucks oznámil výstavbu nového logistického centra v Lyonu

15.2. - Renault Trucks oznámil výstavbu nové budovy s pozitivní energetickou bilancí v centru svého závodu v Lyonu Saint-Priest. Nové globální distribuční centrum značky pro náhradní díly bude vybudováno na ploše 46 000 m² a bude představovat investici ve výši 132 milionů EUR. Otevření nového centra je plánováno v roce 2028.

Dachser rozšiřuje portfolio služeb pro B2C zásilky

14.2. - Mezinárodní logistický provider Dachser uvedl na trh nový doručovací produkt – targo on-site fix. Ten umožňuje sjednat pevný termín dodání hned při objednání přeprav sběrnou službou. Je určený pro firemní klientelu, která obsluhuje B2C segment. Nový produkt společnost nabízí v celé Evropě.

Daimler Truck Česká republika předal tahač návěsů Mercedes-Benz eActros 300 společnosti HOPI

14.2. - Předání elektrického tahače návěsů Mercedes-Benz eActros 300 logicky navazuje na dlouholetou spolupráci mezi dovozcem nákladních vozidel Mercedes-Benz a společností HOPI, která je jednou z nejvýznamnějších firem, které se ve střední a východní Evropě zabývají výrobou, skladováním a distribucí potravin. Vozidlo bude nasazeno v běžném každodenním rozvozu na stálé trase z areálu společnosti HOPI v Prostějově. Tento areál je vybaven nejmodernější fotovoltaickou technologií, zahrnující jak solární elektrárnu na střeše, tak i bateriové úložiště a výkonnou nabíjecí infrastrukturu, což umožní vozidlo provozovat skutečně bez emisí. To je hlavním přínosem nového řešení přepravy elektrickým vozidlem.

Panattoni překonala hranici milionu metrů čtverečních certifikovaných udržitelných budov

13.2. - Výrobní hala společnosti Jungheinrich v Panattoni Parku Chomutov North získala ekologickou certifikaci BREEAM New Construction v úrovni Excellent. Díky tomu developerská společnost Panattoni překonala další milník v udržitelné průmyslové výstavbě. V Česku dosáhla už na 1 000 000 metrů čtverečních vystavěných ploch, které obdržely tuto přísnou mezinárodní certifikaci udržitelnosti. Celkem má Panattoni v tuzemském portfoliu 38 certifikovaných budov, z toho 5 projektů dosáhlo na nejvyšší stupeň certifikace na úrovni Outstanding.

Poradna STILL ČR: Jak připravit provoz ve skladu na automatizaci?

13.2. - Automatizace ve skladu může mít mnoho podob, každý zákazník je jedinečný a má už z principu jiné potřeby a požadavky. Některé provozy využívají kompletní automatizaci, pro jiné je výhodnější ji zavést pouze vybraných procesů. Jak automatizaci naplánovat a na jaké klíčové otázky je nutné si před jejím zahájením odpovědět? Na to zná odpověď Josef Murgaš, vedoucí oddělení intralogistických řešení a automatizace společnosti STILL ČR.

​Výzkum Prologis: Rok 2023 se nesl ve znamení růstu nájmů i nových klíčových lokalit

12.2. – Společnost Prologis, zaměřující se na oblast logistických nemovitostí, zveřejnila nejnovější vydání svojí výzkumné zprávy Prologis Logistics Rent Index. Na základě dlouhodobé znalosti segmentu i vlastních dat tým výzkumného oddělení Prologis Research odhalil, že i v roce 2023 nájmy rostly. Na celosvětové úrovni dosáhl čistý růst nájemného úrovně 6 %.

​DB Schenker je partnerem výrobce světel Ledvance

12.2. – Polská pobočka DB Schenker a Ledvance, jeden z předních světových dodavatelů inovativních světelných produktů a řešení, uzavřeli partnerství. Logistická společnost bude zodpovídat za pozemní přepravu a distribuci zásilek v regionu severní, střední a východní Evropy do 23 destinací mimo jiné z Číny do Polska a České republiky.

​FM Logistic nově spolupracuje s francouzskou Groupe SEB

9.2. – FM Logistic, mezinárodní poskytovatel služeb v oblasti dodavatelských řetězců, oznamuje spolupráci s předním světovým výrobcem malých domácích zařízení Groupe SEB. Spolupráce vznikla s cílem posílit logistické operace Groupe SEB v Evropě a zvýšit efektivitu dodavatelského řetězce pro distribuci široké škály jejích výrobků, které zahrnují značky jako Tefal, Moulinex, Krups, do obchodů a nákupních center.

​DB Schenker zrychluje přepravy na jih Polska

9.2.– Přední globální poskytovatel logistických služeb DB Schenker nově nabízí v rámci sběrné služby zrychlené přepravy na jih Polska. Do distribučních terminálů ve Vratislavi a v Katovicích se zásilky dostanou tak, aby byly ihned doručovány příjemcům.

spinner