Spedice, logistika

cargo-partner rozšiřuje skladové kapacity pro tepelně senzitivní zboží

10.3. - Mezinárodní poskytovatel přepravy a informační logistiky se v Čechách specializuje i na logistiku s kontrolovanou teplotou. Čtyřicet procent z celkové skladové plochy v areálu logistického parku pražského letiště v Dobrovízi, je v režimu teplotní regulace. Od ledna letošního roku poskytuje svoje logistické a distribuční řešení se širokou škálou služeb s přidanou hodnotou i v Brně.

DACHSER uvádí do provozu sériové nákladní vozidlo eActros

9.3. - Mezinárodní logistický provider DACHSER rozšířil svou flotilu o první elektrické bateriové vozidlo ze sériové výroby Mercedes-Benz eActros. Karin Rådström, CEO společnosti Daimler Truck, během setkání se zákazníky ve Wörth am Rhein osobně předala tento eActros 300 Stefanu Hohmovi, CDO skupiny DACHSER a členu výkonné rady. DACHSER vidí pro plně elektrické 19tunové vozidlo široké možnosti použití a v souladu se svojí strategií pro ochranu klimatu již plánuje nasazení dalších vozidel tohoto typu.

Společnost STILL byla nominována do finálového kola IFOY Award hned dvakrát

8.3. - Členové poroty prestižní mezinárodní soutěže IFOY budou ve dnech 18. až 23. března v Dortmundu vybírat vítěze letošní ceny IFOY. Hamburský expert na intralogistiku STILL má v soutěži o prestižní trofeje v oblasti intralogistiky zastoupení hned dvakrát, a to v kategoriích „Specialita roku“ a „Integrované skladové řešení“.

Skladon pomáhá českým e-shopům do světa a rychle roste

8.3. - Skladon, jeden z největších českých poskytovatelů fulfillmentu pro e-shopy, pokračuje ve své misi zajistit českým e-shopům co nejjednodušší logistiku s rychlým doručením do celého světa. V minulém roce navýšil obrat o 157 % na 121 milionů a celkem ho využívá už 70 e-shopů se souhrnným obratem v řádu několika miliard korun. Společnost loni odeslala zboží do 182 zemí světa a svým klientům meziročně pomohla růst v průměru o 156 %. V následujících dvou letech plánuje Skladon expandovat s novými distribučními centry do zahraničí a současně rozšířit své ostravské prostory o více než polovinu stávající plochy.

​Daniel Knaisl (Geis CZ): I přes obtížné podmínky jsme posílili

„Také my jsme museli v uplynulých dvou letech velice rychle reagovat, zavést mnoho nových opatření a vyrovnat se s náhlými změnami, jako bylo například zavření kamenných obchodů mnoha našich klientů na straně jedné a boom e-commerce na straně druhé. Tato zkušenost nás rozhodně posílila, a to, že jsme to zvládli dobře, dokazují i naše dobré výsledky za uplynulé dva roky.“ Uvedl to Daniel Knaisl, jednatel společnosti Geis CZ, při bilancování uplynulých dvou let.

Vyšlo v DN 3 - 4

​Prof. Ing. Václav Cempírek, Ph.D.: Součástí výuky na Vysoké škole logistiky je také intenzivní odborná praxe

7.3. – Požadavky na kvalifikaci v logistice neustále stoupají, poptávka po odbornících na všech úrovních se v nejbližší době určitě snižovat nebude. Jak této potřebě vychází vstříc vysoké školy, to nám přiblížil rektor Vysoké školy logistiky (VŠLG) a prezident České logistické asociace Prof. Ing. Václav Cempírek, Ph.D.

​Skupina Kuehne+Nagel dosáhla v roce 2021 výjimečných výsledků

3.3. – Kuehne+Nagel má za sebou výjimečně úspěšný finanční rok 2021. Skupina v porovnání s předchozím rokem docílila významného navýšení všech klíčových hospodářských ukazatelů: čistý obrat vzrostl o 61 % na 32,8 miliardy švýcarských franků (CHF), EBIT stoupl o 175 % na 2,9 miliardy CHF a celoroční výnosy v hodnotě 2,2 miliardy CHF byly o 173 % vyšší. Konverzní poměr, který zohledňuje EBIT jako procentuální podíl v hrubém zisku skupiny, dosáhl úrovně 30 %, čímž výrazně přesáhl 16% cíl stanovený do roku 2022. K dosaženým výsledkům přispěl vývoj ve všech obchodních jednotkách skupiny.

​Gebrüder Weiss otevírá svou další pobočku v USA

3.3. – Mezinárodní poskytovatel dopravních a logistických služeb Gebrüder Weiss otevřel svou novou pobočku v americkém El Pasu. Tato příhraniční aglomerace ve státě Texas se má v budoucnu stát centrem pro přepravu celovozových zásilek mezi Mexikem a USA. Poskytovatel logistických služeb tak reaguje na rostoucí tok zboží mezi oběma zeměmi a z toho vyplývající vysokou poptávku po přepravních kapacitách.

​Logistické firmy DHL a Kuehne+Nagel přestaly expedovat do Ruska

3.3. – Společnosti DHL a Kuehne+Nagel, největší evropské logistické firmy, pozastavily kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu expedici zásilek do Ruska. Informovala o tom agentura Bloomberg. Dopravu do Ruska zastavili i hlavní přepravci kontejnerů. „Naše služby Rusku a Bělorusku byly pozastaveny, až do odvolání nepřijímáme ani zásilky do těchto zemí,“ uvedla DHL ve sdělení na svém webu. Logistická firma spadá pod německou poštu Deutsche Post. Do Ruska pomáhala dodávat vakcínu proti koronaviru a další materiál pro boj s pandemií covidu-19.


​Společnost GEFCO obsluhuje nově sklad vozů v Kolíně elektromobily

26.2. – Společnost GEFCO, evropská jednička v logistice pro automobilový průmysl, vyměnila vozidla obsluhující sklad hotových vozů v Kolíně za elektromobily. Díky investici sníží firma produkci CO2 o více než 5 tun ročně. Výměna vozů pro rozvoz jockeyů je součástí komplexní strategie udržitelnosti společnosti GEFCO, za kterou firma v roce 2021 získala zlaté ocenění EcoVadis.

spinner