Spedice, logistika

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky Linde navazují na úspěšnou 50letou historii

21.5. – Linde Material Handling uvádí novou generaci elektrických vysokozdvižných vozíků, která se svým výkonem plně vyrovná vozíkům poháněným spalovacími motory.Virtuální prezentace s názvem „Mistrovská díla“ se uskuteční 16. června v 11.00 hodin. V rámci půlhodinového představení specialisté z Linde Material Handling rozmanitými způsoby předvedou výhody nové generace vysokozdvižné techniky Linde https://yourway.linde-mh.com/cs/.

Contera postaví v Ostravě inteligentní administrativní budovu Organica

21.5. – Nejmodernější technologie včetně inteligentního ovládání budovy, kvalitní architektura, certifikace BREEAM Excellent a prestižní adresa v nově vznikajícím centru města. To jsou nejzajímavější atributy budovy Organica, kterou staví developerská společnost Contera v Ostravě. Významnou část budovy si po dokončení v roce 2023 pronajme společnost TietoEVRY, mezinárodní poskytovatel IT služeb a jeden z největších zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji. Organica ale nabídne uživatelům a návštěvníkům mnohem víc.

​Nemovitostí na prodej je v Česku málo, největší zájem je o logistické haly

19.5. – V prvním čtvrtletí se letos do komerčních nemovitostí v Česku investovalo celkem 260 milionů EUR, což je zhruba o 9 % méně než ve stejném období loni. Nálada mezi investory je po období vyčkávání opět optimistická, zájem kupovat i množství kapitálu na trhu jsou značné. Přesto je zde transakční aktivita nízká – nemovitostí na prodej je totiž nedostatek. V Praze se staví málo, a to napříč sektory. Pro zájemce o koupi je to ale také výhoda – nový projekt má malou konkurenci. Zájem o Prahu mezi investory je tak velmi silný, přičemž jasným favoritem jsou logistické nemovitosti. Při jejich téměř nulové neobsazenosti značně stoupají nájmy, takže výrazně klesá jejich kapitalizační míra (yield) a jejich ceny dramaticky rostou.

​Gebrüder Weiss zahájil rozšíření pobočky Syrovice

18.5. – Gebrüder Weiss zahájil v souladu se svými plány rozšíření jak překládkového, tak i logistického skladu svojí pobočky v moravských Syrovicích. „Naše strategicky položená pobočka na jižní Moravě se rozroste o 1600 m2, celková rozloha využitelné skladové a manipulační plochy tedy dosáhne 8900 m2. Po dokončení tohoto rozvojového kroku budeme mít v Syrovicích k dispozici mimo jiné 18 nových překládkových ramp, z toho 4 vhodné pro odbavení B2C zásilek,“ řekl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

DACHSER rozšiřuje bezemisní distribuci do center jedenácti evropských měst

18.5. – Mezinárodní logistický provider DACHSER bude do konce roku 2022 zásobovat centra měst nejméně jedenácti evropských metropolitních regionů bezemisně. V současné době společnost své řešení DACHSER Emission-Free Delivery implementovala v Německu ve Stuttgartu a Freiburgu a v norském Oslu. Přípravy nyní probíhají také v Praze, Berlíně, Mnichově, Paříži, Kodani, Madridu a portugalském Portu.

Petr Haman (PST CLC): Pro kontejnerové přepravy využíváme i vlastní vozidla a flotilu chceme dále rozšiřovat

Společnost PST CLC, a. s., nabízí zákazníkům vedle jiných služeb také realizaci pozemních kontejnerových přeprav. Zajišťuje například první a poslední míli pro společnosti Maersk a COSCO. O nabídce služeb a situaci v tomto segmentu trhu jsme hovořili s Petrem Hamanem, manažerem pro klíčové zákazníky vedoucím oddělení kontejnerových přeprav PST CLC.

MUDr. Zdeněk Hřib (primátor Prahy): City logistiku v Praze lze zajišťovat i jinými dopravními prostředky než pouze automobily

Praha schválila loni v červnu studii city logistiky, která navrhuje řešení zásobování a nákladní dopravy v hlavním městě. O vyjádření k tomuto dokumentu a k plánům do budoucna v této oblasti jsme požádali primátora hlavního města Prahy MUDr. Zdeňka Hřiba.

Anketa DN: Ekologický přístup se stává nedílnou součástí logistiky

Snaha o uhlíkovou neutralitu, lokálně bezemisní doručování, ale i šířeji o společenskou odpovědnost nachází svůj odraz v zelné logistice. Jak k tomuto tématu přistupují některé firmy, které působí v České republice, na to jsme se zeptali jejich zástupců.

Vznikne třetí největší speditérská společnost na světě

Společnost DSV Panalpina převezme za 4,1 miliardy USD (88 miliard Kč) logistickou divizi kuvajtské firmy Agility Public Warehousing. Jejich spojením vznikne třetí největší speditérská společnost na světě, informovala o tom agentura Reuters.

Kolem Prahy a Brna se zaplnila kapacita industriálních nemovitostí

17.3. – Vliv pandemie, masivní rozvoj e-commerce, ale i částečný přesun zboží z dlouhodobě zavřených obchodů do skladů – to vše stojí za bezprecedentní situací, kdy kolem Prahy a Brna mizí poslední volné metry industriálních nemovitostí. Míra neobsazenosti kolem Prahy již klesla pod 2 %, v Brně pod 2,5 %. Celorepublikově pak pod 3,5 %, což je historicky nejnižší hodnota. Přitom ještě před rokem bylo například v okolí Brna dostupných více než 6 % z celkových průmyslových ploch.

spinner