Spedice, logistika

Ostrava zažívá díky skvělým podmínkám boom výstavby průmyslových hal a skladů

9.3. – Většina průmyslových developerů obdržela stavební povolení na velké průmyslové haly či sklady v Ostravě a jejím okolí. Nově se zde tak objeví téměř třičtvrtě milionu m2 průmyslových nemovitostí. Jedná se o důsledek toho, že Moravskoslezský kraj a město Ostrava podporují v rámci rekultivace vznik logistických a skladových zón i na území bývalých průmyslových areálů, ve kterých již dnes neprobíhá výroba.

​USA pozastaví cla na britské zboží zavedená kvůli Airbusu

5.3. – Spojené státy souhlasily, že prozatímně zruší cla na britské zboží, která zavedly jako odvetu za subvencování evropského výrobce letadel Airbus. Platnost cel, která se týkají například whisky, sýrů či strojírenských výrobků, bude pozastavena na čtyři měsíce.

​VCHD Cargo schváleným dopravcem leteckých zásilek

4.3. – Česká přepravní společnost VCHD Cargo se stala schváleným dopravcem v segmentu leteckých zásilek. Pro svoje zákazníky se statutem schváleného agenta přepravuje zásilky v bezpečném režimu nejen na česká, ale i další evropská letiště. V souvislosti s touto novou službou v oblasti pozemních přeprav vyškolila 30 zaměstnanců.

​VGP se zavazuje, že do roku 2025 bude uhlíkově neutrální

3.3. – VGP NV, evropský poskytovatel logistických a semiindustriálních nemovitostí, se zavazuje, že zároveň se svou strategií udržitelnosti bude v dalších letech i nadále implementovat komplexní udržitelná opatření tak, aby do roku 2025 dosáhl uhlíkové neutrality. Za tímto účelem si firma stavila nové ambiciózní cíle.

Zaslat.cz: Zásilky do Irska po brexitu podražily kvůli administrativě

Zaslat.cz: Zásilky do Irska po brexitu podražily kvůli administrativě Premium

2.3. – Nákladním autem z Česka, lodí do Británie, autem přes Británii, lodí do Irska, nákladním autem na místo určení v Irsku. I taková je někdy cesta balíků z Čech do Irska. Od letošního ledna navíc už doposud technicky složité putování zásilek komplikuje brexit.

​Lhůta pro žádosti o vracení DPH v Británii se kvůli brexitu zkrátila do konce března

​Lhůta pro žádosti o vracení DPH v Británii se kvůli brexitu zkrátila do konce března Premium

26.2. – S lednovým završením brexitu se zkrátila lhůta pro žádosti o vrácení DPH zaplaceného loni v Británii. Nyní mají firmy čas jen do března, upozornila poradenská společnost BDO. Prokazování osvobození od DPH se ale naopak usnadní. Severní Irsko začalo pro obchodování v EU používat daňové identifikační číslo s předponou „XI“.

​C.S.CARGO připravuje v Plané nad Lužnicí centrum pro Partner in Pet Food

25.2. – Dopravní a logistická společnost C.S.CARGO připravuje v jihočeské Plané nad Lužnicí distribuční centrum pro evropského výrobce krmiv pro domácí zvířata Partner in Pet Food. Centrum se skladovou plochou přes 18 tisíc m2 pojme až 26 000 palet a obsluhováno bude nejmodernější technologií. Plánovaný termín zahájení provozu je 1. června 2021.

​Ředitelem provozu přeprav DB Schenker se stal Pavel Gorčica

23.2. – Pavel Gorčica je od února novým členem top managementu a ředitelem provozu přeprav DB Schenker. Úspěšný manažer s bohatými zkušenostmi z průmyslu bude v logistické společnosti zastřešovat přepravní služby i pobočkovou síť.

GEFCO otevírá nový sklad v logistické zóně Tanger Med

23.2. – Společnost GEFCO otevřela nový sklad v Maroku. Firma tak podpoří expanzi na významný trh, kde operují někteří z největších světových poskytovatelů služeb 3PL a průmyslových dodavatelů. Sklad o ploše 10 000 m² byl otevřen v lednu 2021 v rámci logistické zóny Tanger Med, nazývané „Medhub“, považované za hlavní logistickou bránu na evropské a africké trhy s více než miliardou zákazníků.

​Gebrüder Weiss očekává další nárůst B2C segmentu

19.2. – Loňský rekordní nárůst doručování koncovým zákazníkům urychlil rozvoj programu Gebrüder Weiss, který se na B2C segment specializuje již řadu let. „Investice a rozšiřování naší nabídky služeb v oblasti B2C přináší úspěch v celém středoevropském regionu, další vzestup zájmu o koncové doručení je velmi pravděpodobný. Naše služba Home Delivery nyní nově zahrnuje například instalaci a ladění TV, instalaci setů pračka/sušička nebo instalaci amerických lednic případně vynesení a umístění rozměrných kusů přímo na místo jejich použití,“ řekl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

spinner