Spedice, logistika

Interroll představuje nový svislý třídič s příčnými pásy

10.7. - Nový svislý třídič MX 018V od společnosti Interroll usnadňuje integrátorům a jejich koncovým zákazníkům vstup do světa systémů s třídiči s příčnými pásy. Především provozovatelé kurýrních a balíkových služeb, zásilkové obchody a poskytovatelé logistických služeb tak získají schopnost manipulovat s nejrůznějším zbožím prostorově úsporným, šetrným a energeticky účinným způsobem prostřednictvím jediné technické infrastruktury s vysokým počtem koncových bodů.

Průzkum 108 AGENCY: Nájemné průmyslových prostor výrazně ovlivňuje růst cen stavebních materiálů

4.7. - Během několika posledních týdnů došlo k prudkému zdražení klíčových komodit ve stavebnictví. Jedná se především o ocel, plasty či dřevo. Ceny strmě rostou v maloobchodu i v sektoru průmyslových staveb určených pro výrobu nebo logistiku a mají značný vliv na již vysoké ceny pronájmů prostor.

GARBE vstupuje do projektu v Českých Budějovicích s cílem podpořit region a postavit nové industriální prostory

2.7. – Společnost GARBE Industrial Real Estate, přední specialista na industriální nemovitosti v Německu a Nizozemí, pokračuje v expanzi na českém trhu vstupem do projektu v Českých Budějovicích. Jižní Čechy si pro svůj zatím největší projekt developer vybral záměrně, vidí zde potenciál v unikátním spojení na přední evropské trhy.

GEFCO rozšiřuje skladové kapacity ve Wiesbadenu

1.7. - Německá pobočka společnosti GEFCO, globálního experta v oblasti skladování a distribuce dílů, zvětšuje téměř o 20 % skladovou kapacitu ve Wiesbadenu – Frankfurtu nad Mohanem, tedy v regionu s „pole position“ v německém automobilovém průmyslu. Aktuálně nabízí zákazníkům v automobilovém průmyslu prostor o rozloze celkem 10 000 m2. Nové moderní prostory umožní společnosti GEFCO v nadcházejících měsících testovat inovace s vysokou přidanou hodnotou, jako je hlasové ovládání nebo dokonce využití cobotů - robotů připravených ke kooperaci s člověkem. Strategické navýšení skladových kapacit má pomoci stabilizovat dodavatelské řetězce nejen pro automobilový průmysl v době extrémních výkyvů dodávek spojených s nedostatkem volných přepravních kapacit po pandemii COVID-19. 

Certifikace BREEAM Excellent je zárukou udržitelnosti v parku P3 Lovosice

30.6. - Certifikace udržitelnosti BREEAM developery zavazuje k dodržování náročných ekologických požadavků. Benefitují z něj nejen nájemci budov, ale v dlouhodobém měřítku jsou nižší emise, šetření zdrojů a bohatší a různorodější životní prostředí výhodné pro celou společnost. V průmyslovém parku P3 Lovosice proto vznikají budovy, které nájemcům nabídnou standard BREEAM Excellent.

Společnost Geis obhájila certifikát IFS

30.6. - Společnost Geis úspěšně prošla obhajobou zdravotního certifikátu IFS v rámci svého skladu v Pohořelicích. Významnou měrou se o to zasloužila vedoucí distribučního centra Geis paní Vlaďka Tučková a její tým.

Skupina C.S.CARGO hlásí za rok 2020 tržby v hodnotě 4,5 miliardy korun

29.6. – V roce 2020 utržila dopravní a logistická skupina C.S.CARGO celkově 4,5 miliardy korun. Provozní výsledek EBITDA činil 398 milionů korun. Zároveň se podařilo dodržet pravidelný objem investic, kdy do obnovy vozidel, logistiky a IT řešení investovala skupina celkem 133 milionů korun. Situaci na trhu, nepříznivě ovlivněnou vývojem pandemie covid-19, pomohlo vyvážit zvýšení profitability vlastního vozového parku, růst spedice v okolních zemích působení a rozšíření segmentu FMCG.

Plk. Mgr. Lubomír Doskočil (GŘC): Při brexitu byly ve výhodě firmy, které již měly s obchodováním zkušenost

Brexit se dotkl řady českých firem. Jak se s novými podmínkami vypořádaly z hlediska celních formalit a co je v této oblasti čeká do budoucna, na to jsme se zeptali plk. Mgr. Lubomíra Doskočila z Generálního ředitelství cel, zástupce ředitelky odboru 21 – Celního a vedoucí oddělení 212 – Původu zboží, celní hodnoty a celní nomenklatury.

Komentář: Požadavky spedice a dopravců vůči Evropské unii

Dnes přibližujeme požadavky evropských spedičních a dopravních svazů a firem z poslední doby, které požadují od vedení Evropské unie urychlený zásah.

ČR může získat na brexit miliony eur

Brexit přinesl evropským firmám řadu komplikací, mimo jiné zvýšil i jejich administrativní náklady. Vedoucí představitelé EU se proto shodli na tom, že je třeba jim tyto náklady kompenzovat. Česká republika by v tuto chvíli z nového fondu mohla získat 50 milionů EUR. Uvedl to náměstek ministra dopravy Jan Sechter.

spinner