Spedice, logistika

​Uber koupil za 1,1 mld. dolarů distributora alkoholu Drizly

3.2. – Provozovatel alternativní taxislužby Uber se rozhodl více soustředit na donáškou službu. Za 1,1 miliardy dolarů (23,7 miliardy Kč) v hotovosti a akciích koupil americkou firmu Drizly, která se specializuje na rozvoz alkoholu. Stane se součástí divize Uber Eats, uvedl Uber.

Společnost cargo-partner daruje mobilní příbytky obětem zemětřesení v Chorvatsku

Společnost cargo-partner daruje mobilní příbytky obětem zemětřesení v Chorvatsku Premium

3.2. – Týmy společnosti cargo-partner z celého regionu se spojily, aby pomohly rodinám, jejichž domovy byly zničeny zemětřesením dne 29. prosince. Společnost darovala dvanáct nových kontejnerů, které budou sloužit jako ubytování pro tyto rodiny, zatímco místní úřady jim pomohou s rekonstrukcí jejich domů.

DHL Supply Chain nastavuje nový průmyslový standard v e-commerce díky své evropské síti distribučních center

2.2. – Globální koronavirová pandemie přispěla v Evropě k prudkému růstu e-commerce. Značkové obchody a menší obchodní platformy přitom musí konkurovat velkým maloobchodníkům a tržištím. DHL Supply Chain, lídr v oblasti smluvní logistiky a součást koncernu Deutsche Post DHL Group, na tyto změny pohotově reaguje a internetovým maloobchodníkům nabízí přístup ke své evropské síti 30 distribučních center DHL pro e-commerce. Tyto provozovny ve strategických lokalitách v těsné blízkosti významných městských a balíkových center se specializují na zpracování internetových objednávek včetně vychystávání, balení a doručování objednaného zboží.

Brexit: ​Severní Irsko přestalo kontrolovat část zboží do zbytku Británie

2.2. – Severní Irsko přestalo ve dvou přístavech dočasně provádět kontroly zboží směřujícího do zbytku Británie. Úřady mají kvůli výhrůžkám obavu o bezpečnost pracovníků, informují dnes tiskové agentury. Prohlídky předpokládá takzvaný protokol o Severním Irsku, který je jedním ze základních kamenů brexitové dohody mezi Británií a Evropskou unií. Opatření je trnem v oku některých unionistů usilujících o co nejpevnější svazek Severního Irska s Londýnem. Svůj personál v Severním Irsku se rozhodla stáhnout i Evropská komise (EK).

​Jubilující DACHSER: 90. rok existence značky přinesl v ČR navzdory pandemii solidní výsledky

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic uzavíral uplynulý rok s pozitivními hospodářskými výsledky. Na prosincovém vánočním on-line setkání s klienty a médii, jehož se zúčastnily i Dopravní noviny, společnost informovala, že předběžné ukazatele za rok 2020 jsou srovnatelné s předchozím obdobím i navzdory propadům v některých segmentech trhu způsobených pandemií koronaviru. Společnost zaznamenala nárůst počtu zásilek a předpokládala za celý rok obrat ve výši 3,1 miliardy korun.

Petr Rožek, SSL ČR: ​Británie a EU se dohodly na završení Brexitu, ale…

K loňským Vánocům nám byla nadělena zpráva o „zdárném“ ukončení vleklých jednání mezi oběma stranami, která měla za cíl stanovit alespoň nějaké podmínky a mantinely pro budoucí vztahy mezi Spojeným královstvím a EU po 31.12.2020, kdy Británie definitivně opustí evropský klub.

Že přechod na plný Brexit bude složitý, se dalo předpokládat. Proto náš Svaz logistiky a spedice (SSL) zorganizoval těsně před vypršením termínu pro dohodu spolu s redakcí Dopravních novin seminář, nakonec uspořádaný kvůli pandemii koronaviru on-line. Na něm za hojné účasti zájemců odborníci v čele s představiteli Generálního ředitelství plk. Mgr. Lubomírem Doskočilem, zástupcem ředitelky odboru 21 – Celního a vedoucí oddělení 212 – Původu zboží, celní hodnoty a celní nomenklatury, a plk. Ing. Jiří Štruplem – metodikem celního řízení, podrobně vysvětlili všechny možné scénáře završení Brexitu.
Včetně toho, který nakonec nastal. Neboli dohodě na poslední chvíli. Ale…

​DACHSER se stal členem svazu DWV na podporu vodíkových technologií v dopravě

1.2. – Mezinárodní logistický provider DACHSER se stal členem Německého svazu pro vodíkové a palivové články (DWV), lobbistické skupiny, která od roku 1996 usiluje o rychlé uvedení vodíku jako zdroje energie na trh a propaguje technologii palivových článků. DACHSER bude participovat i na činnosti pracovní skupiny HyLogistics.

​Jungheinrich: I přes pandemii si trh s manipulační technikou v ČR vedl dobře

​Jungheinrich: I přes pandemii si trh s manipulační technikou v ČR vedl dobře Premium

31.1. – Trh s manipulační technikou v České republice zaznamenal v průběhu loňského roku pokles o téměř 13 % oproti předchozímu roku. Uvádí to zpráva společnosti Jun­gheinrich. Pro­pad byl nejpatrnější během dlouhé jarní karantény způsobené pandemií COVID-19. I přesto se však v průběhu roku prodalo téměř 8900 vozíků, což je vzhledem k aktuální situaci na trhu dobrý výsledek a dokazuje sílu českého průmyslu a obchodu.

​Gebrüder Weiss převzal svůj první truck poháněný vodíkem

31.1. - Gebrüder Weiss má ve svém vozovém parku nový přírůstek. V Alternheinu ve Švýcarsku byl společnosti předán nový nákladní automobil Hyundai XCIENT Fuel Cell poháněný takzvaným “zeleným vodíkem”. Provoz toho vozu dokáže ušetřit až 80 tun CO2 za rok.

​OPT OnDemand: Koronavirová pandemie a technologie zcela změní tvář maloobchodu

​OPT OnDemand: Koronavirová pandemie a technologie zcela změní tvář maloobchodu Premium

31.1. – Ondřej Parpel, výkonný ředitel společnosti OPT OnDemand, která je evropským poskytovatelem služeb tisku a kompletních dodávek produktů na vyžádání pro velkoobchodní i maloobchodní firmy z celého světa obchodující s reklamním zbožím, nastínil v následujícícm textu své predikce na změny a očekávaný vývoj v segmentech tzv. print on demand a fullfilment e-commerce/retailu v příštích letech.

spinner