Veletrhy a výstavy

SpeedChain 2010

Konference SpeedChain 2010 mapovala stav logistiky

Obor logistiky se sice právě nachází v obtížné situaci, ale do budoucna hledí s přiměřeným optimismem. Na začátku prosince o jeho výhledech hovořili zástupci logistických a dopravních firem na pátém ročníku mezinárodní logistické konference SpeedChain 2010 v Praze. Konference se konala již poněkolikáté za sebou v exkluzivních historických prostorách Břevnovského kláštera. Nabitý odborný program doplnilo večerní společenské setkání logistických odborníků na tradičním V.I.P. Logistic Rendezvous 2010.

Transport 2010

Konference hledala zdroje pro dopravní infrastrukturu

Čtrnáctý ročník mezinárodní konference Transport uspořádalo v první polovině listopadu v Ostravě Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Dvoudenní konference se každoročně zabývá problematikou dopravy; letos její témata ovlivnil zejména aktuální nedostatek finančních zdrojů pro dopravní infrastrukturu. Konferenci předcházelo 13. zasedání řídicího výboru pro VI. panevropský dopravní koridor.

IAA 2010

IAA 2010: V odvětví ještě nevládne euforie, ale začíná převládatoptimismus

Poslední oživování trhu se pozitivně odrazilo i na letošním ročníku „výstavní skříně“ světového průmyslu výroby užitkových vozidel. Podle názoru většiny vystavovatelů a hostů lze zářijový 63. ročník největšího specializovaného veletrhu užitkových vozidel a souvisejících technologií IAA (Internationale Automobilausste­llung) Nutzfahrzeuge 2010 považovat za důkaz toho, že se odvětví dostalo minimálně do bodu obratu. Někteří vystavovatelé se netajili tím, že se jejich výroba opět rozjíždí „na plný plyn“, což dokumentovali počtem objednávek, obratu a exportu. Podle prezidenta pořádajícího Německého svazu automobilového průmyslu VDA Matthiase Wissmanna sice v odvětví ještě nevládne přímo euforie, ale začíná převládat „zdůvodněný optimismus“.

Truck of the Year 2011

Nákladním vozidlem roku 2011 Mercedes-Benz Atego

Součástí hannoverského veletrhu je už tradičně udělování titulů pro vozidlo roku; letos se na něm udělovaly již počtvrté. Za Truck of the Year 2011 mezinárodní odborná porota zvolila model Mercedes-Benz Atego s celkovou hmotností 12 tun. Odborní novináři se zaměřením na užitková vozidla z 23 evropských zemí ocenili jeho inovativní techniku, která díky své všestrannosti a velkému počtu nabízených variant představuje skvělou volbu pro rozvážkovou dopravu (rozvážkové vozidlo přitom cenu v celé dlouhé historii ceny získalo teprve pošesté).

Innotrans 2010

Berlínský železniční veletrh provázel rekordní zájem

Více než 106 tisíc návštěvníků ze 110 zemí celého světa zavítalo předposlední zářijový týden na berlínské výstaviště, kde se již poosmé konala největší světová přehlídka železniční techniky. I přes doznívající ekonomickou recesi byl veletrh InnoTrans 2010 v mnoha směrech opět rekordní.

INNOTRANS 2010

ACRI představila oborovou studii a předala výroční ceny

Kulisu největší světové přehlídky železniční techniky, mezinárodního veletrhu Innotrans 2010, si zvolila Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI) pro představení oborové studie o české železnici i pro předávání svých výročních cen. Důstojné prostředí berlínského výstaviště podtrhlo význam obou akcí ACRI.

EIA

Zveme na českou účast na veletrhu Taitronics 2010

Organizátorem českého národního pavilonu na veletrhu elektroniky Taitronics 2010, který se uskuteční ve dnech 11. až 14. října v tchajwanské metropoli Tchaj-peji, je Českomoravská elektrotechnická asociace EIA. Díky ní se české firmy z oblasti elektroniky a elektrotechniky podívají na Tchaj-wan již popáté.

Ing. Jiří Rousek veletrhy brno pro DN

Součástí strojírenského veletrhu bude letos projekt Packaging Live

Od 13. do 17. září bude brněnské výstaviště patřit 52. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. O tom, co návštěvníky letošního ročníku největší průmyslové přehlídky na východ od Německa v Brně čeká, jsme hovořili s ředitelem obchodní skupiny MSV akciové společnosti Veletrhy Brno Ing. Jiřím Rouskem.

52. mezinárodní strojírenský veletrh

MSV 2010: Od moderních procesů při balení až po alternativní pohony

Zatímco loni se Mezinárodní strojírenský veletrh v důsledku krize potýkal s poklesem zájmu vystavovatelů, letos už je zase všechno jinak. „Veletrh je vyprodán, všechny haly jsou obsazeny,“ mohl minulý týden na poslední tiskové konferenci před nadcházejícím nejvýznamnějším veletrhem v regionu střední a východní Evropy konstatovat generální ředitel pořádající společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Německo

InnoTrans 2010 očekává rekordní počet vystavovatelů i návštěvníků

Největší světový veletrh železničních technologií – berlínský InnoTrans – se letos připravuje na rekordní účast vystavovatelů. Již ke konci července si místo na zářijovém veletrhu zarezervovalo 2150 vystavovatelů ze 44 zemí. Pořádající agentura Messe Berlin oznámila, že poprvé v historii veletrhu se jí podařilo obsadit i všechny venkovní výstavní plochy. Pro lokomotivy, vagony a soupravy je připravena 3500 metrů dlouhá kolej nového berlínského výstaviště.

spinner