Veletrhy a výstavy

Mezinárodní dopravní fórum

Jack Short: Dopravní sektor již dosáhl dna

„Existuje řada indicií, které nasvědčují tomu, že krize již dosáhla dna,“ prohlásil na zářijovém setkání ministrů dopravy zemí severní Evropy a Pobaltí v lotyšské metropoli Rize generální tajemník Mezinárodního dopravního fóra ITF Jack Short.

Autosalón Nitra 2009

Nitranský autosalon navzdory krizi představil řadu novinek

Na začátku října se v Nitře uskutečnil sedmnáctý ročník prestižního slovenského Autosalonu. Podobně jako jiné výstavy ve světě jej poznamenala globální ekonomická krize, organizátorům se však i tak pro návštěvníky podařilo zajistit řadu velmi zajímavých expozic a mnoho novinek.

Transport a Logistika 2009

Dopravní obory v Brně ukázaly, že neztrácejí dech

Pátý ročník bienálního mezinárodního veletrhu Transport a Logistika se minulý týden v Brně nesl ve znamení prvních známek polevující hospodářské krize.

Transport a Logistika

K reprezentativnímu zastoupení přispěl program Benefit 2009

Účast na letošním mezinárodním veletrhu dopravy a logistiky Transport a Logistika je pro vystavovatele výhodnější než při čtyřech již uskutečněných ročnících.

Ing. Jiří Rousek (BVV) pro DN

Pětina vystavovatelů se na veletrhu Transport a Logistika představí poprvé

Příští týden se na brněnském výstavišti uskuteční 51. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), vrcholné výstavní akce oboru v celé střední a východní Evropě

EastLog 2009

Kongres přitáhl pozornost logistických profesionálů

Právě ekonomická krize a způsoby, jak jí mohou podnikatelé čelit, tvořily významnou část jednání kongresu. Doprava a logistika reagují nejcitlivěji na dění v ekonomice, a proto jsou současným vývojem významně zasaženy, zaznělo při zahájení kongresu.

Autosalon Brno 2009

I v době recese vystavovatelé v Brně představili řadu novinek

Ačkoli řada automobilek musela letos přijmout úsporná opatření, návštěvníci letošního Autosalonu Brno ve dnech 5. až 11. června o novinky připraveni nebyli. V podstatě jedinou oporou organizátorů byla ovšem
domácí Škoda Auto a její mateřský koncern Volkswagen.

Oltis

Mnichovský veletrh byl pro Oltis úspěšný

Jako velmi úspěšnou hodnotí svou účast na květnovém mnichovském veletrhu transport logistic společnost OLTIS Group. Se svými produkty v oblasti informačních systémů pro dopravu, spedici a logistiku se v hale významných železničních dopravců představila v reprezentativní patrové expozici.

Ing. Antonín Šípek (Sdružení AP) pro DN

„Česko potřebuje komplexní program obnovy vozového parku“

Po dlouhé řadě let se letos veletrh Autosalon Brno připravuje v době, kdy firmy automobilového průmyslu místo nedostatku výrobních kapacit čelí zcela opačným problémům. O aktuální situaci výrobců a jejich dalších perspektivách jsme hovořili s Ing.

transport logistic 2009

Mnichovský transport logistic: je důležité hledět do budoucna

Bavorská metropole Mnichov se minulý týden opět proměnila v hlavní město evropské i světové dopravy a logistiky. Dvanáctý ročník odborného veletrhu transport logistic podnikatelům, politikům i odborné veřejnosti nabídl jedinečnou přehlídku všeho, co současná doprava nabízí a čím žije.

spinner