Spedice, logistika

​Dominika Surovcová se stala obchodní ředitelkou pro ČR u Trammell Crow Company

10.8. – Společnost Trammell Crow Company (TCC), přední globální developer a investor v oblasti komerčních nemovitostí, získala v rámci svojí evropské expanze dvě nové posily. Dominika Surovcová bude zastávat post obchodní ředitelky pro Českou republiku, Jaroslav Bělina pak nastupuje jako nový ředitel výstavby pro tuzemský trh. Přímým nadřízeným obou bude Petr Kovařík, ředitel TCC pro Českou republiku a Slovensko.

​Společnost Geis pomáhá klientům zvýšit efektivitu přepravy zboží

10.8. – Pro zajištění efektivity přepravy zboží je třeba, aby byla rychlá, spolehlivá, bezpečná a zároveň i co nejméně nákladná. Nezáleží jen na použitém dopravním prostředku a technologii přepravy, ale i na tom, jak je zboží naloženo, zda je správně zajištěno a vhodně rozloženo. V případě nákladních aut jde zejména o maximální využití rozměrové a hmotnostní kapacity vozidla. Zapomínat by se nemělo ani na vhodnou kombinaci dopravních cest a vozidel.

​O podnikání v GLP Park Brno Holubice je zájem, pronajatá je již více než třetina plochy

10.8. – O podnikání v GLP Parku Brno Holubice je velký zájem. Výstavba moderního logisticko-průmyslového areálu byla zahájena loni v listopadu a nyní je již pronajata více než třetina ze 70 000 m2 plochy budovaného komplexu.

Společnost Jungheinrich dodala pro sklad Amazon v Lipsku 100 000. Li-Ion vozík

8.8. - Společnost Jungheinrich dodala svůj 100 000. vozík s lithium-iontovou baterií. Retrak ETV 216i byl dodán spolu s 15 stejnými vozíky do skladu Amazonu v Lipsku, kde je již v provozu přibližně 140 dalších elektrických vozíků Jungheinrich. „Dodávka 100 000. lithium-iontového vozíku je pro nás ve společnosti Jungheinrich mimořádným milníkem, na který jsme velmi hrdí. Jako průkopník elektromobility ve skladech jsme byli prvním výrobcem, který vsadil na účinnou lithium-iontovou technologii, a tím nadobro změnil standardy v našem odvětví,“ uvedl člen představenstva společnosti Jungheinrich pro prodej Christian Erlach.

Linde MH: nové terminálové tahače Terberg zvyšují v Yusen Logistics efektivitu při manipulaci s návěsy

6.8. - Společnost Linde Material Handling Česká republika dodala do Yusen Logistics (Czech) pět kusů terminálových tahačů Terberg, které budou využity pro manipulaci se silničními návěsy. Použití terminálových tahačů přináší společnosti Yusen Logistics jak významné úspory pohonných hmot, tak zkrácení časů při manipulaci se silničními návěsy. Slavnostní předání proběhlo na kolínské pobočce Yusen Logistics 28. července. Nové terminálové tahače jsou již v plném provozu.

Panattoni s Accolade zajišťují pro ShipMonk první skladovací halu v Česku

5.8. - Panattoni Park Cheb South hlásí nového nájemce ještě před začátkem výstavby haly. Své první skladovací prostory o bezmála 5 tisíc metrů čtverečních si v Česku pronajme americko-česká společnost ShipMonk, jež se zaměřuje na outsourcing logistiky pro americké e-shopy, pro které skladuje a rozesílá jejich zboží. Součástí pronájmu bude i dalších 500 metrů čtverečních kan­celářských prostor. Výstavba budovy o celkové velikosti 15 000 metrů čtverečních, jejíž zmíněnou část si ShipMonk pronajme, začne v září tohoto roku, přičemž předání prostor se plánuje na první čtvrtletí následujícího roku. ShipMonk tak bude prvním nájemcem haly, která cílí na nejpřísnější ekologické požadavky dle certifikace BREEAM New Construction.

První dvě haly nového parku v Myslince u Plzně postaví P3 spekulativně

4.8. - Developer a správce průmyslových budov P3 Logistic Parks zahájil spekulativní výstavbu dvou nových hal v parku P3 Plzeň Myslinka. První dvě z pěti plánovaných budov zaujmou plochu zhruba čtvrtiny z celkové rozlohy parku. Výstavba bude odpovídat přísným udržitelným standardům. Na své si zde přijdou zejména nájemci z oblasti logistiky, lehké výroby či retailu.

Gebrüder Weiss rozšiřuje dopravní linky mezi Evropou, Tureckem a Čínou

4.8. - Vzhledem k narůstající poptávce rozšiřuje logistická společnost Gebrüder Weiss své služby v oblasti historické obchodní trasy, která vede přes Turecko, Gruzii, Ázerbájdžán a Kazachstán do Číny. Soustředí se především na střední koridor nové Hedvábné stezky s cílem usnadnit každodenní přepravu mezi západní a jihovýchodní Evropou, Tureckem a Tbilisi. Logistická centra společnosti v Tbilisi a Almaty tak budou v budoucnu sloužit jako významné dopravní uzly pro mezinárodní i regionální přepravu zboží. „Tento krok ocení zejména naši obchodní partneři, kterým tak nabízíme pravidelnou alternativu k námořní přepravě,“ uvedl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Petr Markvart jmenován partnerem Cushman & Wakefield

3.8. - Realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield jmenuje Petra Markvarta z týmu pronájmu kancelářských prostor partnerem.

Centrální poloha a sousedské vazby dělají z Česka klíčovou zemi logistické sítě Raben Group

3.8. - Pro polské výrobce je Česká republika velmi atraktivním trhem – v žebříčku polského exportu zboží jsme na druhém místě za Německem. Vzájemný obchod Česka s naším severním sousedem navíc neustále nabývá na významu. Svědčí o tom i třicetiprocentní meziroční nárůst objemu přepravovaného zboží odbaveného skupinou Raben Group a téměř zdvojnásobení počtu linek v tomto směru. Česko se tak stalo důležitým hráčem v mezinárodní síti Raben ve střední a východní Evropě.

spinner