DN č. 17 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusy, Veřejná doprava, vychází 16.8., uzávěrka již 26.7.! 

Spedice, logistika

V ČR a na Slovensku roste zájem o pronájem palet Premium

V ČR a na Slovensku roste zájem o pronájem palet

10.7. – Česká a slovenská pobočka společnosti CHEP zaznamenala v právě ukončeném fiskálním roce zvýšený zájem o pronájem palet. Oproti předchozímu období navýšil CHEP počet vydaných modrých palet o milion kusů. K paletovému poolingu přechází stále více velkých firem, avšak jeho výhody začíná oceňovat i řada menších českých a slovenských výrobců. Následují tak trend ze západních zemí.

Platooning poprvé v praxi: DB Schenker v Německu vyslal první autonomní kamiony na dálnici Premium

Platooning poprvé v praxi: DB Schenker v Německu vyslal první autonomní kamiony na dálnici

10.7. – Do historie platooningu se 25. červen letošního roku zapíše jako den, kdy DB Schenker jako první z poskytovatelů logistiky na světě zapojil do provozu digitálně propojené kamiony. Konvoje se rozjely po německé dálnici A9. Do projektu se zapojily také MAN Truck & Bus a Univerzita aplikovaných věd Hochschule Fresenius, finančně na něm participuje i spolková německá vláda.

Park P3 Prague D8 se rozrůstá o nové nájemníky Premium

Park P3 Prague D8 se rozrůstá o nové nájemníky

9.7. – Další z parků vlastníka, správce a investora P3 ležící v těsné blízkosti dálnice D8 na kraji Prahy, nabírá nové nájemníky – tentokrát divize koncernu Pharma United Canada, společnosti Barny´s a Alavis. Ty se stěhují do skladu o rozloze zhruba 1000 m² s dalšími 500 m² pro administrativní zázemí.

Aktuality ze světa 27/2018 Premium

Aktuality ze světa 27/2018

4.7. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Euroports rozšiřuje skladovou kapacitu v Tarragoně. Provozovatel námořních přístavů Euroports rozšiřuje kapacitu skladů pro celulózu a papír ve španělském přístavu Tarragona. Podél 300 metrů dlouhého překládkového mola s hloubkou vody 16,5 metrů je nyní k dispozici 30 tisíc m2 plochy. Odpovídá to navýšení kapacity o 24 procent, jak uvedli představitelé Euroports. Celkově provozuje podnik deset terminálů pro lesní produkty v pěti zemích. Tarragona patří k nejrychleji rostoucím přístavům pro tyto komodity v prostoru Středozemního moře. Přístav slouží jak pro přepravu zboží z jižní Ameriky a severní Evropy do Španělska, tak i jako tranzitní hub pro další země ve Středomoří jako jsou Turecko, Řecko, Rumunsko a severní Afrika.

Celníci varují před podvodem přepravce Asia Airline Logistics

4.7. – Generální ředitelství cel (GŘC) varovalo před podvodným výběrem celních poplatků při dovozu zboží přepravní společností Asia Airline Logistics. Společnost zasílá příjemcům zboží falešný předpis na údajný celní poplatek 650 € (v přepočtu zhruba 17 000 Kč) za pojištění zboží, které je v celním skladu. Celní správa včera v tiskové zprávě upozornila na to, že žádný takový poplatek nevybírá.

V Chebu vznikla nejšetrnější průmyslová budova roku Premium

V Chebu vznikla nejšetrnější průmyslová budova roku

2.7. – Nejnovější budova v chebském průmyslovém parku je pátou nejšetrnější industriální stavbou vůbec v rámci nových zemí Evropské unie. Zároveň je také tou nejšetrnější v letošním roce. Distribuční centrum kosmetiky Estée Lauder provozované společností DHL totiž čerstvě získalo uznávanou certifikaci BREEAM na stupni Excellent. Právě tato certifikace hodnotí, jak je který provoz přívětivý nejen k životnímu prostředí, ale třeba i ke svým zaměstnancům. Stavbu investovala skupina Accolade a zajistil ji developer Panattoni Europe. DHL je u Accolade v dlouhodobém náj­mu.

Aktuality ze světa 26/2018 Premium

Aktuality ze světa 26/2018

29.6. – LOGISTIKA – DB Schenker: v Berlíně začne projekt elektrických nákladních vozidel. Společnost DB Schenker představila v Berlíně projekt, který se má zabývat integrací elektrických nákladních aut do flotily vozidel. Před třemi roky iniciovaný projekt iHub má ukázat, jak IT podporovaný systém nákladní flotily může efektivně fungovat při tom, že ji tvoří vozidla elektrická a naftová. DB Schenker přitom kooperuje s Framo, výrobcem elektrických nákladních aut v Sasku, jakož i se softwarovým domem PVT z Karslruhe, Freuenhoferovým institutem pro dopravní a informační systémy a s Institutem postfosilní logistiky z Münsteru. Projekt podporuje spolkové ministerstvo hospodářství a energie. Pobočka DB Schenker v Berlíně byla vybrána k testování vozidel, protože je umístěna v blízkosti vnitřního města a tedy v dosažitelnosti vozidel s e-pohonem. Zde by také v budoucnu měla jezdit elektrická nákladní auta o celkové povolené hmotnosti až do 18 tun. Software přesně stanoví, které trasy vozidla použijí. Pro potřebu efektivního nasazení baterií se budou jejich provozní údaje zachycovat online a z toho odvozovat provozní doporučení.Je žádoucí, aby se zkušenosti s elektrickými užitkovými vozidly kurýrů a balíkových firem dostávaly do logistické branže.

DACHSER rozšířil kapacity na Slovensku, ve Španělsku i v Maroku Premium

DACHSER rozšířil kapacity na Slovensku, ve Španělsku i v Maroku

27.6. – Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DACHSER Slovakia spustil před dvěma týdny provoz nové skladové haly v Lozorně nedaleko Bratislavy. Projekt, do kterého společnost investovala 5 milionů €, je součástí celoevropské růstové strategie celé skupiny DACHSER. Vedle toho skupina také posílila své skladové kapacity ve Španělsku a v Maroku.

Universal Transport Praha převezme firmu Nosreti Premium

Universal Transport Praha převezme firmu Nosreti

27.6. – Společnost Universal Transport se zpětnou účinností od 1. ledna letošního roku převzala českou přepravní společnost těžkých a extrémně nadrozměrných nákladů Nosreti. Kupní cena, za níž se firma se 47 zaměstnanci stává součástí společnosti Universal Transport Praha, nebyla zveřejněna.

Pět set vozidel DAF XF pro Girteka Logistics

25.6. – Přední evropská dopravní společnost Girteka Logistics si objednala 500 vozidel DAF XF. „Přesvědčila nás vynikající spolehlivost, bezpečnost a nízké provozní náklady, proto jsme se rozhodli přidat k našemu rozrůstajícímu se vozovému parku 500 vozidel DAF XF. Většinu převezmeme do provozu v období mezi červencem a říjnem 2018,“ řekl Mindaugas Raila, ředitel společnosti Girteka Logistics. „Nová vozidla DAF jsou součástí našich plánů na další rozšiřování podnikání po celé Evropě,“ dodal.

spinner