Spedice, logistika

​Colliers International: Zázračný lék na krizi neexistuje

5.4. – Společnost zabývající se realitním trhem Colliers International provedla analýzu trhu pro střední a východní Evropu poté, co naplno propukla krize kolem koronaviru. Z ní mimo jiné vyplynulo, že trzích s kancelářskými nemovitostmi končí období silného růstu.

​ESA logistika pomáhá v boji proti koronaviru

4.4. – Společnost ESA logistika nabídla zdarma své dopravní a skladovací služby v Čechách, Polsku a na Slovensku nekomerčním projektům pomáhajícím v boji proti onemocnění COVID-19.

Logistické firmy přišly kvůli koronaviru o 35 milionů Kč

1.4 – Velké tuzemské logistické firmy dosud zaznamenaly vícenáklady a ztráty v souvislosti s epidemií koronaviru přes 35 milionů Kč. S pokračujícími nákupy ochranných pomůcek náklady dál rostou. Řekl to viceprezident České logistické asociace Miroslav Rumler.

​Objemy online prodejů v jednotlivých segmentech se v březnu výrazně změnily

27.3. – Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, zaznamenala během uplynulého měsíce (1. až 22. 3. ve srovnání s 1. až 22. 2.) výrazné změny objemu prodejů v jednotlivých kategoriích e-commerce. Nejvíce vzrostly kategorie potravin (o 308 %), drogistického zboží (o 264 %) a drogerie (o 113 %).

​Spediční firmy zaznamenaly výrazný propad přepravy z Číny

České logistické a spediční firmy zaznamenaly výrazný pokles přepravy zboží z Číny kvůli šíření nákazy novým typem koronaviru. Vedle letecké přepravy se výpadek začíná projevovat i u námořní kontejnerové dopravy. Minulý týden to řekl ředitel Svazu spedice a logistiky ČR Petr Rožek.

​Start-up Carvago expanduje do zahraničí

Český automotive start-up Carvago po úspěšném pilotním provozu na tuzemském trhu expanduje za hranice. V první fázi se pro B2B partnery otevírá v Německu, Francii a Dánsku, další regiony budou přibývat. Strategickým partnerem této expanze v oblasti logistiky je společnost GEFCO, s níž Carvago koncem roku 2019 představil testovací centrum TechYard.

PST CLC vyclívá roušky a respirátory potřebným zdarma

24.3. – Česká republika a ostatní evropské země se aktuálně potýkají s nedostatkem vhodných ochranných pomůcek, především respirátorů a roušek zabraňujících šíření nebezpečné nemoci COVID-19. Celní deklarace PST CLC má nyní čerstvé zkušenosti s celním odbavením roušek a respirátorů. Její celní specialisté sledují aktuální informace z Celní správy ČR i od Evropské komise a pomáhají dovozcům s vyřízením formalit celního odbavení.

​Peter Papan novým branch manažerem DACHSER České Budějovice Premium

​Peter Papan novým branch manažerem DACHSER České Budějovice

23.3. – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic oznámil personální změnu ve vedení své pobočky na jihu Čech. Na pozici vedoucího pobočky DACHSER České Budějovice byl jmenován Peter Papan. Je odpovědný za další rozvoj pobočky a zákaznického portfolia.

Gebrüder Weiss k aktuální situaci v odvětví přepravy a logistiky Premium

Gebrüder Weiss k aktuální situaci v odvětví přepravy a logistiky

20.3. – Pandemie onemocnění COVID-19 ohrožuje kromě zdraví lidí i globální ekonomiku. Její dopad na dopravu a logistiku včetně proměny odvětví přepravy i ochranných organizačních opatření v rozhovoru zhodnotil Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel společnosti Gebrüder Weiss ČR, který prohlásil, že „doprava je krví ekonomiky, pohyb zboží musí zůstat zachován.“

Vývoj objemu zásilek za poslední měsíc zohledňuje opatření vlády kvůli šíření koronaviru Premium

Vývoj objemu zásilek za poslední měsíc zohledňuje opatření vlády kvůli šíření koronaviru

20.3. - Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, připravila stručnou analýzu vývoje objemu přepravovaných B2C zásilek za poslední měsíc navázanou na opatření Vlády ČR v souvislosti s šířením koronaviru.

spinner