Spedice, logistika

Geis: Projekt dProduction pomáhá při komunikaci se zahraničními pracovníky

30.11. – Současná doba je plná paradoxů. Na jedné straně roste obava, že automatizace a robotizace připraví mnoho lidí o práci a současně je čím dál větším problémem najít do mnoha profesí pracovníky. Řešením mohou být dělníci ze zahraničí. Jenže jak překonat jazykovou bariéru a efektivně je zaučit? Práce na montážních linkách či ve skladech logistických center má mnoho společného. Zdánlivě se jedná o neustálé opakování jednoduchých úkonů, které by měl po krátkém zapracování zvládnout každý. Jenže skutečnost je jiná.

Společnost cargo-partner globálně zavede CargoWise

25.11. – Společnost cargo-partner, mezinárodní poskytovatel dopravy a informační logistiky, oznámila globální zavádění integrované realizace logistiky na bázi cloudu CargoWise napříč sítí cargo-partner ve 40 zemích.

Brexit přinese fronty na hranicích, papírování a zřejmě i cla

24.11. – Mezi Británií a EU finišuje přetahování o porozvodovou obchodní dohodu. Ať už se ji vyjednat podaří nebo ne, od ledna nastane zlom. Na obnovené britsko-unijní hranici vzniknou kolony, které prodlouží a prodraží dodávky zboží. Dovozci i vývozci budou muset předkládat celní prohlášení a částečně se zřejmě vrátí i cla. Postupně se navíc změní označování výrobků pro britský trh. Uvedl to Luděk Procházka, ředitel společnosti Gerlach, a pokračoval v následujícím komentáři.

Colliers International: Průmyslový a logistický sektor je lídrem trhu komerčních nemovitostí

22. 11. – Společnost Co­lliers International zveřejnila nej­novější přehled o třetím čtvrtletí 2002 na českém trhu komerčních nemovitostí. Přeh­led obsahuje aktuální informace v zprávách o investičním, kancelářském a průmyslovém trhu v České republice. Zpráva se kromě jiného zabývá i makroekonomickou situaci a předpovědí situace na českém trhu. Společnost zveřejnila i nejnovější infografiku Prague Office Metro Map. Tento výzkum ukazuje vztah mezi sítí pražského metra a trhem místní kanceláře. Lze z ní zjistit také přehled nájemného za kanceláře, míry neobsazenosti a výhledu budoucí výstavby na konkrétní stanici metra.

VCHD Cargo přijala dlouhodobou investiční strategii. Investuje do vozového parku

21.11. – Česká přepravní firma VCHD Cargo oznámila své plány pro další strategický rozvoj. Navzdory zpomalení ekonomiky schválila investiční plán, který počítá s udržením flotily nákladních vozidel v průměrném stáří 3 roky. V souladu s tím pořídila letos do konce října už 28 nákladních tažných vozidel a 13 přípojných vozidel.


Rohlík Bistro rozšířilo nabídku o dalších 26 jídel z 6 nových restaurací

21.11. – Služba Rohlík Bistro vznikla z nápadu zachránit českou gastronomii během jarní pandemie, a to nabídkou šokově zchlazených jídel zákazníkům domů. Díky úspěchu projektu a zájmu jak restaurací, tak zákazníků, se nyní nabídka rozšířila o jídla z dalších šesti restaurací: Aureole, Café Buddha, Čestr, Chateau St.Havel, Kuchyň a Pizza Nuova.

​Tisící vozík Jungheinrich ETV 216i zamířil do Itálie

20.11. – Před dvěma lety představila společnost Jungheinrich veřejnosti poprvé vysokozdvižný vozík ETV 216i. V té době se jednalo o první vysokozdvižný vozík na světě s novým konceptem lithium-iontových baterií. Byla to světová premiéra, která definovala standardy v oblasti konstrukce, ergonomie a manévrovatelnosti. Nyní Jungheinrich expedoval tisící vozík ETV 216i. V Itálii se potravinový řetězec Penny Market zcela spoléhá na lithium-iontovou technologii. To se týká celé flotily retraků ETV 216i.

Accolade a Panattoni zahájily revitalizaci bývalých skláren v Hostomicích u Teplic

19.11. – Čeští lídři v revitalizaci brownfieldů, developer Panat­toni a investor Acco­lade, zahájili výstavbu nové průmyslové zóny v prostoru bývalých skláren Kavalier v Hostomicích u Teplic. Panattoni Park Teplice South nabídne zázemí pro lehkou výrobu, distribuci zboží a až 300 nových pracovních míst. Investice za půl miliardy korun má ambici navázat na místní více než 100letou sklářskou historii moderními průmyslovými provozy. V místě již brzy vyroste první budova pro prodejce sanitární techniky Sanitino.

​GEFCO z Kolína odbavilo největší fleetovou zakázku v historii firmy

19.11. – Společnost GEFCO, evropská jednička v logistice pro automobilový průmysl, odbavila z kolínské pobočky v čase tří měsíců rekordní fleetovou zakázku. Postprodukčně upravila více než tisíc lehkých užitkových vozů, které následně, dle stanoveného harmonogramu, přepravila klientovi do 12 dep po České republice.

​DACHSER bude zavážet Prahu nákladními elektrokoly

18.11. – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic startuje pilotní projekt zásobování centra Prahy pomocí nákladních elektrokol. Bude využívat nově založený mikrohub Depot.Bike u stanice metra Florenc. Společnost navazuje na bohaté zkušenosti s alternativním způsobem doručování na poslední míli v centrech velkých evropských metropolí, jako jsou Paříž, Malaga či Stuttgart a další. Od pilotního projektu si slibuje otestování využití nákladních elektrokol v reálném pražském provozu s ohledem do budoucna, kdy by mohlo dojít k regulaci vjezdu nákladních vozidel do centra Prahy.

spinner