DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava, vychází 21.6., uzávěrka již 31.5.! 

Spedice, logistika

Novým předsedou představenstva Gebrüder Weiss bude Wolfram Senger-Weiss

18.5. – Nástupcem Wolfganga Niessnera (63), který stojí v čele mezinárodního logistického koncernu Gebrüder Weiss od roku 2005, bude Wolfram Senger-Weiss. Pozici předsedy představenstva bude vykonávat současný člen představenstva od ledna příštího roku. V současné době je Wolfram Senger-Weiss odpovědný za rezort financí, právní oddělení, nákup, správu nemovitostí, HSEQ, interní revize a M&A. Změny oznámilo vedení firmy v tiskové zprávě.

Aktuality ze světa 20/2018 Premium

Aktuality ze světa 20/2018

18.5. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Rostocký přístav členem Hafen Hamburg Marketing. „Der Rostocker Fracht- und Fischereihafen (RFH)“ jde do partnerství s přístavem Hamburg. RFH se stává členem Hafen Hamburg Marketing. „Tímto krokem rozšiřujeme naši síť, abychom jako menší přístav upozornili nadregionálně na naše široké výkonové portfolio,“ řekl Steffen Knispel, ředitel RFH na výročním přijetí v Rostocku. Vedoucí Východní reprezentace hamburského přístavu v Drážďanech, Stefan Kunze uvítal marketingovou spolupráci. „Hamburg září do vnitrozemí a na přístavy na východě. Společně jde o to světově prodávat námořní stanoviště Německa.“

Den české logistiky kompletně zaplnil konferenční sál Laurin&Klement v Mladé Boleslavi

15.5. – Již čtvrtým rokem uspořádala Česká logistická asociace Den české logistiky. Akce se letos v dubnu konala v atraktivním prostředí muzea a výrobního závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi a jejím nosným tématem byla udržitelnost v logistice.

Průzkum: digitalizované zásobovací řetězce se prosazují mnohem pomaleji, než se předpokládalo

Aktuální průzkum společnosti Hermes na téma Trendy v řízení zásobovacích řetězců naznačil, že digitalizace v oboru pokračuje mnohem pomalejším tempem, než se předpokládalo. Logistika patří mezi průkopníky digitalizace v Německu – přesto nejnovější „barometr“ (vydávaný dvakrát ročně) přinesl poměrně jednoznačné závěry: pouhých osm procent oslovených firem je zapojeno do digitálního zásobovacího řetězce. Experti Hermes Germany získali údaje od celkem 200 logistických specialistů z předních německých podniků.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – duben 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

24. MEZINÁRODNÍ LOGISTICKÝ KONGRES EUROLOG 2018 V MAROKU

Kongres se uskuteční v konferenčním centru Palmeraie v Marrákeši ve dnech 9. až 11. května. Na akci s očekávanými 400 účastníky uvedou obchodní lídři z Evropy, Maroka a dalších zemí, jakož i výzkumníci trendy a strategie v evropském a globálním logistickém sektoru. Proběhne rovněž série workshopů zaměřených na současná témata logistických řetězců. Bude také udělená Marock logistická cena (MLA) a dojde na ocenění logistického projektu roku. Eurolog je příležitostí pro účastníky rozšířit odborné sítě a setkat se s národními a mezinárodními operátory. V rámci kongresu bude zasedat jeho vědecký výbor.

Aktuality ze světa 19/2018 Premium

Aktuality ze světa 19/2018

15.5. – KOMBINOVANÁ DOPRAVA – Švýcarský Hupac převzal soukromou dráhu ERS Railways. A to včetně 47procentní účasti na drážním podniku Boxxpress, sídlícím v Hamburku. Oznámili to zástupci švýcarského operátora kombinované dopravy Hupac. Nabídka ERS z německých přístavů doplňuje sít firmy Hupac, zaměřenou na Antverpy a Rotterdam. ERS podle informací zůstává „plně nezávislým podnikem“. Kooperace s britskou nákladní dráhou Freightliner s kontinentální dopravou „má pokračovat a dále se rozvíjet“. ERS byla založena v roce 1994 a od roku 2015 je dceřinou společností americké železnice Genesee & Woming Inc. Podnik spojuje velké německé přístavy s německým vnitrozemím, zejména přes Boxxpress. Navíc ERS provozuje spojení uceleným vlakem mezi Lübeckem a Ludwigshafenem. Loni jeho tržba činila 50 milionů € a dopravil po kolejích přes 200 000 kontejnerů.

Aktuality ze světa 18/2018 Premium

Aktuality ze světa 18/2018

10.5. – SILNIČNÍ DOPRAVA – Tyrolsko s dalším blokovým odbavováním kamionů. Oznámila je tamní zemská vláda. První květnový čtvrtek od 5.00 hodin bylo možné odbavovat na rakousko-německé hranici maximálně 300 vozidel za hodinu směrem na Kufstein. Důvodem byl zákaz jízd nákladních vozidel s ohledem na italský svátek „Aniversariodella Liberazione“ (Den osvobození). Tyrolsko letos ještě plánuje dva tucty blokových odbavení. Země tak chce především reagovat na zákazy jízd o svátcích a rozmělnit dopravu na velmi používané brennerské trase. Důsledky opatření bývaly dosud dlouhé fronty vozidel na bavorské straně. Německé státní orgány proto protestují. Na vrcholovém jednání o Brenneru v únoru v Mnichově se ministři dopravy Německa, Rakouska a Itálie dohodli na silnějším převádění dopravy na železnici. Konkrétní opatření mají být přijata na druhém vrcholovém jednání 12. června v Bolzánu. Podle tyrolských údajů projelo loni sčítacím místem v Schönbergu 2,25 milionu nákladních vozidel, což je o 8 % více než v roce předchozím.

VNA vozíky jsou imunní proti nerovnostem díky systému aktivní kontroly stability Premium

VNA vozíky jsou imunní proti nerovnostem díky systému aktivní kontroly stability

4.5. – Společnost Linde Material Handling představila svoje průkopnické řešení pro VNA vozíky – vysoce aktivní asistenční systém Active Stability Control (ASC). Je navržen tak, aby nerovnosti podlahy neovlivňovaly provoz VNA vozíků. Tato inovativní technologie umožňuje rychlou a bezpečnou jízdu v úzkých skladových uličkách mezi vysokými regály a pro provozovatele to znamená zásadní omezení nákladů na výstavbu a úpravy podlah pro nasazení VNA vozíků.

Kongres FIATA v Curychu otevřel řadu aktuálních témat

Jarní kongresy FIATA, pořádané tradičně v sídle sdružení ve švýcarském Curychu (i když sekretariát se nedávno kvůli drahotě přestěhoval mimo město), jsou od těch velkých světových přece jen odlišné. Méně hostů ze vzdálenějších zemí a soustředění zasedání všech pracovních skupin do jediného termínu má za cíl zintenzivnění jejich práce, dostatek času na evaluaci již dosaženého a vytyčení nových cílů na nadcházející rok.

EASTLOG 2018: Největší logistický kongres se blíží

10.5. Program letošního 21. ročníku největšího tuzemského logistického kongresu EASTLOG přinese řadu atraktivních témat i známých jmen. V průběhu konferenčního dne mohou účastníci vyslechnout přednášky a panelové diskuze týkající se lidských zdrojů, logistiky v e-commerce, průmyslového developmentu, aktuálních problémů spedice a dopravy, informačních technologií v logistice nebo nařízení GDPR. 

spinner