Spedice, logistika

DHL Supply Chain spouští platformu, urychlí implementaci robotů ve skladech

9.7. – Společnost DHL Supply Chain, součást koncernu Deutsche Post DHL Group, spustila ve spolupráci s firmou Microsoft a předním poskytovatelem digitálních řešení s umělou inteligencí Blue Yonder novou robotickou platformu pro snadnou instalaci nových zařízení pomocí automatického rozpoznávání a konfigurace hardwaru.

​DB Schenker spouští novou službu pro luxusní značky La Conciergerie

8.7. – DB Schenker rozšiřuje svou produktovou nabídku o službu La Conciergerie a jako první logistická společnost nabízí personalizovaný servis pro luxusní světové módní značky. Se službou La Conciergerie se mohou módní domy spolehnout na kvalitní služby DB Schenker, který jejím VIP klientům zajistí osobní a diskrétní přepravy objednaného módního zboží.

​Gebrüder Weiss otevírá pobočky v Austrálii a na Novém Zélandu

8.7. – Gebrüder Weiss rozšiřuje působnost v oblasti východní Asie a Oceánie. Nově otevřené pobočky v australském Melbourne, Sydney a také novozélandském Aucklandu budou zajišťovat námořní a leteckou přepravu. „Otevření poboček v asijsko-pacifickém regionu je součástí naší globální strategie. Cílem je rozvíjet aktivity na nových trzích a rozšiřovat stávající síť našich poboček,“ řekl Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss.

​Pojistný limit odpovědnosti dopravce škody na drahém a lehkém zboží často nepokryje

V poslední době je čím dál více aktuální otázka, kam se bude ubírat ekonomika po zrušení krizových opatření zavedených v souvislosti s pandemií COVID-19 a jak tato situace ovlivní přepravy nákladů. Obávám se, že se bude opakovat situace z roku 2008 a let následujících (viz DN 10/20) a že majitelé zásilek budou chtít ušetřit, nesjednají pojištění pro zásilku po dobu její přepravy a budou spoléhat na to, že dopravce je pro případ své odpovědnosti za vznik škody na přepravovaném zboží pojištěn.

​PST CLC: Pomoc při clení roušek importéři ocenili

Na počátku koronavirové krize byla společnost PST CLC, a. s, poskytující komplexní logistické služby, jednou z prvních v oboru, která nabídla konkrétní pomoc – celní služby zcela zdarma těm, kteří chtějí roušky či respirátory dovézt a rozdělit zdarma potřebným osobám. Na to, jak byla její nabídka využita, jsme se zeptali Ing. Vojtěcha Broučka, ředitele celních služeb a obchodu PST CLC.

Savills: Covid-19 urychlí větší diverzifikaci dodavatelských řetězců a posune dynamiku globálních logistických trhů. Česko má šanci

6.7. – Narušení dodávek spojených s Covid-19 podrobilo výrobní dodavatelské řetězce po celém světě zkoušce odolnosti a nastavilo urychlení trendu směřujícího k regionálním dodavatelským řetězcům a nearshoringu, tj. návratu výrobních provozů do bližších sousedních zemí. Podle mezinárodní poradenské společnosti v oblasti nemovitostí Sa­vills má vytvoření alternativních výrobních lokalit potenciál změnit obchodní toky, a tím i dynamiku globálního průmyslového a logistického trhu.

​DHL je celosvětový lídr podle studie Gartner Magic Quadrant 2020 pro logistiku třetích stran

5.7. – Společnost DHL, která je součástí vedoucí světové logistické skupiny Deutsche Post DHL, byla ve zprávě Magický kvadrant pro logistiku třetích stran (Magic Quadrant for Third-Party Logistics, Worldwide), vydané v červnu 2020 přední globální výzkumnou a poradenskou firmou Gartner, Inc., označena za lídra. Do výzkumu byly zařazeny divize DHL Supply Chain a DHL Global Forwarding.

​Marie Šedivcová vede Human Recources společnosti DACHSER Czech Republic

30.6. – Marie Šedivcová posílila vedení mezinárodního logistického providera DAC­HSER Czech Republic. Na pozici HR manažera bude mít na starosti řízení lidských zdrojů ve společnosti, modernizaci procesů, jejich zefektivnění a sjednocení napříč všemi pobočkami v České republice a zejména budoucí rozvoj této klíčové oblasti.

Drony v logistice: Velké firmy mají velké plány

Škála využití dronů se stále rozšiřuje, v logistice si své místo našly už například ve skladech či doručování menších zásilek. Plány logistických firem jsou však podstatně ambicióznější.

Neobsazenost průmyslových prostor podle společnosti 108 Agency roste

28.6. – Míra neobsazenosti průmyslových nemovitostí v České republice dosáhla v prvním kvartálu roku 2020 hodnoty 5,0 %. Za tímto číslem však nestojí pandemie virové choroby, ale několik dokončených spekulativních projektů, které si prozatím nenašly své nájemce. Zatímco kvůli koronaviru došlo k pozastavení činnosti či uzavření mnoha výrobních provozů, česká e-commerce raketově roste. Realitní trh v oblasti průmyslových a skladových nemovitostí vyšel z krizí vždy dobře a negativní dopady nejsou ani tentokrát zásadní.

spinner