Spedice, logistika

Zaslat.cz: Zásilky do Irska po brexitu podražily kvůli administrativě

Zaslat.cz: Zásilky do Irska po brexitu podražily kvůli administrativě Premium

2.3. – Nákladním autem z Česka, lodí do Británie, autem přes Británii, lodí do Irska, nákladním autem na místo určení v Irsku. I taková je někdy cesta balíků z Čech do Irska. Od letošního ledna navíc už doposud technicky složité putování zásilek komplikuje brexit.

​Lhůta pro žádosti o vracení DPH v Británii se kvůli brexitu zkrátila do konce března

​Lhůta pro žádosti o vracení DPH v Británii se kvůli brexitu zkrátila do konce března Premium

26.2. – S lednovým završením brexitu se zkrátila lhůta pro žádosti o vrácení DPH zaplaceného loni v Británii. Nyní mají firmy čas jen do března, upozornila poradenská společnost BDO. Prokazování osvobození od DPH se ale naopak usnadní. Severní Irsko začalo pro obchodování v EU používat daňové identifikační číslo s předponou „XI“.

​C.S.CARGO připravuje v Plané nad Lužnicí centrum pro Partner in Pet Food

25.2. – Dopravní a logistická společnost C.S.CARGO připravuje v jihočeské Plané nad Lužnicí distribuční centrum pro evropského výrobce krmiv pro domácí zvířata Partner in Pet Food. Centrum se skladovou plochou přes 18 tisíc m2 pojme až 26 000 palet a obsluhováno bude nejmodernější technologií. Plánovaný termín zahájení provozu je 1. června 2021.

​Ředitelem provozu přeprav DB Schenker se stal Pavel Gorčica

23.2. – Pavel Gorčica je od února novým členem top managementu a ředitelem provozu přeprav DB Schenker. Úspěšný manažer s bohatými zkušenostmi z průmyslu bude v logistické společnosti zastřešovat přepravní služby i pobočkovou síť.

GEFCO otevírá nový sklad v logistické zóně Tanger Med

23.2. – Společnost GEFCO otevřela nový sklad v Maroku. Firma tak podpoří expanzi na významný trh, kde operují někteří z největších světových poskytovatelů služeb 3PL a průmyslových dodavatelů. Sklad o ploše 10 000 m² byl otevřen v lednu 2021 v rámci logistické zóny Tanger Med, nazývané „Medhub“, považované za hlavní logistickou bránu na evropské a africké trhy s více než miliardou zákazníků.

​Gebrüder Weiss očekává další nárůst B2C segmentu

19.2. – Loňský rekordní nárůst doručování koncovým zákazníkům urychlil rozvoj programu Gebrüder Weiss, který se na B2C segment specializuje již řadu let. „Investice a rozšiřování naší nabídky služeb v oblasti B2C přináší úspěch v celém středoevropském regionu, další vzestup zájmu o koncové doručení je velmi pravděpodobný. Naše služba Home Delivery nyní nově zahrnuje například instalaci a ladění TV, instalaci setů pračka/sušička nebo instalaci amerických lednic případně vynesení a umístění rozměrných kusů přímo na místo jejich použití,“ řekl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

​GLP zahájila nové developerské projekty v hodnotě 5,3 miliardy dolarů

17.2. – Společnost GLP oznámila rekordní objem pronajatých ploch a developerské činnosti pro logistický sektor v roce 2020. Globálně již společnost podepsala více než 22,7 milionu metrů čtverečních nových a obnovených nájemních smluv, což znamená meziroční nárůst o 57 procent. Společnost rovněž zahájila v roce 2020 nové developerské projekty v hodnotě 5,3 miliardy USD s celkovou plochou 5,6 milionu metrů čtverečních, což představuje meziroční nárůst o 75 procent.

​Tchibo rozšiřuje v Chebu své distribuční centrum

​Tchibo rozšiřuje v Chebu své distribuční centrum Premium

17.2. – Investor Accolade a stavitel průmyslových zón Panattoni zahájili již třetí fázi výstavby distribučního centra Tchibo v Chebu. V současné době druhá nejrozsáhlejší hala v ČR (73 000 m2 ) se rozšíří o dalších 30 000 m2  na 103 000 m2 . Projekt navíc přinese další vlnu kvalifikovaných pracovních míst a nabídne tak pomocnou ruku pro ekonomickou krizí zasažený Karlovarský kraj. Předání budovy je v plánu do konce roku.

​Aktivity Zásilkovny v České republice řídí nově Jan Čižmar

​Aktivity Zásilkovny v České republice řídí nově Jan Čižmar Premium

16.2. – Na pozici COO (Chief Operations Officer) Zásilkovny přichází Jan Čižmar. Bude zodpovědný za řízení všech aktivit Zásilkovny v České republice. Mezi jeho hlavní úkoly patří růst tržního podílu firmy a zvyšování efektivity všech procesů a provozů. Dalším novým členem vedení Zásilkovny je Radek Simerský, a to na pozici manažera logistiky. Bude zodpovědný za standardizaci a zefektivnění logistických procesů a za logistický dispečink všech dep v České republice.

Na brownfieldu po cukrovaru u Kojetína vyroste robotické centrum pro e-commerce

15.2. - Zakonzervovaná plocha někdejšího cukrovaru u Kojetína na Přerovsku se dočká revitalizace na moderní robotické centrum pro e-commerce. Stavitel průmyslových zón Panattoni ve spolupráci se skupinou Accolade připravují výstavbu odpovídající nejmodernějším světovým trendům internetového maloobchodu a cílí na budoucí nájemce z ČR i zahraničí. První plnohodnotně vícepatrová logistická budova v ČR s půdorysnou plochou 52 000 m2 vyroste na místě bývalých kalových polí. Areál má ideální polohu s přímým napojením na dálnici D1 mimo rezidenční zástavbu a od města je oddělen lihovarem, vlakovým nádražím a solární elektrárnou. Projekt v hodnotě přesahující tři miliardy korun by mohl v maximálním provozu ve špičce nabídnout až 2 000 pracovních míst a mohl by být dokončen do závěru roku 2022.

spinner