Spedice, logistika

​Společnost DHL Supply Chain vybudovala automatizovaný sklad drobných dílů

22.3. – Omnikanálová aukční platforma 1–2–3.tv se důsledně spoléhá na digitalizaci svých dodavatelských řetězců a skladové logistiky. Implementací prvního plně automatizovaného logistického systému Autostore v Evropě pověřila svého dlouholetého logistického partnera – společnost DHL Supply Chain, specialistu na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group.

​Skladon se v žebříčku Financial Times umístil mezi nejrychleji rostoucími firmami

22.3. – Logisticko-technologická společnost Skladon, která poskytuje outsourcing logistiky pro e-shopy a pro výrobní firmy obchodující online, se umístila mezi nejrychleji rostoucími společnostmi v Evropě. V žebříčku tisícovky nejrychleji rostoucích evropských firem FT 1 000, který je sestaven ve spolupráci se společností Statista, obsadil Skladon 274. pozici. V 6. ročníku soutěže se tak zařadil mezi jedenáct umístěných českých firem, mezi nimiž se mu podařilo obsadit 3. místo.

Česká pošta využije outsourcing společnosti C.S.Cargo

21.3. – Česká pošta přichází se systémovou změnou v logistice. Vypsala výběrové řízení na poskytovatele, který jí zajistí přepravu zásilek nákladními vozidly nad 3,5 tuny mezi jejími třídicími centry. Nejvýhodnější nabídku předložila společnost C.S.Cargo, s níž Česká pošta podepsala smlouvu na tři roky, což v praxi znamená, že bude využívat služeb soukromého přepravce tehdy, kdy to bude potřebovat. Nebude se pohybovat v nevýhodných podmínkách jako dosud, kdy závazky vyplývající z vlastní velké přepravy nesla sama. To se týká zejména údržby a obnovy autoparku nebo zbytečných ztrát při nedostatečném vytížení svých přepravních kapacit. Elastičtěji a úsporněji tak zvládne vánoční nápor i dny s nižšími objemy zásilek.

STILL: tahače a plošinové vozíky LXT/LXW jsou agilní, silné a nyní ještě bezpečnější

20.3. - S novými konstrukčními řadami LXT 120–350 a LXW 20–30 společnost STILL nejen modernizovala a rozšířila své portfolio elektricky poháněných tahačů a plošinových vozíků, ale také zvýšila jejich bezpečnost na novou úroveň. Větší bezpečnost a vyšší výkon překládky při jízdě na rampách přináší zejména asistenční systém Descent Speed Regulation (DSR) ,který reguluje rychlost jízdy v závislosti na zatížení a úhlu naklonění.

Z distribučního centra DB Schenker ve Valašském Meziříčí poputuje káva do celého světa

19.3. - Společnost DB Schenker ve spolupráci se skupinou ARETE připravuje nový logistický sklad ve Valašském Meziříčí. Ve dvou nových halách bude realizovat služby jak pro stávajícího zákazníka z regionu, výrobce kávy Jacobs Douwe Egberts, tak i pro nové projekty. Terminál zlepší řízení dodavatelského řetězce kávy a rozšíří logistickou síť společnosti DB Schenker. Zahájení provozu centra se plánuje na září letošního roku.

VGP předalo nově dokončenou halu v Českých Budějovicích společnosti Dachser

18.3. - Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP dokončil výstavbu haly C ve VGP Parku České Budějovice umístěného v komerční zóně Světlík. Objekt byl realizován na míru společnosti DACHSER Czech Republic, mezinárodní logistické společnosti se specializací na sběrnou službu, kontraktní logistiku a další služby. Slavnostní předání nových logistických a kancelářských prostor o celkové ploše 7 042 m2 právě proběhlo. Provoz logistického centra bude zahájen v nejbližších dnech.

DACHSER vytvořil další kapacity pro letecké nákladní přepravy

17.3. – Válka na Ukrajině, embarga a uzavření vzdušného prostoru ovlivňují i globální provoz leteckých nákladních přeprav. Globální kapacita letecké nákladní dopravy se snížila přibližně o 20 procent. DACHSER Air & Sea Logistics nabízí v této situaci svým zákazníkům další kapacity a pro následující tři týdny spouští další charterové lety s týdenním odletem na trase Frankfurt-Šanghaj.

V Mošnově je dokončován terminál kombinované dopravy

17.3. - Poptávka po skladových kapacitách je vysoká, stejně jako poptávka po logistických službách. Tuto situaci na severní Moravě pomůže vyřešit právě dokončovaný terminál kombinované dopravy v logistické zóně v Mošnově. Jedním z jeho nájemců bude společnost PST CLC, která klientům v Mošnově kromě dopravních a celních služeb nabídne i vyřešení jejich problémů se skladováním formou outsourcingu logistiky.

Gebrüder Weiss roste ve všech obchodních divizích

16.3. - Mezinárodní přepravní a logistická firma Gebrüder Weiss dosáhla v uplynulém obchodním roce předběžného čistého obratu ve výši 2,54 mld. EUR. To odpovídá navýšení o 43 procent vůči předchozímu období (2020: 1,77 mld. EUR). Přes 70 procent tohoto nárůstu obratu pochází ze segmentu letecké a námořní dopravy. V důsledku celosvětového nedostatku nákladního prostoru mnohonásobně vzrostly přepravní sazby lodních a leteckých společností. Přenesení těchto nákladů významně přispělo ke zvýšení tržeb logistické společnosti – vedlo ale také k mimořádným výzvám.

Logistické nemovitosti: vysoká poptávka a nejrychlejší růst nájmů v historii

16.3. - Ukazatel výšky nájmů Prologis Logistics Rent Index, který společnost Prologis představila v roce 2015, zkoumá trendy růstu čistého efektivního tržního nájemného na klíčových logistických trzích v Severní Americe , Evropě, Asii a Latinské Americe. Vlastní metodika se zaměřuje na nájemné v logistických objektech očištěné o koncese. Při tvorbě indexu kombinuje Prologis Research poznatky o dynamice lokálních tržních cen s údaji z globálního portfolia společnosti Prologis. Sazby nájemného na regionální a globální úrovni jsou vážené průměry založené na odhadech tržních výnosů.

spinner