Spedice, logistika

5G umožní flexibilní automatizaci skladů Premium

5G umožní flexibilní automatizaci skladů

21.10. – V loňském roce bylo na celém světě v provozu 4000 robotických skladů. Podle prognóz budou do roku 2025 v 50 000 skladech na světě fungovat čtyři miliony komerčních robotů, což je dvanáctinásobný nárůst v průběhu pouhých šesti let. Klíčem úspěchu inteligentních skladů ovšem nejsou roboti nebo systémy řízení, ale konektivita v reálném čase. Vzhledem k nárůstu poptávky spotřebitelů, je investice do automatizace a digitalizace skladů klíčovým krokem pro zvýšení efektivity a zisků. Poskytovatelé logistických služeb hledají digitální technologie, které jim umožní zůstat konkurenceschopní.

P3 hlásí rozestavěných 160 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor

17.10. – První polovina letošního roku se pro developera průmyslových nemovitostí P3 nesla ve znamení výstavby a pozitivní trend pokračoval i ve třetím čtvrtletí – rozestavěno má aktuálně více než 160 000 m2. Největší projekt vzniká v parku P3 Lovosice, nové jednotky pro nájemce společnost chystá ale i v P3 Prague D11 nebo v P3 Mladá Boleslav.

Logistické centrum v Dobrovízi koupila korejská investiční společnost

16.10. – Korejští investoři získali největší tuzemské logistické centrum pojmenované po hlavním nájemci – Amazonu. Novým vlastníkem obří haly s pronajímatelnou plochou 125 000 m2 se stal Samsung Securities. Včera o tom informoval mediální zástupce fondu LOGISTIS Jiří Hlinka.

Aktuality ze světa 41-42/2019 Premium

Aktuality ze světa 41-42/2019

16.10. – KURÝRNÍ A BALÍKOVÉ SLUŽBY – Nizozemský doručovatel dopisů a balíků PostNL může převzít konkurenta Sandd. Oznámila to státní sekretářka ministerstva hospodářství a politiky klimatu Mona Keijzerová. Oba podniky pokrývají společně téměř kompletně dopisovou doručovací činnost v zemi. To byl také důvod, proč nizozemský úřad pro spotřebitele a trhy (ACM) toto spojení nejdříve počátkem září zamítl. Toto rozhodnutí bylo nyní zrušeno. „Spojení obou poštovních sítí je nezbytné, aby se zachovala kontinuita. V důsledku toho budou poštovní služby v Nizozemsku nadále spolehlivé a místně i cenově přístupné a současně bude zachována pracovní jistota pro tisíce doručovatelů,“ uvedlo ministerstvo ve zprávě. Oba podniky se potýkají s nedostatkem pracovníků a s rostoucími náklady. V Německu PostNL prodala svoji dceřinou společnost Postcon firmě Quantum Capital Partners, a stáhla se zde z doručovací služby. Převzetí musí ještě schválit kartelový úřad, což by se mělo stát do konce letošního roku. K prodeji vedla PostNL skutečnost, že se chce silněji zaměřit na základní dopisovou, balíkovou a elektronicko-obchodní činnost ve státech Beneluxu.

Edoardo Podestá se ujímá vedení DACHSER Air & Sea Logistics

15.10. – Dlouholetý výkonný ředitel asijsko-pacifického regionu Edoardo Podestá nyní přebírá odpovědnost za aktivity společnosti DACHSER v leteckých a námořních nákladních přepravách. DACHSER jej jmenoval na pozici Chief Operations Officer (COO) obchodní oblasti Air & Sea Logistics. Edoardo Podestá nahradí Jochena Müllera, který dosud tuto pozici zastával.

EDI se v České republice prosazuje i u farmaceutických velkoobchodů

Elektronická výměna dat – EDI – proniká do farmacie. Ačkoliv jsou nemocnice, lékárny a dodavatelé léčiv v České republice zvyklí řešit elektronickou komunikaci spíše pomocí formátu PDK (PharmData kód), vývoj trhu nahrává tomu, že se na něm souběžně prosazuje také EDI.

Distribuční centrum DHL v Rheinbachu pracuje pro Eaton

Nové distribuční centrum DHL v Rheinbachu bude společnosti Eaton pomáhat se včasným dodáváním online objednávek po celé Evropě, zlepší se také služby pro zákazníky. Nové centrum v Německu doplní již dvě funkční logistická a distribuční centra, která DHL pro Eaton v Evropě spravuje, a to v českých Pohořelicích a v Coalville ve Velké Británii.

Spediční a logistické svazy požadují vyvážený přístup k emisím CO2

Německé svazy zastupující spedici, logistiku, balíkové a expresní služby a související obory vydaly společný poziční dokument k opatřením, jejichž cílem je snížení emisí CO2 mimo jiné prostřednictvím chystané daně na CO2 nebo národním obchodem s emisními povolenkami.

Růst mezd zpomaluje, nejvíce si letos polepšili pracovníci na nejnižších pozicích Premium

Růst mezd zpomaluje, nejvíce si letos polepšili pracovníci na nejnižších pozicích

11.10. – Výsledky rozsáhlého průzkumu, který mapuje aktuální finanční ohodnocení stovek pracovních pozic v 8 oborech a 13 regionech České republiky, zveřejnila personální agentura Grafton Recruitment. Jednoznačně z něj vyplývá, že kvůli nedostatku zaměstnanců a konkurenčnímu boji mezi zaměstnavateli dále přetrvává tlak na zvyšování mezd. Oproti předchozím letům však tempo růstu zpomaluje. Nejvyšší meziroční přírůstky mezd byly zaznamenány u nejnižších pozic, a to napříč obory.

Index PMI: Německý výrobní sektor v září zaznamenal nejhorší výkony od krize Premium

Index PMI: Německý výrobní sektor v září zaznamenal nejhorší výkony od krize

11.10. – Německý výrobní sektor v září zaznamenal nejhorší výkony od globální finanční krize. Nejnovější údaje indexu nákupních manažerů PMI (Purchasing Manager Index), který sleduje průmyslovou výrobu na německém trhu, dosáhl v devátém měsíci letošního roku hodnoty 41,7 bodu. V srpnu přitom skončil na 43,5 bodu, což bylo hodnoceno jako velmi negativní výsledek. Aktuálně jde o nejhorší hodnotu od června roku 2009. 

spinner