Spedice, logistika

​Peter Papan novým branch manažerem DACHSER České Budějovice

​Peter Papan novým branch manažerem DACHSER České Budějovice Premium

23.3. – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic oznámil personální změnu ve vedení své pobočky na jihu Čech. Na pozici vedoucího pobočky DACHSER České Budějovice byl jmenován Peter Papan. Je odpovědný za další rozvoj pobočky a zákaznického portfolia.

Gebrüder Weiss k aktuální situaci v odvětví přepravy a logistiky

Gebrüder Weiss k aktuální situaci v odvětví přepravy a logistiky Premium

20.3. – Pandemie onemocnění COVID-19 ohrožuje kromě zdraví lidí i globální ekonomiku. Její dopad na dopravu a logistiku včetně proměny odvětví přepravy i ochranných organizačních opatření v rozhovoru zhodnotil Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel společnosti Gebrüder Weiss ČR, který prohlásil, že „doprava je krví ekonomiky, pohyb zboží musí zůstat zachován.“

Vývoj objemu zásilek za poslední měsíc zohledňuje opatření vlády kvůli šíření koronaviru

Vývoj objemu zásilek za poslední měsíc zohledňuje opatření vlády kvůli šíření koronaviru Premium

20.3. - Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, připravila stručnou analýzu vývoje objemu přepravovaných B2C zásilek za poslední měsíc navázanou na opatření Vlády ČR v souvislosti s šířením koronaviru.

Celní řízení PST CLC v době omezení pohybu osob

20.3. - Vzhledem k nutnosti zajištění maximální ochrany zdraví s minimálním dopadem na tok zboží bude společnost PST CLC preferovat a po nezbytně nutnou dobu také prosazovat způsob celního řízení eliminující osobní kontakt mezi řidiči, celními deklaranty a pracovníky celní správy.

EMONS Spedice chystá další expanzi

Německá přepravní a logistická společnost EMONS Spedice s dlouhou tradicí, která v České republice působí od roku 2004, připravuje zázemí pro expanzi v regionu střední a východní Evropy. Minulý měsíc se pobočka v Liberci přestěhovala do nových prostor v Jablonci nad Nisou, které mají lepší dostupnost a temperovaný sklad o rozloze 800 m2 pro potřeby cross-docku. Pro zákazníky je zde „na míru ušitá“ menší skladová logistika. Už dříve získala EMONS Spedice odpovídající prostory ve dvou klíčových lokalitách – v Brně v CTParku Blučina, který bude dokončený ve druhé polovině letošního roku, a v Praze v areálu P3 Logistic Parks u dálnice D11. Výměra obou ploch představuje 9650 m2.

Gebrüder Weiss používá Cargometer i v Syrovicích

Gebrüder Weiss používá zařízení Cargometer nejen v areálu Jeneč, ale nově také v logistickém centru v Syrovicích. Technologie je nainstalována na čtyřech branách a poprvé v České republice také uvnitř skladu. Zařízení poskytuje přesné informace o rozměrech zásilek a umožňuje maximalizovat využití nákladového prostoru dopravních prostředků. V budoucnu Gebrüder Weiss plánuje rozšíření systému i do svých dalších evropských poboček.

Gebrüder Weiss investovala do inovací 51 milionů EUR a celosvětově rostla o 2 %

Gebrüder Weiss investovala do inovací 51 milionů EUR a celosvětově rostla o 2 % Premium

16.3. - Společnost Gebrüder Weiss v roce 2019 nadále posilovala svoji pozici na trhu v Evropě, USA a Asii. Díky meziročnímu dvouprocentnímu růstu činily čisté tržby firmy v minulém hospodářském roce dle předběžných výsledků 1,7 miliard EUR. V České republice tvořil obrat s více než 1,5 milionem přepravených zásilek 74,5 milionů EUR. Logistická a přepravní firma zároveň mohutně investovala do vlastní logistické infrastruktury, vybavení i digitalizace procesů, a to až 51 milionů EUR.

UPS testuje autonomní elektrická vozidla Gaussin pro přepravu návěsů

UPS testuje autonomní elektrická vozidla Gaussin pro přepravu návěsů Premium

13.3. - Společnost UPS oznámila, že začala testovat možnosti využití a odolnost autonomních elektrických vozidel Gaussin pro přepravu návěsů a kontejnerů v prostorách londýnského hubu UPS vybaveného vyspělými technologiemi.

DB Schenker uvádí do provozu autonomní vysokozdvižné vozíky

DB Schenker uvádí do provozu autonomní vysokozdvižné vozíky Premium

12.3. - Logistická společnost DB Schenker po úspěšném dokončení pilotního projektu uvedla do běžného provozu autonomní vysokozdvižný vozík rakouského výrobce Agilox. Systém bez jakéhokoliv zásahu skladníka přepravuje prázdné boxy na vzdálenost cca 150 m ve skladovém areálu v Echingu u Mnichova. Až dosud byl za tuto práci odpovědný zaměstnanec s běžným vozíkem.

Zuzana Tryzňová jmenována Cluster Innovation & Lean managerem GEFCO pro ČR a Slovensko

Zuzana Tryzňová jmenována Cluster Innovation & Lean managerem GEFCO pro ČR a Slovensko Premium

12.3. - Innovation & Lean managerem společnosti GEFCO pro Českou republiku a Slovensko byla jmenována Zuzana Tryzňová. Ve společnosti GEFCO pracuje na různých pozicích již od roku 2005, kdy nastoupila na částečný úvazek při doktorandském studiu. V počátku své pracovní kariéry se věnovala řízení menších projektů, v průběhu let se přes plánování inbound toků vypracovala až do pozice, z níž řídila celou divizi logistiky klíčového klienta z oblasti automobilového průmyslu.

spinner