Spedice, logistika

Rohlik.cz zahájil partnerský prodej kávy Nespresso

9.12. – Kategorie kávy je v online supermarketu Roh­lik.cz jednou z nejrychleji rostoucích. Za období jarní a podzimní koronakrize rostla dokonce 1,5× rychleji než obrat samotného obchodu. K dalšímu růstu pravděpodobně pomůže fakt, že Rohlík zahájil partnerský prodej kávy Nespresso.

DB Schenker rozšiřuje svou elektrickou flotilu o 36 nových vozů FUSO eCanter

8.12. – Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DB Schenker a společnost FUSO, spadající do portfolia Daimler Trucks, dál prohlubují své průkopnické partnerství na poli e-mobility. V následujících měsících zařadí DB Schenker celkem 36 elektrovozů FUSO eCanter do provozu v jedenácti evropských zemích.

​Vznikl nový společný podnik Gebrüder Weiss Express China

6.12. – Gebrüder Weiss a čínská logistická společnost Global Freight System (GFS) založily společný podnik s názvem Gebrüder Weiss Express China, který se specializuje na přepravu balíků mezi Čínou a Evropou. Držitelem 65 procent akcií společnosti se sídlem v Šanghaji je Gebrüder Weiss. „Naše účast v joint venture, které se specializuje na balíkovou službu, znamená pro naše existující i potenciální partnery zásadní posílení dostupných B2C služeb na cestě z Číny do Evropy,“ uvedl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Studie Arcadis: "zelené" střechy jsou vhodné pro kancelářské budovy, na střechy skladů se hodí fotovoltaika

26.11.- Společnost Arcadis Czech Republic zpracovala studii o využití tzv. zelených střech na průmyslových budovách v České republice. Cílem bylo posoudit standardní halu o ploše 14 000 m2 ve variantách bez a s tzv. zelenou střechou, neboli se střešním pláštěm osázeným vegetací (byla uvažována extenzivní střecha s rozchodníky). Budovy byly posuzovány z následujících hledisek: náklady životního cyklu budovy, uhlíkové stopy, vliv na mikroklima budovy, efekt tepelného ostrova a nakládání s dešťovými vodami.

CEO cargo-partner Stefan Krauter byl zvolen Logistickým manažerem roku

4.12. – Stefan Krauter, generální ředitel globálně aktivní přepravní a info-logistické společnosti cargo-partner, byl rakouským časopisem „Verkehr“ oceněný jako „Logistický manažer roku“. Jde o uznání mimořádné práce 65letého Rakušana a společnosti, kterou založil v roku 1983.

​Park P3 Mladá Boleslav je obsazen, Preymesser si nově pronajal 11 900 metrů čtverečních

4.12. – Developer, majitel a správce průmyslových nemovitostí P3 úspěšně uzavřel další nájemní smlouvu. Logistická společnost M.Preymesser logistika, spol. s r. o., si v parku P3 Mladá Boleslav v tamější průmyslové zóně pronajme prostory o ploše cca 11 900 m2. Kapacita nedávno rozšířeného parku je tak ihned po kolaudaci znovu naplněna.

​Logio: Kdy naše logistika objeví big data?

Nová studie o trendech v české logistice, kterou nedávno prezentoval spolek SKLAD, dle očekávání potvrdila kroky směřující k postupné a střízlivé automatizaci výroby. Ukazuje ale také, že manažeři logistiky na domácím trhu stále vnímají procesy řízení skladů příliš izolovaně bez komplexního pohledu na celý cyklus od výroby po prodej.

Geis: Obrázky jsou pro zahraniční pracovníky výstižnější než slova

30.11. – Současná doba je plná paradoxů. Na jedné straně roste obava, že automatizace a robotizace připraví mnoho lidí o práci a současně je čím dál větším problémem najít do mnoha profesí pracovníky. Řešením mohou být dělníci ze zahraničí. Jenže jak překonat jazykovou bariéru a efektivně je zaučit? Práce na montážních linkách či ve skladech logistických center má mnoho společného. Zdánlivě se jedná o neustálé opakování jednoduchých úkonů, které by měl po krátkém zapracování zvládnout každý. Jenže skutečnost je jiná.

Společnost cargo-partner globálně zavede CargoWise

25.11. – Společnost cargo-partner, mezinárodní poskytovatel dopravy a informační logistiky, oznámila globální zavádění integrované realizace logistiky na bázi cloudu CargoWise napříč sítí cargo-partner ve 40 zemích.

Brexit přinese fronty na hranicích, papírování a zřejmě i cla

24.11. – Mezi Británií a EU finišuje přetahování o porozvodovou obchodní dohodu. Ať už se ji vyjednat podaří nebo ne, od ledna nastane zlom. Na obnovené britsko-unijní hranici vzniknou kolony, které prodlouží a prodraží dodávky zboží. Dovozci i vývozci budou muset předkládat celní prohlášení a částečně se zřejmě vrátí i cla. Postupně se navíc změní označování výrobků pro britský trh. Uvedl to Luděk Procházka, ředitel společnosti Gerlach, a pokračoval v následujícím komentáři.

spinner