Spedice, logistika

​V provozu je už přes 10 tisíc Smart Tanks

Skupina Hoyer zajišťuje celosvětovou přepravu chemikálií, potravin, plynů a minerálních olejů v tankových kontejnerech, tankových návěsech, flexitancích a IBC kontejnerech. Mezi nejdůležitější faktory služeb patří sledování zásilek včetně parametrů, jako jsou teplota, tlak, naplnění a umístění nádrže. Hamburský koncern dosáhl v tomto ohledu důležitého milníku – počátkem ledna oznámil vybavení více než 10 tisíc Smart Tanks.

​Síť DPD se loni rozrostla o 12 procent

Společnost DPD v loňském roce rozšířila svou síť o 12 procent a téměř 1000 výdejních míst Pickup. To výrazně přispělo k hladkému průběhu celé sezony. Úspěšnost doručení do druhého dne od předání odesílatelem dosáhla 99 procent.

​GEFCO dodá PSA železniční vagony pro pobočku v Maroku

Na sklonku loňského roku zajistila společnost GEFCO pro skupinu PSA přepravu prvních dvou železničních vagonů do nového výrobního závodu v marockém městě Kenitra. Dalších 45 železničních vagonů vypraví postupně z francouzského přístavu Saint-Nazaire do marockého přístavu Tanger v průběhu letošního roku.

​Letos chceme rozšířit automatizaci v centrálním skladu a zefektivnit logistické procesy

Několikrát denně vyrážejí modrožlutá vozidla za zákazníky, kteří si objednali zboží z e-shopu Datart. A stejně zbarvená vozidla pak zásobují i třikrát denně 95 prodejen v České republice, aby měli zákazníci k dispozici nejnovější typy televizorů, notebooků nebo mobilních telefonů či praček, lednic a vysavačů. O tom, jak náročné je zajistit logistiku elektrozboží často velmi vysoké hodnoty, jsme hovořili s ředitelem logistiky Datartu Liborem Křížkou.

​Na veletrhu LogiMAT 2019 ve Stuttgartu se představí rekordní počet vystavovatelů

Mezinárodní veletrh intralogistiky a procesního managementu LogiMAT 2019 registruje zvýšený zájem mezinárodních vystavovatelů. Nadcházející 17. ročník, který se uskuteční 19. až 21. února ve Stuttgartu, má všechny výstavní plochy o rozloze více než 120 tisíc m2 obsazené. V deseti halách a přilehlých prostorách představí přes 1600 vystavovatelů nejmodernější produkty a služby v intralogistice. Řada inovací bude k vidění v evropské a světové premiéře. Veletrh je pozoruhodný širokým spektrem vystavujících – od malých firem až po globální giganty. Organizátorem akce je mnichovská společnost EUROEXPO.

​Gebrüder Weiss dokončil integraci DTC

Součástí společnosti Gebrüder Weiss se od začátku ledna stala firma Deutsche Transportkompagnie Erich Bogdan (DTC). Dvouletý transformační proces, který byl důsledkem akvizice, bude dovršen celkovou změnou názvu na Gebrüder Weiss.

​Průmyslový trh bude letos čelit nedostatku prostor

O investice do průmyslových nemovitostí je v České republice zájem. Dokazuje to skutečnost, že více než pětina transakcí byla loni realizována právě v industriálním sektoru a celkový investiční objem přesáhl 2,5 miliardy EUR. Na to, jak se bude trh vyvíjet v letošním roce, jsme se zeptali Clare Sheils, která ve společnosti CBRE působí na pozici head of industrial and logistics sector.

​Budoucností pro další rozvoj výstavby mohou být nevyužitá a zanedbaná území

Míst, kde se dají v současné době vystavět nové, moderní průmyslové nemovitosti, kvapem ubývá, v okolí velkých a větších měst jich je už nedostatek. Naopak poptávka po průmyslových prostorách vysoce převyšuje nabídku. Proto se developeři začínají poohlížet po tzv. brownfieldech, tedy místech a areálech, které jsou dosud nevyužívané, zanedbané a chátrají. Věří, že se jim podaří zašlá místa obnovit a přeměnit je v moderní průmyslové zóny.

​Prologis oznamuje povýšení Martina Baláže na pozici country managera pro Českou republiku a Slovensko Premium

​Prologis oznamuje povýšení Martina Baláže na pozici country managera pro Českou republiku a Slovensko

28.2. – Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil povýšení Martina Baláže na pozici viceprezidenta a country managera společnosti pro Českou republiku a Slovensko.

​DACHSER: Zelenka novým manažerem spedice DACHSER Kladno Premium

​DACHSER: Zelenka novým manažerem spedice DACHSER Kladno

27.2. – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic má nového manažera spedice pro DACHSER Kladno, největší pobočku v České republice. Jaroslav Zelenka nastoupil na tuto pozici s cílem nadále zvyšovat kvalitu logistických služeb.

spinner