Spedice, logistika

dm drogerie markt se přesune do budovy v Prologis Park Bratislava

11.4. - Společnost dm drogerie markt podepsala dlouhodobou nájemní smlouvu na skladové prostory o rozloze 30 000 metrů čtverečních s kancelářemi na ploše 3 000 metrů čtverečních v Prologis Park Bratislava.

WEDO spouští provoz „superhubu“ u Ostředku, půlmiliardová investice je největší letošní v ČR

10.4. - Logistický operátor WEDO tento týden spustil provoz superhubu v Ostředku u D1. S investicí ve výši přes půl miliardy korun se jedná zřejmě o největší letošní logistickou novinku na českém trhu. Díky otevření superhubu se výrazně zvýší kapacita WEDO, které tak bude připraveno na další expanzi v následujících letech.

V prvním čtvrtletí P3 pronajala 124 358 metrů čtverečních

9.4. - Za první tři měsíce letošního roku uzavřel investor, developer a správce průmyslových nemovitostí P3 Logistic Parks celkem 21 smluv na více než 124 tisíc metrů čtverečních plochy. V meziročním srovnání se jedná o 60% nárůst.

GARBE zahajuje v Chomutově spekulativně výstavbu haly o rozloze 30 000 metrů čtverečních

8.4. - GARBE, Industrial Real Estate Česká republika, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti, za­hájil spekulativní výstavbu o rozloze 30 000 m2 v GARBE Parku Chomutov. Nová budova vyroste na pozemku, původně stavebního areálu, na kterém firma během předchozího roku dokončila demolici, zrevitalizovala ho a připravila pro výstavbu. Průmyslová hala bude dokončena již ke konci letošního roku.

Obrat skupiny DACHSER poprvé překročil sedm miliard eur

8.4. – Ve fiskálním roce 2021 zvýšil mezinárodní logistický provider DACHSER svůj konsolidovaný obrat o 26 procent na 7,1 miliardy EUR. Po stagnaci v předchozím roce, kterou zapříčinily lockdowny, společnost pokračuje ve svém dynamickém růstu. Pozitivní výsledky celé skupiny za rok 2021 jsou výsledkem organického růstu v počtu zásilek o 6,3 % a v tonáži o 7,7 %. Vysoké ceny přeprav způsobené nedostatkem přepravních kapacit, se kterými se potýkají všichni přepravci, skokový nárůst obratu ještě umocnily.

UPS Healthcare expanduje ve střední a východní Evropě

7.4. - V souladu s expanzivní strategií zaměřené na rozšiřování globální působnosti společnost UPS Healthcare nedávno dokončila několik významných investic v Maďarsku. Cílem je nabídnout zákazníkům kratší dodací lhůty a větší flexibilitu pro rozvoj jejich podnikání na stávajících i nových trzích.

Tři významné firmy se stěhují do logistického parku GLP v Ostravě-Hrušově

6.4. - Společnost GLP, investor a developer logistických skladů a distribučních parků, pronajala všechny prostory první etapy nově budovaného GLP Parku Ostrava Hrušov. Mezi první nájemce patří společnosti Prosperplast, Logflex a Hyundai Steel Czech. Do prostor by se měly nastěhovat v průběhu jara. Nákladně revitalizovaná lokalita bývalé chemičky tak ožívá a postupně nabídne více než stovku kvalifikovaných pracovních míst.

VGP zveřejňuje zprávu o odpovědnosti společnosti za rok 2021

5.4. - VGP, evropský poskytovatel špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí, dnes zveřejnil Zprávu o odpovědnosti společnosti za rok 2021. Zpráva podrobně popisuje úspěchy a pokrok Skupiny vzhledem k cílům, které si stanovila, a zdůrazňuje její závazek posílit snahu o udržitelnost v rámci každodenních činností. Klíčovým cílem VGP je sladit výkonnost svých portfolií s cíli Pařížské dohody. Své klienty podporuje v realizaci jejich dekarbonizačních strategií – úsilí, které má v blízké době vést k opatřením, jež pomohou nasměrovat svět na cestu dosažení čistých nulových emisí uhlíku do roku 2050.

​Společnost Rhenus Česká republika otevírá nové pracoviště v Praze

5.4. – Společnost Rhenus Czech Republic investovala do nového skladu v Praze, aby podpořila svůj další růst. Logistický specialista otevřel areál o rozloze 14 000 metrů čtverečních s certifikací BREEAM, aby podpořil své sběrné služby a pravidelné výjezdy do klíčových míst v Evropě, přičemž zbývající skladové prostory jsou k dispozici na volném trhu.

​Marketing P3 v Česku, na Slovensku a nově také v Rumunsku řídí Jana Machourková

4.4. – Agenda marketingové manažerky P3 Jany Machourkové se rozšiřuje o nový trh. Doposud řídila marketingové aktivity investora, developera a správce průmyslových nemovitostí P3 v Česku a na Slovensku, nyní je zodpovědná i za trh v Rumunsku. V rámci své specializace se navíc ujala organizace mezinárodních eventů.

spinner