Spedice, logistika

Carvago a GEFCO představili testovací centrum ojetých automobilů TechYard Premium

Carvago a GEFCO představili testovací centrum ojetých automobilů TechYard

17.12. – Český automotive startup Carvago, spadající do skupiny EAG, ve spolupráci se společností GEFCO představil moderní testovací centrum TechYard v Ovčárech u Kolína. Centrum slouží ke kompletní kontrole, auditu a případnému servisu ojetých automobilů a stává se pro Carvago hlavním kontrolním a logistickým centrem pro český trh. Podrobným testováním zde prochází veškeré vozy, které pro české dealery a bazary ve svém portfoliu startup Carvago nabízí. V budoucnu by se mělo testovací centrum otevřít také externím partnerům či dealerům, přičemž Carvago a GEFCO plánují koncept rozšířit i do dalších zemí střední Evropy.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – listopad 2019

SPEDICE

Mezinárodní federace spedičních svazů – FIATA

ÚSPĚŠNÝ SVĚTOVÝ KONGRES PROBĚHL V ŘÍJNU V KAPSKÉM MĚSTĚ

Kongres, kterého se zúčastnilo 800 delegátů a 60 vystavovatelů, pokryl aktuální témata jako brexit, digitalizace, moderní otroctví, výchova, zbožová bezpečnost, zajímavost pro mladé talenty a mnohé další. Na plenárním zasedání byl zvolen nový prezident Basil Pietersen z Jižní Afriky a dále se delegáti usnesli, že příští kongres v roce 2022 se uskuteční v Panamě. Kongres také rozhodl o přesunu místa sídla vedení FIATA z Curychu do Ženevy, do větší blízkosti mezinárodních organizací. Z pracovních orgánů byly spojeny poradní skupiny pro odbornou přípravu a Logistická akademie FIATA a byl ustaven Logistický institut FIATA.

Logistické firmy trápí špatná infrastruktura a nedostatek lidí

Přes tři čtvrtiny dopravních, logistických a výrobních firem vidí jako největší současný problém nedostatek kvalitních zaměstnanců, trápí je také zvyšující se mzdové náklady. Další významnou brzdou podnikání u nás je nekvalitní infrastruktura, málo kilometrů dálnic a silnic první třídy a nekonečné uzavírky kvůli rekonstrukcím. Vyplývá to z průzkumu společnosti 108 AGENCY.

DHL: mezi trendy patří nové přístupy k obalům Premium

DHL: mezi trendy patří nové přístupy k obalům

12.12. – Společnost DHL zveřejnila zprávu Nové přístupy k obalům (Rethinking Packaging), jež nabízí komplexní pohled na budoucnost obalů v logistice a analyzuje trendy, které urychlují potřebu přehodnotit přístup k obalům. Zároveň nastiňuje vývoj požadavků na obaly s ohledem na změny v jednotlivých odvětvích a poskytuje přehled o tom, jak budou inovace v oblasti obalů přispívat k zelenějším a efektivnějším logistickým operacím napříč všemi odvětvími.

Aktuality ze světa 50/2019 Premium

Aktuality ze světa 50/2019

12.12. – LETECKÁ DOPRAVA – Cargolux zahájil druhý týdenní let do Jakarty. Druhou linku z Lucemburku do hlavního města Indonésie spustil dopravce v polovině listopadu s odletem v úterý v 11.55 (místního času) a příletem v pátek v 7.15 (místního času). Jednou týdně létá Cargolux na lince Lucemburk – Jakarta od června letošního roku. 

Alza sází na dropshipment a hledá další strategické partnery Premium

Alza sází na dropshipment a hledá další strategické partnery

10.12. – Největší český online prodejce Alza.cz chce více využívat tzv. dropshipment, tedy doručování objednávek přímo ze skladů dodavatelů. Zatím takto spolupracuje s desítkami partnerů, do budoucna plánuje číslo výrazně navýšit. Díky využití externích skladů může e-shop nabídnout zákazníkům ještě širší produktové portfolio včetně výrobků, které vyžadují specifické podmínky skladování (auto-moto, knihy). Dodavatelům tím zároveň nabízí výhody služeb tuzemské e-commerce jedničky.

Dopravci ve Vídni se připravují na bezemisní poslední míli Premium

Dopravci ve Vídni se připravují na bezemisní poslední míli

6.12. – Dopravci ve Vídni se musí připravit na bezemisní poslední míli. Dopravní podnik Wiener Linien proto rozjel projekt, při kterém velkoobchod s potravinami využívá přes den prázdnou autobusovou garáž. Doručení zákazníkovi obstarává nákladní kolo.

Petra Hajná byla zvolená do představenstva České rady pro šetrné budovy

6.12. – Skupina CPI Property Group, že do představenstva České rady pro šetrné budovy (CZGBC) byla zvolená Petra Hajná. Ta je projektovou manažerka v oddělení správy majetku a budov skupiny CPIPG v Praze, kromě toho je také zodpovědná za zlepšování udržitelnosti stávajících aktiv, rekonstrukcí i nových projektů skupiny.

Aktuality ze světa 49/2019 Premium

Aktuality ze světa 49/2019

6.12. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA - Složka koncernové logistiky Volkswagen nasadí od ledna 2020 dva námořní dopravníky osobních aut poháněné zkapalněným zemním plynem (LNG) do zámořské relace. Obě lodě jsou charterovány od Siem Car Carriers a byly pokřtěny v čínském Xiamenu. 

CBRE: Morava je vyhledávanou industriální lokalitou, trh roste zhruba o devět procent Premium

CBRE: Morava je vyhledávanou industriální lokalitou, trh roste zhruba o devět procent

5.12. – Morava je nejen díky své textilní a strojírenské historii vyhledávaná především výrobními společnostmi, které zde dlouhodobě tvoří cca 50 % čisté realizované poptávky po průmyslových prostorech. Další významnou skupinou jsou logistické a spediční společnosti, které těží z vynikajícího umístění na křižovatce evropských obchodních cest. 

spinner