Spedice, logistika

Gebrüder Weiss testuje možnosti nákladního vozu s nulovými emisemi Premium

Gebrüder Weiss testuje možnosti nákladního vozu s nulovými emisemi

30.9. – Gebrüder Weiss testuje v městských zónách ve Vídni jeden z prvních plně elektrifikovaných nákladních vozů. Nulové emise a minimální hlukové znečištění způsobované zásobováním městských aglomerací jsou klíčovými faktory přínosu pro jejich obyvatele.

Odborníci vyvíjejí pokročilý systém pro rychlejší kontrolu přepravních kontejnerů

Tři soukromé společnosti, tři přední výzkumné instituce a tři zástupci koncových uživatelů systému spojili své síly, aby v rámci projektu COSMIC EU vyvinuli pokročilý kontrolní systém, který by dokázal detekovat teroristické hrozby v přepravních kontejnerech a přístavech.

thyssenkrupp Materials Services investuje do evropské sítě

Společnost thyssenkrupp Materials Services, která v rámci skupiny thyssenkrupp zajišťuje distribuční a další logistické služby pro široké spektrum zákazníků, investuje kolem 70 milionů EUR do modernizace a rozšíření své evropské skladovací a logistické sítě. Další moderní centra postaví v Německu, Polsku a Maďarsku.

Gebrüder Weiss jezdí pro Henkel s CNG kamionem

Logistický koncern Gebrüder Weiss a výrobce spotřebního zboží Henkel spolupracují při zavádění ekologicky udržitelné dopravy: nově bude pro přepravu mezi výrobními závody Henkelu ve Vídni a srbském Kruševaci využíván kamion poháněný stlačeným zemním plynem (CNG). Cesta tam a zpět měří kolem 1700km, přičemž ve srovnání s moderními nákladními vozy splňujícími normu Euro 6 ušetří CNG pohon 20 procent emisí CO2.

Eurofrost rozšířil kapacitu skladů v Úžicích u Prahy

Českobudějovická firma Eurofrost otevřela v Úžicích na severním okraji Prahy nové skladovací mrazírenské kapacity. V nových halách firma rozšířila kapacitu o dalších 4500 metrů čtverečních.

Český trh průmyslových nemovitostí pokořil hranici osmi milionů metrů čtverečních

Celková plocha průmyslových prostor určených k pronájmu v České republice vzrostla ve druhém čtvrtletí letošního roku na 8,04 milionu metrů čtverečních. Ve stejné době bylo dokončeno celkem 153 000 metrů čtverečních skladových ploch ve 14 průmyslových parcích na území České republiky.

DACHSER investoval do rozšíření logistických prostor na Slovensku Premium

DACHSER investoval do rozšíření logistických prostor na Slovensku

27.9. – DACHSER Slovakia dokončil rozšíření překládkové haly svého logistického centra v Lozorně u Bratislavy. Nejnovější investice ve výši zhruba tří milionů EUR přinesla zvětšení prostor o 3 000 metrů čtverečních a navýšení počtu nakládacích bran. Těch je o 31 více. Jedna z nich, označená XXL, je určena pro nadrozměrné zásilky. Nová překládková hala je vybavena nejmodernějšími technologiemi.

Aktuality ze světa 39/2019 Premium

Aktuality ze světa 39/2019

27.9. – LETECKÁ DOPRAVA – Avianca Cargo začne od příští středy létat dvakrát týdně s Airbusem A330–200 nákladní trasu mezi letištěm Dallas Forth Worth (DFW) a Bogotou. Aerolinky uvádějí, že vybraly tuto trasu s ohledem na hospodářský růst dallaského letiště, jakož i na jeho polohu uprostřed USA. Jde také o naplnění strategie posílení Bogoty jako uzlu pro překlad leteckého carga z jižní Ameriky do destinací v Evropě a v Asii. Ředitel Avianca Cargo Kurt Schosinsky k tomu uvedl: „V nové trase vidíme velké rezervy růstu, především pokud se zaměříme hlavně na zkazitelné zboží jako je losos a ovoce z Chile, květiny z Kolumbie, asparágus a mango z Peru a květiny a ovoce z Ekvádoru.Po tomto zboží je na mezinárodních trzích velká poptávka.“ John Ackerman, šéf strategie DFW dodal: „Tato nová služba představuje pro DFW milník, když první jihoamerický nákladní dopravce bude naplňovat letištní strategii rozvoje obchodních tras mezi jižní Amerikou a Asií.“ Avianca a letecká společnost United Airlines rozšiřují svou současnou dohodu o sdílení kódu též na nákladní lety spojující Sydney a Bogotu s Kalifornií. Let z Bogoty je prováděn třikrát týdně a je propojen prostřednictvím United Airlines v Los Angeles na Sydney, zatímco denní zpětný let směřuje přes San Francisko a Los Angeles do Bogoty. „Toto rozšíření dohody o sdílení kódu dále zvýší dynamiku v relaci mezi Austrálií a Kolumbií. Rozšíření poskytuje Avianca dosud nevídaný rozsah, když dopravce má poprvé navázány vztahy s takto vzdálenými destinacemi,“ uvedla mluvčí Avianca Cargo Anna Marie Copetová. Sídlem společnosti Avianca Cargo je mezinárodní letiště José María Córdova v Medellinu v Kolumbii (dříve se jmenovala Tampa Cargo). Svůj provoz zahájila v roce 1973. Stoprocentní podíl vlastní Avianca of Colombia. V roce 2011 objednala pět letadel Airbus A330–200F a stala se jejich prvním provozovatelem v Latinské Americe.

Bylo otevřeno nové Inovační centrum DHL Americas Premium

Bylo otevřeno nové Inovační centrum DHL Americas

24.9. – Společnost DHL slavnostně otevřela Inovační centrum DHL Americas a rozšířila tak své globální aktivity v oblasti inovací do amerického regionu. Americké inovační centrum doplňuje Inovační centrum DHL v německém Troisdorfu nedaleko Bonnu a Asijsko-pacifické inovační centrum v Singapuru. Jeho úkolem je předvádět technologie, které DHL již zavádí v celém regionu, a také zkoumat budoucí řešení, jež mohou přinášet významná zvýšení produktivity a efektivity. 

DACHSER otevřel novou pobočku v polském Řešově Premium

DACHSER otevřel novou pobočku v polském Řešově

18.9. – Začátkem září otevřela společnost DACHSER novou pobočku v Řešově v jihovýchodním Polsku. Pobočka situovaná v Podkapatské vojvodství je devátou lokací DACHSER v Polsku. Mimo přeprav zásilek po silnici a jejich skladování bude pobočka v Řešově zabezpečovat i mezikontinentální přepravu zboží, především leteckou nákladní dopravu.

spinner