Spedice, logistika

Společnost UPS zveřejnila výsledky za 3. čtvrtletí 2021

28.10. - Společnost UPS oznámila 26. října kon­solidované tržby za třetí čtvrtletí roku 2021 ve výši 23,2 mld. USD, což představuje 9,2% nárůst oproti třetímu čtvrtletí roku 2020. Konsolidovaný provozní zisk činil 2,9 mld. USD, což je o 22,6 % více než ve třetím čtvrtletí roku 2020 a o 23,4 % více na upravené bázi. Zředěný zisk na akcii činil v tomto čtvrtletí 2,65 USD, o 18,3 % více než ve stejném období roku 2020 a o 18,9 % více na upraveném základě.

Ing. Jana Mlkvá (ČD Cargo Logistics): Během prvního roku pandemie jsme posílili

Společnost ČD Cargo Logistics, a.s., dceřiná společnost ČD Cargo, a.s., poskytuje komplexní logistické služby se zaměřením na přepravu po železnici a návazné dopravní módy. Jaký dopad na její činnost měla pandemie a jaké jsou její perspektivy do budoucna, to nám přiblížila předsedkyně představenstva ČD Cargo Logistics Ing. Jana Mlkvá.

Zeptali jsme se

plk. Mgr. Lubomíra Doskočila z Generálního ředitelství cel, zástupce ředitelky odboru 21 – Celního a vedoucí oddělení 212 – Původu zboží, celní hodnoty a celní nomenklatury

Garance platby pro zákazníky TIMOCOM díky spolupráci s JITpay

Odvětví dopravy a logistiky se často potýká s dlouhými splatnostmi – a často se stejně dlouhým prodlením plateb. Situace se týká zejména malých a středně velkých logistických firem, kde není pravidelný tok plateb vždy zajištěn.

Slavnostní otevření prvního robotizovaného skladu

27.10 – V úterý 26. října proběhlo slavnostní otevření prvního robotizovaného skladu pro fulfillment v areálu logistického parku v Paskově, který provozuje společnost DEXTRUM Fulfillment. Slav­nostního přestřižení pásky se účastnil také hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který projektu popřál mnoho úspěchu a s potěšením kvitoval modernizaci v sektoru logistiky, kterou původně průmyslový kraj prochází. Více než 200 účastníků mělo možnost vidět, jak vypadá práce skladníka, když má k ruce tým robotů. Kdo přišel, mohl si na vlastní kůži vyzkoušet třeba příjem nebo expedici B2C zásilek vůbec prvního klienta fulfillmentového skladu, kterým je provozovatel e-shopu YOURGAME.

Element Logic vybuduje v Mnichově automatizovaný sklad pro Rohlik Group

26.10. - Element Logic bude pro německou pobočku Rohlik Group Knuspr.de v Mnichově implementovat řešení automatizovaných skladů pomocí technologie AutoStore. Tento klíčový automatizační prvek pomůže společnosti Knuspr.de až trojnásobně zvýšit produktivitu vychystávání zboží a navýší kapacitu mnichovského skladu o více než 30 %. V první fázi bude do automatizace investováno přibližně 45 milionů EUR, tedy přibližně 1,1 miliardy korun, a v letech 2022–2025 bude do dalších fulfillment center investováno celkem až 400 milionů EUR. Jedná se o pokračování investičního trendu Rohlíku jako technologické společnosti s cílem stát se nejlepší a největší evropskou online službou pro rozvoz potravin.

Prologis v Evropě: aktivita ve třetím čtvrtletí 2021

24.10. – Celkové portfolio společnosti Prologis ve třetím čtvrtletí roku 2021 dosáhlo v Evropě celkem 19,6 milionu metrů čtverečních, z toho ve střední Evropě (Polsko, Česká republika, Slovensko a Maďarsko) šlo o 4,5 milionu metrů čtverečních, když celková obsazenost prostor v regionu dosáhla úrovně 96,7 %. Celková nájemní aktivita v Evropě činila 752 813 metrů čtverečních, z toho připadlo 306 997 metrů čtverečních na nové pronájmy a 445 816 metrů čtverečních na prodloužené pronájmy. Nájemní aktivita ve středoevropském regionu byla 243 840 metrů čtverečních: 39 500 metrů čtverečních nových pronájmů a 110 000 metrů čtverečních prodloužených pronájmů.

Kuehne+Nagel: vynikající obchodní výsledky i ve třetím čtvrtletí 2021

23.10. - Skupina Kuehne+Nagel vykázala ve třetím čtvrtletí roku 2021 opět vynikající obchodní výsledky. Všem divizím se dařilo lépe než v předchozím roce, v některých případech byly dokonce rozdíly výrazné. Čistý obrat skupiny za prvních devět měsíců roku 2021 na úrovni 21,8 miliardy švýcarských franků (CHF) byl téměř o 50 % vyšší než ve stejném období loňského roku. EBIT se více než zdvojnásobil na přibližně 1,8 miliardy CHF.

Právě vychází v DN č. 21

​Garance platby pro zákazníky TIMOCOM díky spolupráci s JITpay

22.10. – Odvětví dopravy a logistiky se často potýká s dlouhými splatnostmi – a často se stejně dlouhým prodlením plateb. Situace se týká zejména malých a středně velkých logistických firem, kde není pravidelný tok plateb vždy zajištěn.

Maersk asi odstřihne zasílatele, aby přilákal velké přepravce

22.10. - Ve snaze přilákat větší přepravce se očekává, že Maersk oznámí, že od 1. listopadu bude manipulovat pouze s nákladem od přímých přepravců, přičemž vynechá zasílatele. Dánský dopravce se netají svou ambicí stát se „integrátorem moří“ a nabízí jedinou platformu, která umožňuje přepravcům rezervovat náklad od dveří ke dveřím, přičemž tvrdí, že zjednoduší pohyby a nabídne majitelům nákladu (BCO) lepší viditelnost dodavatelského řetězce. Hlavní speditéři, včetně Kuehne+Nagel, v současnosti nabízejí značnou část nákladového mixu pro dopravce. Maersk však namítá, že zasílatelé platí smluvní sazby ve výši přibližně 4 000 USD/FEU z Asie do Evropy a dále je prodávají zákazníkům za 20 000 USD/FEU.

spinner