Spedice, logistika

Pobočka DACHSER v Portu profituje z automatizace a napojení na evropskou síť

Portugalské Porto není jen místem, kde vzniká lahodné nasládlé víno, ale i jednou z šesti lokací v Portugalsku, kde působí logistická společnost DACHSER. A právě tamější logistické centrum měla možnost v říjnu navštívit skupina českých novinářů.

Linde představilo nové portfolio úzkých/kompaktních vozíků Premium

Linde představilo nové portfolio úzkých/kompaktních vozíků

27.12. – Společnost Linde Material Handling představila nové paletové a dvojité vysokozdvižné vozíky, které v sobě spojují kompaktní design, lepší výhled na náklad i vyšší uživatelský komfort. Jsou užší než europaleta a zajišťují efektivní a bezpečný provoz v omezených prostorech. Inovovaný design vozíku firma použila jak v modelech s chodící obsluhou, tak i u verzí se sklopnou stupačkou pro řidiče.

Logistickému start-upu DoDo pomůže v rozvoji innogy a Telefónica Premium

Logistickému start-upu DoDo pomůže v rozvoji innogy a Telefónica

18.12. – Start-up DoDo, který poskytuje kurýrní a osobní asistenční služby, dosáhl úspěchu na evropské start-upové scéně. Stal se totiž prvním českým projektem, který byl vybrán do renomovaného programu ScaleUp, jenž zaštiťuje Innovation Hub od innogy, start-upový startovač Catapult a rovněž světoznámá Wayra, start-upový inkubátor spadající pod Telefónicu.

Prologis Park Brno se rozšiřuje o druhou budovu Premium

Prologis Park Brno se rozšiřuje o druhou budovu

14.12. – V Jihomoravském kraji existuje stále vysoká poptávka po logistických nemovitostech. Proto společnost Prologis zahájila výstavbu druhé spekulativní budovy ve svém novém parku Prologis Park Brno. Budova, jejíž dokončení je plánováno na druhý kvartál příštího roku, nabídne logistické prostory na ploše 39 800 metrů čtverečních. Navržena byla tak, aby mohla být flexibilně rozdělena do menších jednotek s plochou již od 3 500 metrů čtverečních. Stejně jako všechny nové budovy společnosti Prologis pak i tato projde akreditací BREEAM.

Aktuality ze světa 48/2018 Premium

Aktuality ze světa 48/2018

7.12. – SILNIČNÍ DOPRAVA – Zvýšení německého mýtného pro nákladní auta od 1. ledna. Jde o mýtné na dálnicích a spolkových silnicích. Spolková rada dala zelenou pro zvýšení, které bylo schváleno ve Spolkovém sněmu. Do kalkulací budou poprvé zahrnuty náklady na zatížení hlukem. Kromě toho se budou přísněji brát v úvahu třídy hmotností a větší zatížení silnic těžkými vozidly. Elektrovozidla jsou od poplatků osvobozena, vozidla na plynový pohon jen do konce roku 2020. Přes nové sazby mýtného a přes rozšíření mýtného na všechny spolkové silnice již od léta počítá vláda s budoucím průměrným příjmem 7,2 miliardy EUR za rok. Je to o 2,5 miliardy EUR více než dosud. K 1. červenci bylo mýtné rozšířeno z 2300 km spolkových silnic na jejich celkovou síť o rozsahu 39 tisíc km. Provozovatel mýtného Toll Collect upozornil, že od 1. ledna 2019 budou muset řidiči deklarovat na palubních jednotkách také třídy hmotnosti.

První absolventi VŠTE získali certifikát ELA Premium

První absolventi VŠTE získali certifikát ELA

6.12. – Prvních sedm absolventů magisterského studijního programu Logistika získalo na českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické certifikáty Evropské logistické asociace. Jihočeská Technika je první veřejnou vysokou školou v Česku, která je může udělovat, neboť letos získala akreditaci Evropské certifikační rady pro logistiku (ECBL).

CTP: padla hranice 5 milionů metrů čtverečních pronajímatelných ploch Premium

CTP: padla hranice 5 milionů metrů čtverečních pronajímatelných ploch

5.12. – CTP tento měsíc překročila hranici 5 000 000 m2 pronajímatelných ploch. Společnost v průběhu 20 let své existence vybudovala portfolio strategicky umístěných průmyslových areálů v celém regionu střední a východní Evropy. Prostory jsou z 95 % obsazené a celkové příjmy z pronájmů za tento rok přesáhly 280 000 000 EUR. Do portfolia patří přes 415 nájemců z oblasti průmyslu, výroby, R&D, logistiky, distribuce a eCommerce. V CTParcích v současné době pracuje více než 60 000 lidí napříč osmi zeměmi.

Aktuality ze světa 47/2018 Premium

Aktuality ze světa 47/2018

3.12. - SILNIČNÍ DOPRAVA – Nové baterie šetří proud elektrických vozidel. Švýcarský výrobce bateriových systémů Ecovolta vyvinul a standardizoval trakční baterie druhu Li-ion, jež mohou ušetřit výrobcům až 500 000 EUR při výzkumu a vývoji elektrických vozidel. Podnik uvádí, že výrobci mohou přejit na menší série elektrických vozidel s tím, že vytvoří prototypy během několika týdnů. Dosud zákaznicky zaměřený bateriový set se musel vyvíjet pro každý individuální model vozidla, což znamenalo, že výroba elektrického vozidla byla zisková jen ve větším rozsahu. „Odhadujeme, že například výrobce vozidel při užití baterie s operativním napětím 48 voltů a kapacitou 10 kWh bude schopen ušetřit celkem 250 000 až 500 000 EUR v nákladech na výzkum a rozvoj,“ řekl vedoucí manažer Ecovolta Paul Hauser. „A věci se mohou hýbat také mnohem rychleji. Naši zákazníci obecně počítají s dobou rozvoje bateriového setu a doprovodného bateriového řídicího systému až na dva roky. Na druhé straně evoTractionBatery může být sestavena v řádu hodin – ať se užívá v golfovém vozíku či v nákladním autě.“ Ecovolta vyrábí po zákazníky vysokokapacitní bateriové systémy a řešení e-mobility, jež nevyžadují aktivní chlazení.

Novým generálním ředitelem DACHSER pro Českou republiku bude Jan Pihar Premium

Novým generálním ředitelem DACHSER pro Českou republiku bude Jan Pihar

30.11. – Společnost DACHSER Czech Republic opouští její dosavadní generální ředitel a předseda představenstva Petr Kozel. Po 12 letech aktivního působení ve společnosti a 26 letech v logistice odchází do penze. Od ledna příštího roku převezme jeho roli Jan Pihar, který doposud úspěšně řídí největší pobočku společnosti v České republice – DACHSER Kladno.

Möbelix má nový sklad a výdejní místo v P3 Olomouc

27.11. – Rakouský prodejce nábytku Möbelix zřizuje nový sklad a výdejnu zboží v průmyslovém parku P3 v Olomouci. Nejde o první spolupráci s developerem P3, mateřská firma si již pronajímá sklad v P3 Bratislava a P3 Gottfrieding. Kapacita olomouckého parku je téměř vyčerpaná, kromě firmy Möbelix zde působí například společnosti Kaufland, Raben Logistic, Trost Auto Service Technik nebo výrobce plastových autodílů Erreka – Plast.

spinner