Spedice, logistika

Průmysl 4.0 přináší v intralogistice nové možnosti pro optimalizaci chodu skladů

Manipulační technika představuje oblast logistiky, v níž se dlouhodobě uplatňují nejnovější technologie. Ať již se to týká využívání alternativních pohonů, tak i různého stupně automatizace provozu v logistických areálech. A s rozvíjející se digitalizací a internetem tyto vlastnosti vystupují ještě více do popředí. Právě toto měla být hlavní témata letošního veletrhu CeMAT v Hannoveru, který však byl kvůli pandemii koronaviru zrušen.

Jungheinrich uvádí na trh automatické vysokozdvižné vozíky do úzkých prostor

18.4. - Společnost Jun­gheinrich představila na obchodní tiskové konferenci s názvem „Innovations & Highlights 2020“ nejnovější model ve svém portfoliu automatických vozíků. Díky své kompaktní konstrukci je automatický vysokozdvižný vozík ERC 213a určen zejména pro automatizované přepravní postupy ve stísněných prostorech. 

Gebrüder Weiss rozváží ochranné pomůcky nemocnicím, seniorům i lidem bez domova

17.4. – Přepravní a logistická společnost Ge­brüder Weiss  zajišťuje bezplatnou přepravu roušek, dezinfekce a ochranných štítů od výrobců na potřebná místa. Těmi jsou zejména nemocnice, domovy pro seniory, pečovatelské služby, ale také Armáda spásy nebo Český červený kříž. „Rozvážíme je přímo z 3D tiskárny v Litoměřicích. Ochranné prostředky se snažíme od výrobce doručit v co nejkratším možném čase napříč republikou, aby se dostaly k potřebným co nejdříve,“ řekl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss.

DACHSER loni rostl, staví na svém motoru růstu - Road Logistics

10.4. – Mezinárodní logistický provider DACHSER rostl navzdory slábnoucí globální ekonomice i v roce 2019. Společnost zaznamenala nárůst konsolidovaného čistého obratu o 1,6 procenta na 5,66 miliard euro. Motorem růstu byla opět obchodní oblast Road Logistics, jejíž obrat se zvýšil o 2,9 procent na 4,6 miliardy euro. Oproti tomu snížení obratu o 4,1 procenta zaznamenala obchodní oblast Air & Sea Logistics, a to zejména na základě slabší poptávky po leteckých přepravách ze segmentu automotive.

Jungheinrich: Nový vozík pro přepravu dvou palet nad sebou

9.4. - Společnost Jun­gheinrich představila nový multifunkční elektrický ručně vedený vysokozdvižný vozík EJD 222. Vozík je vhodný pro přepravu dvou palet nad sebou při výškách zdvihu do 2 905 mm a s maximální nosností 2,2 tuny při počátečním zdvihu a 1 tunu při manipulaci se dvěma paletami nad sebou.

​GEFCO uskladnilo dodávky pro automotive, po restartu výroby budou okamžitě k dispozici

13.4. – Společnost GEFCO, lídr v oblasti logistiky pro automobilový průmysl, dodávala automobilovému průmyslu až do zastavení výroby klíčové díly v režimech just-in-time a just-in-sequence. Poté zajistila uskladnění nevyužitých zásob. Ty jsou nyní připraveny k dodání automobilkám, aby restart výroby v okamžiku, kdy jej výrobci vyhlásí, proběhl hladce a v co nejkratším čase. Obnovení výroby je GEFCO podpoří pomocí superrychlé přepravy startovacích zásilek v režimu Time Critical Solutions.

DHL Supply Chain a Locus Robotics rozšiřují partnerství a nasazují do provozů v USA další roboty

9.4. – Společnost DHL Supply Chain, lídr v oblasti smluvní logistiky působící v rámci skupiny Deutsche Post DHL, a společnost Locus Robotics, lídr na trhu s autonomními mobilními roboty (AMR) pro distribuční sklady, oznámily rozšíření partnerství, které zahrnuje 10 nových implementací řešení AMR od společnosti Locus v roce 2020 v Severní Americe. Nasazení robotů LocusBot od společnosti Locus Robotics je v plánu i v České republice.

Aplikace Můj kurýr od DPD SK usnadňuje vrácení zboží do e-shopů a mohou ji využít i soukromé osoby, za vývojem stojí BOOTIQ

8.4. – Přepravní firma DPD na Slovensku před­stavila webovou aplikaci Můj kurýr, jejímž hlavním cílem je urychlit odesílání zásilek a jednoduché vrácení zboží do internetových obchodů. Využít ji mohou rovněž soukromé osoby a malé firmy, aniž musí uzavírat s DPD SK smlouvu. Aplikaci vyvinula technologická společnost BO­OTIQ, a to včetně cenové kalkulačky, která umožní spočítat cenu za zaslání balíku. V posledním průzkumu E-Shopper Barometer od DPD až 9 % respondentů uvedlo, že museli svou poslední zásilku vrátit. A pouze 45 % z nich považuje proces za jednoduchý, což je hluboce pod evropskou normou 60 %.

Liftago a Shoptet pomáhají malým a středním podnikům. Kdokoliv si může založit e-shop během jednoho dne a hned rozvážet produkty

8.4. - Malé a střední podniky si nyní mohou snadno založit nový e-shop s doručováním zboží zákazníkům v rámci stejného města. Liftago ve spolupráci s vývojářskou firmou TopMonks vyvinulo produkt, který je dostupný všem přes platformu Shop­tet. Nabízí expresní doručování zboží a brzy umožní také rozvoz více balíků zároveň.

Peter Badáň, ředitel transportu DHL Supply Chain v ČR, nově povede i transport na Slovensku

7. 4. - Peter Badáň, dosavadní ředitel transportu DHL Supply Chain v České republice, byl jmenován do funkce ředitele transportu i pro Slovensko. Jeho úkolem bude vyhledávat nové příležitosti a rozšiřovat portfolia služeb současných zákazníků.

spinner