Spedice, logistika

VIDEO: Pražské cyklodepo DEPOT.BIKE pro rozvoz zásilek po měsíci provozu

20.12. – 18. listopadu 2020 bylo na pražské Florenci otevřeno první městské cyklodepo Depot­.Bike určené pro doručování po centru města prostřednictvím nákladních elektrokol. Po prvním měsíci povozu se i v nelehkých podmínkách probíhající pandemie a při denních teplotách vzduchu okolo 0°C potvrzuje smysl této nové formy dopravy zásilek po centru města.

​Tesco si za svého partnera vybralo skupinu C.S.CARGO

19.12. – Společnost Tesco Stores si vybrala C.S.CARGO jako svého logistického partnera pro Českou a Slovenskou republiku. Velkou roli při výběru hrála digitalizace a dostupná kapacita na straně logistické firmy. Ta tak zvyšuje podíl retail zákazníků a posiluje své působení na vnitrostátním trhu.

Přístav Calais je připraven na celní formality, řekl jeho šéf

19.12. – Francouzský přístav Calais je připraven vrátit se od ledna k celním formalitám při obchodování mezi Evropskou unií a Británií. Pokud budou firmy správně vyplňovat celní protokoly, žádný chaos ani kolony kamionů tam nehrozí. Řekl to šéf přístavu Jean-Marc Puissesseau. Británie by měla na konci tohoto měsíce opustit celní unii s EU, a formálně tak dokončit brexit, tedy odchod z unie.

DB Schenker představuje novou službu pro bateriový průmysl

18.12. – Scénáře budoucího vývoje předpovídají, že do roku 2030 bude na silnicích po celém světě více než 130 milionů elektromobilů. Zatímco výkon a dostupnost baterií jsou klíčové pro jejich plošné zavedení v dopravě, výrobci čelí novým výzvám v organizaci logistického řetězce. Přeprava, sběr a recyklace baterií je velmi složitá vzhledem k jejich klasifikaci v kategorii nebezpečného zboží podléhajícího přísným zákonným požadavkům na přepravu a uskladnění. DB Schenker proto spustil novou specializovanou službu, která kombinuje jednotlivé národní a mezinárodní předpisy týkající se typů baterií a způsobů jejich přepravy.

​Zásobení se před brexitem působí kolaps nákladní dopravy u hranic

17.12. – Dlouhé kolony nákladních automobilů čekajících na trajekt přes Lamanšský průliv či na možnost využít tunelu pod ním jsou důsledkem snah řady britských firem dostatečně a včas se zásobit před začátkem nového roku. Důvodem je především nejistota související s tím, že pokud se obě strany v několika příštích dnech nedohodnou na nové obchodní smlouvě, může se od 1. ledna vzájemný obchod výrazně zkomplikovat. O situaci píší britské Financial Times.

​Německý developer Garbe vítá do svého týmu Martina Stratova

17.12. – Martin Stratov byl jmenován do funkce ředitele pro rozvoj obchodu společnosti Garbe v České republice a na Slovensku. Na pozici nastupuje krátce po vstupu společnosti na český trh.

Respirátory, rukavice, návleky. Česko poslalo pomoc Balkánu, zdarma ji proclil Gerlach Praha

17.12. – Desítky tisíc respirátorů, ochranných rukavic a návleků na boty poslala Česká republika do koronavirem postiženého Kosova a Černé Hory. Humanitární pomoc na letišti v pražských Kbelích bezplatně odbavila firma Gerlach, která je největším českým poskytovatelem celních služeb a dlouhodobým partnerem hasičů. Kosovo i Černá Hora dostaly stejný dar v hodnotě převyšující pět milionů korun. Do každé z těchto balkánských zemí putovalo 30 000 ochranných rukavic, 30 000 respirátor třídy FFP2 (KN95), 10 000 návleků na boty a 5000 ochranných obleků.

​GEFCO formuje nový strategický geo-region Česko - Slovensko - Maďarsko

16.12. – Společnost GEFCO, světový lídr v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a přední evropský poskytovatel logistiky pro automobilový průmysl, formuje nový strategický klastr. Ke stávajícímu uskupení Česko-Slovensko přibude od 1. prosince 2020 nově Maďarsko. Vedení nového celku přebírá Aleksander Raczynski, dosavadní generální ředitel GEFCO Česká republika a Slovensko.

​Společnost cargo-partner překonala v tržbách hranici jedné miliardy eur

16.12. – Společnost cargo-partner, mezinárodní poskytovatel přepravy a informační logistiky, v roce 2020 ještě jednou zvýšila své tržby a poprvé v historii společnosti dosáhla ročního obratu přes 1 miliardu eur.

DACHSER varuje exportéry: Buďte připraveni na brexit

15.12. – Mezinárodní logistický provider DACHSER apeluje na všechny exportéry do Velké Británie: „Přesvědčte se, že vy i váš příjemce ve Spojeném království jste na brexit připraveni.“ Podle společnosti tomu tak stále není u téměř poloviny příjemců zboží za Lamanšským průlivem. To po Novém roce může vést k velkým problémům při doručování zboží.

spinner