Spedice, logistika

​Cushman & Wakefield přebírá do správy novou kancelářskou budovu Hamburk v Plzni

13.9. – Kancelářská budova Hamburk Business Center se nachází v Plzni, mezi ulicemi U Prazdroje a Klicperova, v těsném sousedství designového hotelu Angelo. Sedmipatrová administrativní budova lichoběžníkového půdorysu, díky kterému připomíná velkou zaoceánskou loď, nabízí celkem 7000 m2 kanceláří a 358 m2 maloobchodních ploch. Nájemcům je k dispozici také 96 parkovacích stání. Ze střešní terasy je hezký výhled na celé město a zejména na historickou budovu legendárního pivovaru. V budově sídlí především IT a R&D společnosti. Vlastníkem kancelářské budovy je fond BHS Real Estate Fund.

​Obědy se přesouvají k pracovním stolům, společnosti dohánějí resty a šetří čas

13.9. – Zatímco červenec a srpen se ve firmách nesly v duchu odpočinku a nabírání energie, zbytek roku bude v českých firmách probíhat ve zvýšeném a náročnějším tempu. Plyne to z údajů služby BB Box od Bageterie Boulevard, která je jedničkou na českém office cateringovém trhu. V období karantény zaznamenala služba meziroční pokles tržeb o 90 % a do loňských hodnot se vrátila až na začátku září.

​Chytré bude v blízké budoucnosti také řízení úklidu ve firemním sektoru

13.9. – Představte si, že plánování úklidu v kancelářských a průmyslových budovách probíhá automaticky podle aktuálního počasí, počtu pracovníků a návštěvníků v různých místnostech. V kuchyňce, na chodbách či v zasedací místnosti, kde se lidé často střídají, je tak intenzita úklidu jiná než v kanceláři, kde zaměstnanci aktuálně pracují na home office či jsou na dovolené. A pokud prší, jsou pracovníci úklidu častěji nasměrováni do vstupních prostor. Chytrý systém automaticky hlásí, že je potřeba doplnit zásobníky na vodu nebo uklidit výtahy. Stejně tak na základě skutečné spotřeby objedná potřebné čisticí prostředky.

​Gebrüder Weiss ČR zvyšuje kapacitu a kvalitu služeb Home Delivery

12.9. – Gebrüder Weiss soustavně rozvíjí službu Home delivery v oblasti B2C. V současnosti pracuje na další profesionalizaci instalačních posádek. „Během září prochází všechny naše doručovací posádky praktickým školením montáží setů praček a sušiček, ale i školením na zvýšení bezpečné manipulace s velkou bílou technikou. Díky tomu můžeme rozšířit své portfolio nabízených služeb a zároveň i úroveň jejich provedení,“ řekl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Společnost ​Cushman & Wakefield získala ocenění Euromoney pro nejlepší realitněporadenskou firmu v CEE i na světě

11.9. – Společnost Cushman & Wakefield, přední světový poskytovatel realitních služeb, byla v žebříčku Eu­romoney 2020 Real Estate Survey jmenována nejlepší realitněporadenskou firmou regionu CEE; ocenění získala i celosvětově.


Hendikepovaní zaměstnanci jsou v DB Schenker vítáni

10.9. – Lidé jsou různí a mají rozdílné schopnosti a možnosti realizace. DB Schenker napříč celou firmou podporuje diverzitu. V logistickém skladu ve Strančicích se přitom zaměřili zejména na osoby se zdravotním postižením.

​Společnost PKP CARGO INTERNATIONAL nabízí k prodeji značku Čechofracht

4.9. – Společnost PKP CARGO INTERNATIONAL (dříve Advanced World Transport) v rámci reorganizace činností a společností ve skupině nabízí k prodeji potenciálním zájemcům textovou a grafickou ochrannou známku (logo) Čechofracht. Značka Čechofracht existuje od roku 1952. Služby spedice, které donedávna poskytovala společnost AWT Čechofracht ze skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL (dříve AWT), byly z důvodu optimalizace přesunuty do mateřské společnosti PKP CARGO INTERNATIONAL.

​Společnost DB Schenker chystá nové logistické centrum u Stockholmu

4.9. – Společnost DB Schenker staví nové, udržitelné logistické centrum v jižní části Švédska nedaleko hlavního města Stockholmu. Centrum bude stát ve městě Almnäs u Södertälje, a práci v něm najde až 200 zaměstnanců.

​Umělá inteligence pomáhá společnost DHL při vyřizování objednávek v e-commerce

3.9. – Krize způsobená pandemií onemocnění covid-19 přinesla nepřetržitý růst obratů internetových obchodů. Zákazníci objednávají mnohem častěji zboží každodenní potřeby, jakým jsou potraviny, léky a drogerie. Tento trend nutí obchodníky na celém světě hledat nová řešení. Celkově se sice počet objednávek zvýšil, velikost zásilek se však zmenšila. Díky novému a rozmanitějšímu sortimentu produktů navíc roste počet skladovaných položek, jimiž musí obchodník disponovat. Koncoví zákazníci očekávají rychlé dodání zboží, nejlépe v den objednávky, a to s vysokou transparentností a sledovatelností.

Ing. Ľubomír Loy (BUDAMAR LOGISTICS, a.s.): Infrastruktura v SR a ČR by se neměla tolik rozcházet

Tomáš Lébr Společnost BUDAMAR LOGISTICS, a.s. patří dlouhodobě k nejsilnějším zasilatelským a logistickým společnostem na Slovensku. Její postavení na špičce slovenského trhu dokazuje splnění požadavků mezinárodní normy ISO 9001:2015. V širokém portfoliu aktivit společnosti hraje velkou roli i železniční přeprava. Na otázky týkající se současné situace v oboru nám odpověděl

spinner