Spedice, logistika

Řada vozíků N20 C umožní efektivní vychystávání zakázek

Společnost Linde Material Handling uvedla na trh osm nových modelů nízkozdvižných vychystávacích vozíků Linde N20 C. Zvládnou pohodlné, bezpečné, a především nákladově optimalizované vychystávání zakázek a disponují nosností v rozsahu od 1,2 do 2,5 tuny. Přitom jsou schopny dosáhnout rychlost až 14 km/h. Linde Material Handling tak nabídne nejkomplexnější portfolio produktů v tomto segmentu logistiky.

Lidl u Prahy postaví jedno z největších logistických center v Evropě

V bývalém areálu Poldi Kladno u Buštěhradu začala společnost Lidl stavět své páté logistické centrum v České republice. Bude zároveň největší v ČR a jedno z největších logistických center Lidlu v Evropě. Základní kámen stavby poklepali v polovině června generální ředitel Lidl Česká republika Pavel Stratil, starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková, Alan Jančík, jednatel a ředitel společnost JTA Holding, která centrum postaví, a Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu.

Z Velké Británie do Česka: Harrier se stěhuje do Rudné

Britská firma Harrier, která se zaměřuje na digitální tisk, tisk fotografií a personalizované dárkové předměty, si najala 3250 m2 v Prologis Parku Rudná. K dalším významným nájemcům parku patří společnosti Sportisimo, KIKA, Zepter, Toyota a DHL. Provoz firmy v nových prostorách má být zahájen letos v srpnu. Transakci zprostředkovala společnost Cushman & Wakefield.

Veletrh ukázal masivní nástup digitalizace a umělé inteligence

Mnichovské výstaviště hostilo od 4. do 7. června největší logistický veletrh světa transport logistic. Hlavním tématem letošního ročníku byla obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou a nedostatek profesionálních řidičů – mezi pozitivy převládala očekávání od Nové hedvábné stezky a masivního nástupu digitalizace a umělé inteligence.

Letos je podle společnosti Manutan nutno připravit se na změnu nákupních trendů Premium

Letos je podle společnosti Manutan nutno připravit se na změnu nákupních trendů

15.7. – E-Procurement se postupem času stal vhodným řešením moderního digitálního obchodu a elektronického nakupování. Mezi hlavní trendy pro rok 2019 jednoznačně patří přizpůsobení se změně nákupního chování, digitalizace a automatizace nebo důraz na společenskou odpovědnost nákupního procesu.

Aktuality ze světa 28/2019 Premium

Aktuality ze světa 28/2019

12.7. - LOGISTIKA - Kerry Cold Chain je společný podnik utvořený se šanghajskou Zhizhen Logistics Co Ltd (Zhizhen Logistics);Kerry Logistics v ní má většinový podíl. Jeho posláním je poskytovat integrovaný chladírenský řetězec logistických řešení.Při užívání vlastních chladicích zařízenípartner­stvích s místními experty Kerry Cold Chain se bude zabývat širokým rozsahem potravinářských produktů od surovinových přísad po mlékárenské produkty. Edwardo Erni, ředitel od Kerry Logistics pro Čínu a severní Asii, řekl: „Trh pro potraviny z řetězce chladírenské logistiky je v Číně obrovský s enormním růstovým potenciálem. Je tu také značný prostor pro technický růst k dosažení mezinárodních standardů. Aby se zaplnila mezera na trhu, vítáme spolupráci s čínským partnerem, což značí významný strategický krok pro Kerry Logistics v nabídce služeb a konkurenceschop­nosti“. Podnik rovněž provozuje chladírenská zařízení o rozloze 70 000 čtverečních stop v Oceánii v rámci obsluhy řetězců supermarketů a importérů potravin.

DACHSER Czech Republic nasadil na pravidelnou linku další silniční vlak Premium

DACHSER Czech Republic nasadil na pravidelnou linku další silniční vlak

12.7. – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic nasadil další silniční vlak, tzv. road train, na pravidelné tuzemské lince. Tato velkokapacitní vozidla na pravidelných denních linkách mezi Ostravou a Brnem mají o 40 procent vyšší kapacitu než stávající soupravy se dvěma výměnnými nástavbami, které na linkách doposud jezdily. 

Trend oslabení německého výrobního sektoru pokračoval i v červnu Premium

Trend oslabení německého výrobního sektoru pokračoval i v červnu

11.7. – Německý výrobní sektor pokračoval v červnu v dlouhodobém trendu a opět vykázal pokles. Vyplývá to z posledních zveřejněných údajů indexu IHS Markit / BME Purchasing Manager (PMI), který německá Asociace pro řízení dodavatelských řetězců, zásobování a logistiku (BME) využívá jako ukazatel ekonomického vývoje.

DB Schenker za devět let díky přepravě po železnici nahradil 44 500 kamionů Premium

DB Schenker za devět let díky přepravě po železnici nahradil 44 500 kamionů

8.7. – Jeden milion tun. Pro většinu z nás je to jen těžko představitelná hmotnost čehokoliv. Přesně tolik svářečského materiálu už přepravilo železniční spojení mezi výrobním závodem společnosti ESAB ve Vamberku a distribučním centrem DB Schenker v Pardubicích. Spolupráce, díky které na české silnice nemuselo vyjet až 44 500 kamionů, letos slaví 9. výročí svého provozu.

Nová průmyslová hala v Brandýse nad Labem získala stavební povolení

3.7. – Společnost Continental Automotive Czech Republic ve spolupráci s městem Brandýs nad Labem a CPI Property Group zahájila práce na stavbě nové haly v tamním průmyslovém areálu. Na devítihektarovém pozemku vyroste během méně než jednoho roku nová výrobní hala s čistou místností pro technologii optical bonding. Ta zvyšuje kvalitu a čitelnost displejů elektronických zařízení v interiérech automobilů. Informovala o tom společnost CPI Property Group v tiskové zprávě.

spinner