Spedice, logistika

Aktuality ze světa 33/2018 Premium

Aktuality ze světa 33/2018

24.8. – SPEDICE – Společnost DHL přepravovala multimodálně obří bojlery do Saudské Arábie. K přepravě použila DHL Forwarding speciální obří letadlo An-225 od Antonov Airlines – po jeho nedávné sérií kyvadlových letů mezi Chile a Bolívií.Každý ze čtyř bojlerů vážil podle DHL tolik, jako 24 dospělých afrických slonů, byl široký 4,10 m a dlouhý 10 m. Na přepravu bojlerů od výrobce v Berlíně byl nasazen 1000 tunový mobilní jeřáb, dále čluny na Labi a silniční vozidlo o 20 nápravách na letiště v Lipsku, kde se bojlery nakládal do An-225. Přeprava každého bojleru do Jubailu v Saudské Arábii trvala sedm dní a probíhala vždy po dvou až čtyřech týdnech. „Doprava zásilek těchto obřích rozměrů vyžaduje velkou souhru, odbornost a know-how,“ řekl P. W. Hermann, ředitel DHL Industrial Projects Germany. „I když jsou neobvyklé a speciální přepravy jako je tato naší denní prací, jsme vždycky šťastni, když podpoříme projekty tohoto druhu našimi schopnostmi a uděláním nemožného možným.“

Prologis zahájil výstavbu další budovy u letiště Premium

Prologis zahájil výstavbu další budovy u letiště

22.8. – V parku Prologis Park Prague-Airport zahájila společnost Prologis výstavbu nové budovy s plochou 38 620 metrů čtverečních. Budova 3 bude sestávat z 27 370 metrů čtverečních logistických prostor postavených na míru pro EYELEVEL, českou společnost zaměřenou na design značkových prodejen, a 11 250 metrů čtverečních spekulativní výstavby, jež vznikají v reakci na silnou zákaznickou poptávku po prostorách v dané lokalitě.

Aktuality ze světa 32/2018 Premium

Aktuality ze světa 32/2018

17.8. – LOGISTIKA – NORDFROST je fit pro čerstvou logistiku. Společnost NORDFROST investovala mezi roky 2010 a 2017 390 milionů €. Velkým projektem byl terminál v námořním přístavu ve Wilhelmshavenu, který byl dlouho v červených číslech. V letošním roce nastává obrat. Do roku 2020 se předpokládají investice ve výši 280 milionů €. Asi polovina z toho přijde z cashflow. Ostatní prostředky budou financovat banky, přičemž při vysokém vlastním kapitálu by v tom neměly být překážky. Hospodářsky si NORDFORST stojí solidně. K poklesu obratu sice došlo v roce 2017, ale měl být výlučně způsobem snížením překladu zboží v brokerské činnosti. NORDFORST profitoval z prodeje podílu v podniku Transthermos, a sice firmě Nagel Logistik, za 7 milionů €. Na úseku hlubokého mrazení se počítá s firmou co do objemu na šestém místě na světě.

NIKA Logistics má novou skladovací halu i vozidla

Necelý rok po vstupu do holdingu Šmídl oznámila východočeská NIKA otevření nové skladovací haly o kapacitě 12 tisíc paletových míst v Černé za Bory. Současně s tím avizovalo vedení firmy nákup 12 nových kamionů DAF a Scania.

Tržby firmy GEFCO v Česku loni atakovaly hranici tří miliard Kč

Logistické společnosti GEFCO se v České republice v loňském roce dařilo. Hlásí rekordní tržby i nárůst počtu přepravených hotových vozů. Meziročně vzrostl obrat společnosti o více než pět procent na téměř tři miliardy Kč a počet přepravených hotových vozů se zvýšil o 30 procent na celkových 134 tisíc.

GEFCO bude i nadále zajišťovat logistiku pro Decathlon ve Velké Británii Premium

GEFCO bude i nadále zajišťovat logistiku pro Decathlon ve Velké Británii

15.8. – Společnost GEFCO Velká Británie prodloužila smlouvu se společností Decathlon, která je lídrem v oblasti výroby sportovního vybavení i oblečení pro sport a volnočasové aktivity. Prodloužením smlouvy podpoří GEFCO plánovanou expanzi Decathlonu v období let 2018 až 2019.

Poradenská společnost Aon se stala členem České logistické asociace Premium

Poradenská společnost Aon se stala členem České logistické asociace

14.8. – Globální poradenská společnost Aon rozšířila členskou základnu České logistické asociace a připojila se tak k necelé šedesátce certifikovaných českých organizací působících v oblasti logistiky. Díky spolupráci ČLA s Evropskou certifikační radou pro logistiku je členský certifikát, který Aon obdržel, dokladem o kvalitě poskytovaných služeb a dodržování předepsaných standardů na evropské úrovni.

​GEFCO otvírá první sklad vozů v Praze–Hostivaři Premium

​GEFCO otvírá první sklad vozů v Praze–Hostivaři

10.8. – Společnost GEFCO otvírá novou pobočku v Praze-Hostivaři. Na prostoru o rozloze 3 ha nabídne parkovací plochu pro 1500 nových vozidel, u nichž během doby skladovaní zajistí také kompletní přípravu i individuální postprodukční úpravy. Koncept skladových prostor blíže klientům zajistí větší flexibilitu a zkrácení doby dodání vozů zákazníkům.

Aktuality ze světa 31/2018 Premium

Aktuality ze světa 31/2018

9.8. – SPEDICE – DHL Global Forwarding, spediční složka Německé pošty, chce společně s Ethiopian Airlines vytvořit v příštích letech vedoucího poskytovatele logistických služeb v Africe. Oba podniky za tímto účelem založily joint venture DHL – Ethiopian Airlines Logistics Services. Africký dopravce v ní drží většinu. Oba podniky hodlají v Etiopii vytvořit logistickou infrastrukturu a také zlepšit přístup východoafrické země na světové trhy. Ethiopian k tomu dodává svůj regulační a operativní know-how, DHL otevírá nejdůležitějším obchodním uzlům v Etiopii nová letecká, námořní a silniční spojení k světovým trhům. Ředitelem společného podniku bude Pramod Bagalwadi z DHL, který má již dvacet let zkušeností v různých vedoucích funkcích v logistické branži. Oba podniky spolupracují od roku 2010.

Prologis oznámil nové nájemní aktivity v Prologis Park Prague-Rudná Premium

Prologis oznámil nové nájemní aktivity v Prologis Park Prague-Rudná

8.8. – Prologis, Inc., zaměřující se na logistické nemovitosti oznámil podepsání pěti nových nájemních smluv na plochu více než 17 000 metrů čtverečních v Prologis Park Prague-Rudná.

spinner