Spedice, logistika

GARBE zahajuje v Chomutově spekulativně výstavbu haly o rozloze 30 000 metrů čtverečních

8.4. - GARBE, Industrial Real Estate Česká republika, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti, za­hájil spekulativní výstavbu o rozloze 30 000 m2 v GARBE Parku Chomutov. Nová budova vyroste na pozemku, původně stavebního areálu, na kterém firma během předchozího roku dokončila demolici, zrevitalizovala ho a připravila pro výstavbu. Průmyslová hala bude dokončena již ke konci letošního roku.

Obrat skupiny DACHSER poprvé překročil sedm miliard eur

8.4. – Ve fiskálním roce 2021 zvýšil mezinárodní logistický provider DACHSER svůj konsolidovaný obrat o 26 procent na 7,1 miliardy EUR. Po stagnaci v předchozím roce, kterou zapříčinily lockdowny, společnost pokračuje ve svém dynamickém růstu. Pozitivní výsledky celé skupiny za rok 2021 jsou výsledkem organického růstu v počtu zásilek o 6,3 % a v tonáži o 7,7 %. Vysoké ceny přeprav způsobené nedostatkem přepravních kapacit, se kterými se potýkají všichni přepravci, skokový nárůst obratu ještě umocnily.

UPS Healthcare expanduje ve střední a východní Evropě

7.4. - V souladu s expanzivní strategií zaměřené na rozšiřování globální působnosti společnost UPS Healthcare nedávno dokončila několik významných investic v Maďarsku. Cílem je nabídnout zákazníkům kratší dodací lhůty a větší flexibilitu pro rozvoj jejich podnikání na stávajících i nových trzích.

Tři významné firmy se stěhují do logistického parku GLP v Ostravě-Hrušově

6.4. - Společnost GLP, investor a developer logistických skladů a distribučních parků, pronajala všechny prostory první etapy nově budovaného GLP Parku Ostrava Hrušov. Mezi první nájemce patří společnosti Prosperplast, Logflex a Hyundai Steel Czech. Do prostor by se měly nastěhovat v průběhu jara. Nákladně revitalizovaná lokalita bývalé chemičky tak ožívá a postupně nabídne více než stovku kvalifikovaných pracovních míst.

VGP zveřejňuje zprávu o odpovědnosti společnosti za rok 2021

5.4. - VGP, evropský poskytovatel špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí, dnes zveřejnil Zprávu o odpovědnosti společnosti za rok 2021. Zpráva podrobně popisuje úspěchy a pokrok Skupiny vzhledem k cílům, které si stanovila, a zdůrazňuje její závazek posílit snahu o udržitelnost v rámci každodenních činností. Klíčovým cílem VGP je sladit výkonnost svých portfolií s cíli Pařížské dohody. Své klienty podporuje v realizaci jejich dekarbonizačních strategií – úsilí, které má v blízké době vést k opatřením, jež pomohou nasměrovat svět na cestu dosažení čistých nulových emisí uhlíku do roku 2050.

​Společnost Rhenus Česká republika otevírá nové pracoviště v Praze

5.4. – Společnost Rhenus Czech Republic investovala do nového skladu v Praze, aby podpořila svůj další růst. Logistický specialista otevřel areál o rozloze 14 000 metrů čtverečních s certifikací BREEAM, aby podpořil své sběrné služby a pravidelné výjezdy do klíčových míst v Evropě, přičemž zbývající skladové prostory jsou k dispozici na volném trhu.

​Marketing P3 v Česku, na Slovensku a nově také v Rumunsku řídí Jana Machourková

4.4. – Agenda marketingové manažerky P3 Jany Machourkové se rozšiřuje o nový trh. Doposud řídila marketingové aktivity investora, developera a správce průmyslových nemovitostí P3 v Česku a na Slovensku, nyní je zodpovědná i za trh v Rumunsku. V rámci své specializace se navíc ujala organizace mezinárodních eventů.

​Prochazka & Partners: Industriální trh je přehřátý, je zájem o regiony

4.4 – I přesto, že letmým pohledem na evropská data se zdá, že Česká republika je v regionu střední a východní Evropy premiantem v počtu m2 industriálních nemovitostí na osobu, stávající situace v nedostatku nových skladových a výrobních prostor je u nás kritická. Ceny v okolí Prahy a Brna za nájem letí raketově vzhůru (meziročně až o 50 %) a nová výstavba je v ohrožení. Dodací lhůty nových industriálních staveb na klíč se i vinou ruské agrese na Ukrajině prodlužují a to, co dříve trvalo postavit 7 měsíců, se nyní dodává za 9 – 12 měsíců. Stavebníci často nedrží cenové nabídky déle než týden, a firmy se tak musí rychle rozhodovat a schvalovat, což zejména u nadnárodních korporací může být problém. Uvedla to společnost Prochazka & Partners.

​Společnost Allegro dokončila akvizici MALL Group a WE|DO

2.4. – Společnost Allegro, nejpopulárnější nákupní platforma v Polsku a jeden z deseti největších internetových obchodů na světě, dokončila převzetí společností MALL Group a WE|DO. Spojení toho nejlepšího ze všech firem podpoří pokračující mezinárodní expanzi rozšířené skupiny a umožní obchodníkům z celého regionu i mimo něj těžit z toho, že mohou díky jedinému zalistování své výrobky prodávat napříč zeměmi. Zároveň poskytne desítkám milionů spotřebitelů v EU pohodlný přístup k širšímu sortimentu, výhodným cenám a kvalitnímu doručování zboží napříč zeměmi.

​Space Brokers rozšiřuje tým a expanduje na Slovensko

2.4. – Space Brokers, česká realitní poradenská společnost zaměřená na komerční nemovitosti, rozšiřuje po prvním miořádně úspěšném roce svůj tým o 2 seniorní konzultanty na Slovensku. Noví kolegové Martin Varačka a Martin Šafárik zodpovídají za pronájmy komerčních nemovitostí na Slovensku. Doplní šestičlenný český tým, který komplexně pokrývá celou ČR. Zároveň do Space Brokers nastupuje Lucia Voslářová na pozici marketingové ředitelky pro Českou republiku a Slovensko.

spinner