Spedice, logistika

Poradna STILL ČR: Jak připravit provoz ve skladu na automatizaci?

13.2. - Automatizace ve skladu může mít mnoho podob, každý zákazník je jedinečný a má už z principu jiné potřeby a požadavky. Některé provozy využívají kompletní automatizaci, pro jiné je výhodnější ji zavést pouze vybraných procesů. Jak automatizaci naplánovat a na jaké klíčové otázky je nutné si před jejím zahájením odpovědět? Na to zná odpověď Josef Murgaš, vedoucí oddělení intralogistických řešení a automatizace společnosti STILL ČR.

​Výzkum Prologis: Rok 2023 se nesl ve znamení růstu nájmů i nových klíčových lokalit

12.2. – Společnost Prologis, zaměřující se na oblast logistických nemovitostí, zveřejnila nejnovější vydání svojí výzkumné zprávy Prologis Logistics Rent Index. Na základě dlouhodobé znalosti segmentu i vlastních dat tým výzkumného oddělení Prologis Research odhalil, že i v roce 2023 nájmy rostly. Na celosvětové úrovni dosáhl čistý růst nájemného úrovně 6 %.

​DB Schenker je partnerem výrobce světel Ledvance

12.2. – Polská pobočka DB Schenker a Ledvance, jeden z předních světových dodavatelů inovativních světelných produktů a řešení, uzavřeli partnerství. Logistická společnost bude zodpovídat za pozemní přepravu a distribuci zásilek v regionu severní, střední a východní Evropy do 23 destinací mimo jiné z Číny do Polska a České republiky.

​FM Logistic nově spolupracuje s francouzskou Groupe SEB

9.2. – FM Logistic, mezinárodní poskytovatel služeb v oblasti dodavatelských řetězců, oznamuje spolupráci s předním světovým výrobcem malých domácích zařízení Groupe SEB. Spolupráce vznikla s cílem posílit logistické operace Groupe SEB v Evropě a zvýšit efektivitu dodavatelského řetězce pro distribuci široké škály jejích výrobků, které zahrnují značky jako Tefal, Moulinex, Krups, do obchodů a nákupních center.

​DB Schenker zrychluje přepravy na jih Polska

9.2.– Přední globální poskytovatel logistických služeb DB Schenker nově nabízí v rámci sběrné služby zrychlené přepravy na jih Polska. Do distribučních terminálů ve Vratislavi a v Katovicích se zásilky dostanou tak, aby byly ihned doručovány příjemcům.

​Geotermální energii pro vytápění i provoz haly zkouší P3 ve francouzském Rouen

8.2. – Evropský developer a vlastník průmyslových nemovitostí P3 zainvestoval do geotermálního zdroje, aby svému zákazníkovi, francouzské La Poste Immobilier, mohl nabídnout skladové prostory s čistou a neomezenou energií. Pilotní projekt, který je milníkem v udržitelnosti průmyslových budov, se realizuje na brownfieldu P3 Rouen.

​Budova společnosti Shape Corp. v Panattoni Parku Pilsen West II získala nejvyšší stupeň hodnocení udržitelnosti

8.2. – Budova společnosti Shape Corp. v Panattoni Parku Pilsen West II získala nejvyšší stupeň hodnocení udržitelnosti na úrovni Outstanding v rámci přísné mezinárodní certifikace BREEAM New Construction. Hala se nachází v Nýřanech na území bývalého brownfieldu a vyznačuje se moderními technologiemi i výjimečným zázemím pro zaměstnance. Developerem projektu je společnost Panattoni, investorem skupina AEW.

​David Filippov: Česká e-commerce pomalu snižuje ztrátu, Češi ale nakupují víc

8.2. – Vánoční sezona a povánoční výprodeje jsou za námi a zázrak nepřišel. Dle očekávání skončila v roce 2023 česká e-commerce opět v propadu – 6 %. A leden zatím nenaznačuje, že by došlo k nějaké výrazné změně. Češi přitom neutráceli méně, ba naopak, i po započtení inflace útrata mírně vzrostla. Kam se tedy poděly české peníze? Tam, kde zákazníci dostali lepší poměr ceny a výkonu. Pohltily je marketplaces a zahraniční obchodníci – podle našich dat dosáhly zahraniční transakce skoro pětiny celkového objemu. Takže je potřeba si přiznat – je to new normal a obchodníci, kteří nechtějí bojovat cenou, na to musí jít chytře – získat si zákazníka službami tak kvalitními, že hodnotou překonají ušetřené peníze. Největší potenciál pro zlepšení je v logistice, platbě a co největší personalizaci.

​Česká pobočka CHEP prodloužila exkluzivní partnerství se společností Drylock

8.2. – Společnost CHEP, globální poskytovatel řešení pro dodavatelské řetězce známého jako paletový pooling, prodloužila smlouvu se společností Drylock, předním výrobcem hygienických potřeb. Díky tomu bude CHEP i nadále dodávat palety do provozů zákazníka v České republice, Španělsku, Belgii a Itálii, čímž podpoří jeho aktivity na evropském trhu.

​Dachser nasadil první e-Truck na přeshraniční přepravy

7.2. – Mezinárodní logistický provider Dachser poprvé nasadil plně elektrický nákladní automobil na přeshraniční přepravy. Vozidlo eActros od Mercedes-Benz jezdí pětkrát týdně tam a zpět z logistického centra v německém Hofu do pobočky v Kladně vzdálené více než 200 kilometrů.

spinner