Spedice, logistika

​Cathy O'Brienová se stala viceprezidentkou pro mezinárodní prodej UPS Healthcare

3.10. – Společnost UPS oznámila, že Cathy O'Brienová byla jmenována viceprezidentkou pro mezinárodní prodej společnosti UPS Healthcare. Bude zodpovědná za podporu růstu v Evropě, zemích AMEA a Latinské Ameriky v rámci nabídky komplexních služeb dodavatelského řetězce zaměřených na podporu segmentů farmaceutického průmyslu, zdravotnických prostředků, laboratoří a zubního lékařství.

​DB Schenker dokončil akvizici společnosti USA Truck

3.10. – DB Schenker, přední globální logistická společnost, a USA Truck, poskytovatel kapacitních řešení, oznámili dohodu, podle níž DB Schenker získá všechny kmenové akcie USA Truck v oběhu. Transakci v září schválili akcionáři společnosti USA Truck na mimořádném shromáždění. Akvizice umožňuje DB Schenker rozšířit pokrytí svých služeb a urychluje dlouhodobou růstovou strategii společnosti.

​ČSAD Uherské Hradiště otevře nový sklad v Pohořelicích

1.10. – Společnost ČSAD Uherské Hradiště 1. ledna 2023 zahájí provoz v novém skladu v Pohořelicích u Brna. Ten je nyní ve výstavbě, bude mít rozlohu cca 4500 metrů čtverečních. Jeho součástí bude sedm ramp, z toho jedna dodávková. Stavbu realizuje developer CTP.

​Daniel Priban: Společnost TIMOCOM spojila celou Evropu

Logistika zboží je úzce provázaná s časem a financemi. Ti, kteří chtějí obstát v silném konkurenčním prostředí, potřebují nejen rychle reagovat a mít neustálý přehled o evropském dopravním trhu, ale také naplno využívat potenciál IT nástrojů, kam mimo jiné patří burzy nákladů a volných vozů. Jedná se o efektivní nástroj, bez něhož se dnes speditéři, dopravci i zasilatelé jen velmi těžko obejdou. Špičkou v tomto oboru je společnost TIMOCOM, která letos slaví 25. výročí působení na českém trhu. O začátcích působení české pobočky a o jejím vývoji jsme hovořili s Danielem Pribanem, Director Representative Office Czech Republic ve společnosti TIMOCOM.

​Společnost Allegro zahájila konsolidaci Mall Group a WE|DO

29.9. – E-commerce skupina Allegro zveřejnila své obchodní výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Polské aktivity společnosti, které tvoří největší podíl na celkovém podnikání, zrychlily meziroční růst GMV na 16 % a tržeb na 22,3 %. Počet aktivních zákazníků dosáhl nového maxima 13,6 milionu a průměrná GMV na jednoho aktivního zákazníka vzrostla meziročně o 13,9 % na 3 350 PLN. Allegro zahájilo konsolidaci v dubnu nabyté Mall Group a WE|DO a připravuje nasazení svého tržiště pro obchodníky třetích stran i v České republice.

​Príbeh BUDAMAR: Z malého „špeditéra“ na významného európskeho logistického operátora

Značka BUDAMAR oslavuje už 20 rokov. Ľubomír Loy, člen predstavenstva BUDAMAR LOGISTICS a obchodný riaditeľ BUDAMAR GROUP v rozhovore objasňuje, akými najzásadnejšími zmenami si spoločnosť prešla a čo ju formovalo.

​Element Logic uvádí cloudovou datovou platformu pro optimalizaci skladů

29.9. – Společnost Element Logic vyvinula cloudovou datovou platformu, která shromažďuje, analyzuje, sdílí a využívá datové toky z různých zdrojů dat v reálném čase. Jedná se o eLogiq, platformu postavenou na technologii Microsoft Azure, jejíž dlouhodobým cílem je plně automatizované skladové řízení, které se samo optimalizuje.

Zájem o brownfieldy je značný, revitalizace však bývá složitá

Dlouhodobě v souvislosti s tím, jak se zvyšuje nedostatek vhodných ploch pro výstavbu nových areálů na zelené louce, narůstá zájem developerů o brownfieldy. Ale i zde je situace složitá a možností pro revitalizace v současnosti u­bývá.

​DHL Trade Growth Atlas: Globální obchod zůstává překvapivě silný

29.9. – DHL a NYU Stern School of Business zveřejnily nový DHL Trade Growth Atlas, který mapuje nejdůležitější trendy a možnosti globálního obchodu se zbožím. Výzkum proběhl ve 173 zemích a poskytuje cenné obchodní informace pro tvůrce legislativy a lídry v oboru. Výsledky jsou optimistické – poukazují na odolnost globálního obchodu i v ekonomicky nestabilní době.

Poptávka po logistických areálech je vysoká a stále převyšuje nabídku

Poptávka po volných logistických areálech dlouhodobě převyšuje poptávku. A podle vyjádření předních developerů působících na českém trhu na tom nic nemění ani stávající pokles ekonomiky a rostoucí inflace, i když změny do budoucna vyloučit nelze.

spinner