Spedice, logistika

​Jungheinrich představil integrovanou nabíječku pro retrak ETV 216i

23.5. – Na své obchodní tiskové konferenci před dvěma roky představila společnost Jungheinrich model ETV 216i – první retrak s plně integrovanou lithium-iontovou baterií. Hlavní výhodou lithium-iontové technologie je možnost dobíjení baterií i během krátkých pracovních přestávek, čímž se zvyšuje provozní využitelnost vozíku. Vozík je nově vybaven integrovanou nabíječkou namontovanou přímo na lithium-iontovou baterii, a díky tomu je společnost Jungheinrich schopna nabídnout ještě flexibilnější retrak.

​Michal Menšík (DoDo): Konec Uber Eats dokládá změnu ve vnímání rozvozu potravin

23.5. – Konec Uber Eats v České republice může být pro řadu lidí velkým překvapením. Během koronavirové krize jsme na trhu byli svědky spíše opačného přístupu, kdy konkurenční platformy prostřednictvím rozvozu jídla či potravin naopak reagovaly na prudký propad poptávky v osobní přepravě. Při bližším pohledu na fenomén rozvozu jídla a na to, jak se v posledních letech vyvíjí, se ale o až tak překvapivý moment nejedná. Restaurace totiž začínají rozvoz vnímat a řešit jinak – samy.

​DACHSER rozšiřuje spolupráci s e-shopem Notino

22.5. – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic již čtvrtým rokem zajišťuje importní přepravy zásilek pro Notino, významného on-line prodejce parfémů a kosmetiky v Evropě. V minulém roce byla spolupráce rozšířena i na distribuční logistiku.

Gebrüder Weiss spouští novou službu ETA

22.5. – Logistický expert Gebrüder Weiss rozšiřuje nabídku svých služeb pro sběrné zásilky o výpočet ETA (Estimated Time of Arrival) v reálném čase. Údaje o dvouhodinovém časovém úseku, ve kterém bude konkrétní zásilka doručena na místo určení, jsou automaticky aktualizovány v pětiminutových intervalech. „ETA umožní firmám ještě lepší a přesnější plánování výrobních procesů a obchodních aktivit,“ řekl Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss.

​Contera refinancovala úvěry a získala prostředky na další rozvoj

22.5. – Společnost Contera získala syndikovaný úvěr od ČSOB a Komerční banky v celkovém objemu 155 milionů EUR. Jeho větší část tvoří prostředky na refinancování portfolia moderních skladů a výrobních hal v České republice a na Slovensku, které v rámci CTRE Fund vlastní a provozuje Contera společně s americkou investiční firmou TPG Capital. Druhá část je určena na rozvoj nových projektů.

​DACHSER zorganizoval třicátý charterový let

21.5. – Od začátku koronavirové krize na konci února zorganizoval mezinárodní logistický provider DACHSER již třicet charterových letů, kterými pro své zákazníky přepravil přes 60 milionů respirátorů a lékařského vybavení, jako jsou osobní ochranné pomůcky a ochranné rukavice. Na konci dubna DACHSER zorganizoval poprvé ve své historii osm charterových letů v jednom týdnu, tři z toho na trase Hong Kong – Los Angeles.

​Úklid ve skladech DHL převezmou roboti Neo od firmy Avidbots

21.5. – Logistická společnost DHL a firma Avidbots, jejíž roboti zvyšují lidský potenciál v každodenním životě, rozšířily své partnerství. V jeho rámci budou ve skladech, logistických centrech a terminálech na celém světě využíváni roboti Neo pro čištění podlah. DHL a Avidbots společně vybaví velkou část z tisíců provozoven DHL v 220 zemích a teritoriích nejvyspělejším nástrojem pro automatizaci čištění podlah. Chybět nebude ani Česká republika. Nové partnerství navazuje na dřívější spolupráci, dohodnutou v roce 2019 mezi společnostmi Avidbots a DHL pro území Severní Ameriky.

Linde Material Handling uspořádala svou první on-line konferenci pro zákazníky

20.5. – Společnost Linde Material Handling Česká republika s ohledem na opatření proti šíření nemoci Covid-19 a vzhledem k nutné ochraně svých zaměstnanců a obchodních partnerů přišla s novým přístupem a uspořádala svou první on-line zákaznickou konferenci. Navázala tak na tradici pravidelných setkání se zákazníky. Čelní představitelé společnosti představili českému trhu nejnovější generaci vozíků H20–H35 s hydrostatickým pohonem. Dalšími diskutovanými tématy byla moderní intralogistická řešení včetně automatizace, bezpečnost provozu ve skladech a možnosti moderního energy managementu.

Kostra dinosaura cestovala ze Švýcarska do Nizozemska

19.5. – Unikátní prehistorický náklad přepravila logistická společnost DB Schenker (video z přepravy). Kosti dlouhokrkého dinosaura byly ze švýcarského muzea Sauriermuseum Aathal přepraveny do preparační laboratoře kolegů v Oertijdmuseum Boxtel v Nizozemska (. Zde bude několik tisíc dílů kostry diplodoka (diplodocus), která nese jméno Aurora, složeno a vystaveno v životní velikosti. Vědci předpokládají, že půjde o nejkompletnější exemplář diplodoka v Nizozemsku, a dokonce může jít o dosud neznámý druh.

Vládní nařízení mají negativní dopad na nové developerské projekty

19.5. – Vzhledem k vládním nařízením, která mají negativní vliv na cash-flow bank (například zmrazení hypoték bez nutnosti prokázání reálného dopadu na možnost plateb), začínají být banky v České republice obezřetnější k financování spekulativní výstavby. Začíná se tak opakovat stejná situace jako po celosvětové finanční krizi roku 2008, kdy v následujících letech 2009–2013 zůstala celá řada developerských projektů tzv. na papíře a výstavba se opět rozjela až od roku 2014.

spinner