Silniční doprava

FlixBus navázal spolupráci s tureckou společností Kamil Koç

22.8. – FlixBus vstupuje na turecký trh. Dopravce a turecká společnost Actera Group se dohodli na připojení největší dálkové autobusové přepravy v Turecku Kamil Koç do sítě spojů FlixBus. Kamil Koç aktuálně obsluhuje 61 měst napříč zemí a jen v loňském roce společnost přepravila 20 milionů cestujících. Dohoda vstoupí v platnost po schválení regulačními orgány a očekává se, že bude dokončena v příštích několika týdnech.

Continental představil digitální platformu pro monitoring pneumatik Premium

Continental představil digitální platformu pro monitoring pneumatik

22.8. – Výrobce pneumatik a dodavatel pro automobilový průmysl Continental představil inteligentní digitální platformu pro monitoring pneumatik ContiConnect™, díky níž se nejen zvýší bezpečnost nákladních flotil, ale jejich provoz bude i ekonomičtější.

Výroba motorových vozidel v Česku opět roste

21.8. – Celkem 838 142 motorových vozidel bylo vyrobeno v České republice v období od ledna do července letošního roku. To je o 1,5 procenta více než ve stejném období loňského rekordního roku. Na růstu se podílely dobrými výsledky všechny sledované kategorie vozidel (osobní vozidla, autobusy, motocykly). V tiskové zprávě o tom včera informovalo Sdružení automobilového průmyslu.

Provozovateli mýtných systémů Kapsch klesl zisk, ale stouply tržby

21.8. – Provozovateli mýtných systémů Kapsch klesl v prvním finančním čtvrtletí čistý zisk meziročně na 2,2 milionu EUR (56,8 milionu Kč) z 2,5 milionu EUR především kvůli investicím do materiálu a do náboru nových pracovních sil. Tržby ale firmě, která stále provozuje mýtný systém i v České republice, stouply o 18 procent na 186 milionů EUR. Vyplývá to z údajů, které včera firma zveřejnila a z nichž cituje agentura APA.

Německo a Rakousko přijaly desetibodový plán rozvoje

Německý spolkový ministr dopravy Andreas Scheuer, rakouský ministr dopravy Andreas Reichhardt, bavorský zemský ministr dopravy Hans Reichhart a hejtman spolkové země Tyrolsko Günther Platter jednali o zlepšení provozu přes Brenner. „Dohodli jsme se na desetibodovém plánu, který má zlepšit situaci v německo-rakouském přeshraničním provozu a brennerském spojení pro všechny zúčastněné subjekty. Chceme tím dát jasný signál a rozhodující impulz pro přesun toku zboží ze silnice na železnici,“ řekl Andreas Scheuer.

Premiér jednal s Vladimírem Kremlíkem o strategii kamionové dopravy

20.8. – Premiér Andrej Babiš včera jednal s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem o strategii kamionové dopravy na českých dálnicích. Ministerstvo už připravilo první návrh. Andrej Babiš ho v úterý 27. srpna probere i s policejním prezidentem Janem Švejdarem a se zástupcem dopravní policie, kterou má dočasně na starosti Jaroslav Řehák. Premiér o tom informoval na svém twitteru.

Dálnice se od revoluce rozrostly, zvýšil se také provoz

19.8. – Dálniční síť v Česku se od sametové revoluce v roce 1989 rozrostla na více než 3,5násobek. Zatímco před 30 lety stát evidoval 336 kilometrů dálnic, na konci loňského roku to bylo 1251 kilometrů. Nejde ale jen o nově postavené cesty, část dálnic vznikla překvalifikací ze silnic první třídy. Železnice se spíše modernizovaly. Úpadek pak zaznamenala vodní doprava. Vyplývá to ze statistik ministerstva dopravy. Mnohonásobně se také zvýšila hustota dopravy.

Stát pro omezení objíždění mýta využije i data z kamionů

16.8. – Pro opatření, která by měla pomoci zamezit možnému objíždění mýtných úseků, stát nejspíše využije i dopravní data z kamionů. Možností jejich využití se na včerejším jednání zabývali zástupci ministerstva dopravy, krajů, obcí a policie. Pracovní skupina chce využít i slovenské zkušenosti s rozšířením mýta. Další jednání bude v polovině září. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Mýtný systém se od příštího roku rozšíří o 860 kilometrů silnic první třídy.

Němečtí silniční dopravci jsou pod velkým tlakem Premium

Němečtí silniční dopravci jsou pod velkým tlakem

15.8. – Situace pro německé podniky silniční dopravy je stále napjatá. Vytížení klesá, obraty stagnují a náklady stoupají. Ukazují to odpovědi od 260 firem, které s dotazníkem oslovil Spolkový svaz silniční nákladní dopravy a logistiky (BGL).

Společnost VCHD Cargo zavedla nový nástroj pro tracking a analytiku Premium

Společnost VCHD Cargo zavedla nový nástroj pro tracking a analytiku

14.8. – Česká dopravní společnost VCHD Cargo spustila do provozu nový IT nástroj Smart Trace Control. Na míru vyvinutá aplikace upozorňuje dispečery na právě vznikající zpoždění vozidel a zvyšuje tak transparentnost průběhu přepravy pro zákazníky. Umožňuje i zpětné vyhodnocování všech realizovaných pravidelných přeprav. Investice do informačních technologií včetně tohoto nového nástroje činily jen v letošním roce více než dva miliony korun.

spinner