Silniční doprava

​Anytime carsharing je na českém trhu již dva roky a rozšiřuje vozový park

16.5. – Anytime carsharing slaví druhé výročí na českém trhu. I přes omezení pandemií se jedná o úspěšný vstup. Počet pronájmů již překročil hranici půl milionu a nyní společnost plánuje posílení vozového parku.

DKV má ve své síti již 175 000 nabíjecích přípojek

15.5. – DKV Mobility, poskytovatel služeb pro mobilitu v Evropě, nabízí svým zákazníkům prostřednictvím karty DKV +CHARGE přístup k více než 175 000 veřejným nabíjecím přípojkám v celé Evropě. Z toho v České republice jich je přes 400 a další stále přibývají.

​ŘSD začíná opravovat za 60 milionů odpočívku na D5 u Svojkovic u Rokycan

14.5. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opraví téměř za 60 milionů korun odpočívku na D5 u Svojkovic na Rokycansku ve směru na Plzeň. Počet míst pro kamiony se tam více než zdvojnásobí. Práce začnou tuto sobotu instalací dopravně inženýrských opatření v okolí, stavba pak v pondělí 17. května, řekl mluvčí ŘSD Adam Koloušek. Hotovo bude do konce července.

​V dubnu uhradili dopravci na mýtném v souhrnu 1,181 miliardy korun

13.5. – V souladu s očekáváním zaznamenal CzechToll v dubnu významný meziroční nárůst vybraného mýtného, a to o 58 procent. Důvodem skokového růstu jsou přísná opatření v boji s koronavirem v dubnu 2020, kdy byly uzavřeny velké průmyslové podniky a zároveň čelili dopravci komplikovanému průjezdu přes hranice. Oproti letošnímu březnu přinesl čtvrtý měsíc mírný pokles v intenzitě dopravy, vybrané mýtné kleslo meziměsíčně o 8 procent.

​Čisté tržby společnosti Scania se se zvýšily o osm procent

13.5. – „První čtvrtletí roku bylo charakterizováno vysokou úrovní aktivity jak v oblasti přijatých objednávek, tak i dodávek. A to navzdory velkým obtížím spojeným s pandemickými omezeními a dodavatelským řetězcem.“ V komentáři k výsledkům za první čtvrtletí letošního roku to uvedl Christian Levin, prezident a generální ředitel společnosti Scania.

PKP CARGO INTERNATIONAL bude převážet další návěsy s LKW WALTER

10.5. - Mezinárodní železniční a intermodální dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL ze skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, bude od května tohoto roku převážet další návěsy mezi Terminálem Paskov a italskou Veronou s rakouskou firmou LKW WALTER, která je významným přepravcem kompletních nakládek v Evropě. Smlouva byla podepsána na dva roky.

Praha znovu vypíše tendr na přístroje k měření emisí na silnicích

10.5. - Pražský magistrát znovu vypíše tendr na přístroje, s jejichž pomocí chce na silnicích identifikovat vozidla s poškozeným nebo chybějícím filtrem pevných částic. Dnes o tom rozhodli radní. Město již zakázku jednou vypsalo, ale nepřihlásil se žádný uchazeč. Podle magistrátu to bylo kvůli pandemii covidu-19. Pořízení techniky by mělo vyjít zhruba na 40 milionů korun, polovinu by měl magistrát získat z evropských fondů.

Silničáři připravují přeložku silnice Choceň - Vysoké Mýto za 1,9 miliardy korun

9.5. - Správa a údržba silnic Pardubického kraje připravuje nejnákladnější silniční stavbu své historie. Přeložka silnice II/312 bude sloužit jako přivaděč na dálnici D35 od Chocně a odvede část dopravy z Vysokého Mýta. Náklady se odhadují na téměř 1,9 miliardy korun.

Společnost DAF představila nabíjecí stanice pro elektrická vozidla

9.5. - Společnost DAF Trucks představila kompletní řadu špičkových řešení pro nabíjení akumulátorů elektrických vozidel DAF LF Electric a DAF CF Electric, jakož i dalších elektrických užitkových vozidel, včetně dodávek.

Zlínský kraj podepsal kvůli D49 memorandum o spolupráci s ministerstvem dopravy

7.5. - Zlínský kraj uzavřel s ministerstvem dopravy memorandum o vzájemné spolupráci při přípravě a výstavbě dálnice D49. Obě strany stvrdily, že společným cílem je především významné urychlení příprav výstavby propojení české dálnice D1 u Hulína na Kroměřížsku a slovenské dálnice D1 u Púchova. Memorandum má zajistit koordinaci dílčích kroků, které mají vést k překonání technických a finančních problémů a ke zrychlení vzniku dálnice. V tiskové zprávě to ČTK sdělila mluvčí hejtmanství Soňa Ličková.

spinner