Silniční doprava

​Německo bude ze zvýšeného mýtného financovat i výstavbu železnice

29.3. – – Němečtí vládní sociální demokraté (SPD), Zelení a liberální svobodní demokraté (FDP) po třech dnech koaličních rozhovorů dospěli ke kompromisu v řadě sporných otázek, které se týkaly především dopravy a ekologie. Koalice se dohodla na větších investicích do železnice a také na tom, že nebude povinné vyměnit fosilní zdroje vytápění za ekologické. Zatímco ještě včera odpoledne hovořil předseda opoziční Křesťanskodemo­kratické unie (CDU) o očividné vládní krizi, na večerní tiskové konferenci již vyjadřovali šéfové trojice vládních stran spokojenost s výsledky.

Státy EU schválily pravidla k ukončení prodeje aut na benzin a naftu v roce 2035

29.3. – Veškeré emise oxidu uhličitého ze spalovacích motorů u nových vozidel budou od roku 2035 v Evropské unii zpoplatněny. Členské země EU včera definitivně schválily normu, která od zmíněného data prakticky znemožňuje prodej nových benzinových a naftových aut. Souhlasu unijních ministrů s dlouho projednávanými pravidly předcházela dohoda Německa s Evropskou komisí, která zajišťuje možnost dále využívat spalovací motory poháněné výhradně syntetickými palivy.

​Česko a Rakousko chtějí zlepšit železniční i silniční spojení

28.3. – Lepší přeshraniční železniční spojení, rozvoj elektromobility, dálniční spojení D3 – S10 nebo D52 – A5. To byla hlavní témata včerejšího jednání ministra dopravy Martina Kupky s rakouskou spolkovou ministryní pro ochranu klimatu a dopravu Leonore Gewessler. Během jednání došlo také k podpisu společného prohlášení o podpoře rozvoje přeshraniční železnice na trase Veselí nad Lužnicí – Gmünd – Vídeň.

​DKV Mobility spolupracuje se společností Bonett v oblasti alternativních paliv

28.3. – Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, a společnost Bonett Gas Investment, specialista na alternativní paliva, uzavřely smlouvu o spolupráci. Zákazníci DKV Mobility díky tomuto partnerství získají možnost bezhotovostních úhrad u 40 plnicích stanic značky Bonett. Celoevropská akceptační síť DKV Mobility nabízí zhruba 20 000 stanic s alternativními palivy.

Praha chce na základě získaných dat zklidnit dopravu v širším centru města

27.3. - Praha chce na základě dat o dopravě, která sbírala v době opravy tramvajové trati mezi Malostranskou a Újezdem, zklidnit provoz v širším centru města. Data bude vyhodnocovat magistrát ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy, Technickou správou komunikací a Operátorem ICT v následujících třech týdnech. Při oficiálním ukončení oprav tramvajové trati to včera novinářům řekl náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib. Nejlepší by podle něj bylo oblast Malé Strany pro průjezd v budoucnosti uzavřít.

​Vyšlo v DN č. 6

Josef Mařík (Mercedes‑Benz Trucks CZ): V elektrickém provedení nabízíme distribuční vozidla i těžkou řadu Actros

29.3. – Poté, co společnost Mercedes‑Benz Trucks CZ loni obhájila již po jedenadvacáté pozici jedničky na českém trhu v kategorii nad šest tun, hodlá v letošním roce české zákazníky podrobně seznamovat se svou nabídkou elektrických vozidel. O této nové technice a o trendech ve vývoji nákladních vozidel jsme hovořili s Ing. Josefem Maříkem, ředitelem společnosti Mercedes‑Benz Trucks ČR

​Vyšlo v DN č. 6

Gen5: Nová řada hybridních pneumatik Continental pro regionální dopravu

27.3. – Odvětví dopravy a logistiky zažívá nebývalý rozmach. Změny v chování spotřebitelů a rychlý růst on-line nakupování vedly k tomu, že se doprava stala největším odvětvím obchodu se zbožím v Evropě.

IVECO BUS dodá vozidla pro největší obnovu vozového parku chorvatských pojízdných knihoven

25.3. - IVECO BUS podpoří devíti novými autobusy největší obnovu chorvatského vozového parku mobilních knihoven, který má stoletou tradici. Tyto pojízdné knihovny jsou nezbytnou součástí sítě veřejných knihoven v zemi a vozí kulturu, vzdělání a zábavu do odlehlých a izolovaných oblastí.

Scania představuje digitální přístrojovou desku

24.3. - Výraznou změnou projdou nákladní vozidla a autobusy Scania. Nově přijdou s digitálními přístrojovými deskami, které využívají modulární elektronickou architekturu a které doprovází řada nových bezpečnostních funkcí. Smart Dash, digitální přístrojová deska, pomůže vydláždit cestu k digitálním službám, zvýšené bezpečnosti a lepšímu praktickému využití pro zákazníky společnosti Scania i řidiče.

Volvo Trucks a Boliden spolupracují na nasazení elektrických nákladních vozidel pro těžbu

24.3. - Volvo Trucks a těžařská společnost Boliden nyní spojují své síly při implementaci elektrické nákladní přepravy v těžbě, tedy v podzemním prostředí.

spinner