DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Silniční doprava

Aktuality ze světa 27/2017 Premium

Aktuality ze světa 27/2017

25.9. – SILNIČNÍ DOPRAVA/INFRAS­TRUKTURA – Zahraniční řidiči kamionů obcházejí ve velkém platnou povinnost platby mýtného, která v Norsku existuje pro těžká nákladní auta od roku 2015. Norský svaz podniků autodopravy NLF měl toto podezření již delší dobu, a proto provedl prověření 300 průjezdů zahraničních vozidel na čtyřech místech výběru mýtného.

​Jablonec nad Nisou zvažuje založení vlastního dopravního podniku Premium

​Jablonec nad Nisou zvažuje založení vlastního dopravního podniku

25.9. – Jablonec nad Nisou zvažuje založení vlastního dopravního podniku. Od roku 2010 zajišťuje městskou hromadnou dopravu Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), kde je Jablonec menšinovým vlastníkem s pouhými 0,38 procenta akcií. Smlouva s podnikem na zajištění dopravy ale končí v roce 2019 a Jablonec nemá podle právníků možnost ji obnovit.

Nedostatek profesionálních řidičů ohrozí celou evropskou ekonomiku Premium

Nedostatek profesionálních řidičů ohrozí celou evropskou ekonomiku

21.9. – Stále větší nedostatek profesionálních řidičů nákladních vozů bude mít velmi nepříjemný dopad na celou evropskou ekonomiku. V současné době jen logistický sektor v Německu postrádá kolem 45 tisíc kvalifikovaných řidičů, přičemž nedostatek se dále rychle prohlubuje. Situace se komplikuje nejen v samotné silniční nákladní dopravě, ale dominový efekt zasahuje i celé zásobovací řetězce a mezinárodní výměnu zboží. Dopady pociťují také obchodníci a výrobci.

Aktuality ze světa 26/2017 Premium

Aktuality ze světa 26/2017

18.9. - LETECKÁ DOPRAVA – Ve sporu kolem zakázaných dohovorů o cenách se Německá dráha dohodla se společnostmi Singapore Airlines a Qantas o náhradě škod. Tímto získal koncern dosud celkem více než 100 milionů USD na náhradách škod od různých členů tak zvaného kartelu leteckého zboží.

​Vítězem českého kola Optifuel Challenge se stal Josef Lux

15.9. – Českým šampiónem v hospodárné jízdě Optifuel Challenge 2017 se stal o uplynulém víkendu Josef Lux ze společnosti Eurotrans – Lux. Během finálového klání, které se konalo v sobotu 9. září 2017 v Renault Truck Centru Čestlice, získal z jedenáctky finalistů nejvyšší počet bodů a s tím spojený titul národního vítěze. Soutěžící řidiče přišlo podpořit více jak 250 pozvaných hostů z řad zákazníků a obchodních partnerů, na které čekal po celý den bohatý doprovodný program.

​Kamionová doprava se stane exkluzivní službou

Česká kamionová doprava se pomalu stává exkluzivní službou, která bude lépe placená než doposud. A to v důsledku snižujících se kapacit, které jdou na vrub především nedostatku řidičů. Vyplynulo to z jednání předsednictva Sdružení ČESMAD Bohemia, které se uskutečnilo minulý týden v Praze.

​Tažení proti vznětovým motorům ovlivní zaměstnanost i dopravu

V komentáři k měsíci srpnu uvádíme několik závažných podnětů a akcí vedoucích k omezování jízd vozidel s naftovými motory, ne-li k jejich úplnému zákazu. V tomto článku se věnujeme dopadům těchto kroků na logistiku a dopravu, jakož i na automobilový průmysl a na celkový evropský vývoj v tomto směru.

Společnost DAF představuje nový model LF

13.9. - Společnost DAF představila řadu inovací u svého modelu LF spadajícího do hmotnostní kategorie 7,5 až 19 tun. Tyto inovace zahrnují nový motor PACCAR se zdvihovým objemem 3,8 litru a možnost volby rychlejších poháněcích soustav pro zajištění úspory paliva. Nový LF přináší také svěží design exteriéru a interiéru v souladu s novými modely CF a XF. Pojem Pure Excellence (Ryzí dokonalost) tak byl přenesen na celou řadu vozidel DAF.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - srpen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

CENU ELA 2017 PRO PROFESIONÁLA ROKU ZÍSKAL JOSH START

Josh Start je čelným pracovníkem podniku Wilson James z Velké Británie: je šéfem logistického centra v Colnbrooku, jež se nachází těsně u největšího britského letiště Heath-row. Svou kariéru zahájil v armádě, stal se zde mimo jiné logistickým trenérem afghánské armády a byl hodnocen jako velmi kvalifikovaný mladý muž.

​Ministerstvo dopravy podpoří zavedení platooningu

Letos v lednu jsme v DN 2/17 přinesli informaci o tom, že poskytovatel logistických služeb DB Schenker a výrobce nákladních vozidel MAN plánují v příštím roce provozovat platooning. Dnes je projekt zase o kousek blíž realitě, protože obě firmy společně s vysokou školou Hochschule Fresenius obdrží na jeho rozvoj finanční prostředky od Spolkového ministerstva dopravy a digitální infastruktury (BMVI). Projekt seskupování autonomně řízených a digitálně navzájem propojených kamionů, do kterého je zapojena i akademická sféra, potrvá do ledna 2019.

spinner