Letecká doprava

​Z Prahy do Číny bude létat další přímá linka

15.5. – Praha se postupně stává leteckým uzlem pro spojení mezi Čínou a střední a východní Evropou. Potvrdilo to i jednání mezi ministrem dopravy Danem Ťokem s předsedou čínského úřadu civilního letectví Feng Čeng-linem. Schůzky se zúčastnil i český prezident Miloš Zeman, který je na návštěvě Číny.

Aktuality ze světa 12/2017 Premium

Aktuality ze světa 12/2017

7.5. – KOMBINOVANÁ DOPRAVA – Švýcarské spolkové dráhy (SBB) a Svaz silniční nákladní dopravy (ASTAG) chtějí silnici a koleje účinněji propojit a posílit „kombinovanou mobilitu“. Cílem je zvýšit přednost švýcarského hospodářství se silným oborem nákladní dopravy a nalézat nové možnosti nasazení pro logistiku zítřka.

​Piloti L410 trénují na novém simulátoru v Praze

4.5. – Už měsíc mohou piloti legendárního L410 absolvovat výcvik na zcela novém a unikátním simulátoru, který společnost Czech Aviation Training Centre (CATC) zprovoznila ve svém sídle na pražské Ruzyni. Dceřiná společnost státního podniku Řízení letového provozu pořízením simulátoru reagovala na rostoucí poptávku ze strany provozovatelů letounů L410 i samotného výrobce, kterým je společnost Aircraft Industries.

​Poptávka po letecké nákladní přepravě roste nejvíce od října 2010 Premium

​Poptávka po letecké nákladní přepravě roste nejvíce od října 2010

4.5. – Celosvětová poptávka po nákladní letecké přepravě se v březnu díky rozvoji světového obchodu meziročně zvýšila o 14 procent, což je nejvyšší nárůst od října 2010. Uvedlo to Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA).

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - duben 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

27. DUBEN – DEN DODAVATELSKÉHO ŘETĚZCE JIŽ PODESÁTÉ

ELA informuje o akci, ve které hraje zásadní organizační roli její iniciátor, německé společenstvo Logistika. Vychází se z toho, že logistika a management dodavatelského řetězce jsou více než jen doprava, skladování a překlad.

​Do rozvoje letiště půjde v příštím desetiletí 27 miliard Kč

Letiště Praha v rámci oslav 80. výročí od zahájení provozu odhalilo své vize rozvoje na další desetiletí. Představilo klíčové strategické projekty, které zahrnují rozvoj terminálů a navazujících ploch pro letadla, zkapacitnění dráhového systému, ale i úpravu veřejného prostoru před terminály a rozvoj širšího území letiště. Jejich realizace umožní v budoucnu odbavovat 21 milionů cestujících ročně.

​ŘLP ČR loni dosáhlo rekordního obratu přes čtyři miliardy Kč

19.4. – Státní podnik Řízení letového provozu České republiky dosáhl za rok 2016 hrubého zisku v celkové výši 479,6 milionu Kč při rekordním obratu čtyři miliardy Kč. Současně byl dosažen a výrazně překročen plánovaný výsledek hospodaření a podnik tak splnil všechny svoje závazky vůči zakladateli (Ministerstvo dopravy ČR), zaměstnancům, dodavatelům a ostatním obchodním partnerům.

​Aktuality ze světa 10/2017 Premium

​Aktuality ze světa 10/2017

SILNIČNÍ DOPRAVA – V Německu se schyluje k žalobě proti dlouhým silničním soupravám. Drážní lobby „Aliance pro železnici“ jakož i „Německá pomoc životnímu prostředí“ hodlají žalovat pravidla povolování dlouhých nákladních vozidel (20,25 m) a zastavit tak nasazování těchto vozidel na německých silnicích.

​Příští rok by měla začít fungovat čtvrtá přímá linka z ČR do Číny Premium

​Příští rok by měla začít fungovat čtvrtá přímá linka z ČR do Číny

12.4. – Mezi Českou republikou a Čínou by měla být v brzké době zprovozněna další, již čtvrtá přímá letecká linka. Spojí Prahu s městem Kchun-ming a fungovat by mohla začít v první polovině příštího roku. Uvedla to ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, která o novém spoji mezi oběma zeměmi nyní jedná v Kchun-mingu.

Ing. Jan Klas (ŘLP ČR): „Kapacita českého vzdušného prostoru je ve špičkových časech téměř vyčerpaná“

Již tři roky po sobě zaznamenává státní podnik Řízení letového provozu ČR rekordní počty letadel, které využívají jeho služby. Podle generálního ředitele Jana Klase je v některých časech už vzdušný prostor na hranici svých možností. „Rozhodně nechceme žádnému dopravci bránit, aby využíval český vzdušný prostor. Budeme ale zřejmě muset začít regulovat pohyb letadel v nejvytíženějších časech,“ řekl.


spinner