DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Letecká doprava

Letecká firma Air France KLM zvýšila provozní zisk o 42 procent

19.2. – Provozní zisk letecké společnosti Air France-KLM loni stoupl o 42 procent na 1,5 miliardy € (38 miliard Kč), rostly i tržby. Kvůli vysokým nákladům na nově dohodnutý penzijní program pro piloty a palubní personál firma ale přesto zaznamenala meziroční čistou ztrátu 274 milionů €. Společnost to minulý týden oznámila na tiskové konferenci v Paříži.

Karlovarské letiště loni odbavilo více cestujících

16.2. – Letiště Karlovy Vary odbavilo v roce 2017 celkem 20 034 cestujících, jejichž cesta začínala či končila v Karlových Varech. Oproti roku 2016 je to nárůst o 3,9 procenta, informovala krajská mluvčí Jana Pavlíková. Počty odbavených pasažérů vzrostly poprvé od roku 2014, ovlivňoval je především úbytek cestujících z Ruska.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - únor 2018

SPEDICE

Mezinárodní federace spedičních svazů – FIATA

VÝZVA K ÚČASTI NA PŘÍPRAVĚ INDEXŮ LOGISTICKÉ VÝKONNOSTI (LPI)

Polské aerolinky LOT plánují od léta více spojů do Prahy

13.2. – Polská letecká společnost LOT plánuje od letního letového řádu přidat týdně 130 dalších letů. Více letů nabídne i mezi Varšavou a Prahou, uvedla včera polská agentura PAP.

Pražské letiště je ve své kategorii pátým nejrychleji rostoucím letištěm v Evropě

9.2. – Letiště Václava Havla Praha se v roce 2017 umístilo na pátém místě mezi nejrychleji rostoucími letišti v Evropě v kategorii 10 až 25 milionů odbavených cestujících. Vyplývá to z nejnovějších dat Mezinárodního sdružení letišť Airports Council International (A­CI).

IATA: Růst nákladů na infrastrukturu ohrožuje budoucnost aerolinek

8.2. – Rostoucí náklady na letištní infrastrukturu ohrožují ziskovost a růst leteckého průmyslu, uvedl šéf Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Alexandre de Juniac a zdůraznil, že krize hrozí vypuknout kdekoli na světě.

Aktuality ze světa 6/2018 Premium

Aktuality ze světa 6/2018

8.2. – LETECKÁ DOPRAVA - Cargojet létá s nákladem z Kanady do Kolína nad Rýnem. Kanadská nákladní letecká společnost Cargojet zavedla od 1. února nové spojení mezi domácím letištěm Toronto-Hamilton a letištěm Köln/Bonn v Německu. Dvakrát v týdnu bude na trase létat Boeing 767-Frachter, který dokáže přepravit kolem 60 tun nákladu. Cargojet tak vytváří náhradu za své zastavené lety pro Air Canada do Frankfurtu loni na podzim. Z Toronta-Hamiltonu nabízí Cargojet návazné lety do Jižní Ameriky.

Dubaj loni zůstala nejvytíženějším světovým letištěm

7.2. – Mezinárodní letiště v Dubaji si v loňském roce udrželo titul nejvytíženějšího letiště pro mezinárodní leteckou přepravu na světě. Počet cestujících stoupl o 5,5 procenta na 88,2 milionu. V letošním roce letiště čeká další růst počtu cestujících na 90,3 milionu, uvedl generální ředitel letiště Paul Griffiths.

Ryanair propojí Prahu s Ammánem Premium

Ryanair propojí Prahu s Ammánem

6.2. – Vedení nízkonákladové letecké společnosti Ryanair oznámili, že od konce října spustí novou pravidelnou linku mezi Prahou a Ammánem, hlavním městem Jordánska. Dopravce bude z Letiště Václava Havla Praha létat Boeingem 737 dvakrát týdně.

Travel Servis obnoví letecký park do roku 2022

6.2. – Charterová letecká společnost Travel Servis, majitel Českých aerolinií a firmy SmartWings, plánuje obnovu leteckého parku do roku 2022. V rozhovoru pro maďarskou tiskovou agenturu MTI to uvedl šéf Travel Service Hungary Attila Farkas.

spinner