Letecká doprava

​Praha bude mít od podzimu čtvrté přímé letecké spojení s Čínou Premium

​Praha bude mít od podzimu čtvrté přímé letecké spojení s Čínou

20.7. – Letecká společnost China Eastern Airlines zahájí na konci října přímé lety z Prahy do středočínského města Si-an. Počet míst v Číně s přímým leteckým spojením z českého hlavního města se tak zvýší na čtyři. China Eastern Airlines od podzimu rovněž zvýší počet letů do Šanghaje. Informovala o tom mluvčí pražského Letiště Václava Havla Marika Janoušková.

Aktuality ze světa 20/2017 Premium

Aktuality ze světa 20/2017

17.7. - LETECKÁ DOPRAVA – Koncentrace leteckých lobby v Bruselu pokračuje. Kvůli tomu skončil nedávno svou činnost Svaz evropských leteckých společností AEA. Jedno z nejstarších zájmových zastoupení při EU se podřídilo nově založené organizaci Evropské aerolinky ( Airlines for Europe – A4E). Zatímco zástupci AEA před časem ještě tvrdili, že jejich lobby „bude několik dalších let existovat“, nyní vedoucí představitelé vydali sdělení „AEA na rozloučenou“ o rozpuštění svazu 

Prognóza Airbus: V příštích dvaceti letech se počet letadel zdvojnásobí

Letecká doprava dále poroste a počet letadel s kapacitou vyšší než 100 míst se v příštích dvaceti letech zdvojnásobí. Bude objednáno 35 tisíc nových letounů, a to zejména kvůli rostoucí poptávce po letecké dopravě, která se každý rok celosvětově zvýší o 4,4 procenta. Ukazuje to nejnovější prognóza společnosti Airbus pro roky 2017 až 2036.

​Co přinesl červen 2017 v dopravě

V Evropské unii skončilo s koncem pololetí předsednictví Malty a zanechalo užitečnou upomínku: ministři dopravy členských zemí přijali nedávno v jejím hlavním městě tzv. Vallettskou deklaraci o námořní dopravě. Ta s ohledem na námořní strategii EU identifikuje největší výzvy a cíle příštího desetiletí. Patří mezi ně konkurenceschopnost a ekologická udržitelnost evropské námořní plavby.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - červen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

ELA MÁ NOVÉHO PREZIDENTA

Na svém letošním výročním zasedání zvolili členové ELA nového prezidenta. Stal se jím Ital Paolo Biso-gni, prezident italského logistického svazu AILOG. Zasedání se konalo v Mnichově v rámci nedávného dopravního veletrhu transport logistics.

​Emirates SkyCargo získala prestižní ocenění v oblasti přepravy farmaceutických produktů

11.7. – Nákladní divize společnosti Emirates, Emirates SkyCargo získala další ocenění v oblasti přepravy tepelně citlivých farmaceutických produktů. Ocenění DHL Carrier Award for Reliability and Excellence bylo uděleno Emirates SkyCargo v rámci 17. globální konference věnující se přírodním vědám a zdravotnické péči pořádané společností DHL v Singapuru. Ocenění převzal Jeffrey Van Haeften, vicepresident Global Cargo Sales.

Aktuality ze světa 18/2017 Premium

Aktuality ze světa 18/2017

4.7. – LOGISTIKA – Francouzský logistický podnik Geodis chce po převzetí firmy Ozburn-Hessey Logistic v USA v listopadu 2015 získat další americké firmy. Důvodem je posílení pozice na tamním trhu. Zájem se týká oblasti smluvní logistiky a dopravního managementu. Geodis se chce dále rovněž rozvíjet v Německu a v Číně. V SRN je oblastí zájmu také smluvní logistika a spedice

​Turkish Cargo spustí od soboty nákladní linku Istanbul - Praha Premium

​Turkish Cargo spustí od soboty nákladní linku Istanbul - Praha

29.6. – Aerolinky Turkish Cargo zahájí nákladní lety na lince mezi Istanbulem, Rigou a Prahou. Turecký Airbus A330–200F bude létat každý čtvrtek a sobotu. První let se uskuteční v sobotu 1. července. Kapacita chystané linky bude patřit k těm vyšším, tedy 50 tun nákladu na jeden let, měsíčně tedy až 400 tun, uvedla Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení letiště. Přepravovat se budou části elektrotechniky, elektronika, textil, náhradní díly na automobily, výrobky strojního průmyslu i živá zvířata a další speciální zboží.

​Společnost Emirates slaví sedm let linky Praha - Dubaj

27.6. – Společnost Emirates oslaví 1. července sedmé výročí denní linky na trase Praha – Dubaj. Od zahajovacího letu v červenci 2010 se počet cestujících na této trase přehoupl již přes hranici 1,5 milionu. Popularita trasy Praha – Dubaj vedla k tomu, že na tuto pravidelnou denní linku společnost Emirates 1. května 2016 nasadila největší osobní letadlo světa Airbus A380.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - květen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

LOGISTIKA JAKO VĚDA – OTÁZKY VÝZKUMU KOLEM PRŮMYSLU 4.0

ELA uvádí, že s ohledem na podstatné změny v ekonomice a ve společnosti, jež jsou dány čtvrtou průmyslovou revolucí, je nezbytné najít nové postavení logistiky jako disciplíny i jako vědy. Témata jako internet věcí a služeb, big data nebo autonomní řízení jsou nedílně propojena s logistikou dneška. V tomto procesu se logistika jako věda a jako hospodářský sektor neřídí jenom aplikacemi, ale stále více vývojem základních metod, algoritmy a technikou.

spinner